Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

verunka_berunka
12. čer 2012

@rychetkami Ahojky, tak jak ti dopadla kontrola?? Já už sem po druhé kontrole naštěstí stále doma, tak si to náležitě užívám a opravdu poctivě jen ležím a ležím!!! 😎 Už si teda přijdu trochu jako tank-navrh mám už 17 kilo 😕 😅 ,ale neřeším to, hlavně, že malý přibírají! 🙂 Tentorát mi to změřili nějak divně, pže kluk má 1968g a slečna 2160g, tak se mi moc nezdá, že by ho za 14 dní předběhla o půl kila... Ale jinak jsem samozřejmě z váhy nadšená!! A opět mi potvrdili kluka a hlavně holčičku, takže 2násobné nadšení!! 😀 Za týden jsem objednaná opět na kontrolu a taky na monitor, na který se teda moc netěším, pže tam asi strávím pěknou dobu... 😒 Jo a bylo mi řečeno, že na císaře bychom šli kolem 38 tt, tak už se to neuvěřitelně krátí.... Uteklo to jako voda, až je mi to někdy líto...
A jak jste na tom vy, holky?? 🙂

rychetkami
12. čer 2012

@verunka_berunka no to se mi ulevilo, že ještě držíš🙂 a děti mají krásné váhy, u nás to je podobný, o ždibec míň, kluk má dvě kila rovný a holčina 1850 a taky se ukázali, že by nemělo být pochyb, ale mě by nezaskočili ani dva raubíři - od začátku jsem se na ně připravovala, abych nebyla nijak zaskočená, to víš, kkaždá ženská, nebo většina, chce jednu holčičku mít, ale příprava se mi vyplatila a zklamaná bych nebyla🙂 V pondělí už jdu do Podolí, tak jsem zvědavá, na čem se dohodneme. A nevěš hlavu, já mám navrch 18kg, snažím se, ale nic s tím nenadělám...ale kdybych se nehlídala, tak mám třeba 30 kg.
TAk vydrž vleže, bude to stát za to, držím pěsti...a třeba se v Podolí potkáme - já jdu ráno 18.6:-)

gretta
13. čer 2012

Chtěla bych se zeptat, jak to máte jakou budoucí maminky dvojčátek s nemocenskou. Dr. mi dnes řekl, že vzhledem k tomu, že jsme byli umělě a že to jsou dvojčátka, zůstanu doma už pořád. Já jsem ještě doufala, že bych šla do práce, dělám v kanceláři, takže nic fyzicky náročného. Našli mi hematom, tak jen čekám až se vstřebá a potom, pokud by nenastal další problém, jsem chtěla zpátky do práce. Pak mi ještě řekl, že momentálně je přísně zakázaný sex, což chápu, kvůli tomu hematomu. Ale co pak, s přítelem se na sebe třepeme jako čerstvě zamilovaní ☹ máte podobné zkušenosti, prosím poraďte ☹

beruska1982
13. čer 2012

@jannysek Ahoj, tak ti čekáš dvojčátka a už máš doma 2 letýho kluka.To nevim kdo je na tom líp?Já nemám žádná dítě a ted 2. No aspon máš doma něco připravíno. Já nic a myslim, že je čas nakupovat ne? A co říkáš na dvojky?

stanpetr
13. čer 2012

@jannysek koukam, ze jsme na tom podobne 🙂

jannysek
13. čer 2012

@beruska1982
@stanpetr TEN DVOULETEJ prcek je dost živej, takže je to záhul, hlavně teď ty začátky s šílenou únavou, jinak nic po něm nemám, všechno sem prodala a pak sme se rozhoupali jít znovu do IVF

jana321969
13. čer 2012

ahojte holky posílam pozdrav jak se tady držíte ??? někdo to má vyloženě za pár 🙂 od 1.7.teda koncim v praci už. Chtěla jsem se zeptat dětská kosmetika NIVEA, ASTRID NEBO JOHNSON???,

gretta
13. čer 2012

Tak jsem si zjistila, že PN se mi do průměru ze kterého mi vypočítají výši PPM nezapočítává... 😝 uff. Doufala jsem, že to musí být nějak ošetřené.

Já mám ještě čas, ale tak nějak jsem prohlížela kočárky pro dvojčata. Nic moc výběr... doporučíte nějakou značku? Co x-lander?

dooriska
13. čer 2012

@gretta mi jsme vybrali easy walker duo, už po 4 dvojčatech ale pekný zachovaly a za přijatelnejší cenu než za nový kočárek

motanda
14. čer 2012

ahoj můžu se přidat, čekáme dvojčátka, přirozenou cestou, jsme ve 22 týdnu a přibrala jsem už 10 kilo 🙂 a čekáme páreček 🙂 je mi 23 let. zdravím všechny 🙂 mám problém vybrat si kočárek, jakou značku byste si vybrali? Kacule

stanpetr
14. čer 2012

@gretta
@motanda my si vybrali stejne jako @dooriska easy walker....z tech co jsme si meli moznost osahat a vyzkouset se nam libil nejvic...

stanpetr
14. čer 2012

@jana321969 ja u Jirika pouzivam Hipp, u dvojcatek se chystam taky a na prdelku rybilku, ta se mi osvecila nejvic.....na johnson jsem moc chvaly neslysela....

gretta
14. čer 2012

@dooriska ok píšu si první značku, děkuji 🙂

dooriska
14. čer 2012

@gretta není zač, nejlepší je že je možné na kočárek přicvaknout pomocí adaptéru i autosedačky=D já měla štěst a autosedačky a adaptéry jsem sehnala za necelé 2000kč 😉

darling007
14. čer 2012

@gretta Já se přidávám do diskuze, i když už sem k vám vlastně moc nepatřím...
Mám dvojčátka kluky - 2,5 roku a k tomu dvouměsíčního chlapečka 😉
Je to teda zápřah šílenej, ale dá se to, prostě to nějak musím zvládat... Zůstala jsem s klukama sama a taky se todá přežít, i když celkem občas melu z posledního...
Co se týče kočárku - já nedám dopustit na X-Lander X-Twin, byla jsem s ním opravdu maximálně spokojená - lehký, skladný, snadno manipulovatelný, žádný problém u něj nebyl... Opravdu doporučuji!!!

gretta
14. čer 2012

@dooriska
@darling007
Dik moc holky. Když jsem tak brouzdala po netu našla jsem si, že v sobotu 23.6. je v Brně výstava kočárků pro dvojčátka. Takže už máme naplánovaný výlet do Brna. 😀 už se těším !

stanpetr
14. čer 2012

@gretta a nebude to v hotelu Gregor v Modricich? My na takove byli na jare....

beruska1982
14. čer 2012

@jannysek No já mám zatím štěstí na věci mám je naslibovaný zadarmo od tří maminek. No ještě tomu nevěřim až mi je dají. Nebo se to koupi na netu za par kaček ale ne stejný věci ty už dražší. No já byla taky na IVF a už jsme do dětí dali dost peněž, tak by se věci zadarmo hodili moc. A tak si překvapená za dvojky ne?

jannysek
14. čer 2012

@beruska1982 to jsme na tom podobně, zaplatili jsme celkem za všechno okolo 200 000 Kč, máme hypotéku a půjčky, takže asi jako každá běžná rodina, překvapená jsem byla fest, hlavně, když na prvním utz bylo jedno a na dalším už 2 🙂 , a kde jsi byla na IVF? já v Repromedě Brno

beruska1982
14. čer 2012

@jannysek Byla jsem v Praze v Pronatalu. Víš ona existuje redukce ve 3 měsíci na jedno dítě ale myslim,že je 10% šance potratu, takže je to blbí. Já jsem chtěla jen jedno ditě ale na tu redukci bych nešla nebot nemám žádné ditě. Já jsi myslim,že ty čekáš jednovaječný dvojky ne?My máme výhodu, že jsme aspon bez půjček.Ty jsi měla hodně pokusů IVF?Nás IVF vyšlo asi na 80 tisíc.

bobecek79
15. čer 2012

@stanpetr ano výstava bude jak píšeš!!! Líbila se? Stojí za to tam vyrazit???? Taky se právě na ni chystám...

jana321969
15. čer 2012

@stanpetr ahojte holky jak tady čtu - taky se chystáme v sobotu na tu vystavu třeba se tam potkame ani o tom vědět nebudem , že si tady píšem 🙂.

jana321969
15. čer 2012

@jannysek ahoj my jsme byly vreprofitu nas to vyslo asi cca s vitaminy cestou kolem - 50.000,- Kč, a vždy jsme šli dodvou tak máme dvouvaječné, ale to by byl mazec kdyby se to ještě rozděilo dál 🙂 na tři. 🙂

stanpetr
15. čer 2012

@bobecek79
@jana321969 vystavuje to firma Kocarky Daniela kde byly vesmes tyto kocarky http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php
clovek si je mohl osahat, zkusit manipulaci, jak se skadaji...no proste vse....to nam pomohlo v rozhodovani...

hodne tam mely easy walker, vselijake barevne kombinace...

jannysek
15. čer 2012

@beruska1982 no já jsem byla na různých klinikách, tak proto nás to stálo tolik, čekám dvojvaječné dvojčátka, ze 2 embryjek
@jana321969 nás ten poslední pokus taky na 50 000 Kč se zamražením embryí , taky dvojvaječné čekáme

gretta
16. čer 2012

@stanpetr Jo, a byl to veletrh pro dvojčátkové kočárky? A jak se líbil, už se na něj moc těším.

stanpetr
16. čer 2012

@gretta byla to primo vystava jen s kocarkama pro dvojcatka
http://vystavakocarku.cz/

a libilo se 🙂

verunka_berunka
16. čer 2012

@rychetkami Tak to je fakt vtipný, jak o máme všechno hrozně podobný! 🙂 🙂 Ja jdu na kontrolu taky teď v pondělí. V 9:30 mám monitor a pak poradnu, takže to zase vidím na strašně dlouho! ☹ Takže se tam nejspíš opravdu potkáme! 😉 Já už teď na kontroly chodím každý týden v pondělí. Ale na monitor jdu teď poprvé. Já jsem právě taky od začátku byla připravená na 2 kluky, proto jsem se chtěla ještě jednou ujistit, že je tam ta holčička 😎 Ale jak říkáš, nijak bych se z toho rozhodně nehroutila!! 🙂

rychetkami
16. čer 2012

@verunka_berunka já jdu na 8.30, v tu dobu mám být u sestry, která provede ty věci jako tlak a tak...a pak se uvidí, co se mnou budou podnikat - tak uvidíme, jak dlouho tam budu, ale mám se připravit na celé dopoledne

beruska1982
16. čer 2012

@jannysek mě to příjde stejně nák moc drahý to v Pronatalu je to levnější a to jsem si myslila,že to je předražené. A kolik si měla pokusů?50 000kč to stojí když to neplatí pojištovana a já jsem si připlácela 30 000 kč za jeden pokus.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru