Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
9. črc 2008

Ahoj holky...
Nejdřív zdravím simonac, škoda, že nemáš víc času, popsala by si nám co nás čeká 🙂

fial: já jsem teda asi taky macecha 🙂 Kromě jedné postýlky, povlečení, peřinek, prostěradel, osušek a zavinovaček mám téměř vše od kamarádky nebo od známých. Prostě těch věcí na dvojčata se musí koupit víc,
takže každá koruna dobrá. A nemysli si, spousta mých kamarádek co mají jen jedno děcko, taky kupovali věci přes net nebo v sekáči nebo je zdědily od známých a příbuzných. Ne každý má na to, aby kupoval nové věci.

jaanja: já ten kurz absolvovala taky, od těch monitorů dechu nás trochu odrazovaly.

Kdepak máme rezi?

Já už chodím na kontroly po 14ti dnech, zítra už se hlásím do poradny do porodnice. Bohužel se mi zkracuje čípek a trochu krvácí děloha, tak jsem dostala i magnesium na uklidnění dělohy a musím víc odpočívat 😢
Tak už se trochu začínám bát.

fiallinka
9. črc 2008

dai: jéje, aby si tě tam nenechali, to by nám tu bylo smutno, ale myslím, že už se bát nemusíš, chvíli by to udrželi a mimča už jsou tak i tak dost velká, takže to už by se zvládlo. A my na tebe myslíme... ale nemysli, že nám pak nepovykládáš, jaké to s těma malýma je...

Od kdy chodíš po těch 14. dnech?

daiquiri
9. črc 2008

fial: já se toho právě bojím, ale bránit se nebudu, když to bude nutný. Snad mě nechají doma. Uvidím, zítra tam zavolám, počítám, že mě objednají na příští týden.
Chtěla bych, aby prckové vydrželi aspoň do 35 tt, až budou mít vyvinutý plíce.

Teprve od nedávna. Nevím přesně, cca od 27tt???

fiallinka
9. črc 2008

dai: já se ptám jen abych věděla, jestli můj doktor něco nefláká 🙂. To víš, vydržet tak dlouho a ještě dýl by bylo supr, ale pokud už by to bylo i teď (to fakt ale snad ne), tak už by to bylo skoro určitě v pořádku. Já mám hrozné "štěstí" právě při internetových nákupech na maminy, které rodily hodně brzo (29, 31) týden a teď už mají všechny krásné a zdravé děťulky, akorát je a bylo s nima hodně práce.

daiquiri
9. črc 2008

Tak asi každý doktor k tomu přistupuje jinak. Nevím jestli je to pravidlo, že se všude chodí po 14 ti dnech.
Jasně, i kdyby se narodili teď, tak budou v pořádku, jen budou v inkubátoru a bude chvíli trvat než to doženou 😢
Potřebuju ještě vydržet, mám teď od kolegyně půjčené tři bichle a chci si je v klidu přečíst, pak už na to nebude čas 😀

simonac
9. črc 2008

tak holky zase já,
přes den mi spí každý jinak, takže neudělám opravdu vůbec nic, v noci jakstk, k tomu, ale tretí dítě - Petrří, má před sebou poslední dva dny ve školce, pak to bude teprve mazec, jestli chcete něco vědět ptejte se, jak bude chvilka odpovím, zatím ahojte 😉 l

septim
9. črc 2008

Ahojda vsichni: Daiguiri taky se mi zacal kratit cipek ale dr.rikala ze je to zatim ok. Ja beru magnezko uz asi od 16 tydne, jen mi zvysovala davku a mimo to si zavadim od nejakeho 23tydne znova na noc utrogestan 2kulicky, pry to ma na cipek dobry vliv. Jinak drzim palecky at alspon do toho35 tydne vydrzite, vzdyt uz je to za par 🙂 Ja chodim do poradny po 14 dnech od 24tydne. Jinak sem se chtela zeptat to se pak chodi do poradny do nemocnice automaticky kdyz se cekaji dvojcata, nebo bude stacit chodit jen k moji doktorce? 🙂 🙂

skarbek
9. črc 2008

Zdravím všechny!
vidím,že z MMB-em jsme na tom všecky stejně...taky patřím do klubu 😀 už se bojím prohlížet nějaké další stránky,abych nebyla závislák,už tak je to žrout času jako blázen! 😅

fial(macecha 😀): tak v po byla v poradně,na tvrdnutí břicha nechal Magnosolv,jen na přechodnou dobu zvýšil dávku a právě pozval zase na kontrolu za 14 dní,takže od 26tt,co 2 týdny.Jinak teda žáden problém,mám sledovat četnost a intervaly mezi tvrdnutím,ale na porod.cesty to zatím nemá vliv,naštěstí se neotvírám!Ufffffffffffff!A jakpak se daří zbojníčkům?

daiq: držím taky za vás palec,ať co nejdéle vydržíte a nejlépe doma!Šetři se!!!!!!!A jakpak to že ti krvácí děloha?Kvůli zkracování čípku... to jsem ještě neslyšela 😕

fiallinka
9. črc 2008

septim, dai: no holky, vidím, že problémy začínají, ale držte se, asi nás to čeká všechny...
septim: u těch dvojčat posílají do porodnice asi od 32. týdne, u normálního těhu o něco později
skarbek: zbojníci ok, jen já jsem jakási znuděná, a to ještě týden budu v práci 🙂, ale už teď tam posedím jen tak max. do dvou a sedím spíš na netu... už se vidím za pár týdnů, to už se ani nezvednu z gauče a štve mně, že nemůžu nic dělat - fyzicky, a to nejsem kdoví jaká aktivka, normálně... a jinak super, že jsi ok.!

simonac
9. črc 2008

holky, já ležela v nemocnici od 32+4 a rodila 37+4. oni to ve Zlínské porodnici ani dýl nenechávají, nakonec jsme porod naplánovali, dali mi tabletku ráno v 8 hodin v 10,00 mi pichli vodu a ve 13,00 byli oba na světě. Rodila jsem přirozeně a to jsem úo celou dobu chtěla císaře, měla jsem totiž opravdu děsný první porod - kleště, ted se to opravdu dalo a hlavně porodila jsem v po a v pá už jsme byli doma 😉

septim
9. črc 2008

simoniac: tak to jsi mela teda opravdu krasny porod. Ja jsem dceru rodila taky krasne, pouze dve hodiny. 🙂 Ted ty dvojcatka bych chtela taky radsi rodit prirozene, no uvidime jak to bude vypadat. Je prosim te pravda ze kdyz jdou prirozene musi bejt obe natocene hlavickou dolu? Pomalu o tom vsem zacinam premyslet. 🙂 Fiallinka: neboj treba budes bez problemu, nemusi to bejt u vsech. Moc ti preji at je vse v klidu. 🙂 Daiguiri: Na to jsem se se taky chtela, co to znamena ze ti krvaci deloha, to slysim poprve. Doufam ze to bude ok. Hodne odpocivej a venuj se cetbe jak jsi psala ze mas tri knihy 🙂 🙂 🙂 a muzu se zeptat na kolik se ti zkratil. Ja ho mam ted porad uz nejak kolem2,8cm. Doktorka rikala nic moc ale pry to neni jeste tak strasne.

rezinka
9. črc 2008

ahoj holky!! dlouho jsem se neozvala, zlobil nas hrozne net, 2x tu byli servisaci, i ted jsme pripojeny jen nejak provizorne... no ale hlavne, ze to funguje, snad to daji casem do kupy uplne. no a ted jsem tu mela od vcerejska do dneska kamaradku z prahy z 1,5 rocnim synem, takze to jsem na konika taky nemohla, az ted je zase trochu klid, tak jsem hned jukla, docetla a pisu 🙂
MMB je asi droga pro nas pro vsechny, neni snad den, abych na nej alespon nejukla. a vecicky z druhe ruky -tak to uz taky neresim, i kdyz je fakt, ze jsem si vzdycky rikala, jak si detsky pokojicek pro to nase miminko jednou krasne nachystam, barevne sladim, vsechno nove, dokonale ... no a ted budu mit vsechno mozne popujcovane, kazdou postylku jinou, autosedacky taky ... , ale uz jsem se naucila to neresit, proste budeme mit dve najednou, takze druhe nebude deti po prvnim (jak jsem si to kdysi myslela), no a kupovat vsechno nove, to by nas asi vsechny doooost zruinovalo. takze zadne vycitky, myslim, ze jsme tady na tom vsechny stejne 🙂 A prece i s vecickama z druhe ruky si muzeme ty nase miminka (i pokojicek pro ne) kraaasne vysperkovat, no ne 😉 ?
no jinak koukam, ze s kazdym tydnem se blizi nejake problemy, holky tak se drzte, hlavne, at se z toho nevyklube nic vazneho a nemusite lezet v nemocnici (kor treba 5 tydnu, jako Simonac), i kdyz kdyz by to pomohlo, tak o tom pak clovek ani nepremysli a jde tam a rika si, hlavne, at jsou prckove v poradku, to je jasny. jsem sama zvedava, jak mi za 14 dni dopadne kontrola, snad bude vsechno v poradku, doktorka rikala, ze takovy zlomovy je cca 30tt, to jeste nebudu ani za ty 2 tydny, ale uz se to bude blizit ...

rezinka
9. črc 2008

tak jsem se vypsala a hned na vas vychrlim zase jeden dotazecek 😅 - resim, do ceho budu holky davat v obyvaku - jestli poridit nejakou ohradku nebo vetsi postylku ... fakt nevim, postylky z loznice (nebo pak detskeho pokoje) urcite stehovat kazdy den nebudu, na zem se mi je davat nechce, to se dost prasi, tak by nejaka postylka pro obe byla asi idealni ... jak to budete resit vy??

rezinka
9. črc 2008

daiq a co ti rekla doktorka (nebo doktor?) na tu nohu??

simonac
9. črc 2008

septim...ono prý stačí, když to první je hlavičkou dolů, to druhé už prý takzvaně vypadne, nevím moc tomu nerozumím, já měla hlavičkou dole oba dva prcky, vidím že jedno ditko už máš tak to na tom budem stejně
rezi ...v té nemocnici tobylo fakt dost šílené, každý den budíček v 5 ráno, vizita až kolem 8, celých 40dní na snídani 2 rohlíky s pidi máslíčkem a bílá káva, oběd děs a o večeři radši ani nepíšu...... ☹

fiallinka
9. črc 2008

septim: já jsem to teď poctivě pročetla dokonce na stránkách české gyn. společnosti, a pokud je A hlavou dolů a B hlavou dolů, tak se volí přirozený porod (nejsou-li jiné komplikace), pokud je A hl. dolů a B koncem pánevním, tak to jde přirozeně taky, ale jak který doktor... pokud jsou příčně nebo jakkoliv hlavičkama k sobě, tak císař - hrozí zaklínění
rezi: já mám ty přenosné lehátka, tak to asi vyřeším tím + dekou na zemi, někdo volí cestovní postýlku...

rezinka
9. črc 2008

simonac ani nemluv, na tohle jsou nemocnice fakt desny, par dni to jde jeste prekousnout, ale kdyz tam clovek musi byt pak treba 5 tydnu, jako ty, tak to uz musel byt fakt mazec 😖 Ale hlavni je, ze vas tam ohlidali a jste vsichni v poradku 😵
fial s tim porodem jsem to chapu podle toho, co mam ruzne nactene, taky tak ...
no jo vlastne, vzdyt ta lehatka chci taky porizovat ... a do te cestovni postylky by se mi obe asi za chvili uz nevesly, takze pokud bych kupovala nejakou ohradku, tak vetsi, aby se do ni vesly min. do 1 roku obe dve. ale to pak zase skoro nepotrebuju ty lehatka, vid? ty jo, to je zase dielema ... 😝

fiallinka
9. črc 2008

rezi: já plánuju oboje, lehátka tak do max. do 3/4 roku, pak už se tam stejně nevejdou, spíš do míň, a ohrádku pak, až se začnou plazit - já je budu muset někam strčit, i když nám to zabere celý obývák, ale jinak nám je sežere pes 🙂, no a ostatně na mmb je to za hubičku, že... 😀

jo, co já vím, tak juliet je v nemocnici už asi 6 týdnů ☹, ale má termín 15.8., tak si myslím, že už každou chvíli ji porod vyvolají, tak snad se dočká (to vím jen z doslechu).

simonac
10. črc 2008

dobré ráno holky, ty lehátka od fisher price jsou super, nevím co bychom bez nich dělali, dětičky v tom uspávám přes den i na noc a psk je dám do postýlky, jsou fakt super

marrha
10. črc 2008

Ahoj holky...

no já využila lehátka maximálně......i dneska jim v nich dávám mlíko...jak jinak je nakrmit zároveň..a ze začátku jsme j v nich uspávali...s postýlkama nebyli kamarádi...

a ohrádka.....sice jí mám,ale používám málo..spíš jako záchytný bod,když musím otevřít dolů poště nebo když potřebuju vytřít apod....,ale jinak v ní řvou....nechtějí v ní být,moc je omezuje 😀 😀
ale třeba na zahradě ji využívám skoro pořád... 🙂

simonac
10. črc 2008

marrha..jak často se ti děti budily v noci? a koikrát ted? plakaly ti přes den, i když byly přebalené, napapané? mně řvou docela dost,hlavně Kristýnka. marta to taky umí, ale ten se vyvzteká a je klid. 😒

septim
10. črc 2008

simoniac a fiallinka: moc dekuji za informace. Sice jednu zkusenost s porodem mam ale s dvojcaty je to urcite uplne jine. Naposledy melo A polohu hlavou dolu a B bylo koncem panevnim, ale to se muze jeste klidne zmenit.Simoniac: ja ti opravdu ten porod zavidim, takhle krasne rychle a bez problemu. 🙂 🙂 🙂 Rezinko: ja mam teda pro deti ty polohovaci lehatka, budu to je v tom stehovat z mistnosti do mostnosti. Ja jsem kupovala ty chicco, kamaradka ma Fisher a jak uz tu nekdo psal byla maximalne spokojena. A myslim ze to do 18kg nebylo ani drahe, koupila ho na netu kolem 1 200,- 🙂 A holky co uz mate deti doma pouzivate dudlik? Ja ho na jedno ditko nepouzivala ale na dve si nejsem jista. A jestli jo jaky druh, koukala jsem v obchode a maji strasne veliky vyber, az mi jde hlava z toho vseho kolem. 😀

daiquiri
10. črc 2008

Já se do poradny do porodnice hlásila dneska, na předporodním kurzu nám říkali, že s dvojčatama se máme hlásit 31tt. Do toho ještě chodím k mýmu doktorovi. Včera jsem se ho i ptala jestli se dvojčátka rodí tak v tom 38tt a on říkal, že to většinou dýl nevydrží. Prý je obvyklý 36 - 38tt.

S tou krvácející dělohou tomu taky moc nerozumím, pochopila jsem to tak, že mi dělal výtěr, pak mi ukázal tu tyčinku nasáklou krví, tak že mám tu dělohu tak napnutou, že stačí málo a krvácí.

septim: prý na 1 cm... s tím porodem strašně záleží na porodnici + i jak určí doktor. Já mám teď miminko A hlavičkou dolů a druhý B je kolmo. Někdo by to odrodil přirozeně, někdo ne. Co mi říkal můj doktor a co vím i já, tak u Apolináře se přiklánějí k císaři, prý je to bezpečnější. Takže s tím tak nějak počítám.

simonac: bohužel taky počítám, že si mě tam možná nechají 😖

rezi: s tou nohou se budu muset smířit, opravdu je to skříplý nerv a těch nepříjemností může přijít i víc. Já teda doufám, že to už stačí, v kříži mě bolí, kolena bolestí skoro neohnu - no snad už to nějak doklepu bez větších nepříjemností. Já planuju jako fial nejdřív používat lehátka, pak pořídíme ohrádku.

fiallinka
10. črc 2008

dai: mně doktor vyloženě řekl, že ať počítám s 35.,36. týdnem a že od toho 32. už tam spousta mamin leží, hlavně tím ležením mne moc nepotěšil, ale tak si říkám, že když to bude v 35. týdnu, že už je to ok... a do té porodnice teda jdeš dnes nebo kdy? Držíme palce...

septim: já osobně si myslím, že pokud nebude zbytí, něčím jim ty tlamičky budu muset uspat, takže odpůrce dudlíku nejsem, říkám si, že jsme ho měli všichni a neublížil nám... ale kdyby ho nepotřebovali, nutit ho nebudu...

daiquiri
10. črc 2008

Nene, objednaná jsem až na příští čvrtek. Jsem zvědavá co mi tam řeknou. Ale přece jen bych byla raději doma v klidu, mám tu dva pejsky a co si budeme povídat - doma je doma 😵

marrha
10. črc 2008

Simon...moji řvali strašně dlouho i když byli nakrmení,přebalení...v podstatě řvali pořád a spali minimálně...někdy to bylo na zbláznění....ak se to přehoouplo a začali spát každý jinak...což bylo taky naprd..ptrotože každý i jinak jedl,takže než jsme se vypravila ven,tak ten co ejdl první,tak už měl za chvilku jíst znovu 😝
ani nevím kdy se to zlomilo a řekla jsme že takhle né a začala jsme je krmit součastně....a pak se to upravilo úplně,že už spali i dopoledne i odpoledne,ale pořád jen 20 min.....až teď spí,že jdou dopoledne i dopol.a spí i dvě hodinky jak kdy...
a v noci ze začátku vstávali 2-3x za noc...pak jen jednou a dneska je to tak že Krista jí jednou ve 4 a pak spí do 7-8 hod...a David spí celou noc a jí až mezi 7-8..,ale já nekojila už v porodnici jsme dokrmovali a po 3 týdnech už jsme neměla mlíko vůbec..takže byli jen na UM...Ty kojíš,tak to budš mít asi jinak...

a epotěším Tě Krista je uřvan dodnes..David je větší klidas....každý úplně jiný...

a dudlíky....my jsme na nich od zaátku a jsou to pěkní závisláci...a tvar a značka se musí vyzkoušet....každému sedí něco jiného...já vyzkoušela všechny...dudlali až ty klasické hnědé kytičky....ale snažila sjme s eje přeučit na Aventy a povedlo se....takové ty tvarované u nás nehrozili 🙂

fiallinka
10. črc 2008

septim: tady je to velice stručně, ale jasně: http://www.levret.cz/doskolovani/nesnaze/postup...

marrha
10. črc 2008

Ono hodně záleží v jaké porodnici se rodí....
sama Simonac říkala,že ve Zlíně se to po 37tt ukončuje...u nás v OV mně nechali do termínu a kdybych tam málem doktorce nebrečela,že už dál nemůžu a nebyla by to moje gynekoložka,tak by mně nechali i přenášet..týden před tím,byla na dovolené a byl tam jiný doktor..a ten mi řekl,když jsme mu říkala,že už nemůžu,že ještě počkáme že máme čas 😠 😠 nevím na co čekal..děti byli donošené,měli pěkné váhy..a co bych si z něho vzala,kdyby se něco stalo?že jo 😠

jaanja
10. črc 2008

Ahoj maminy, vy jste toho teda napsaly! 😀 V pondělí na dvojčatovém kurzu říkaly, že přirozený porod pouze pokud je A i B hlavičkou dolů, a B je kousek nad A. Pokud jsou děti hlavičkou dolů, ale obě ve stejné výšce, tak se rodí císař, a když je B zadečkem dolů nebo příčně, tak jakbysmet... ale taky si myslím, že záleží na porodnici a doktorovi.

Na první tři měsíce je prý dobrá druhá postýlka, nejlépe na kolečkách, aby se daly děti převézt třeba do kuchyně a viděly na maminku. Pak bych využila lehátka..

Holky, já se tu nedávno ptala, jak je to s papírováním okolo mateřské a rodičovské, ale asi to zapadlo.. Jsou na to nějaké žádosti-formuláře?

issaga
10. črc 2008

ahoj holky,

jaanjo papir k materske by ti mel dat tvuj doktor, ty das do prace, papiry pak k rodicovske jsou ke stazeni na netu a az po skonceni materske je zaneses na socialku... ty formulare na rodicovskou (i dalsi) jsou tady https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/fo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru