Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zvalentova
13. bře 2012

@ostrava8 @maruja můj plán je do 37 podle PM, takže ještě 3-4 týdny

ostrava8
13. bře 2012

Holky, nevím nevím .. kamarádka kt má dvojičky tak ta jenom ke konci ležela fakt jenom ležela , tak od sedmého měsíce a stejně porodila myslím že v 36 týdnu .. :(

ostrava8
13. bře 2012

Zuzííí plány máš hezké, budu držet, at se splní ... 🙂

maruja
13. bře 2012

@ostrava8 no právě že jsem taky hodně zpomalila, ale mám tříletou cácorku a ta mě ležet moc nenechá, ale jak mužu tak hodím nohy na trnože 😉

ostrava8
13. bře 2012

Holky zatím ahoj, jdu ven se psem než u nás začne pršet papá zítra 🙂

rychetkami
13. bře 2012

@jana321969 taky jsm na rizikovém s dvojčaty, celý třetí měsíc jsem buď krvácela nebo špinila, prý za to mohl překrvený čípek a děložní hrdlo...sice jsem se musela vzdát spousty věcí, co jsem dělala - kolo, cvičení, nemohla jsem hrát na akordeon(hraju v kapele), ale místotoho jsem se vrhla na španělštinu, háčkování, teď už můžu sedět u klavíru a tak. Protože mi ti přijde ještě brzy, pro mimča nic nezařizuju, začneme po velikonocích, zo budu cca 26tt

jana321969
13. bře 2012

@rychetkami tak hlavně, že je vše ok, ja jsem zatim 6+2tt, zatim v praci jsem já, že když se krvácí, že už je něco dost špatně, takže se dá to zachranit jo? no ja musim zítra k ZUBARČCE tedka me upadl kousek zubu v sedmičce PARADA.

rychetkami
13. bře 2012

@jana321969 ne každé krvácení znamená potrat... u mě šlo o krvácení z hrdla a čípku po prohlídkách, aale uzv dělohy a mimin byl vždy vzorný, hrdlo dlouhé a čípek uzavřený, takže ani nic udržovat nemuseli, míma to zvládly samy...jiné případy krvácení můžou mít příčínu hematomu v děloze, taky jemožné krvácení, když praskne cévka v tvořící se placentě

ostrava8
13. bře 2012

@rychetkami jj ja si prošla tim hematomem, udělal se mi po kontrole čípku, musela jsem pak jen lezet, snad uz mame nejhorsi za sebou. Opatrujte se a dobrou noc

jana321969
14. bře 2012

holky byla jste v těhotenství nekterá u zubaře ma mě dělat blombu vypadl me kousek zubu v sedničče blomba nevadí ne??

zvalentova
14. bře 2012

@jana321969 nevadí, dělali mě rekonsturkci celého zubu vč. injekcí v 11tt a všechno v pohodě

jana321969
14. bře 2012

no me to asi umrtvovat nebude protoze nebude trhat takze by to melo byt ok to bude vlastne vrtat a da blombu. díky za info,

karlam
14. bře 2012

ahoj holky, jsem v 19 tt a od včerejška mám nakázáno jen ležet, zatím doma ☹ mám celkem bolesti podbřišku, ale to by nebylo nic proti bolestem v pochvě, ani nevím, k čemu to přirovnat, taková tupá neustálá bolest jakoby na konci pochvy, no radost 😒

ostrava8
14. bře 2012

@karlam ahoj nezoufej, to může být jak se děloha napíná .... hlavně odpočívej a nepřepínej se 🙂 rychle to utíká neboj 🙂

lenny2
14. bře 2012

@ostrava8
Ahojda, k tomu kopání v bříšku, mě kopali až do samýho konce takovým zpusobem, že jsem myslela, že mi vyskočej z břicha 🙂) Navíc jak jsem tady už psala, kluk se mi v 35.týdnu celej otočil, takže prostor mají, né, že ne 🙂)) A úplně tě chápu jak je to nepříjemný, já kolikrát až brečela......drž se! Pa

rychetkami
14. bře 2012

@ostrava8 ...je fajn, žes potom mohla normálně fungovat...já už se smiřovala s klidovým režimem do konce těhotenství a také se to vylepšilo

rychetkami
14. bře 2012

holky, ještě mám jeden dotaz, jak moc podrobný byl u vás ten ultrazvuk ve 21tt...já jdu zítra, myslela jsem, že mě doktor pošle do Gennetu, prý to udělá sám...trochu si ho chci zkontrolovat, jdu k němu naposledy, neboť jsem se přeregistrovala k jinému blíž k místu, kde bydlím, tak aby to neflákal....už aby bylo zítra, bojím se, NT screening mi vyšel negativní s rizikem 1:28 000, tripply taky byly negativní, ale na tu jednu chorobu mám riziko 1:200 s tím, že u dvojčat jsou výsledky jen orientační

zvalentova
14. bře 2012

@rychetkami Raduš, co vím, tak screening v 1 a 2 trimestru by měl být dělán na stejném přístroji. Měla jsem oba z Gennetu u MUDr. Hynka.

rychetkami
14. bře 2012

@zvalentova díík, ta podmínka stejného přístroje splněná bude, a dr. říkal, že když se mu něco nebude zdát, pošle mě na 3D

maruja
14. bře 2012

@rychetkami ahoj, já tam teda byla hodinu. Měřil hlavu, břicho, stehení kost, v břiše všechny orgány no a srdce s aortou, pupečník

rychetkami
14. bře 2012

@maruja dík...obávám se, že tohle mi můj pan doktor neposkytne...uvažuju se ještě domluvit v Gennetu, byla jsem tam na IVF

maruja
14. bře 2012

@rychetkami asi bych se s nima taky zkusila domluvit

jana321969
15. bře 2012

ahojte holky tak dneska v Brně v Reprofitu potvrzena dvě srdíčka 🙂, tak snad obě tam teda zustanou, pry se může stát, že do 1 trimestru se nějak jedno ztratí, ale mazec teda ještě to nemůžu nějak rozdejchat!!!!!

maruja
15. bře 2012

@jana321969 gratulace k srdíčkům 😲 😲

lenny2
15. bře 2012

@jana321969
Jani, gratuluju a hezky si ty miláčky hejčkej a ať je všechno v pořádku a bez komplikací 😉

jana321969
15. bře 2012

jojo budu se snažit vím že dvě a ještě po umělém že je to rizikové, uvidíme co ještě 3 měsíc ale snad vse bude ok.

lenny2
15. bře 2012

@jana321969
Janičko, ty moji lumpové jsou taky po IVF, předcházely tomu 3 gynekologické operace včetně plastiky čípku a vidíš, nakonec jsem rodila v 38. týdnu téměř tříkilová zdravá dvojčátka. Mysli pozitivně, žádný zlý myšenky si nepřipouštěj, šetři se jak jen to jde, hodně lež a poslouchej svoje tělo, ono si samo řekne 😉 Moc ti to přeju 😉

jana321969
15. bře 2012

@lenny2 jo odpocívám ale chdím jeste do práce mam teda sedavé zaměstnání, tak uvidim jak to pujde vpraci do kdy to telo dovoli. nechci rizkovat kdyz me Dr. necha tak budu doma kdyz to pujde tak aspon květen červen bych chtela do teho 4-6 mesice + -.

lenny2
15. bře 2012

@jana321969
Já mám taky práci, že prakticky jenom sedím v kanclu, nebo na nějaký poradě, ale i přes to jsem se rozhodla od prvního dne těhotenství být doma a ani na minutku jsem nezalitovala 😉 Navzdory tomu, že jsem se hrozně nudila, hlavně teda ke konci, odměna byla sladká a hajá mi tady ve dvou provedeních v postýlkách 😉

jana321969
15. bře 2012

@lenny2 a jak se kuřátka jmenuji a jak jsou staré 🙂 🙂 Vám budu tady si psát na rady!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru