Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jarkalada
12. bře 2012

@jana321969 ale my měli jako riziko, tak proto. Jsem i nechtěla zbytečně riskovat a pak i dr. mi řekl, abych si kvůli pár korunám něco nevyčítala.. Ale holky tady ještě pracujou už se slušným pupíkem, že? 😉 taky záleží asi na práci, jakou máš 😎

zvalentova
12. bře 2012

@lenny2 ty bláho to to letí, oslavíte měsíc 🙂

zvalentova
12. bře 2012

@jana321969 ahoj, oficiálně jsem měla rizikové, ale do práce jsem chodila 2-3 týdně na cca 5 hodin jak bylo potřeba. Vydrželo mi to cca do 25tt, pak už začly problémy s tvrdnutím a další, takže jen poloha ležmo doma u telky. 😎

jana321969
12. bře 2012

@zvalentova no uvidime co me rekne dr. chtela bych aspon do cervna coz by byl 5 mesic tak uvidime jak to poujde, mam sedave zamestnani v kanclu u notarky.

jana321969
12. bře 2012

@zvalentova a muzu se zeptat jeslti víte co čekáte???

zvalentova
12. bře 2012

@jana321969 máme děti 1+ 1, jinak bych asi ani notářku nebrala. Jsem z příbuzného oboru - advokacie. Sice jsem "jen" řídila svoje holky a kancl, ale i tak jsem byla ráda, že tam nejsem každý den. Ne vždycky se to dalo zvládnout.

jana321969
12. bře 2012

no prave, tak uvidime jak to pujde, doma zatim bych se asi unudila, jen rano a vecer hlavu v kyblu 🙂, a pohlaví víte?

ostrava8
12. bře 2012

@jana321969 ahoj já byla doma taky hnedle ... doktor mi říkal že nemá cenu riskovat, do 3 měsíce bylo vše OK, pak nastaly komplikace,tak jsem cirka 2 měsíce jen ležela ,ale už je vše v pořádku 🙂 Držím palec na ultrazvuku, aby jsi tam našla, co si přeješ 🙂 S tou prací .. lékař mi říkal, že kdyby bylo vše OK, tak stejně max. do toho 5 měsíce, pak už díky pupku nebudeš moct 🙂 ale každý jak se cítí 🙂 hlavně s rozumem, dej pak echo, jak jsi dopadla ..

ostrava8
12. bře 2012

@lenny2 ahoj mamino, no ještě musíme vydržet, jsou tu i lepší adeptky na porod 🙂 Já jsem ted nějak moc unavená, nevím jestli je to tím, že jsme trochu porostli ,ale chce se mi furt spát ... 🙂
Vy už máte měsíc ? jéjde toto letí, si pamatuji, jak jsme na Tebe všechny myslely, jak jsi rodila a podívej ... 🙂 za chvíli už budete zadělávat na další 🙂) A co manžel, pomáhá ? A kdy už dáš fotečky do alba ?? jsem na prdošky zvědavá ... opatruj se ..

ostrava8
12. bře 2012

Holky byla jste některá na tom veletrhu v Brně ? co byl ted o víkendu ??? Já tam chtěla, ale pak jsme sehnali , co jsme potřebovali , tak jsem to vzdala ... ale jen by mě zajímalo, jaké to bylo 🙂 Díky

jana321969
12. bře 2012

@ostrava8 no zatim vse ok jen me je dost blbe, uvidime na utz na srdičko jedem ve čtvrtek to bych mela byt 6+3tt tak snad tam neco videt uz pujde, jak to holky zatím s velkým bříškem zvládate ?? mate tady nekdo fotečky v albu?

zvalentova
12. bře 2012

@jana321969 zvládneš to, protože musíš. 😉

ostrava8
12. bře 2012

@jana321969
to by už mělo být vidět, teda pokud si nebudou stínit 🙂 hele a vy to máte normální cestou nebo umělou ???
no s tím bříškem, zatím pohoda, až na ty věci, já už mám přes břicho 123 cm, holky míň, zvládneš to, bříško je sice někdy překážka, ale jak tě malí začnou kopat nebo se v tobě točit, je to nepopsatelný zážitek a na břicho zapomeneš 🙂 Já naštěstí na ty nevolnosti netrpěla ... hodně pij, jsou i těhotenské čaje, kt. jsou moc dobré možná by pomohly 🙂

ostrava8
12. bře 2012

@zvalentova jj nic jiného už nezbývá, vid ? 🙂 Jak se citíš ? už vše připravené ? prosím tě, chci se zeptat, máš do porodnice nějaké speciální kalhotky ? ségra mě straší že tam musím mít nějaké síťované, aby větraly, kvůli tomu jak se čistíš .. ale nikde jsem je ještě neviděla ..

jana321969
12. bře 2012

@ostrava8 NO MAME TO NA DRUHY POKUS NA IVF - MANŽEL PROBLEM, PRVNÍ POKUS VUBEC NIC A NA DRUHY POKUS ZAVEDENA ČASNÁ B. A EXPAND. BLAST, TAK JSEM SI RIKALA NO PODLE MIN. ZKUŠENOSTÍ TED MAME ŠANCÍ ASPON NA TO JEDNO Z TE EXPANDOVANÉ, NO A NA UTZ 5+1 DR, TAM VIDELA 2 VACKY ALE 1 VETSI 1,25 A DRUHY MENSI 0,82 TAK NEVIM NO TED VE CTVRTEK JDU NA DALSI UTZ COZ BUDU 6+3TT. TAKY BYCH SI PRALA PÁREČEK JAK TU NĚKTERÁ Z VÁS MÁ ABYCH JE POZNALA 🙂 🙂 🙂. JO NA TEN CAJ SE DNESKA CHYSTAM DO LEKÁRNY. PRY S DVOJCATA SE RODI OKOLO 34-37TT.

jana321969
12. bře 2012

HOLKY A DÍKY ZE OBČAS MŮŽU VÁM NAPSAT A PORADÍTE MĚ, JEŠTĚ TO NEJAK TROCHU NEMŮŽU ROZDÝCHAT SPÍŠ SE BOJÍM JAK TO ZVLADNU VIM ZE MUSIM ALE...

jana321969
12. bře 2012

HOLKY A BYLY JSTE V TOM 3 MESICI NA TECH TESTECH???

ostrava8
12. bře 2012

@jana321969 kuš babo, důležité je myslet pozitivně 🙂 my čekáme páreček a myslím si ,že kdyby jsi čekala stejné pohlaví, tak je poznáš nebudou stejní, budou dvojvaječný ,takže to je úplně něco jiného 🙂 já jdu ve čtvrtek na cukr, tak to budeme na sebe myslet 🙂

jana321969
12. bře 2012

@ostrava8 ok hned vam pak pisnu holky, páreček supr supr 🙂 ted jsem se divala mas to tam napsané Lukášek i my bysme ho daly po manželovi 🙂 me je 27 let a mojemu 31 let, budes rodit normalne nebo císařem nerekly zatim doktori??

jarkalada
12. bře 2012

@jana321969 tak hodně štěstí. My máme páreček 🙂 Obě srdíčka s činností byly vidět kolem 8tt.
Kalhotky určitě síťované. Něco takového: http://www.vas-lekarnik.cz/kalhotky-elasticke-f...
Buď při normál porodu - aby ta vložka mohla zespodu dýchat. Při císaři to samé + aby ti větrala jizva. ze zkušenosti radši kup o číslo větší.

jana321969
12. bře 2012

@jarkalada jeee další páreček to je supr 🙂, tak snad i my aspon v tomto budeme mit taky štěstí, vždy jsem chtěla paru jeslti po jednom nebo naraz to už je jedno.

lenny2
12. bře 2012

@ostrava8
No, tak únavy využij s spí jak nejvíc to jde. Já ke konci už skoro nespala, všechno mě bolelo a noci jsem prokoukala do stropu, teďka mi každá nenaspaná miňuta chybí 😉
Fotečky dám co nejdřív, já během dne sedím jen na iPadu a tady žádný uložený nemám, tak pak vytáhnu noťas a něco sem naházim 😉
Jj, manžel pomáhá jak jen to jde, ale je dsot pracovně vytíženej, takže se vrací dost pozdě domu ☹ Občas jsem na něj za to samou únavou a zpufalstvím po tom celodenním maratonu trochu "hustá", ale naštěstí se tomu pak zasmějeme 🙂 Taky se opatruj, kočko!

jana321969
12. bře 2012

holky nechci se nejak stresovat do predu ale kromě nevolnosti bolelo vas i dost bricho jak deloha rychle rostla???

zvalentova
12. bře 2012

@ostrava8 kalhotky jsem dostala od kámošky, protože jí zbyly. Ale to je spíš pro ženské při normo porodu, myslím, že my využijeme víc krém na jizvu 😀

@jana321969 nemůžeš se nervovat teď ze začátku, jestě je tolik věcí kterými musíš projít. Hlavu vzůru a bšechno bude ok.

lenny2
12. bře 2012

@jana321969
Neboj, Jani, ty nevolnosti po 13. týdnu odezněj, taky jsem to měla 😉 Jinak já byla na rizikáči od začátku, ale měla jsem home office, takže jsem fungovala z obýváku 😉
Myslím na tebe ať je VŠE ok 😉

lenny2
12. bře 2012

@zvalentova
Zúžil, jen počkej, za chvíli nám tady budeš líčit jak rostou ty tvoji miláčkové 😉

ostrava8
12. bře 2012

@jarkalada tak ty jsou hustýýýýýýýýýýýý 🙂 to moc parády nenahoním 🙂 Né dělám si legraci a to jsou asi jednorázovky ??? uf je tolik věcí co si člověk musí zjistit, zkusím se na ně zeptat u nás v lékarně 🙂 díky moc za radu ...

jarkalada
12. bře 2012

@zvalentova já jsem využila nějaké podobné, jako jsem hodila ten odkaz. Byly dobrý, že přesahovaly dost vysoko právě nad jizvu a mohla přes to dýchat. Zkusila jsem samozř. i normální běžný, co nosím. Ale ten rantl byl akorát kolem jizvy a to nosit nešlo. Cokoli, co se jen blížilo jizvě bylo hodně nepříjemný. A jsem přes to nosila jen volný tepláky, s volnou gumou. Vím, nic elegantního.. ale to je v nemocnici fuk 😎

ostrava8
12. bře 2012

@lenny2 no jo, chlapi .. oni jsou prostě Mars a my Venuše 🙂 už se na fotečky mocinky těším 🙂 a co jizva ? už lepší ??? ani to nepříjde vid ?

jana321969
12. bře 2012

@lenny2 díky za vaše odpovědi a informace a zkušenosti ja vím ještě jsem v rizikovem 2-3 mesici nejvic, a holky to jste na rizikovem ze čekáte dvě z umělého jak ja nebo byly nejak problemy z kraje hnedka, jo a doporučujete ty testy v tom 12-13 tt????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru