Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

verunka_berunka
21. čer 2012

@zuzka.o Ahojky, můžu se tě zeptat, od kolika měsíců jsi do těch sedátek prcky dávala? Sem si říkala, abych jim nějak neublížila, když bych je tam dala od narození...

Jinak k pohlaví 🙂 nám teď opět potvdili holčičku a chlapečka, tak to tak snad bude, pže už jsem dostala spoustu oblečení 😉 Ale na začátku jsem se taky psychicky připravovala na 2 raubíře, ani nevím proč! 🙂 A co se týká sexu, tak nám ho nikdo sice nezakázal a přesto, že máme miminka počaté přirozeně a já až do 30 tt neměla žádné problémy, tak jsem se nějak od začátku bála... Já vím, že všude píšou, jak to nemůže uškodit, stejně jsme do 3.měsíce nespali vůbec a potom opravdu velmi velmi sporadicky a já z toho stejně navíc měla spíš stres než cokoliv jiného... 😖 No a teď bych klidně do toho šla všema deseti 😀 a teď už zase nemůžeme... 😒 😝 Si holt budeme muset ještě nějakou dobu počkat! 🙂 Jak píšete, hlavně, že budeme mít zdravá miminka!! 🙂

gretta
21. čer 2012

Já jsem krvácela už v 6tt od té doby špiním. Jednou jsem začala strašně silně krvácet. Pak mi zjistili ten hematom, ale ten nekrvácel, takže jak píšete jen ležet, být v klidu a nic nedělat. Není to jen v Praze i mně dr. řekli, že se mnou bohužel nic nemůžou dělat. Dali mi utrogestan, který užívám od ET a agolutin na podporu udržení plodů, ale víc mi nemohi pomoct. Špiním do teď někdy silněji jindy slaběji... ☹

gretta
21. čer 2012

Holky vy jste tady všechny starší v tt. Kdy jste si všimly, že vám roste bříško. Je to u dvojčat rychlejší?? Jsem teprve v 10tt a mám pocit, že se mi zvětšilo břicho. I přítel mě na to upozornil, ale váha je stejná jako byla... 😒

zvalentova
22. čer 2012

@gretta u mě to bylo hnedka 😀, díky hypestimuláku mi břicho nerostlo ze dne na den a už nesplasklo. Těhotenské džíny jsem nosila od cca 9tt, abych se zbytečně nemačkala.

bobecek79
22. čer 2012

@gretta budˇ ráda,že bříško začíná růst,rostou v něm přece Tvoje děti a jsou dvě,tak to někde vidět musí být. Já jsem od začátku těhotenství přibrala 6 kg a všichni mě říkají,že to na mě není vidět. Jen to bříško mám a velké,nato,že mám termín až v říjnu.....

gretta
22. čer 2012

@zvalentova @bobecek79
Já jsem měla taky po ET hyperstimulák, měla jsem břicho nafouklé a naplé. Měla jsem 5 kg navíc. Ale pak když se mi vaječníky vrátily do původní velikosti, břicho šlo taky zpátky a 5 kg zase dolů. Teď mám břicho zase kulaté, sice ne tak naplé jako při hyperstimulaci, ale velikostně skoro stejné. Váha mi zůstala na tom jak jsem byla. A nevím o jiném důvodu než jsou mimi. 🙂 Dik za reakce 😉

rychetkami
22. čer 2012

@gretta každá jsme jiná, já to měla jinak - do cca 17tt bez viditelného břicha, pak do 24tt břicho jak s jedním, pak jak děti rostly, se to začalo rozjíždět a od 28tt jsem začala vypadat jak o měsíc napřed

gretta
22. čer 2012

@rychetkami To jo věřím, že každá to má úplně jinak. Jen se mi zdál 10tt dost brzy. Že miláčci jsou vlastně ještě malinkatí. Ale zvětšuje se děloha, což jsem si zjistila na netu, takže možná to má vliv na břicho. Dik 🙂

gretta
22. čer 2012

A ještě jeden dotaz, užíváte některá Tardyferon? Jak ho snášíte a berete k tomu ještě Femibion nebo podobné vitamíny?

bobecek79
22. čer 2012

@gretta já beru celé těhotenství Femibion. Ptala jsem se dr. jestli mám užívat vitamíny i v 2 trimestru a řekl mě,že jsou tam dvě,tak ,že to jedině pomůže. .....

gretta
22. čer 2012

@bobecek79 A o Tardyferonu jsi nikdy neslyšela?

bobecek79
22. čer 2012

@gretta jo ted´ jsem si to našla na netu. To je železo,že??? Já beru taky léky z nedostatku železa-Sorbifer- Durules

sariky
22. čer 2012

@gretta me zaclo bricho rust taky hodne brzo a ve 20 tt jsem vypadala jak nektere maminy s jednim miminem tesne pred porodem 🙂 ale kazdy jsme jiny a kazdy to ma jinak. kazdopadne na rostoucim pupku neni nic spatneho, ne? 😉

verunka_berunka
22. čer 2012

@gretta Mě začalo břicho růst tak od 12tt a taky v té době už jsem si koupila těhu džíny, pže moje už mě tlačili. Největší hup pak byl od 20 tt a teď vypadám jako velrybka s 18kilama navíc, ale víš co?! Vlastně mi to ani nevadí... 🙂 Však mám možná v bříše už skoro 5 kilový náklad... 😀

gretta
22. čer 2012

@bobecek79 Jo, dr. mi řekl, že to má brát každá maminka co čeká dvojčátka bez ohledu na výsledek v krvi. Říkala jsem mu, že beru Femibion, ale nic mi nato neřekl. Mgr. v lékárně pak říkala, že si myslí, že Femibion už není třeba,když beru Tardyferon.. tak nevím.

gretta
22. čer 2012

@sariky
@verunka_berunka Určitě na břichu není nic špatného, naopak myslím, že spoustu z nás se na velký pupík těší, že se bude chlubit s mímískama 😀 Možná dělá svoje i postava kterou jsme měli před otěhotněním. Jestli jste měly ploché bříško a tak.. Jsem překvapená, že to začalo tak brzy, ale nevadí mi to. Doufám, že když tam mají tolik místa, je jim tam taky tak dobře 🙂

sariky
22. čer 2012

@gretta muj dr mi rikal, ze vsechny volne prodejne "multivitaminy" jsou na prd. ze tech vitaminu je tam tak malo, ze si toho telo ani nevsimne 😀 v tehotenstvi jsem brala taky zelezo (durules sorbifer) a calibrum mami (jen tak pro "dobry pocit") 😎

bobecek79
22. čer 2012

@sariky mohla bych se zeptat,dvojčátka máš z IVF??? A kterou kliniku jsi navštěvovala,jestli to není tajné???

sariky
22. čer 2012

@bobecek79 nene, my je mame v rodine 🙂

bobecek79
22. čer 2012

@sariky aha,tak to promiň. Ale je krásné mít dvojčátka,ne???

sariky
22. čer 2012

@bobecek79 v poho 🙂 krasne to je i kdyz je to nekdy fakt psycho :-P vsak uvidis sama 😉

bobecek79
22. čer 2012

@sariky já se na to právě připravuji,ale říkám si že to zvládli jiní,že zvládnu i já. A rodiče mě budou pomáhat....tak to snad dáme.....

beruska1982
22. čer 2012

Čekáte tady někdo dvojčata kluky nebo už je máte?Já jo a zase obrovský překvápko nejprve dvojčátka a pak kluci.

gretta
23. čer 2012

@beruska1982 Jak víš ve 14 tt, že to jsou kluci?

rychetkami
23. čer 2012

@verunka_berunka Veru, jdeš v pondělí na ten uzv, že jo? Kdyžtak napiš složení tvé garderóby, ať se poznáme...teda jestli se ti bude chtít🙂

rychetkami
23. čer 2012

@beruska1982 moje kámoška má kluky dvojky -je jim 2,5 a jsou strašně správný.. proto jsem se ani já nebála představy dvou raubířů🙂

gretta
23. čer 2012

Byli jsme v Brně na tom veletrhu kočárků. Popravdě jsem z toho easywalkeru naprosto překvapená. Nečekala jsem, že na něm nenajdu jedinou chybičku. Až mám z toho divnej pocit, že bych kápla na první kočárek a hned ho vybrala. Samozřejmě po všech doporučení od vás.. 🙂
Jinak se mi zdál celý veletrh jen o kočárku EW. Pár jiných značek tam samozřejmě bylo,ale min. polovina místa zabíral EW. Byla jste tam některá taky? Jaký máte pocit?

bobecek79
23. čer 2012

@gretta jj,já tam byla taky. A popravdě??? Zklamání... 😠 Nato že inzerovali,že tam bude vystaveno 30 druhů kočárků,to bylo převážně o EW. Jela jsem tam,abych si prohlédla těch 30 druhů,které v obchodě nikde nenajdu. EW se mi taky líbil,ale ta cena.... 😠 Mě se líbil už dávno,ale odrazovala mě ta cena a tedˇ mě přijde,že pro dvojčata jsou jen EW. A v dnešní době,kdy se rodí dvojčátek hodně,mě přijde směšné,že na kočárek budu čekat 3 měsíce.......?????

gretta
23. čer 2012

@bobecek79
Joo to máš pravdu. Když jsem viděla tu upoutávku na veletrh, říkala jsem si, že je to skvělá příležitost jak si prohlédnout více značek najednou. V obchodě ti nabídnou tři značky a hotovo, na netu si podíváš max. na obrázek ale nevyzkoušíš si ho. Asi mě ten EW tak upoutal, že jsem nad tím pak nepřemýšlela. Právě kvůli té ceně jsem si říkala, že bych možná koupila i zrovna EW po jedných dvojčátkách. Když by byl za dobrou cenu a v dobrém stavu.. My máme ještě čas na rozmyšlenou, tak uvidíme.

bobecek79
23. čer 2012

@gretta
jj,kočárek je to pěkný,ale ta cena mě přijde trošku přitažená za vlasy......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru