Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
5. bře 2013

@werinka1 pozor!!! EW nemá kompatibilní korbičky ze starších kolekcí (tuším 2010 byl ten předěl, ale radši si to ověř) s novými sporťáčky! Lépeřečeno je na to potřeba ještě nějaký další adaptér a blbě se shání.
Já kvůli tomu nakonec koupila korbičky a sporťák najednou, aby to fakt na sebe pasovalo.

Jinak ad autosedačky, Cybex má snad ještě lepší recenze, než Maxi Cosi. Ale ten levnější Cybex má mizerně řešenou stříšku autosedačky (ale stejně jako Maxi Cosi - upínací látka na rukojeť, je to fakt nepraktické), ten dražší a ten nejdražší mají stříšku separátní, což je lepší.

karlisska
5. bře 2013

Díky, uklidnila jsi mě. 🙂 já jse po ivf, tak někdy zbytečně zmatukuju 🙂 Odkud jsi koupila ty autosedačky? My budeme hodně jezdit, jsme na vesnici a doktoři a tak, budeme asi fakt kupovat nové.

Mě bylo taky zle, ale nějak jsem to přetrpěla a hrozně rychle to uteklo, ta nemocenské je taky děs běs s těma penězma, tak i kvůli toho 🙂

werinka1
5. bře 2013

@maladama Jj, už jsem na to byla upozorněna. 2010 jak píšeš je ten předěl. Takže jsme si dali pozor. Korbičky máme 2012, takže by to neměl být problém když koupíme letos nový. Koukam na ty naše Cybex a mají takovou stříšku, plastovou, sklopí se jakoby dozadu a když se vysune tak to neni jen plast ale i taková pružná látka nebo jak bych to popsala. Snad jsem to napsala aspoň trošku srozumitelně. Na rukojeti to určitě neni.

werinka1
5. bře 2013

@karlisska No úplně tě chápu, já jsem taky po IVF 😉 A jednom potratu ☹ Takže sleduju každé píchnutí. Ale čím jsme dál, tím jsem klidnější. Kéž bychom už ale přehoupli aspoň 30 týden! Nechtěla jsem nic riskovat, takže jsem nastoupila na nemocenskou hned i když ty peníze ..... žádná sláva, ale když jsem potratila, tak jsem do práce chodila a pak jsem si to vyčítala. Navíc jsem právě začla trochu krvácet, tudíž to bylo jasné. A vážně mi bylo neuvěřitelně zle, že jsem se plazila na wc a zpět do postele 😒

maladama
5. bře 2013

@werinka1 jojo, tak koukám, že to máte pokrytý 🙂
ad ty cybexy, tohle je ten nejlevnější: http://www.mall.cz/autosedacky-0-13kg/cybex-ato... - a Maxi Cosi to má taky tak, ale ještě o trochu blbějc - na dva knoflíky: http://i.cdn.nrholding.net/15747236/800/600/

werinka1
5. bře 2013

Máme takovou - zhruba. Nevim jestli úplně přesně, ale ta stříška je takhle řešená http://www.dracek.cz/ShowImage.asp?IMG=/fotocac...

werinka1
5. bře 2013

@maladama Ono to není úplně vidět, má takovej plastík vzadu a ten se vytahne dopředu a současně na něm je přidělaná ta pružná látka

werinka1
5. bře 2013

Zejtra ráno jdu vypít nějakej ten sladkej blevajz a musim bejt nalačno. Mam obavu, abych do sebe ráno něco nenacpala. Mam na to talent. 🙂

maladama
6. bře 2013

@werinka1 to jste koupili tu dražší, ta to má právě vyřešené dobře, tu mám taky.

Ale stejně se mi nelíbí. Na prvního jsem měla Jané Strata, která byla daleko vychytanější a měla daleko víc bezpečnostních prvků (pětibodové pásy, upínání krátkého pásu spodem, takže nepřekážel miminku, rukojeť autosedačky se otáčela skoro o 180 stupňů, takže se opírala o sedadlo jako další stabilizační prvek pro případ nárazu), a samozřejmě byla bezadaptérová (což chápu, že u kočáru pro dvojčata nejde). Tak jsem teď rozmlsaná. Ale to mám totéž i s kočárem a vůbec se vším. Nemít to na Pavla tak vychytaný, tak teď nejsem tak náročná 🙂

maladama
6. bře 2013

@werinka1 přeju pevný žaludek. Je to hnus fialovej, ta OGTT.

kacikaci
6. bře 2013

@werinka1 asi jsem prochladla, nevím, atb. jsem neměla ani nepamatuju..spoustu let jsem nebyla nemocná, jen obyč rýma přes zimu..tak mě to teď vystrašilo, zrovna v těhu..
dneska jsem ještě byla v poradně, mudr koukla na kluky, a jsou naštěstí v pořádku, A má 469 g a B má 473, takže jsou nastejno, což mě těší, pěkně se tam mrskali..a budu chodit už častěji na kontroly, abychom měli jistotu, že je vše ok..a čeká mě i test na cukr, bléééé se na to táááák netěším, když jsem byla v prvním těhu, měla jsem co dělat to v sobě udržet a hlavně to vypít celý 🤐

jinak co se týče autosedaček, tak my vajíčka kupujeme z druhé ruky a až ty další budeme kupovat nové, asi bychom se nedoplatili, kupovat všechno nové, když jen pitomej novej adaptér na ew stojí skoro tisícovku..sháníme teď nový větší auto, tak ty peníze lítaj sem tam..
tak za 14 dní mám v plánu začít prát už věci a zabalit si tašku do porodky..teď postupně dokupuju věci typu odsávačka mlíka, váha, apod..to jsem u dcery neměla a byla to chyba..kojení se nám moc nevyvedlo, tak teď doufám, že to bude o něco lepší..

werinka1
6. bře 2013

@maladama Nu a to my jsme tudíž méně náročné když vybíráme rovnou pro dvojčátka 😀 Já byla včera vážně potěšená, když jsem si na chvilku vyzkoušela - jen trochu popojet - s tím EW. Čekala jsem, jak se do toho budu muset opřít a on je lehounkej. No, na chodníku to šlo, je mi jasný, že ve sněhu to bude o něčem jiném 🙂 Ale má velký kola, takže to taky snad nebude tak zlý.

Jinak máme dnešek za sebou a výsledky ok. Ještě teď když si ale vzpomenu na tu sladkou odměnu jak mi řekla sestřička po náběru krve, tak se mi kroutí i chlupy v nose🙂)

werinka1
6. bře 2013

@kacikaci Já taky dlouho nemarodila (ťuk ťuk ťuk) a úplně tě chápu. Měla jsem hroznej strach v období té chřipkové epidemie když to přítel přitahnul domů. Ale díky bohu jsme to přečkaly aniž bychom chytly byť jen rýmu. Brala jsem preventivně to oscillo, tak věřim, že mi to taky pomohlo. Uvidíš, že budeš brzo v pořádku. Určitě ti dala dr. šetrný atb který miminkům neublíží. Já byla na OGTT už dnes a neboj, zvládneš to. Je to sice vážně hnus, ale dá se to. První polovinu kelímku jsem byla statečná, ten zbytek už jsem do sebe teda soukala ze všech sil. No a pak 2 hodiny nejíst, nepít......Po hodince jsem to cítila už v krku, tak jsem měla strach, jestli to ustojim. Ale potkala jsem se tam s jednou milou maminou se kterou jsme kecaly a kecaly a tak jsem na to nemusela myslet.
Adaptéry na EW jsme koupili s těmi autosedačkami. Komplet, autosedačky, adaptéry a 2 zimní zavinovačky(takové ty fleecové deky) za 4 tis.
No o autě jsme taky mluvili, ale my musíme hlavně dodělat interiér - koupelnu, takže o autě si nějakej čas necháme zdát. Ale jelikož budem 4, tak se do normálního vejdem. Máme starší oktávku, tak by to chtělo omladit, ale zatim si určitě vystačíme a kufr je obrovskej, s tim jsem moc spokojená.
Ty jo, tašku do porodky, no já ještě nemam ani hadřík 😕 Musim to začít dávat do kupy.
Budete pořizovat odsávačku mléka a váhu? Čerpam jen ze zkušenosti ségry....ta nic takového neměla.....tak nevím. Vůbec jsem o tom neuvažovala. Těžko říct, jestli je to třeba?

werinka1
6. bře 2013

Prosim vás holky, vim, že už tu o tom byla řeč, ale těžko to zpětně dohledávat, jaké velikosti budete do začátku pro miminka kupovat??? Já vůbec nemam ani páru. Vždyť nevim, jestli se nenarodí třeba dřív a budou malinkatý? Nebo třeba pokud bych si řekla, že se pěkně dopečou a budou mít tak ty 2,5 kg, jaká velikost tomu odpovídá?? A kolik čeho? Bodýček, dupaček.....jsem pole neorané 😅 Ségra má sice tři děti, ale bydlí daleko a když už se k ní dostanu, tak nestihnem nic probrat. Navíc měla 3 "standardní" děti, žádná nedonošeňátka, tak nevim jestli by mi poradila co pro dva prďousky 🙂 Díky za rady 😉

kacikaci
6. bře 2013

@werinka1 tak držím palíky, aby výsledky ze dneška byly ok.. za 4 tis. to zní dobře...
taky máme starší oktávku, jsme s ní moc spokojený, jezdí parádně, velkej kufr, ale místa na 3 autosedačky tam prostě nejsou, takže musíme auto vyměnit..bohužel..ale tak vždycky jsme s mužem chtěli obrovský auto 7mi místný, tak teď máme aspoň reálnou výmluvu, proč ho pořídit 😀
já váhu u dcery neměla a vzhledem k tomu, že dceři trvalo než se rozkojila, chodila jsem téměř denně na převážení k praktický doktorce, abychom věděli, kolik vypije..což prostě nebude teď možný..proto jí chci mít doma, abych nemusela nikam lítat se třema dětma..a odsávačka je dobrá i na rozkojení (budu si brát i do porodnice), a já ji pak na podzim budu potřebovat kvůli škole, abych mohla taky někdy odběhnout 🙂
já teda menší než vel. 50 nebudu pořizovat..pár kousků už mám z bazárků, pár už jsme dostali od babiček, nemůžu říct, kolik je toho třeba, taky si to sama nevybavím od dcery..záleží, jak často chceš prát 🙂 já těch malých kousků nebudu mít moc, prckové z toho brzo vyrostou a nemá cenu toho mít pak haldy..co bude velký se ohrne a bude.. 😉

werinka1
6. bře 2013

@kacikaci Výsledky už máme....je to ok 🙂
No jo, oktávka je stavěná jen na dvě, tak aspoň je ten důvod pořídit větší autíčko 🙂 Ségra taky kvůli třeťátku kupovala nové. Oni teda měli starého favorita, ale jezdil slušně (a ještě jezdí). Chystali se poměrně dlouho, že musí pořídit nové auto. A když přišlo třetí, tak vlastně už museli 🙂
S tou váhou to teda chápu. Akorát člověk fakt neví, jestli jí bude potřebovat. Tak kdyžtak se dá narychlo dokoupit....Ale o té odsávačce asi uvažovat budu. Moje kamarádka měla císaře a říkala, že to rozkojení trvá déle a že si v porodnici odsávačku půjčovala.
Co se týče oblečků, koupím pár těch 50 jak píšeš a možná pro jistotu jen nějakej kousek menší, ale to fakt jen něco a když by se přihodilo, že se holky narodí dřív, stejně dle mého budou v inkubátoru a budu mít nějakej čas věcičky dokoupit. Ale budu radši doufat, že se budou držet co nejdéle.

Ještě jsem se chtěla zeptat jestli taky občas cestujete po těch našich parádních silnicích? Dneska sme skočili do takový parádní díry, že mam strach, jestli se něco nemůže miminkům stát?? ☹ Jsou to hrozný otřesy 😠

werinka1
6. bře 2013

A kdepak máme @adriene ? Zdá se mi, že se tu nějak neobjevila....a císaře měla plánovaného pokud se nemýlím až na 12.3.?

barusmackova
6. bře 2013

@werinka1 taky na ni myslim snad je v poradku

maladama
6. bře 2013

@werinka1 s tou váhou - určitě se dá půjčit. Ale kvalitní narychlo nekoupíš - nebo teda ne z druhé ruky, novou samozřejmě ano, ale platit sedmičku za novou Soehnle je naprd. Já myslela u prvního, že všechny kojenecké váhy jsou stejné, ale houby, fakt pořádně měří hýbající se dítě akorát ta Soehnle (ty levné měří podle pohybu klidně plus mínus padesát gramů, což je v okamžiku, kdy potřebuješ vědět, kolik jsi nakojila, abys věděla, kolik dát dokrm, fakt nahovno, když to řeknu bez obalu)
Teď jsem ji plánovala koupit (z druhé ruky, to bývá kolem tisícovky, že ji pak za stejnou cenu prodám dál), ale ozvala se kamarádka, která ji má doma schovanou na druhé dítě - tak ji mám už doma 🙂

maladama
6. bře 2013

@werinka1 jinak když mi do IP pošleš mail, tak mám asi tři různé seznamy, co je potřeba do začátku - jeden je s vysvětlivkami, proč a kolik čeho, druhý je přímo pro dvojčata, a třetí mám zase po prvním dítěti odzkoušený 🙂

werinka1
6. bře 2013

@maladama S tou vahou si mě teda nepotěšila 😒 Když tu řikam před tim mym co všechno ještě pořídit, tak mi tu seškrtává seznam.....prej na co odsávačku? Na co váhu? Co bys je vážila?! Já bych ho musela praštit! 😠
Písnu ti ten mailík. Moc díky! Takovej seznámek se mi vážně bude hodit! 😉

maladama
6. bře 2013

@werinka1 tu váhu fakt klidně můžeš mít půjčenou, a to se dá zařídit opravdu až po porodu. Uvidíš, jestli budeš potřebovat vážit nebo ne (a je dobré si ověřit, kde případně se dá půjčit zrovna u vás). Ale kvalitní za dobrou cenu z internetu na koupení asi moc rychle neseženeš ☹

werinka1
6. bře 2013

@maladama Tak to si zkusim zjistit to půjčení.

werinka1
7. bře 2013

@maladama Našla jsem tu váhu Soenhle na mimibazaru za 2490,-Kč. Asi dobrá cena, paní píše, že je používaná 4 měsíce a PC byla 6tis. Ale nevim....váham. Bohužel se nám vyskytlo nečekané nutné vydání a já budu muset řešit skutečně jen nejdůležitější věci. ☹ Takže asi stejně nakonec dojde na případné zapůjčení.

kacikaci
7. bře 2013

@werinka1 já jsem sehnala tuhle http://katalog.ambra.cz/elektronicka-kojenecka-... použitou za 600 v perfektním stavu, kamarádka ji měla a byla max spokojená

werinka1
7. bře 2013

@kacikaci Tak to by byla nová za ty peníze, ale jakej je mezi nima rozdíl? 😨 Na mimibazaru je tahle:http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50214040&tab=2

kacikaci
7. bře 2013

@werinka1 vůbec nevim, jakej je mezi neima rozdíl :( ale já bych do takhle drahé teda nešla, jeslti chceš takovouhle, a najdeš ji někde k půjčení, tak si ji raději půjč, asi nemá cenu kupovat takhle drahou věc, kterou využiješ jen chvilku...já jsem šla do té odzkoušené kamarádkou a za šest stovek jsem ráda, že jsem ji sehnala, bude se i dobře potom prodávat než takováhle drahá podle mě

werinka1
7. bře 2013

@kacikaci Jj, to máš pravdu. Jen že @maladama tu včera psala, že ty levnější jsou na prd, že právě špatně váží. Ale doporučovala tu Soenhle, akorát že je drahá a stojí 6-7tis. Takhle co píšeš je teda taky Soenhle, ale vcelku o dost levnější. Každopádně pokud je odzkoušená od kamarádky tak je to ok. 🙂

maladama
7. bře 2013

@kacikaci Soehnle je dobrá značka, kvalitní, ale i u té platí, že dražší je líp kalibrovaná a tedy míň náchylná na chyby měření. )Uplně na začátku, když mimi jen leží a ani se nehne, tak je to jedno, ale když pak vidíš, jak ti to skáče třeba o 100g jen na tom, jak hodí rukou (a to dělá už v šestinedělí), tak to fakt nevíš, co vlastně měříš.
Já měla nějakou levnější váhu (Topcom nebo tak něco?) a fakt mi udělalo hroznou radost, že ta mrcha po měsíci chcípla - odešla jí elektronika, tak jsem ji reklamovala a dostala peníze zpátky. Protože reálně jsem ji vydržela používat jen dva týdny, než mě to přestalo bavit odhadovat, co jsem asi změřila. A mám dvě kamarádky, co levnější váhu taky zahodily a koupily tu Soehnle, protože ještě vážit potřebovaly (já usoudila, že když po šestinedělí furt nakojím tak maximálně 20g z obou prsů, tak na to nemá cenu mimino vážit, a že se to už asi nezlepší).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru