Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

clera
14. zář 2012

@adriene - no pravda je že celej novej EW by bylo jak ojetý malý auto .. takhle je to snesitelný.

jarkalada
14. zář 2012

holky, jestli se kočárem nepotřebujete někde prezentovat, tak fakt stačí z druhé ruky. Máme Dorjana za trojku 😎 Byl to tedy dobrý kup, skoro nepoužitý.
My nebydlíme ve městě, takže ho používáme jen na vycházky kolem baráku nebo semtam jsme s ním jeli ze zečátku do krámu.
A počkejte, až vám v něm začnou děťátka i jen pořádně slintat nebo svačit a matlat ručičkama všude-aspoň vám to nebude líto 😉
Určitě jsou ale na kočáru dobrý otočný kolečka, přehazovací rukojeť a aby byl do 80cm.

clera
14. zář 2012

@jarkalada - dorjan byl druhý v pořadí výběru 😀 ... akorát teď vybíráme barvu toho sporťáku .. čekáme mix . kluk holka a černej se mi brát nechce aby se v tom neuvařily a pak už jsou tam dost světlé barvy .. tak asi budem hodně prát

zvalentova
14. zář 2012

@clera souhlasím s Jaru, jelý kočár udělá stejnou službu jako nový a člověk nebude mít tak velký panický strach aby se mu něco stalo. Za čerstva přidám zkušenost, kdy jsem musela popojet s "mono" kočárkem kolegyně ☹
Korbičky dostatečně široký prostor, šíře do 80cm a otočná přední kolečka. Barva je až to poslední.

evikj33
14. zář 2012

Ahojky všem @adriene Tak mi máme nakonec kočárek s bazárku,ale v dost dobrém stavu a je to Herqules-twin raport-3spin a taky projde 80cm dveřma a má dvě vložné tašky Emitex.Jinak jak budou děti větší koupíme na cesty golfač,nejspíš Inglesinu,nebo Perego(měla jsem u maleho a byla jsem moc spokojena)Jsme na dědině a máme kamenitou příjezdovku,v obci žádné chodníky,tak jsem řešila hlavně kola.EW je super,ale ta cena je fakt hodně velká.Ještě jsem se dívala na Bumber-něco(kouknu a pak pisnu přesnej název) 🙂

adriene
14. zář 2012

@evikj33 Dekuji moc za info!🙂
A vsem vam dekuji za info... vsechny ty kocarky prolezu 😉

jana321969
16. zář 2012

ahojte holky chtěla jsem se zeptat v pondělí začínam 34 tyden a chtela jsem se zeptat necely tyden mam jak lezim a jsem v klidu par minutek slabe bolesti v podbrisku tak jsem se chtela zeptat jeslti pred porodem je to par tydnu normalni, ze se to chysta nebo ze hlavicky tlaci dule jeslti nevíte nebo jste to meli taky???

jana321969
16. zář 2012

@adriene ahoj my máme u kamaradky doma zaplacený kočárek bumberlide mam ho ve fotoblogu.

adriene
16. zář 2012

@jana321969 Ahojky, děkuji za vzkaz 🙂 Ten kočárek je moc pěkný, včera jsem všechny možné typy prostudovala a zkoukla, včetně toho tvého. Ten je také moc pěkný!! A my se nakonec rozhodli pro Teutonia team cosmo 🙂

Co se týče toho pobolvání v bříšku... zatím ty zkušennosti nemám... jsem na začátku. Ale může to být tak, jak píšeš. Možná i poslíčci? Nevím ale, jak ty začínají dlouho dopředu... Kamarádce před porodem poslední dva měsíce tvrdlo bříško, nakonec na to vyfasovala tablety magnesia.

venuss
24. zář 2012

ahoj holky, mám menší problém. Primář na NT screeningu mi řekl, že čekáme jednovaječná dvojčátka, i doktorka v 7tt mi rekla, ze nejspis cekame jednovaječná, o 3 dny později od screeningu mi doktorka řekla, že má každé miminko svou placentu. Dnes jsem psala do poradny doktorovi Labounkovi ve Šternberku a ten mi napsal, ze jednobaječná dvojčátka mají společnou placentu, že pokud má každý svou placentu, tak se jedná o dvouvaječná. tak jsem z toho zmatená a vubec nevím, co teda čekáme.☹

maruja
24. zář 2012

@venuss i jednovaječná můžou mít každej svojí, jde o to kdy se rozdělili. ale jestli mají každej svojí buď ráda, další komplikace je pryč 😉 a nakonec je jedno jestli jsou jedno nebo dvou

venuss
24. zář 2012

@maruja to já jsem moc ráda, že mají každý svoji placentu, jen mě zmátlo, že vlastně nevíme, jestli čekáme jedno nebo dvoj.🙂 uvidíme až se narodí,no.

adriene
25. zář 2012

@venuss Ono to moc poznat nejde... je pravda, ze jednovajky mohou mit kazda svou vlastni placentu, ale je to vazne velmi vyjimecne... spis bych se priklanela k dvojvaj 😉 I kdyz vyjimka urcuje pravidlo 😀 Nicmene pro rizikovost tehotenstvi si prej spise 2vajecna, nehrozi tolik vad, problemu, atd. Pokud by ti pak rekl doktor, ze cekas holcicku a chlapecka... je to jasne 😉

adriene
25. zář 2012

Jinak u nas trochu pokracujeme. Screening dopadl dobre, za tri tydny mame ovsem dalsi velke sono. Duveruj, ale proveruj 🙂
Koupili jsme kocarek, nakonec Teutonia team cosmo, nasla jsem bazarovy, 1,5 roku stary v bozskem stavu i s vloznymi taskami a prislusenstvim. Navic v barve, v ktere jsem chtela. Takze velka spokojenost a usetrenych skoro 20 tisic 😀

Jedine, s cim zacinam mit holky problemy, jsou krizove bolesti a to jsem teprve 13+3 😖 Nemate nekdo radu co s tim? Segra mi doporucila teplo, urcite cviky (je fyzioterapeut), masaze a koupit si pas. No... mam strach, aby se mi to nejak nerozjelo, uz to boli ve stoje, v sede i pri chuzi, ci pri vstavani. Asi me klepne 😒

venuss
25. zář 2012

@adriene děkuji za reakce. Uvidíme na genetice, jake nam reknou pohlavi.🙂 jedno by mela byt holčička, ale nebudeme předbíhat.🙂 mějte se hezky...🙂

evikj33
25. zář 2012

Ahoj těhulky 🙂 @adriene Na ten pás se skus zeptat dr.pokud máš nějakéj problém-muže napsat doporučenku a pojištovna by ti mohla přispět-já mám taky občas bolení,ale je to zatím jen sem tam. 😉

adriene
25. zář 2012

@evikj33 Diky za tip, to nezni spatne 😉

jannysek
25. zář 2012

@adriene pás může na poukaz napsat ortoped, rehabka a neurolog, jinak za těhotenský vyplázneš přes 800 Kč, ten univerzální je levnější, ale myslím, že těhulkovský je pohodlnější. sama ho moooc využívám.

adriene
25. zář 2012

@jannysek Aha, dekuji! No budu ho muset poridit... a kde jsi ho kupovala? Pomaha ti?

maruja
26. zář 2012

@adriene Ahoj já mám doma a byl výbornej, nosila jsem dokud se tam vešlo břicho 😀 ke konci bylo ohromný a pás mě tlačil ale rodila jsem skoro na termín 38+2 pokud by jsi chtela poslu ti ho

jannysek
26. zář 2012

já jsem ho kupovala ve zdravotnických potřebách , ale nechala jsem si od ortopeda napsat poukaz, jinak bych platila 845 Kč, je to dost, ale proč to platit ze svýho. když to může zaplatit pojiš´tovna. Už tak je hnusný od pojišťovny, když si někdo platí umělko ze svýho, mám i prvního syna z umělýho, takže peníze jen lítaly, hlavně že feťákům se platí veškerá léčba 😖

adriene
26. zář 2012

@jannysek Určo se na něj zeptám v prenatální poradně, jdu tam za 14 dnů a pak uvidíme, co minabídnou ve zdrav. potřebách. Rozhodně ale vidím, že se bez něj neobejdu 😒

venuss
28. zář 2012

ahoj holky, přemýšlím už o koupi kočárku a zamlouvá se mi easy walker duo, jen bych se chtela zeptat, jestli jde u sportaku polohovat operka nohou, nevim, jestli by mi to tam nechybelo. U syna jsem to vyuzivala...

evikj33
28. zář 2012

@venuss Myslím že u EW to jde až do lehhu i s nohama.Ale nechci kecat,skus mrknout na video od prodejce,maj tam většiu dobře popsanou,od manipulace s korbama až po nasazování sedaček a skládání.Někde davaly holky odkaz.

clera
29. zář 2012

@venuss - ahojky, myslím si, že opěrka nohou je pevná, dá se polohovat se zády do tří poloh.

leeela
29. zář 2012

Ahojky u EW nejde polohovat operka nohou - ale zatím nám to nevadí ... 🙂

venuss
29. zář 2012

@leeela a můžu se zeptat, kolik let je Vašim dětem? Já to u syna využila kolem 1 roku, když spal v kočárku...

leeela
29. zář 2012

@venuss mají 7 měsíců a ve sportaku uz jsme cca mesic... Jak říkám, zatím nám to nevadí 🙂

gretta
3. říj 2012

Holky máte nějaký typ na bazárek, kde jsem kupovaly stejné oblečení pro dvojčátka??

brusle
3. říj 2012

Ahojky Holky, máme doma dvojčátka páreček, právě jsem vložila nějaké oblečky, pokud byste teda sháněly. Jinak přeju klidně a pohodové těhulkovatění a hodné děti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru