Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
8. únor 2013

@dexin No to jo... tahnout pakcca 30-40 kg do kopce je sila.. 😉
Z netu si clovek musi vzit jen to, co se ho tyka a informace filtrovat... ale obcas to jde tezko, chapu 🙂

dexin
8. únor 2013

@adriene zvlášť u těch dvojčat je to obtížné. V podstatě jsem nic pozitivního v prvních dnech nevyčetla a to mě položilo! Samé strachy rizika apod. Teď už to zvládám a filtruju, ale po prvotním šoku, že nečekám třetí dítě, ale třetí a čtvrté a těch negativních informacích to se mnou prostě seklo. Teď jsem šťastná, moc se těším a věřím, že bude vše v pořádku! Zvlášť po výsledcích NT screeningu jsem nějak dost uklidněná! Už se těším, až je ucítím! 🙂

carllita
8. únor 2013

@dexin Ahoj. Já se Ti nedivím, taky jsem často vyplašená z věcí, které se na internetu dočtu. Myslím, že je lepší to nijak nehledat a nechat to na přírodě. Když mi doktor řekl, že budou miminka dvě, taky sem jak splašená hledala na netu a radši sem toho brzo nechala. Teď už tam hledám jenom věcičky, které bych mohla koupit :D Jinak by člověk neměl nic, než jenom strach.....
Jinak já jsem včera byla na UZ, jsem 19+6, miminka odpovídají 20+2 a 20+3, všecko je v pořádku, pouze ten klidový režim musím dodržovat a hlavně už víme, že to budou dvě holčičky !!! Jsem moc ráda, mám doma jednoho chlapečka a pořád sem si myslela, že to budou další dva chlapíci. Příroda to dobře zařídila 🙂 Mějte se.

adriene
8. únor 2013

@dexin Pro nás to byl zpočátku též šok... a musím říct, že do prvních výsledků NT screeningu jsem se vůbec nechtěla o dvojčatech bavit... skoro jako by nebyla. Chtěla jsem se začít tak trochu těšit, až jsem věděla, že budou OK 🙂 Máš pravdu, těch rizik a negativ je spousta... 😉

werinka1
8. únor 2013

@adriene 😀 😀 😀 Nu, já jsem mu taky říkala, že mě bude muset oholit alespoň když půjdu k doktorovi. Mezitím si to taky nějak seškrábnu poslepu, jen abych to trošku udržovala a pak na to nemusela brát sekačku na trávu 😀 😀 On naštěstí strach nemá, takže mě tam holt "upraví" dle svých představ 😀

werinka1
8. únor 2013

@dexin Já mam za sebou zamlklé těhotenství, takže jsem se neskutečně bála taky. Hlavně jsem to chtěla utajit přede všemi. Bohužel jsem v začátku krvácela a byla v nemocnici, takže jsem to našim vyklopila. Ale to je nejbližší rodina, tudíž mi to zas tak nevadilo. Hlavně aby to prostě nevěděl nikdo další. Ze začátku mě bylo ovšem tak zle, do nějakého 10tt, že jsem nedokázala ani koukat do PC a tudíž ani lovit nic na netu. Jenom jsem spala a hekala jak je mi blbě 😅 A byla jsem tak ušetřená stresů. Krom toho jsem si říkala, že když je mi tak blbě, že to snad bude ok.

barusmackova
8. únor 2013

@dexin ahojda vitam dalsi mamku cekatelku tak to verim ze to byl sok dozvedet se ze cekate treti a ctvrte mimco v jednom to mame podobne my jsme trilete dcerce chteli poridit segru a ono z toho budou dva braskove 🙂 a jak rika
@adriene taky jsem o dvojcatech nechtela ani slyset kdyz se me nasi nebo tchyne ptaly ze zacatku tak jsem jim odsekla ze se o tom nechci ani bavit a byla jsem protivna 😀 az po 12tydnu kdy jsme na utz u velkeho screeningu videla jak se maji k svetu jak si tam tak plavou tak jsem se do nich zamilovala a uz bych je nedala 🙂 asi to bude vesely ze zavatku ale to vsechny nejak zvladneme

dexin
9. únor 2013

@werinka1 to je mi líto, že sis musela prožít takové stresy! Mě je teda zle ještě pořád, ale už ne celý den, jen večer!

@barusmackova děkuju za přivítání. Vidím, že to s těmi dvěmi v bříšku máme všechny dost podobné!

evikj33
9. únor 2013

@barusmackova To víš že zvládnete,prostě musíte,jiná možnost není já už v tom plavu 😀 je fakt že jak jsme se trochu zabydleli už je to lepší,akorát trochu nedostatek spánku,ale to patří i k 1mimi.Tak hezky těhulkujte a pokud možno bez potíží a co nejdéle 😉

fidorka01
11. únor 2013

@werinka1 Ahojky to mi povídej. Nám se taky velice zamlouvá kočárek Easy Walker,ale ta cena je ohromující. A taky nás napadla stejná varianta jako tebe, golfáč koupit nový a zbytek dokoupit z druhé ruky. Jsou to ale pálky a za kočáry,že?

werinka1
11. únor 2013

@fidorka01 Já začínam mít strach, že nám naše představa vyjde. Sporťák nový a korbičky z druhé ruky. Už nějaký čas sleduju inzeráty a prostě ty korbičky (chtěla bych stříbrné) nikdo neprodává 😒 A když už, tak jsou starší - z r. 2010 a to už prý nepasuje na ty nové co jsou vyráběné od r.2011 kde něco změnili. Našla jsem pěkné za 4500,-Kč z r. 2011, ale takové ty černé, platinum. Sice hezké, ale mam strach, že na tu černou se bude vzpírat sluníčko. Dneska jsem paní platila za 2 origoš fusaky 1800,-Kč. Nové stojí 5000,-Kč!!!!!!!!!!!!!!!! Úplně šílený. Tak doufam, že tyhle budou zachovalé (viděla jsem jen foto). No a jenom ty adaptéry na autosedačky (kus plastu že) za 2000,-Kč. Tak už máme domluveno oba za 1000,-Kč. Taky jsem dostala tip, prý na jaře budou veletrhy a na nich se prodávají ty starší kolekce kočárků z předešlého roku levněji. Takže asi zkusíme zapátrat na nějakém tom veletrhu.

adriene
11. únor 2013

@werinka1 Pokud sháníš EW stříbrný, tak určo seženeš na bazárku dvojčat na facebooku. Stránka se jmenuje "Bazárek pro dvojčátka" a seženeš tam nejen kočárky pro dvojčata, ale úplně vše 😉

werinka1
11. únor 2013

@adriene Díky! Tak to mrknu. Sice jsem fcb účet zrušila, ale ještě máme jeden v rodině 🙂 Jinak lovim na sbazaru, na mimibazaru, tady na koníkovi a já nevim kde ještě a třeba na ty korbičky ne a ne natrefit 😒

alex001
11. únor 2013

Ahoj holky, prodávám korbičky na Easy Walker Duo 2012 - barva platinum, cena za obě 6.500,- Kč. Kdyby jste některá měla zájem koukněte ke mě do bazárku 🙂. Mějte se krásně a užívejte si pupíčky 😉 .

adriene
11. únor 2013

@werinka1 Jinak pozor, až se tam budeš hlásit, protože tam můžou jen a pouze maminky dvojčat-trojčat, takže doporučuji si účet na FB znovu založit a jít tam sama za sebe, pač si tě správce bude určo prověřovat. Je tam cca 770 členů, takže výběr vážně široký 😉

werinka1
11. únor 2013

@adriene Už jsem na to mrkla. Mám sice účet deaktiv, ale pokud zadam heslo a mail, pustí mě to tam. Úplně jsem ho nezrušila. Zatím jsem z toho vycouvala, pochopila jsem, že je to uzavřená skupina takže budu muset požádat o vpuštění. Ale asi si založím nový účet. Takový spíš anonymnější. Já vůbec nestojím o prezentaci na fcb.

adriene
11. únor 2013

@werinka1 No... můžeš si v profilu nastavit, co a od koho chceš, aby bylo viditelné... což je výhoda. A tak jde ohlídat i anonymita. Jinak je tam ještě dvojčecí pokec: "Máme dvojčátka, trojčátka" , též doporučuji 🙂

maladama
11. únor 2013

@adriene problém s fcb je, že různě přenastavuje viditelnosti a přístupová práva - mám účet, který by měl být absolutně skrytý, a stejně už několikrát "vyplaval" ven. Plus mi velmi vadí, že mi hrabe do mailu, ač tohle jsem nikdy nikde nepovolila.
Mám bohužel zkušenosti se stalkingem, můj stalker snad ztratil stopu (doufám! po dvou stěhováních a změně jména... ale na starý mail a společným známým píše pořád, i když už je to deset let), takže jsem extrémně opatrná na spojování jakýchkoli informací s občanským jménem.

adriene
11. únor 2013

@maladama Tak to rozhodně chápu... po takových zkušenostech je člověk extrémně opatrný!! Máš pravdu, že to FB různě přenastavuje, tu viditelnost... tak trochu business, to je jasné. S maily od nich problém nemám, ale věřím, že to klidně možné je... 😖

Holky, já už se sotva hrabu... to břicho je děsivě větší a větší... tedy každý mi říká, že mám na dvojčata břicho malé, ale já si i tak připadám nemotorně, jsem celá rozbolavělá, hlavně tam dole.. 😖 Kluci mají podle posledních měření oba už přes dvě kg a rosteme dál... i když díky za každý gram, to je jasné 😉

marton
11. únor 2013

Ahoj holky,pokud byste měla některá zájem budu prodávat sportovní verzi EW ve stříbrné barvě rok.2010.Cena 9500.Včetně orig.černé tašky/PC 1700/,pláštěnky /PC1000kc/ a nánožníku/nepoužívaný PC1000/.Běžně opotřebovaný,jediná vada na kráse prasklý molitan na rukojeti z jedné strany.V případě zájmu je možné nezávazně vidět,popř.vyfotím a pošlu na mail.
Pěkné těhulkování a radost z miminek.

barusmackova
11. únor 2013

@adriene ty uz to mas vlastne tak do tri tydnu za sebou vid to tehulkovani🙂 to je krasny uz budes mit brzo prcky u sebe a uz mate jmena?

adriene
11. únor 2013

@barusmackova Letí to jak voda... cca za 3 týdny mě čeká hospitalizace, když to tedy nebude z jiné příčiny dříve 😉
Jména máme, vybrali jsme: Lukáš a Štěpán. A kdyby to náááhodou byly holky, tak: Elisabeth a Anna.

fidorka01
11. únor 2013

@adriene Také se určitě mrknu na ten bazárek

barusmackova
11. únor 2013

@adriene to jsou krasny jmena my mame teda nakonec kubika a davidka ale jeste se spekuluje o ondraskovi 🙂 tak budu drzet palce 🙂 jinak na fb jsem taky a obcas nahlednu do te skupinku mame dvojcatka a trojcatka

adriene
11. únor 2013

@barusmackova Kubíček, David a Ondra ... to byli i naši favorité... super výběr 🙂

karlisska
11. únor 2013

Ahoj holky, jsem nováček, dnes 19+0. čekáme páreček 🙂 poctivě jsem Vás četla, pouze jsem nereagovala 🙂 jinak mám nahoře 4 kila a nějak rychle ted přibírám, tak nevím jestli to není moc. A pořád necítím pohyby, tak jsem se chtěla zeptat, kdy jste cítěly vy poprvé.

kacikaci
11. únor 2013

@barusmackova
@adriene máte vybraná krásná jména! my zatím vyčkáváme, příští týden jdeme na 2. velký UZ, tak si počkáme na další potvrzení kluků, a potom se taky vrhneme do vymýšlení, ale bude to oříšek, u holčiček bych věděla hned, u kluků budu asi tápat delší dobu..
začínám poamličku cítit malé ťukání na bříško, tak si to mooc užívám..skoro jsem zapomněla, jak je to krásný, i když to ke konci bývá už dost někdy nepříjemné

od kdy budete balit tašku do porodky / nebo už ji máte zabalenou? a ještě jedna otázečka, necháte prcky spinkat nejdřív v jedné postýlce nebo bude mít každé svoji?

kacikaci
11. únor 2013

@karlisska ahojky, tak to jsme na tom skoro stejně, já budu 19+0 zítra 🙂 já začínám až teď, ale u prvního těhu jsem začala cítit první ťukánky až v 21.tt, takže je ještě určitě čas...

adriene
11. únor 2013

@karlisska Ahoj a vítej 🙂 gratuluji k dvojčátkům 😉 4 kg nahoře v 20.tt ... nádhera!! To já už měla asi 15 😀
Pohyby... úplně první jsem cítila v 16.tt... ale to bylo takové šťouchnutí... pak dlouho dlouho nic a naplno se to rozjelo kolem 22. - 23. tt... takže máš vážně čas 😉

@kacikaci Děkuji, na jménech jsme se naštěstí s manželem shodli velmi brzy a vcelku rychle a bez obtíží 😉 Budu ti držet palce na velký UZ, ať máte jen a jen dobré zprávy 🙂
Tašku do porodnice jsem měla sbalenou od cca 25.tt ... radši být připravena, než to pak honit... no a měla jsem strach z brzkého porodu, tak asi tak... hold jsem byla sbalená dlouho dopředu 😎

karlisska
11. únor 2013

Tak to jste mě trochu uklidnily,všude čtu tak16.týden,byla jsem z toho nervozní.

Já jsem chtěla děti ze začátku v jedné postýlce,ale prý tam nejdou dát dva monitory dechu,tkže budou mít už ze začátku každý svoji. na velký ultrazvuk jdu až 25., ale teď jdu na natočení ne dvd a 3D fotky,tak bobky uvidím. 🙂 už jsem si koupila i angel sounds a posouchám, ale klidnější moc nejsem, zase si říkám jesti mají srdíčka správnou frekvenci a tak, asi mi už hrabe. Jsem totiž po dvou mimoděložních, jednom zamlklém potratu a děti mám z ivf, tak jsem vyplašená. 😠
jinak ještě chodím do práce a plánuju tak do 24.týdne, pak už doma budu válet šunky 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru