Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
9. lis 2012

@evikj33 Není nafukovací, je to formovaný molitan (pěna), který drží tvar, takže se míma nepropadají. Drží dobře na těle a měl by být velice pohodlný 🙂

evikj33
10. lis 2012

@adriene Tak to je fajn,mně právkyě přišel dost podobnej tvarem tomu co mám já,tak snad nám to s těma polštářema hezky bude kojit 😀

adriene
10. lis 2012

@evikj33 Vypadá to, že jsou vlastně tvarově stejné 🙂 Budou ideální! Maminka, co mi ho prodávala jen říkala, že ji mrzí, že si ho koupila pozdě (měla nevyhovující polštář) s kterým to nešlo a pak objednala tento 🙂 Tak jsme do začátku vybavené 😀

stanpetr
11. lis 2012

@adriene ja se taky priklanim k tandemovemu kojeni....mam stejnej polstar jako ty, jen nafukovaci...a je to parada...zatim se s nim koji skvele....

barusmackova
13. lis 2012

holky já mám kojicí polštář ten klasickej po naší barče ale ani u ní mi kojit nešlo mlíka jsem měla dost dokonce i 120ml z jednoho prsa už v porodnici na odsávce ale malá se narodila 35+6tt a nechytla se tak jsem se snažila odsávat bohužel jsem měla blbou chicco ruční odsávačku tak to dlouho nevydrželo teď už jsem si u jedné pani zamluvila za 1200 mechanickou avent a medelu dvoufázovou málo použivané takže já jsem odhodlaná vysávat dokuď to pujde známá co má dvojčátka odsávala rok protože jím to taky nešlo kojit ve dvou a prý to trvalo třeba 45 minut než se najedli po jednom to nešlo druhý prý brečel hlady a prý má odsáto za 10 minut a prcci jsou spokojený s plným bříškem a má víc času prý i takže asi budu taky pro tuhle variantu co myslíte vy?

stanpetr
13. lis 2012

@barusmackova ja bych zkusila prvne kojit deticky v tandemu, treba budou radne prisavky...no a kdyz by to neslo...tak urcite tu odsavacku... 🙂

froka
13. lis 2012

Ahoj holky, tak kontrolu na genetice máme za sebou. Ve čtvrtek nás čeká redukce ☹ Držte nám prosím pěsti! Díky 🙂

barusmackova
13. lis 2012

@froka budu na tebe myslet ať to všechno zvládneš

adriene
13. lis 2012

@froka Budu moc držet palečky! Hlavně ať vše dobře dopadne!!

evikj33
13. lis 2012

@froka Drž se,moc na vás budem myslet.Hlavně at se dobře vede zdravému miminku

tehulka12
13. lis 2012

@froka a ty mas nakonec jodnovajecna nebo dvojvajecna miminka?
Kvuli cemu ta redukce?Jestli jsou jednovajecna a je to ten transfuzni syndrom,tak to se da operovat.Operuje to Dr Hodik v Hradci Kralove.Je to nas nejvetsi odbornik na jednovajecna dvojcata.Zkus se s nim spojit.
Moc ti drzim palce,at to dobre dopadne a alrspon jedno mimibko je vporadku.

adriene
14. lis 2012

@tehulka12 Obávám se, že tady se nejedná o transfuzní syndrom jednovaj. dvojčat... navíc froka je na začátku těhu a to by se ani operovat nedalo...
Problém bude asi v něčem jiném.
Myslíme na tebe a držíme ti palečky!!

froka
14. lis 2012

@tehulka12 Ahoj, jsou dvojvaječná a redukce proto, že jedno se už od začátku nevyvíjí dobře, bylo menší o 3dny, pak o týden a teď už o 2 týdny a hlavně nemá skoro žádnou plodovou vodu. Dr. říkal, že by stejně nepřežilo, ale je otázka do kdy bychom čekali. Později by už mohlo způsobit třeba kontrakce apod. ☹

Děkuju holky, že na nás myslíte! 🙂

stanpetr
14. lis 2012

@froka taky drzim palce, at to vsechno zvladnete!

froka
15. lis 2012

Ahoj holky, tak to máme zase sebou. Nebylo to nic příjemného, ale doktoři i sestry byli úžasní. Zákrok dělal pan prof. a asistovala mu docentka, která mě ještě s vrchní sestrou celou dobu hladila. Nejdříve si dr. označil místo vpichu, píchli mi mezokain a pak....Je mi to líto ☹ Obrazovku vypnuli, takže jsem nic neviděla. Manžel viděl na tu druhou, ale pak se taky nedíval. Zákrok proběhl velmi dobře. Pak jsem tam ještě asi hodinu ležela a dostala jsem kapačku hořčíku. Nakonec dr. ještě udělala kontrolní ultrazvuk. Zdravé miminko je v pořádku, vegetí si jakoby nic. 🙂 Všichni byli opravdu moc milí, což nám taky hodně pomohlo. Mám přísný klidový režim.V pondělí kontrola u své dr. a za 14dní na genetice. Snad bude všechno v pořádku. 🙂

adriene
15. lis 2012

@froka Hlavne ze je zdrave mimi v poradku!! Je dobre, ze uz tomas za sebou, poradne odpocivej! 🙂 a ted uz jen a jen dobre zpravy 😉

evikj33
15. lis 2012

@froka Moc natebe myslím a přeji už je to pěkné sovisející s těhotenstvím a mateřstvím,je důležité žes měla kolem hodné lidi.Ted už hezky odpočívej hlad bříško a povídej bublince něco pěkného.Jsi statečná a je to pro zdraví tebe i mrnouska to nejlepší 🙂

barusmackova
15. lis 2012

@froka jak ai to popisovala normalne me to rozbrecelo protoze ja se musim priznat a ted me to strasne mrzi kdyz jsem se dozvedela ze cekam dve premyslela jsem o tom ze bych na redukci sla dobrovolne ted me je ze sebe zle a jsem na sebe nastvana ze jsem o tom kdy uvazovala mel jsem proste sok a prvnich 14 dnu jsem se a tim musela srovnat ted uz se strasne moc tesim a doufam ze bude vse v poradku i kdyz jsem mela takovy myslenky a pochyby.jinak tobe preju hodne zdravicka pro vas oba a odpocovej

froka
15. lis 2012

@barusmackova Ahoj, vůbec se za to na sebe nezlob. Myslím, že spoustu žen, pro které jsou dvojčátka opravdovým a nečekaným překvapením ta myšlenka může napadnout než se s novou informací vyrovnají a začnou se těšit. Možná je to dané právě tím strachem, že dvojčetné těhotenství je samo osobně rizikové.
Nepsala jsem raději detaily. ☹ Přece jen je to téma "čekáme dvojčata". Každopádně děkuji za podporu. Svá zlatíčka si chraň. Ani se nenaděješ a nebudeš vědět za kterým z nich dřív utíkat 😀

venuss
16. lis 2012

@barusmackova Ahojky, i já měla takové myšlenky, když jsem se dověděla o dvojčatech. Doktorka mi řekla,že je možné, že ještě jedno zanikne a já si možná i v duchu přála aby to tak bylo. I já se stydím za tyto myšlenky a jsem teď velice ráda, že nezaniklo a vyvíjí se jak mají obě naše holčičky...
@froka
@froka Je mi líto, čím jste si museli projít, přeji vám hodně zdravíčka a samou radost z miminka...

Mám ještě jednu otázku ohledně kočárku easy walker duo. Lze k němu přidělat nějaký levnější skate než je easy board?NEvíte někdo náhodou?

barusmackova
18. lis 2012

Holky kolik se tak nabira pri tehu s dvojcatky a jestli jste mlsaly a nebo mlsate ? Ja jsem mela tech 63-64kg a ted po ranu mam 65,5 ale vecer o kilo vic

evikj33
18. lis 2012

@barusmackova Je to odně indiv.já na začátku po horm.lečbě a problémech se štitkou měla 94kg 😝 a ted ve 30tt mám 91kg taže je to fakt ruzné-já mám větší zaklad tak nenabírám-jinak holky psaly že zhruba od těch 8kg-23kg jak kdo.Já jím dost sladké až ted,mám dny kdy si prostě musím dát tatranku,nebo kousek čokolády. 🙂

jtinacz
18. lis 2012

Ahoj holky, já teda čekám jen jednoho prcka, holčičku 🙂, ale teď jsem četla dobrej článek o dvojčátkách v časopise Moje psychologie. Jmenuje se to Tajemný svět dvojčat a popisou, jak k sobě mají děti - dvojčata blízko (no musej, když spolu strávili prvních 9 měsíců života v jednom bříšku 🙂) ale zároveň tam řešej, že je potřeba je vychovávat každého jako individualitu, neměli by se brát jako identičtí jedinci. Jsou tam i příklady, třeba dvojčata, co se po porodu oddělili, každé šlo do jiné rodiny a potkaly se paní až po 40 letech poprvé....a měli strašně moc společného - třeba svatbu ve stejnej den, stejný počet dětí a stejnej styl oblékání 🙂 Je to fakt moc zajímavé čtení, doporučuju. Je to to číslo, jak je Táňa Vilhelmová na obálce.
Jinak se sladkým jsem na tom podobně - MUSIM HO MIT 😀 😀 😀

roby
19. lis 2012

Ahoj holky,
tak to ani tentokrát nedopadlo, zase jsem potratila☹ Začala jsem mít výtok, pak takové růžové špinění, drobné krvácení,...příčina neznámá, sice mi našli nějakou bakterii, ale hned v začátku dali antibiotika a ta zabrala, ale u plodového obalu zase něco špatně, nikdo neví proč nebo co, prý osud, a že se to někdy zlomí, ale mně připadá že se to zlomilo se Štěpánkem, ještě že ten byl první a bez problémů, když ti sourozenci takhle nejdou. Ale my s manželem už teď nemáme sílu ani psychicky, takže dva roky určitě nic a pak se uvidí, jestli budeme mít ještě chuť to jednou zkusit.

adriene
19. lis 2012

@roby yto me moc mrzi 😒 😒 Proc je nekdo v pohode a nekdo ma takovou smulu... 😖 Snad se za to s manzelem dostanete brzy a v budoucnu se k vam priroda otevre.

evikj33
19. lis 2012

@roby Moc mně to mrzí,je to kruté.Člověk se muže stavět na hlavu a nic nenadělá.Přeji hodně sil a lásky.Pomazlinkuj se se Štěpánkem at zaplní to bolestné místo a určitě si odpočinte.Příroda se snad umoudří a oplatí vám to sourozencem 🙂 Mi na něj čekali 4roky a doufám že to dobře dopadne nám ale i vám.Posílám pohlazení

barcab
19. lis 2012

@jtinacz
tak to blahopřeju 🙂 Moji psychologii, jak o ní píšeš, mám doma. Ten časopis je bezva. Článek o dvojčatech jsem četla jako první. Zaujal mě už ten titulek "Tajemný svět dvojčat". Já uže tedy dvě děti mám a dalšáí nechceme, ale kamarádka čeká dvojčata, tak jsem si ten článek chtěla přečíst co nejdříve, abych pak dělala chytrou 🙂 Mě tam zaujala jedna věc, což by mě vůbec nenapadlo. A to, že i u dvojčat je dobré dodržovat pořadí, jak se narodili (i když rozdíl může dělat jen sekundy) a brát je jako staršího a mladšího sourozence. Děti musí mít dané v rodině své místo. To je zajímavé, co? To musím kámošce co nejdřív poradit 😉

barcab
19. lis 2012

@roby
Tak to je mi moc líto. Sice jsem to sama nezažila, s otěhotněním jsem nikdy neměla problém. Ale moje sestřenice po prvním dítěti, které přišlo bez problémů, další potratila, další jí po narození zemřelo a další holčička se narodila v 6. měsíci, měla 70 dkg!, vypiplali ji a dneska je to krásná holka 🙂 A třešnička nakonec, po několika letech opět otěhotněla bez jakýchkoliv problémů a narodil se kluk jako buk a to doslova 🙂 Věřím, že další těhotenství už budeš prožívat bez komplikací. Moc moc držím palce. Hlavně se nestresuj, asi to tak mělo být.

jarkalada
19. lis 2012

@barcab to mě zaujalo-i když u mně to je opět mimo téma 😝 😀
Proč by se mělo dodržovat, kdo se narodil první nebo druhý? Já měla za to, aby se k oboum dětem přistupovalo stejně. Nebudu přece Lukínovi říkat, neber jí to, jsi starší, ona je maličká. Nebo musíš počkat, ona je menší. Někdo má pocit, že může být jeho starší nebo naopak mladší sourozenec víc oblíbenej u rodičů, protože je mladší/starší... . Já osobně na to z dětství právě vzpomínám z pohledu staršího a doma bych tomuhle rozlišování chtěla zabránit.
Nebo jak to tam bylo myšleno?
Já obě děti beru stejně, ale každý je úplně jiná povaha, s každým se musím "bavit" trošku jinak, ale doufám, že nikdy nepocítí, aby měly pocit, že je jeden protěžovanej - protože je starší/mladší

stanpetr
21. lis 2012

@barcab
@jtinacz holky sel by ten clanek naskenovat??? 🙂 Prosim
Písla bych když tak mejl do IP
Dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru