Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

pemb
11. črc 2008

ahojda holky 😉 chtěla jsem se zeptat, od jaké velikosti nakupujete oblečky pro mimísky. Bojím se, aby jsme nenakoupili všechno moc velký nebo všechno moc malý 😒
díky moc

fiallinka
11. črc 2008

pemp: ahoj, myslím, že se shodujeme na tom, že ta 50 nemá moc cenu, spíš výjimečně, klidně to pak zahrneme a bude to větší... no ale já třeba pak už 56 mám dost (i když ne tolik) a 62 ještě víc... vím, že maminy říkají, že tu 56 děcka vydrží 2-3 měsíce nosit, pak přecházejí na větší oblečení, jenže dvojčata budou asi menší.

simonac
11. črc 2008

holky já mám zatím všětšinou 56 a to mají prci zítra 2 měsíce a váží přes 4,5 kg(ten větší, kristýnka něco přes 4kg), 62 je jim ještě větší.

pemb
11. črc 2008

fiallinko moc děkuju, myslela jsem si něco podobného, ale nebyla jsem si jistá 😉 dííííky moc 😀 😀

halkac
11. črc 2008

Holky, my měli 56 na dva-tři měsíce, ale děti měly při narození obě pod dvě kila. Nocméně jsem něco málo z padesátky potom sháněla, aby nechodily ve všem ohrnutém; já bych nakoupila 56 a 62, to určitě na chvíli vydrží, dvojčata jsou téměř vždy menší🙂 A 50, pokud by se stalo, že se dětičky narodí dříve, bych dokoupila později třebas přes MMB🙂

chiwule
autor
11. črc 2008

ahoj holky, jen nakukuju, jak se vede? u nás vše ok, test na těhu cukrovku dopadl dobře, ani jsem se nepozvracela z přemíry té sladkosti 😉 takže super. Mám prostě úžasný miminko 🙂

rezinka
11. črc 2008

ahoj holky, kazdy den vas docitam, ale pak uz vzdycky musim nekam mazat ... kazdopadne koukam, ze cim bliz k porodu, tim vic komplikaci. tak holky, kterych se vas to uz tyka, drzim moc palce, at nemusite do nemocnic a juliet, tobe hlavne pohodovy porod bez komplikaci !!
daiq a co ty, nemela jsi jit dneska do nejake te poradny ??

jinak s velikostma oblecku - ja mam vel. 50 oblecky do porodnice, ale jinak uplne minimum, par kousku 56, no a ted uz kupuju spis vetsi.
vcera jsem se vecer nudila, v TV nic, tak jsem jukla na MMB a asi tak pulku MMB jsem skoupila 😀 az jsem se pak sama zdesila, co vsechno jsem objednala. ty jo, jak kdyby me chytl rapl. ale porad si rikam - potom, jako kdyz ty oblecky najdu (i kdyz kupuju uz i na vetsi deti). s mimcama nebude cas nikam jezdit a mozna ani sednout si k netu, tak radsi nakupuju do zasoby 🙂 No a dneska jsem udelala dve velke objednavky pres net: perinky, polstarky, povleceni s mantinelama, prosteradla, plinky (obyc. i s potiskem), zavinovacky ... taky mame zamluvenou ohradku CAM, kterou si dam do obyvaku a meli bysme si pro ni jet pristi tyden do prahy, tak to ze me zase castecne spadlo (ta hruza ze seznamu jeste potrebnych polozek 😅

fiallinka
11. črc 2008

rezi: to šílenství dobře znám 😉

rezinka
11. črc 2008

vid fial, nemluve o tech castkach, ktere vsude platim. holt vsechno dvojnasob. jeste, ze jsou bazarky, ty nas dvojcatkove maminky spasi 😵 , ale neda se tam sehnat vsechno a neco chce mit clovek prece jen nove ...

aarenka
11. črc 2008

Objevila jsem tuto diskusi až dneska, takže Vám dvojmaminky všem gratuluju k těhulkovství, vydržte to co nejdéle, ať mají mimísci aspoň přes dvě kila a až se narodí, přijďte k nám na diskusi dvojčátka, co založila halkac, tam už jsme maminky s narozenýma dětičkama.
Renča a spící Filípek s Lucinkou 🙂

fiallinka
12. črc 2008

aarenka: ahoj, rádi přijdem, akorát se musíme nejdřív dočkat 😉

halkac
12. črc 2008

Filianko, vždyt už to máš za rohem 😀 Ono to hrozně uteče...Chceš rodit na Vsetíně nebo ve Zlíně?

daiquiri
12. črc 2008

rezi: nene, jdu až ve čvrtek, teď ve středu jsem byla u svého doktora.

My máme nakoupený oblečky spíš tu 56, ale u některých je napsáno 50/56.

Holky, na tom MMB se platí poštovný nebo ne? Taky tam budu muset zabludit.

marrha
12. črc 2008

Daiq....tam má každá mamina napsané u inzeátu kolik si účtuje poštovné...,ale většinou to vyjde levněji než přes e-shopy...minule jsme přes jeden objednávala pláštěnku na kočár a prootže to posílají přes PPL tak si naúčtovali + 109 poštovné 😠 na tom MMB y mi ji poslali s poštovným do 50kč...záleží jak je ta věc velká a jeslti to chceš připojistit apod... 🙂

daiquiri
12. črc 2008

Tak to jo, děkuju 🙂 Budu potřebovat dokoupit pak větší věcičky 🙂

fiallinka
12. črc 2008

dai: většinou prostě podle tarifu české pošty, většina menších balíčků vyjde do 50,- Kč poštovného
halkac: pokud by bylo všechno v pořádku a od toho zhruba 36. týdne, tak asi ve Vsetíně - primář je zároveň můj ošetř. gynekolog, takže si mne snad pohlídá... ale samozřejmě s jakýmkoliv problémem šup do Zlína, i když je tam člověk hospitalizovaný dopředu, tak pokud už porod reálně hrozí nebo hrozí komplikace, stejně tě tam převezou... vyloženě preventivně se do Zlína tlačit nebudu.

rezinka
12. črc 2008

daiq aha, tak jsem to trochu pomotala. jsem zvedava, co ti v te poradne reknou ... ja jdu za tyden na kontrolu, tak jsem taky zvedava, co mi rekne - jestli se mi nezkracuje cipek apod., ale citim se v poho, ale to asi klidne muzu i s kratkym cipkem, ze? no uvidime ... a stim MMB - jak pisou holky, vetsinou tam maji catky za postovne 37,- nebo 40,- Kc, to jsou nejobvyklejsi sumy, co jsem zatim platila. a kdyz to tam nemaji uvedene, tak kdyz tam na neco napises, ze mas zajem a ta dotycna ti odpovi uz na mail, tak se muzes vzdycky zeptat, kolik si pak uctuje postovne ... ale je to fakt vetsinou takhle, takze pohoda. ja uz pres MMB kupuju i vetsi vecicky, mam uz i neco na rok, ale to neprehanim a hlavne si rikam, ze holky uz za pul roku muzou byt kazda jinak velika, takze kupovani stejnych vecicek ve stejne velikosti asi neni zatim zrovna nejlepsi napad ... ty to mas vyresene, budes kupovat na holcicku a chlapecka, tak tohle nemusis vubec resit a muzes nakupovat i do rezervy o 106 😵

fiallinka
13. črc 2008

rezi: já už mám taky i hodně větších věcí, říkám si, že na to pak bude míň času a nemohla jsem odolat, hlavně když jsem kupovala od jedné maminy, co měla fakt spoustu krásných věcí různých velikostí...

rezinka
13. črc 2008

no prave, to si taky vzdycky rikam - pak nebudes cas nekam zajet a mozna ani skouknout net. A kdyz nekdy, nemusi tam byt zrovna to, co budu shanet ...
ted zrovna porad koumu, co koupit mrnouskum za oblecky na zimu do kocarku ?? budu objednavat takove ty zimni zavinovacky do autosedacky od Emitexu, ale chci je pouzivat normalne do kocarku misto fusaku. v tom je dam do tech prenosnych tasek + pak navrch nanoznik. kdyz bude velka zima, muzu je pres ty zavinovacky prebalit jeste nejakou deckou. no a ted nevim, do jakych vrstev miminka obleknout ?? jestli koupit nejake zimni bundicky nebo staci nejake teplejsi mikinky... fakt nevim, co myslite, co nakupujete na mimca na zimu vy???

fiallinka
13. črc 2008

rezi: podívej se, jaké mám kombinézky v albu, myslím, že pro malinké mimíšky je to lepší než bundičky, dáš je tam prostě hned a zapneš 🙂, ale je to asi jen na tu největší zimu.

rezinka
13. črc 2008

fialinko kombinezky super! myslim, ze to je opravdu to nejlepsi a nejjednodussi, co muze byt, ale zase pocitam s tema fleesovyma zavinovackama a jeste s touhle kombinezkou by to uz bylo asi moc, tak proto to prave tak koumu. jenze jak pises - ja si ty drobecky v bundickach taky porad nedovedu nejak predstavit ... a fial co mas za velikost tech kombinezek? jo a taky jsem koukala na ty prdacky riflicky, co mas pro kluky, ty jsou fakt super 😵 a to je jaka velikost? ja koupila holkam uz taky prvni riflicky, teda jsou zaplacene a meli by mi v tydnu prijit z MMB, tak snad dorazi 🙂 a ty jsou vel. 80, tak doufam, ze je od jara uz budou moct pres leto nosit, je to odlehcena riflovina, tak by to bylo od toho jara do podzimu akorat, ale s tema velikostma porad tápu 😅 ...

fiallinka
13. črc 2008

rezi: já mám ty kombinézky jednu 0-3 měsíce a druhou 3-6, je to jiná značka, ale obě jsou velikostně úplně stejné, tak doufám, že to bude do konce zimy stačit, pak už potřeba rozhodně nebudou - no a ty rifličky jsou myslím tak 3-6 měsíců, sama to zatím nedokážu odhadnout, jak dlouho vydrží, připadají mi dost malinké, ale nemám odhad na miminka... je to spíš pro parádu na pár fotek 🙂, stejně doma budou v něčem pohodlnějším, ale nemohla jsem odolat...

všechny tyhle věci mám od jedné maminy, u které jsem byla osobně pro postýlky a odvezla jsem si i krabici oblečení, a většinou je to značené podle měsíců, ne čísly - když ale srovnávám jednotlivé věci, tak ty velikosti navzájem vůbec neodpovídají, takže se asi nechám překvapit... 🙂

daiquiri
14. črc 2008

rezi: já jsem taky zvědavá. Ke všemu mi kamarádka říkala, že se tam většinou čeká tak tři hodiny, tak mám děsnou radost 😢
Mám sice zkrácený čípek, ale cítím se v pohodě, takže to prostě nepoznáš 😖 Jen jsem rychle unavená, ale
to už je úplně normální asi u všech. Jo a včera mě strašně bolelo v kříži, tak nevím jestli to má nějakou souvislost.

Zrovna včera jsme tu měli kamarády, desetiměsíčního chlapečka, tak jsem se právě vyptávala na to oblečení a kamarádka mi říkala, že to řešila pořád. Že to vždycky dělala tak, že co si oblíkla ona, tak prckovi navlíkla jednu vrstvu navíc. Toho se právě bojím, že vůbec nepoznám jestli je jim zima nebo vedro 😒 Pořád se spolíhám na to, že budu rodit v srpnu a bude teplo, jestli by jim teda stačily jen ty bodýčka. Už mám z toho hlavu kolem 😕

fiallinka
14. črc 2008

dai: bolení v kříži může být sice prostě normální bolení zad, ale taky to spousta lidí udává jako příznaky poslíčků nebo dokonce předčasného porodu - pozor na to, mělo by se to hlídat - ale to nemyslím tebe, spíš obecně, ty jdeš k doktorovi "za chvíli".

a s tou jednou vrstvou navíc jsem to taky četla, asi se tím taky budu řídit, + v zimě je jasné, že když leží, tak je do něčeho pořádně zamuchlat - fusak, deka, zavinka, no raději víc než míň... a v srpnu určitě body + dupajdy nebo něco podobného a na noc ještě něco nahoru a stejně budou ještě v zavinovačce... ale já myslím, že nám poradí i sestry v porodnici a že hlavně když mimčo bude nespokojené, umí to dát najevo..

zasloužilé matky, dotaz: kdybych měla jen jedno mimčo, chtěla jsem ho nosit v šátku, takhle nemá cenu ten drahý šátek asi kupovat - měly jste vůbec šanci ty dvě nějak spolu nosit? Mně se to zdá nereálné, jednu klokanku, úplně obyčejnou, na nějaký přenos mít budu, ale jinak si stejně říkám, že to nezvládnu je tahat obě naráz - nebo se to nějak dá? Já to vidím max. tak na přenos z postýlky do lehátka atd... jaké máte zkušenosti?

skarbek
14. črc 2008

Ahoj pupci! 🙂

jdu Vás jen pozdravit a pak se vrhnu na další balení krabic,páč stěhováni se blíží....

Ani nemluvte...mě jde z toho všeho hlava kolem,čím víc špekuluju a čím víc se to blíží,tím větší pocit,že nic nevím... prostě beznaděj,panika 😅 A k tomu všemu mě ještě minulý týden Tedík pěkně postrašil,že jsem musela v pátek na gyn.pohotovost,páč nějak zpohodlněl a já ho cítila jen strašně málo,spíše témeř vůbec,dostala jsem strach,že se něco stalo... ☹ no moje nervy,už to nechci nikdy zažít!!!!Naštěstí vše je oka a úleva obrovská!

Přeju,ať se máte pěkně v tom nečase,nic Vás netrápí nebo jen malinko 😉 a zase zaskočím juknout... pa

daiquiri
14. črc 2008

fiall: já vím, posledně mi to můj doktor říkal. Uvidím v ten čvrtek. Spíš si myslím, že jsme včera ještě byli v Ikee a u manželových rodičů, pak jsme ještě měli návštěvu s malým prckem, tak jsem byla hrozně unavená.

Hm, to se ze mě ty sestry v porodnici zblázní z hromady dotazů, asi si to budu muset sepsat 😅

skarbek: to je zvláštní kolik těhotných se stěhuje co? 🙂 Já to taky absolvovala a dvě moje kamarádky taky.
Tak dej na sebe pozor a nic moc netahej.
O panice bych ti mohla teď vyprávět. Nevím už vůbec nic. Zdá se mi jako bych žádný předporodní kurz ani kurz pro dvojčata neabsolvovala ani nečetla žádné knížky a brožurky. Najednou se mi zdá, že mám hlavu prázdnou ☹

issaga
14. črc 2008

ahoj holky,

fiallinko ja jsem kupovala satky, satkujeme porad, i manzelovi se to strasne libi, takze dovolenou jsme z pulky pronosili... protoze jsem nevedela, jestli se to holkam i nam bude libit, tak jsem koupila pruzne satky Medley - jsou levne a navic ty pruzne jsou doporucovane pro zacinajici satkare a pro mala miminka. az je ditko tezsi, tak se da prejit na pevny nepruzny satek. no my to ted kdyz jsou holky uz tezke resime tak, ze mame satek prelozeny napul, takze je pevny - protoze uz pouzivame jine uvazy, kdyz holky sedi, tak se to tak da udelat.
a s prenasenim... myslim, ze maly miminka dve neuneses - teda unesla bys, ale neznam zadne uvazy, co by se to tak dalo. az uz pak sedi, tak ano - ja tak nosim holky po schodech doma z druheho patra na zahradu (bud obe v satcih nebo jednu v satku a jednu jen v naruci)

daiquiri neboj 🙂 ono ted mas pocit, ze nic nevis, ale az bude potreba, tak na vsechno dulezity si vzpomenes, uvidis 🙂 ...presne vim, jak se citis

rezinka
14. črc 2008

skarbek nazdarek, uz jsi se zase dlouho neozvala 🙂 Hele a s tim stehovanim fakt bacha, nic by ti za nejake zbytecne problemy nestalo !! Ja uz mam vycitky i z toho, kdyz jednou za cas nekam vyrazime po nakupech ... ale zase na druhou stranu uz se na ne vzdycky tesim :o) Ted v Pa asi pojedeme do Prahy vyzvednout si ohradku pro prcky, co chci mit v obyvaku, tak to urcite chci pak vzit pres Letnany. Musim si znovu vyrovnat vsechny vecicky, co pro ne mam a udelat si nejaky seznam velikosti, ceho kolik mam a podle toho pak dokoupit ... taky ted hodne resim matrace do postylek - jestli poridit tu pohanku, molitan a kokos, jestli je to fakt nutne kupovat tuhle trojkombinaci ... ale asi do toho pujdu, prece jen tam budou min. 1-2 roky, tak at maji kvalitni lezeni, ze?
jinak jsem do albicka prave pridala naprosto aktualni fotku meho pupku - fotila jsem to asi pred 15 min. Holky se zase vyvalily kazda po svem - ta vlevo mi udelala bouli hned vedle pupiku a ta vpravo se mi vyvalila zase az nekam k sousedum 😀 No je to sranda, kdyz se takhle vyboulujou kazda po svym 😵

fiallinka
14. črc 2008

Tak holky, dorazilo ke mně info, že Julietina dvojčátka už jsou na světě, vše je snad ok., víc nevím a jména neřeknu, už se těším, až nám to napíše sama 🙂, snad nebude vadit, že jsem to tu napsala... určitě se nám brzo ozve.

Issaga: a kde jsi je kupovala, nemáš nějaký odkaz na netu? Takže ale chápu, že jste je tak nosili oba dva 🙂 naráz... já jen trošku váhám, protože v zimě je pod bundou neunosíme a na jaře a v létě už budou dost velcí..

Rezi: jj, to mi připomíná moje břicho 🙂, a jinak já taky asi koupím tu matraci poh., mol., kokos, ale stačil by určitě molitan kokos, no ale cena je stejná, tak je to jedno 🙂

issaga
14. črc 2008

fiallinko odkaz je tady: http://medley.cz/babysatkyy.htm my mame ty elasticke, jak uz jsem psala... nosime porad a to uz holkam bude 10 mesicu (a jeste dokud je unesem nosit budem) 😉 je to prijemnejsi nez v naruci, tolik neboli ruce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru