Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenny2
6. únor 2012

@catharin No, zvládám jak se dá, ale aniž bych se chtěla jakkoliv rouhat, tak říkám, že teď už je ten konec něco tak strašnýho, že počítám doslova už každou minutu, kdy už budu ležet na sále - asi víš o čem mluvím 😉

catharin
6. únor 2012

@zvalentova : taky jsem to tak neřešila a dobře jsem udělala, hospitalizovali mě v 34tt. :-/ Ale zase obdivuji ty, kteří vydrží opravdu do konce, to by můj případ nemohl být, s preeklampsií ☹
@lenny2 : no jééj, já rodila na potřetí 😀 Holky si to dvakrát rozmyslely a až do třetice teda šly ven 😀 Tak tfuj, tfuj, tfuj, hodně štěstí a skvělé doktory!! A taky personál! Kde budeš rodit?

lenny2
6. únor 2012

@catharin Budu rodit v HK a už tam chci opravdu ležet, manžel pracuje dost daleko a kdyby se mimča rozhodla dřív, než mi naplánuje doktor, bylo by to všechno dost stresový 😉 Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme 😉 Moc díky za podporu 😉 Měla jsi císaře?

catharin
6. únor 2012

@lenny2 : tak to držím pěstičky!! Nee, já rodila normálka 🙂 A bylo to fajn, klidně si to zopakuji 🙂 Takže se neboj, jen ať Ti to tam vyjde vše jak má a jsou mimíska zdravá!! A Ty v pořádku!! Myslet halvně pozitivně!! 😎
Já rodila v Brně v Bohunicích.

allynka
6. únor 2012

@ostrava8 ahojky, no já znám jen pověru, že kočárek nemá být v domě, takže až mi přijde, tak ho uskladním u mamči a hotovo 😎 ono se na něj čeká 2 měsíce, takže jsem to nechtěla nechávat na později... i tak mi ještě chybí dost věcí, které mám ale víceméně vybrané, jen čekám, až se nám doma dokončí rekonstrukce a začnu to objednávat 😉 Termín mám teoreticky 25.5., ale dvojčátka se nechávají max. do ukončehého 38tt, takže tím pádem mám termín 11.5. - teď v pátek jdu zase k Dr., tak se zeptám přesně. Zítra mě čeká test na cukrovku, ty už jsi byla?
Co se týče jedné postýlky, proto tu řeším ty monitory dechu za kalhotky... našla jsem o nich tady na koníku celou diskuzi a všechny holky je chválí, tak nevím...

Ještě dotaz na vaničku - maminy, doporučujete tu uvnitř hodně tvarovanou (Cam BABY BAGNO) nebo obyč a na maličké mimi vkládací lehátko...?

lenny2
7. únor 2012

@catharin Tak to nám normální porod taky hrozil, ale mezi 33. a 35. týdnem se mi kluk zase otočil hlavičkou nahoru - takže to není tak, jak se říká, že už se pak nemůžou otočit, já jsem ukázkovej případ, že jo 😀
Dneska v noci mimča tak řádila, že jsem jak po flámu a budu se modlit, aby mi doktor dneska řekl, že si půjdeme lehnout do porodnice 😉 Než jsem otěhotněla, byla jsem na 3 operacích a ani jednou jsem se tak netěšila na sál jako teď 😀 😀

ostrava8
7. únor 2012

@lenny2
Jé ahoj tak moc držím palec at vše u porodu dopadne dobře . No já si na začátku s mimuškama užila svoje, tak mám opravdu strach víš , ale jedeme na veletrh do Brna začátkem března, tak ho určo koupíme tam. Už máme vybraný typ moc se nám s manželem líbí TFK ,ale ta cena je taky dost hezká 🙂) tak ještě uvidíme . Bohužel před EW s nám zdá o hodně kvalitnnější, ale určitě budu v tom brně zkoušet i ten EW. Tady je problém, že mají vždy vystavené na prodejnách jen typ pro jedno miminko a dvojčátkové nemají a kyž i ho necháš poslat, tak ho msuíš vzít i kdyby ti třeba z nějakého důvodu nevyhovoval. Což se mi zdá sprosté, nemím si představit ten kočárek tak ho ani nemůžu kupovat, ale zase chápu ty prodejny, že kočárek pro dva je rozměrově trochu někde jinde 🙂 Ještě jednou držím palečky at vše dopadne tak jak má

lenny2
7. únor 2012

@allynka Alčo, k tý vaničce, teďka jsem slyšela opravdu parádní ohlasy na ten kyblík - docela jsem to odsuzovala, ale mimčo se v něm prý cítí podobně jako v bříšku, jak polohou, tak tím, že má vodu až ke krku a pak je prej klidnější.....tak zvažuju, že ho pořídím 😉 Jinak mám plastovou vaničku a do ní vytvarovanou podložku, první týdny budu koupat v ní, protože do velké vany bych se po císaři neohnula, pak přejdeme do velké vany 😉

ostrava8
7. únor 2012

@allynka Ahoj no to mě podrž, jak jsi napsala ten termín, tak máme na chlup stejný .) to je sranda . Já se ptala jestli se rodí dříve na gyndě a je jasné, že čím dýl to tam máme tím lepe pro mimiška 🙂 A ty máš plánovaný císař ? Já furt uvažuji, jestli jít na nějaké kurzy ... hoky poradtě ... říkám si, že když mi na 70% hrozí císař, že se tam nic moc nenaučí nebo ano ?

Jinak na cukrovku jsem nebyla .. na kontrolu jdeme naž příští čtvrtek tak mi určo napíše žádánku, taky mám z toho docela vítr, ale říkám si, že jsem hrozně ráda na sladké ... 🙂 tak to nebude pro mě problém .

Holky měly jste některé problém s EKG ? Já byla na preventivce na do průkazky a naměřili mi trochu přeskoky srdíčka, tak jsem pak měla na 24 HOLTER, teda nic moc a příští uterý si jdu na výsledky, Ale cítím se ddobře a říkám si ,že když člověk přestane se hýbat, nosí pod srdcem dvě nové bytosti a přibere 10 kg, tak to je snad tím né ?

kathy.skal
7. únor 2012

ahojky holky 🙂 my jsme vaničku vůbec neměli . Nejdřív jsme holky koupali v umyvadle a potom jsme do velké vany dali lehátko a šplouchali je tam 😉
A k tomu kočárku - máme levnou variantu 🙂 DorJan Danny sport. Po funkční stránce je super, nemůžu si stěžovat. Ale je dost úzký, teď v zimě se do něj nabalená roční miminka vejdou na šířku tak tak 😖

lenny2
7. únor 2012

@ostrava8 Jo ty ceny dvojčatovejch kočárku jsou luxusní, ten EW je raketa jak blázen. Jsem na něj zvědavá jakej bude, ale je teda na ovládání fakt lehounkej a kola má fakt dobrý..... Uvidíme, dám pak vědět 😉 Já jsem si výbavičku dala komplet dohromady tak do toho 24. týdne, včetně navonění, vyžehlení a narovnání věciček do skříně, měla jsem fakt strach, abych nelehla do nemocnice a neměla to nachystaný. Teď je největší sranda to, že jsem v Mothercare nakoupila kvanta velikostí 45 a mimča jsou skoro donošený obři 🙂 Celkově jsem to s hadýrkama asi přehnala, mám 3 plné komody velikostí 0-3 měsíce a nevim jak to unosíme 😀

lenny2
7. únor 2012

Jo holky, cukrovky se nebojte, já jí chytla potvoru, je to opruz, ale díky tomu jsem nabrala za celý těhotenství jen 13 kg 😉 Teď před porodem už zas luxuju zákusky a neřeším to 😉 Víc mě trápěj ty strie, břicho popraskalo jak blázen a to mažu poctivě 3x denně ☹((

ostrava8
7. únor 2012

@lenny2 Prosím tě, nikde nemohu vyčíst co čekáš a jestli jsou to tvé první děti a v kolikátem jsi ? Ty jsi blázínek, já budu mít něco po segře a kamarádka mě už zve at si příjdu vybrat, ale určo budu také kupovat něco nového to hold muší bejt 🙂 Mě třeba ted paní doporučovala nekupovat overálky, ale koupit kalhotky a košilky zvlášt víš že prý mluví ze zkušenosti ... tak uvidíme 🙂 hele a co jména ? prozradíš ,

catharin
7. únor 2012

@allynka : já mám klasickou vaničku, s léhátkem, tíms tou látkou, lepší se tam leží. Ale už půjdu na sedánkdy do vany 😀 Už mám jednu holčinu moc velikou a nevleze se mi do vaničky 😀
@lenny2 :Tak to už Ti teda stanovili, nojo, to teda jsi ukázkový případ, já tomu nevěřila, že tak pozdě to jde 🙂 a ono jde.. Tak pak se ozvy, jak jsi dopadla, myslíme na Tebe :-*
@ostrava8 : Tak když se cítíš dobře, tak to snad nic nebude, je to možná jen obdobím, každou chvíli je to jinak. Když bude hůř, budeš mít problém s dýcháním, apod. Tak určitě jít na kontrolu.. Nezanedbat, ale jak říkáš, nosíš dvě miminka, přibrala jsi najednou tolik kilo, tak to taky udělá své 😉 Já na kurzy nechodila, jsem sestra- mám dvě školy za sebou i s profilaxí k porodu, takže já tam nešla 🙂 Ale někdo si to vychvaluje, někdo nee, tak nevím, jestli doporučit. 🙂 já EKG měla v pořádku.. Až ke konci tu preeklampsii ☹ Já měla overálky taky a v pohodě, takto malým mimčům to je jedno, halvně, že jsou v teploučku, počky, teď to čtu znova, myslíš jako klasické domácí tenší overálky, jáááj, tak to já vůbec nedávala, ani dupačky, ty úplně na začátku, ale pak je lepší- spíše pohodlnější punčocháče a bodýčka!! 🙂 Ale na to dojdeš sama, co Ti bude vyhovovat 😉
@lenny2 : s těma striema to je boj. Já je neměla, vůbec nikde nic. Jak jsem porodila, tak mám na stehnech a jsou spíš cítit na dotek než vidět, ale i tak. A to jsem taky poctivě mazala, je to individuelní, asi.. A to teď makám- cvičím každý den bříško.. Tak uvidíme, jestli budou nějaké pokroky. Já přibrala 15kg. A to jsem jedla dosti zdravě 😀 Ale taky často kafe se šlehačkou, zákusek, co tři dny 😀 😀 A cukrovka byla v pohodě..

Kočárek jsem kupovala v obchodě, tady kousek od nás v Hodoníně, byla jsem spokojená, paní mi jej krásně ukázala, vše mi nastavila, předvedla, koupila jsem si od tako a jsem spokojená.. 🙂
Já si jinak pro mimča kupovala spoustu věcí, moc jsem podostávala od mojí mamky, ta se úplně zbláznila, nakupovala jak šílená 😀 Ale měla jsem toho docela málo, na to, že dvě děti 🙂 Jiné maminy měly více věcí. A taky v pohodě, vyšlo mi všechno, vše vynosili, pusiny..
Krásný den, holky. Já valím vařit 🙂

jarkalada
7. únor 2012

@ostrava8 ohledně toho oblečení - to my hlavně na začátku nosili právě overálky a pod to bodýčko. Z kalhotek a košilek bych se asi zbláznila. Těch jsem měla pár a dávala to jen na návštěvu 😀 Tepláčky si zkopávaly, guma v pase musí být hodně volná, oni jak maj ty prťata nafouklý bříška, tak je to pak škrtí. A košilky nebo jen trička-pořád se to vyhrnuje a maj nahatý záda - pod tím stejnak musí být body. Ale to je každýho věc 😎
Ad vanička - radši vyzkoušet v obchodě, jestli se do těch hodně tvarovanejch vejde lehátko - většinou ne.

ostrava8
7. únor 2012

@catharin tak co dobrého jsi nám uvařila ?? voní to až sem

kathy.skal
7. únor 2012

@ostrava8 Ahojky, my teda nejvíc používali právě ty overálky - ideálně celorozepínací na patentky 🙂 se dvojčátkama zprvu nevíš kam dřív skočit, a tohle jde rychle navléct a rychle svléct, nikde z toho nic neleze a nečouhá. Tepláčků já osobně jsem se stranila kvůli nezahojeným pupíčkům - vždycky jsem měla pocit, že je tam ta guma musí tlačit ☹ A bodýčka zas pořád musíš svlékat a navlékat přes hlavičku. Ale je to každého věc, každá mamka si v tom dětském světě najde vyhovující hadříky 😀

maruja
7. únor 2012

ahoj děvčata, já teda nakupuju teď ty zavinovací bodýčka, nemusí se přes hlavu 😉 jinak overaly jsme taky dávali hodně, jak na spaní tak do kočáru

lenny2
7. únor 2012

@ostrava8 Ahojda, tak jsem zpět z poradny, malinko se otevírám, takže pátek už kontrola v porodnici už prej raději i s věcma, ale sekce spíš až v průběhu příštího týdne. Dnes téměř ukončený 37. týden, tzn. porod v 38. - Miminka už jsou obrové, ani snad prej inkubátor nebude třeba, uffff 😉 Čekáme Lindu a Kryštofa, po 6. pokusu IVF, naši první šmudlové 😉
Co se týče těch overalu, těch jsem koupila snad sto 😀 Ale taky hodně bodyček a polodupek, připadá mi to praktičtější než klasický dupajdy. Kvanta věcí jsem objednávala na mimibazaru a nemůžu si to vynachválit - hafo značkovejch věcí a uplně jak z krámu a za poloviční ceny 😉 Fakt doporučuju!
Ty už víš co budete mít?

zvalentova
7. únor 2012

ahoj holky, tak jsem dneska přežila test na cukrovku a 3x krev.
Kontrola na gyndě v pohodě. Sice mám ještě ležet, ale dětem se daří době a na komplikace to nevypadá 🙂

zvalentova
7. únor 2012

@allynka taky jsme řešili koupání. Doma v pohodě, s tchýní to vypadalo na vraždu v přímém přenosu. I přes můj klid to vypadalo, že se raději rozvedu, jen abych se s ní nemusela bavit.
Trvala na svém, že ona děti koupala ve vaničce a tím pádem musím taky. 😠
Já koupila lehátko, protože byt opravdu nafukovací nemáme a tahat vodu z koupelny odmítám. Hádka vydržela na týden. Pak to manžel nevydržel a objednal kyblík. Byl za dobrou cenu a dost ho doporučí pro nedonošená dítka.
Tchýně prudila stejně, ale už má smůlu 😀

ostrava8
7. únor 2012

aha tak děkuji za dobré rady na to oblečení, ono je asi rozdíl obskakávat jedno nebo dvě, že ? 🙂 Já si myslím ,že nakoupím od každého trochu.

Holky chci se zeptat, dneska jsem ve 25 tt a docela mě píchá břicho asi roste že ? je fakt, že jsem si dneska na wc užila svoje, nešlo to ven ,tak jsem musela více zatlačit .. tak snad to bude i tím 🙂 Nebo máte někdo jiný jinou zkušenost ??? už jsem fakt vyhukaná ze všeho, ale malí kopou tak snad je vše v pořádku :

lenny2. jéé tak to ti závidím, to už máš opravdu za pár, máš někde fotku bříška ? jinak my čekáme také páreček , a jména zatím je to boj, holčičku chceme Terezku a kluka bud Tomáška nebo Antonína, ale já bych byla pro T + T 🙂

ostrava8
7. únor 2012

@zvalentova ahoj koukám taky paráček, prosím tě už máte kočárek ? jaký typ zdali se mohu zeptat, jinak hadřík máš užasný, já ještě nikde nebyla, ale už se moc těším ... i na to praní těch prťavých hadříků 🙂

ostrava8
7. únor 2012

@lenny2 tak at to chápu správně ... to znamená ,že od 37 se plánuje už císař ? Pokud se začneš otevírat ? nebo jak to funguje ? já myslela čím déle jsou děti u tebe tím lepe ... to mi nějak hlava nebere 🙂

catharin
7. únor 2012

@ostrava8 : dělala jsem rizoto s krůtího masa, a polévku- vývar k krůtího krku 🙂 Výborně jsme si pošmákli 😀 Jeli jsme brzo do Brna na kontrolu an naonatologii- na obilňák. Vše máme v pořádku, tak jsem ráda.. 🙂 Já rodila taky v 37tt a je to lepší, říká se, že málo kdo vydrží s dvojčaty na termín, ani se to velice nedoporučuje, kor když jsou sebemenší problémy. Takže já jsem ráda, že jsem rodila jak rodila 😀 To že Tě tam popichává, to josu střeva. alespoň já to tak měla. 😉

Pěkná jména máte, holky 🙂 Taky jsem měla ráda ty zavinovací bodýčka 🙂 A kalhoty a pančošky jasně, že vonější u pasu..
Hezký večer, jdu zase žehlit s kafíčkem 🙂

lenny2
7. únor 2012

@ostrava8 No, když jsem byla cca v 33. týdnu, tak mi doktor říkal, že optimální bude vydržet do toho 37.-38. týdne, aby nemuseli do inkubátoru a kvůli dýchání, protože ke konci se jim snad prej vyvíjej plíce. Min. týden mě prohlížel a říkal, že ještě držej, ale už se to schyluje, že se mi zkracuje hrdlo. Dneska říkal, že se trošku začínám otevírat a že teď už se narodit můžou, že už jsou dopečený a není na co čekat. Tenkrát říkal, že jediný čím mužu mimčum pomoct, je ležet a být v klidu a vyplatilo se 😉 Jo a taky cca od toho 24.týdne piju denně Magnosolv co mi napsal doktor a to je proti zvednutí břicha a super 😉

lenny2
7. únor 2012

@ostrava8 Fotku břicha nemám, prošvihla jsem období, kdy to břicho bylo ještě bříško, teďka už s tím popraskanym balónem k fotografoj nepůjdu, to by retušoval tak tejden nonstop 😀

lenny2
7. únor 2012

@lenny2 opravuji: ne proti zvednutí břicha, ale ztvrdnutí - bláznivej iPad mi tady nabízí slova, který nechci 🙂

maruja
7. únor 2012

@lenny2 kdy ti začalo praskat břicho? Mě u prvního nepopraskalo, ale teď mám břicho jak před porodem u malý, tak kdy to mám čekat 😀

jarkalada
7. únor 2012

Dvojčata většinou nechávaj jen do toho 38tt. Pak je prý snad větší pravděpodobnost,že se kazí plodovka. Mně říkali, pokud vydržím do 35tt, tak to bude super. Nevydržela 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru