Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

carllita
14. kvě 2013

@arabiana Ahoj. Já mám dvě tlustý deky, dvě slabý a na zimu taky fusaky Emitex.Osvědčily se mi.
@kacikaci Unavená jsem taky, už delší dobu. Jsou dny, kdy to zvládám s přehledem a pak jsou dny, kdy nejsem schopná ničeho.Jako dneska,když sem šla s prckem na hřiště, tak to už víckrát neudělám 😒 Už to fakt nedávám.Ty nohy mi taky začly trošku otýkat, ale třebas poslední týden je oteklý skoro nemám.Tak uvidíme až zase bude teplo, u mě to má asi největší vliv.

kacikaci
14. kvě 2013

@carllita já mám právě teď výčitky svědomí, že se nmůžu dceři věnovat tak,jak by chtěla..ještěže mám kousek babičku, která ji vezme na hřiště, to už s ní prostě nedávám, sedět na písku, nebo jí zvedat na houpačku či klouzačku ☹
předevčírem jsem šla spát už v osm, jakobych běžela maraton přes den..neumim si představit, že takhle budu fungovat ještě pár týdnů, ale snad to nějak zvládnem,,

arabiana
15. kvě 2013

@kacikaci Ja jsem unavena hrozne a to celej den lezim na luzku. Vubec to nechapu, dokazu spat pres den a celou noc. Dokonce jsem si nechala presunout monitor na sedmou, predtim me budili v sest a to bylo desny, holky stejne jeste spinkaly tak tady do nich sestry zdoubaly, tleskaly a vselijak je probouzely, chudinky.

Zitra je velka vizita, tak doufam, ze se uz neco dozvim, porad myslim na to, ze by me treba pred tim cisarem na vikend pustili ☹

carllita
15. kvě 2013

@kacikaci Ty máš ještě hodně malého špunta, o to je to těžší. Taky si to vyčítám, že se malýmu málo věnuju, je mi to líto, zvlášť, když vím, že ani potom už na něj nebudu mít tolik času ☹ Jenže kdybych neodpočívala, tak by se mohlo stát, že miminka už budou dávno na světě a to je zas ta druhá stránka. Takže prostě musíme už myslet na "všechny" děti 🙂

karlisska
15. kvě 2013

Ahoj holky, já celou noc nespala, jak jsem z toho velkého ultrazvuku úplně špatná. Volala jsem nakonec tomu doktorovi, který mi minulý týden řekl, že váží 1500 g. Říkal, že je to orientační, jenže v tom případě, jestli neváží 1500, tak ta holčička za 5 týdnů nabrala pouze 200 g a to je špatné… nakonec jsem se rozbrečela do telefonu, že přece nemůžu 14 dní čekat a vůbec nic nedělat, tak mi řekl, ať přijdu znovu a že mi je přeměří. Možná pošle do specializované poradny pro dvojčátka. Tak na mě myslete, hlavně na děti, ať dopadneme dobře…
Včera na ultrazvuku měla holčička pouze něco málo přes 1200 g, chlapeček asi 1450 g. včera 32+1

urbisa
15. kvě 2013

@karlisska Nic se neboj,ono je to opravdu orientační,já jsem měla UTZ ve 32ttg ráno,to mi řekli,že váží 1500gr,no a večer mi odtekla plodovka a váhy byli 2120gr a druhý měl 2030gr,dost velký rozdíl oproti rannímu UTZ, v mém okolí pouze jedné známé odpovídala váha podle UTZ,z toho se nestresuj

gyty
15. kvě 2013

@werinka1
@kacikaci
tak nohy prave otekaji uplne silene nevim co s tim uz to i boli
mimca se zase natocili d polohy jednokoncem panevnim navic maji400g rozdil ve vahach.takzecisar. 😒

kacikaci
15. kvě 2013

@gyty Tobě se točí ještě v 36. tt? takže mám ještě naději, jeslti s emůžou točit takhle dlouho, no záleží kolik mají asi místa co..třeba se Ti ještě pootočí

adriene
15. kvě 2013

@kacikaci Mne se tocili skoro denne az do porodu a v den porodu se pretocili nekolikrat. Rodila jsem 36+5, takze vzdy je na pretoceni cas 😉
@karlisska Opravdu na vahove odhady nedej... Je to velmi orientacni. Mne tyden pred porodem rekli vahove odhady dle UZ kolem 2800 - 2900g a nakonec 2520 a 2490 😉 Cim pokrocilejsi tehu, tim horsi teren pro UZ a odecitani .

gyty
15. kvě 2013

@kacikaci
¨no dr se divila ze se pretocila hlavickou dolu a ja tyden na to v porodnici na kontrolnim utz kvuli tem vaham - ze se pretocila zase zpatky a este trochu napric..chudak chlapecek tak ma malo mista min plodovky a je o 400gmensi a zacpanej uplne dolu jak jen to jde...
pred 15min me zacalo bolet na strane dole jak je slepak jako by tam neco prasklo. az sem se rozbrecela. a po 5 min to pomalu ustavalo a zmizlo. tak nevim co to bylo.
jinak kazdy den tvrdnuti briska tak po 5ti min cca hodinu pak to prejde
tak nevim asi se to pripravuje
jinak dnes sileny otoky

kacikaci
15. kvě 2013

@gyty tak v Tvém týdnu je asi už jasné, že se to připravuje..mě bolí podbříšek už 5 dní, ale mudr nic nenašla, tak nevím, z čeho to je..taky mám dnes oteklé nohy - právě si je leduju, kotníky jsem teda musela sakra hledat; slyšela jsi jak něco prasklo? já občas slyším takové jakoby loupnutí, nebo nevím, jak to popsat, a netuším, co to je
@karlisska mě se u dcery sekli o cca 600 g, takže je to opravdu jen hooodně orientační..

arabiana
15. kvě 2013

@karlisska Neboj, to bude dobre. Tady vidis, jak holky pisi, ze je to opravdu jen odhad.Ale uplne te chapu, je to proste napor na psychiku, dvojcatka. Ja brecim skoro kazdy den, at uz je vse za nama a deticky at se dostanou ve zdravi na svet.
My taky meli cele tehu vahovy rozdil, uz nevim presne asi okolo 200g, jezdili jsme kazdy mesic do Gennetu na biometrii a Dr. nikdy nic nerikal. Az tady v porodce pri prijmu mi Dr. rekl, ze by mohl byt problem, ale po 3.tydnech dokonce ta mensi prerostla o 100g tu vetsi 😀

gyty
16. kvě 2013

@kacikaci
tak novy nazor proc me vsechn svedi a otekaji nohy...nemam skoro zadne bilkoviny...a pritom se cpu masem a syry. jinak vse vazit takze si dopravam tohle ale stejne je to malo. tak sem na to neco dostala a uvidim jestli me aspon prestane svedit telo a budu moci spat!!!

kacikaci
16. kvě 2013

@gyty to jsem nevědala že to může být i nedostatkem bílkovin..já právě taky jim hodně masa, vajec, tvarohu, sýrů, fakt si myslim, že bílkovin mám dost, ale bobíci si asi dost berou, tak nám to prostě nemusí stačit..
tak přeju, aby to zabralo !!!

karlisska
16. kvě 2013

Byla jsem teda včera u toho jiného doktora a přeměřil mi děti. Chlapeček má cca 1470 g, holčička cca 1500g. takže to ti doktoři asi fakt střílejí od boku, každopádně výsledek je pořád stejný a to že jsou malí. 27.5. jdu do specializované ambulance do Poruby, tak jsem zvědavá....
Jsem z toho úplně špatná a každý den brečím, ještě jak vidím ty váhy vašich dětí, tak si přijdu úplně neschopná, proč je mám takové malinké. Já vím, že jim to nepomůže... ale já prostě neumím myšlenky odvést jinde. Celou dobu to bylo tak ok a teď se to tak komplikuje.

kacikaci
16. kvě 2013

@karlisska určitě to bude dobrý! prostě některý děti se rodí s por. váhou přes 4 kg a některý mají kila 2..to je normální..ještě stihnou něco určitě nabrat a do porodu to bdue v pohodě..jestli je tam všechno ostatní v pořádku, tak tohle bude taky..opatruj se a drž se

carllita
16. kvě 2013

@karlisska Moc mě mrzí, že se ti to komplikuje a hlavně si to prosím tě nedávej za vinu! Budeš se jenom trápit a ničemu nepomůžeš. Naopak. Jak píše kacikaci, jestli jde jen o ty váhy, tak budou prostě jenom drobnější. Ale úplně tě chápu, protože bych na to taky myslela pořád. Hlavu vzhůru, doktoři se s tebou poraděj a bude zas líp 😉

gyty
16. kvě 2013

@kacikaci
jj takhle mi to rekli
tak snad pomuze ten protifar

zvalentova
16. kvě 2013

@karlisska buď v klidu, jejich odhady dost často neodpovídají. Dva dny před porodem jsem je mela 3 kilove. A narodily se mi ve 36 tt 2,4 a 2,2 kg.

zvalentova
16. kvě 2013

@gyty určitě si dej 3x denně protifar a bude líp. 🙂

dexin
16. kvě 2013

@karlisska no jsou fakt malušcí, ale určitě tě v té poradně uklidní. Taky si myslím, že prostě nekteré ženy rodí větší děti a některé zase menší. Kamarádka porodila v termínu holčičku 2,2kg a já 4,3kg. JE to i o tělesné konstituci třeba. Určitě ještě mimušci porostou!

karlisska
16. kvě 2013

holky děkuji, jenže já nevím, jak to mám do 27. vydržet...

dexin
17. kvě 2013

@karlisska ono ti stejně nezbývá nic jiného než čekat. Al eprosímtě netrap se, ty děti to z tebe cítí! Snaž se zabavit mysl něčím jiným a věř, že kdyby to bylo vážné, už jsi v nemocnici. 😉

gyty
17. kvě 2013

@zvalentova za jak dlouho se to mu
z zacit upravovat?mam brat denne 6 odmerek.tak vcera jsem zacala.jinak k tem vaham to je docela veliky rozdil odhad 3 kg a real 2,2kg.ja mam v 36 tt odhad vah 2,7 a 2,3 kg tak jestli to bude take o 700g rozdil k realu tak to budou mysky!

zvalentova
17. kvě 2013

@gyty já ho jedla jen na začátku při OHSS. Seš skoro na konci, takže si nemyslím, že se to projeví extra rychle na výsledcích. Co přidáš, o to tě připraví děcka. Hodně ženských bojuje s anémií i když dlabou železo horem spodem 😉

anitta
17. kvě 2013

@karlisska ahoj myslim ze na tyden ktery jsi zas tak malinci nejsou . Ksmaradka rodila dvojky ve 32 tt vshs byls u obou 1400g jsou uplne v poradku a ve trech letech jsou to chlapici ;)
Me u Dady rekli ze bude mit 2500 a mel 3050 , takze jd to fakt orientacni. Kamaradka prenasela dva tydnx holcicku s vazils 2300g fakt bud v klidu a tes se na miminka

gyty
18. kvě 2013

holky uz uplne silim!! svedime cely telo vic a vic. strasne se to zhorsilo! svedi me uplne vsechno tvare usi hlava ruce nohy zada nejde to vydrzet. v noci vubec nespim a prez den to taky nejde - svedi to cely den i noc.
u to mam asi mesic jaterky v poradku nic nenasli ted sem byla znova stale jaterky ok.
presto svedim a silim z toho a zhorsuje se to snad kazdy den.
uz nevim co mam delat. a dr taky ne.
jeden rika ze to muze byt tou nizkou bilkovinou. tak beru dva dny protifar a zaznamenavam prave v tehto dnech nejhorsi zhorseni. uz nemuzu dal. podle jineho dr to muze byt ze nedodrzuju uplne na 100% diabetickou dietu.
ja nevim.

gyty
18. kvě 2013

@kacikaci musim rict ze se zmensuji otoky nohou! tak na te bilkovine asi neco bude 😉
zato se silene zhorsuje svedeni tela. uz silim!! dnes zatim nejhorsi den. uz nevim co bych mela udelat. je to hruza....

dexin
19. kvě 2013

@gyty napadá mě, jestli to svědění nemá psychosomatický základ. Svědí tě tělo, nejraději bys vyskočila ze své kůže. Nebojíš se porodu nebo toho, že se mají narodit 2 prcci a ty si s nimi nebudeš umět poradit? Někdy stačí s tím nebojovat a zamyslet se, příjmout to, co se ti tělo snaží svým projevem říct nebo na co upozorňuje. Každopádně tě to musí dohánět k šílenství, je to teda fakt psycho!

alex001
19. kvě 2013

@karlisska nemá smysl se nervovat dětem to nepomůže!!!! Měření je naprosto orientační a záleží na tom jestli prcky měří porad stejny doktor stejným přístrojem pokud ne nemuzou nikdy přesně odhadnout váhu takže se nenervuj 🙂. Nám se narodili kluci v ukončenem 33tt a měli váhy 1,8kg a 1,1kg a příští týden jim bude rok a jsou velké sikulky 🙂. A v Porubě jsou nejlepsi takže kdyby se něco dělo pohlidaji si vas!!!! Hodne stesticka 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru