Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
18. únor 2012

@miradka Miri kdybys chtela,pozadej Sarri o pristup do nasi soukrome skupiny tu na Konikovi 😉 ,at muzeme cas od casu pokecat a nezahlcovat to tady holkam,co teprve na broucky cekaji 😵 Co rikas?Planujeme ted vikend kolem 20.4 srazik-cca 18rodin s dvojcatky kolem 2let 😎 nechces se pridat??

chrobacek
18. únor 2012

miminko určitě neplánujeme 😀 zatím na ty naše dvě zlatíčka bohatě stačí 😀

mrkla jsem na tvoje krabičky co dodat? jedním slovem nádhera, já jsem taky tvořila, ale ted jsme odstěhovaní dočasně než dostavíme dům, takže svoje věci na tvoření mám hluboko schované, ale už se těším jak to zase vytáhnu, ted dělám alespon přáníčka když má někdo narozeniny apod. to jediné jsem si vzala sebou

miradka
18. únor 2012

@j.cien ja tam mám prístup, lenže nikdy neviem nájsť tú diskusiu...srazík? to nie je špatný nápad 🙂
@chrobacek díky 😵 škoda, že až teraz zisťujem, aké je to super odreagovanie niečo vyrábať. Určite to zase vytiahni až budeš zabývaná a čo si ešte tvorila?

karina1
19. únor 2012

@catharin @darenn @maruja @j.cien @kathy.skal holky dakujem vsetkym za reakcie - este 1 otazocka mi napadla - kojici polstar - je lepsie ten obycajny, ci ten pre dvojcata (hranaty, vyssi)?? pouzivali ste ho vobec?

jarkalada
19. únor 2012

@karina1 za mně kojící polštář každopádně! Jinak by mi asi upadly ruce 😉 Mám obyčejný, s tím vylepšeným nemám zkušenost.

kathy.skal
19. únor 2012

@karina1 ahojky, určo jo. Já měla takový velký, ale jestli to byl obyčejný nebo pro dvojky nevím... kupovala jsem ho přímo v porodnici 🙂

chrobacek
19. únor 2012

já měla kojící pro dvojky a opravdu nevím jak bych to bez něj dělala na MMB se dá koupit za slušnou cenu

j.cien
19. únor 2012

@karina1 Ano,kojici posltar je supr vychytavka 😉 ,mela jsem veliky,kolem celeho tela a vzadu se zapnul na jeden knoflik-zvladala jsem to v poho jednou rukou zapnout,kojila jsem dlooouho-Miu az 20mesicu 😵 a na tandem kojeni byl k nezaplaceni!!hlavne v noci 😉 Mela jsem zalusk na ten nafukovaci,polohovaci..ale nekolik tisic se mi za nej nechtelo dat 😝 a zdal se mi takovy obri,ne moc prenosny...

j.cien
19. únor 2012

@miradka Miradko,nemas tam pristup!ted jsem se divala 😉 asi si to pletes s predeslym tematem,toto je uzavrena skupina Pokracovani dvojcatek 2009-2010,tak pokud chces byt s nama nejak aktivne v kontaktu-pozadej sarri o pristup,tady uz to nechavame cekatelkam 😵 i kdyz je to "nedavno" co jsme si tady zacinaly psat my.. 😎

Preji Vam vsem tehulkam -pohodove klidne tehotenstvi,stastny porod a zdrave deticky! 🙂

catharin
19. únor 2012

@karina1 : 😉 Já používala ten obyčejný, ale zámá ten hranatý veliký pro dvojčata. Je to na Tobě, zkusit v obchodě vyzkoušet 😀 Ale oba jsou dobré..

ostrava8
20. únor 2012

Holky tak fakt kouit ten kojící polštář ??? To byla první věc, kterou mi manžel poslal jako vtip 🙂 jak jsme zjistili, že čekáme dvojičky 🙂
Mám na Vás prosbu --- máme sporták TFK, kde musíme dokoupit korbičky a mám dvě možnosti, bud koupit nové za cenu 4300,- nebo použité za 2000,- už i s adaptérem ... Jak to vidíte ? jak dlouho jste vozili mimča v hlubokém kočáru ? Jako rozdíl není moc velký, vždy jsem pro mimi malinké chtěla nové

jarkalada
20. únor 2012

@ostrava8 fakt jo. Buď tedy samozř.na kojení,že jo 😀 My jsme bohužel brzo přešli jen na lahvičky a držet každé dítě extra jen v ruce, několikrát za den - za chvíli je nebudeš cítit. Nebo jsme ho používali, když byli ještě menší, že jsem každého dala na ten polštář, z každé strany, sedla neproti nim a krmila je tak najednou.
Teď mám jednoho na klíně na polštáři a druhého v polohovací jídelní židličce a krmím taky najednou. Bez polštáře by to nešlo.
Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně 🙂 A ten obyč. jsem chytla ve slevě za 250kč,takže hlídej ceny -)

maruja
20. únor 2012

@ostrava8 taky myslím že bez polštáře nenakojíš 😉 zatím si to jen představuju, ale i na jedno byl polštář docela dobrej
jinak my budem mít všechno z bazaru, ty korby se daj vyprat, myslím ten potah

zvalentova
20. únor 2012

@ostrava8 ahojky, probírala jsem to s kolegyní a řikala, že kojící polštář měla pro jedno. Pro dvojky pak používala klasický velký a byla max. spokojená.

maruja
20. únor 2012

@zvalentova já to mám naopak, na malou jsem měla polštář a teď jsem pořídla kojící 🙂

kathy.skal
20. únor 2012

@ostrava8 Hele určitě jo, ten polštář je jedna z investic, která se fakt vyplatí a hrozně ulehčí práci. Já si nedovedu představit, jak jinak bych kojila dvě děti najednou 🙂
Jinak co se týče kočárku, nám vydržely děti v hlubokém do 6. měsíců.

jarkalada
20. únor 2012

A kočár máme taky z druhé ruky, 3kombinaci.Vše ale čisťounké,všechno se dá pohodlně vyprat, příp.vyvonět 🙂, takže z toho bych strach neměla.

catharin
20. únor 2012

@ostrava8 : já jen využila maximálně, tak jak píšou holky (koj.polštář). A s tím kočárkem, my si kupovali nový, jelikož tady mají všudě ještě malá dvojčátka, tak by nám ani neměl kdo prodat. A vím jen, že když budeš chtít ten vnitřek korbiček prát, tak na 30°C, nejlépe v ruce, jinak se Ti scvrkne a nenavlečeš jej tam zpět, tak to udělala kamarádka a pak se divila, že to nedá zpět 😀 A já mám trojkombinaci a zatím mám korbičku, holky mají půl roku teďky a starší už tam má pokrčené nožinky. Ale jak nebude opravdu teplo, tak do sporťáku ještě nejdu 🙂

ostrava8
21. únor 2012

Dobré ránko všem .) děkuji moc za zkušensoti s koj. polštářem, není to už tak velká investice a mezi těma položkama se určitě ztratí 🙂 takže ho koupím 🙂 jinak s tím kočárkem zítra uvidíme, s čím paní příjede a podle toho pak dokupím korbičy .... 🙂 Holky já se už pomalu začínám hroutit z toho všeho co je potřba a co né .... , ještě že jsem doma a mám na to dost času ... .) chodit do práce, tak nevím kde bych to vše a hlavně kdy zjištovala 🙂 Jinak kočáek jsme si vybrali značky TFK .) byl první, který jsme měli možnost vyzkoušet, a pak se nám už jiné nelíbily 🙂

zvalentova
21. únor 2012

Krásné ráno holky, cukrovka je v mém podání fraška, ale dietu dodržuji a je mi fajn.
Dneska poslední zákaznice na nehty a pak už jen úklid, praní a žehlení pro dítka.

karina1
21. únor 2012

holkdy a ake kocarky ste kupovali? my sme zatial zvazovali bugaboo donkey al. easy walker, mate niekto skusenost? (zatial sme vyberali iba podla popisu. V malvikovi sme sice videli EW, ale iba s tou sportovou verziou, BD sme tam ani nevideli - tak snad ich niekde objavime tento vikend).

veronika.m
21. únor 2012

@karina1 my máme objednáno Bugaboo donkey 😉

zvalentova
21. únor 2012

@karina1 my máme EW duo 😉

karina1
21. únor 2012

@veronika.m @zvalentova - a co u vas rozhodlo pre tieto kocarky? na EW sa mi paci hlavne cena ;) ale aj celkovo vyzera dobre, akurat tie kolecka mi pridu strasne velke..
BD - tam sa mi paci moznost zmensovania kocarku (jednak moznost ho zuzit a nepouzit 1 korbicku a jednak to spojenie zadnych a prednych kolies - nahovaram si, ze by sa mi s tym islo lepsie dole schodami - ale neskusala som to este..)
u vsetkych kocarkov pre dvojky mam trochu obavu, ci sa nam vobec zmesti do nejakeho auta-combicka (okrem podvzoku kocarku, a 2autosedaciek s detmi, tam potrebujem dostat aj obe korbicky, kedze budem cestovat aj za rodicmi na svk). Mate niekto skusenosti, ci sa nejaky kocarek s 2 korbickami vojde do kufra?
Ja to popri praci vobec nestiham vsetko obehat a vyskusat, tak kazda rada draha pre mna ;)

maruja
21. únor 2012

@karina1 tak třeba u EW jdou ty korby zplacatit 😀 nevím jak to napsat, ale uděláš z nich placku a tu dáš na sebe 😉

karina1
21. únor 2012

@maruja aha, no to som sa prave zamyslala, ci to u nejakeho kocarku ide - tak to by bolo super.. no holt, musime ist tie kocarky ocheckovat ;)

neviete, ci maju oba kocarky pre dvojcata: easy walker a bugaboo donkey v nejakom obchode v prahe?

veronika.m
21. únor 2012

@karina1 tak u Bugaboo donkey jsou korbičky taky dát na placku tudíž ti nezabírají žádné místo, konstrukce jde zúžit takže ta se ti vejde i do pidi auta. Je lehounká. Mají ho v Babyparku buď na Zličíně nebo na Černém mostě. 😉 Je to to nejlepší co jsem pro dvojky viděla a zkusila, ale uznávám že cena je gastronomická 😀

veronika.m
21. únor 2012

Jinak jsem dnes byla na UTZ a kluci jsou fakt macíci. Mají jeden 1706g a druhej 1690g takže doktor kroutí hlavou a nechápe jak můžou být tak veliký. Tak sem ráda a za tři týdny nástup do porodnice. 😀

veronika.m
21. únor 2012

@zvalentova Zuzi závidím že už nemusíš makat. Já mám poslední zákaznici v 37tt tak doufám že to bude ok. Pak jdu hned rodit. Půjdu asi na 100% na císaře neboť pánové jsou prdelkou ven 😀

karina1
21. únor 2012

@veronika.m jee, to som ani nedufala, ze sa daju dat tie korbicky na placku, to je parada.. tak to skocime cez vikend omrknut.. kocarek je jedina vec, kde som odhodlana cenu ignorovat, pze mam dost zlozity sposob dostavania sa z bytu, cez schody a uzke vchod. dvere na ulicu.. potrebujem si to ulahcit najviac co to pojde.. dakujem krasne ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru