Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
18. čer 2013

@dexin určitě jsou už na světě, snad jsou OK

my jsme dnes 37 + 0, dnešní monitor i poradna dopadl dobře, příští týden jdu i na UZ, tam se uvidí, co s námi dál, pokud se jim nebude něco zdát na klucích, tak jdeme na vyvolání, pokud budou ok, pojedeme další týden..já snad fakt budu ještě přenášet 😀 doufám ale, že se porod rozjede sám a vyvovlávání už nebudu muset znovu prožít..nějaké rady, jak tělu pomoci? 😉

anitta
18. čer 2013

Holky vy vsechny tak krasne drzite ;) doufam ze vas budu nasledovat alespon do 35tt ;) to vedro je dost sileny a unavny .

@kacikaci urcite to pujde bez vyvolani drzim palce. A kde budes rodit? Ja chodim cele tehu do Podoli i rodit tam doufam budu.

kacikaci
18. čer 2013

@anitta budu rodit na Bulovce..už jsem tam rodila poprvé, tak vím, do čeho jdu a hlvně to máme 10 minut autem, manžel pracuje v Letňanech, což je taky hned u toho, takže to byla jasná volba..akorát mají teď dost plno, přes víkend prý 17 porodů 😨 tak mám trochu strach, aby na mě vybylo lůžko na šestinedělí a nemusela jsem ležet na klasické gynekologii a za prckama docházet 😖
na podolí jsem slyšela dost chvály, tak to tam budeš mít určitě ok 🙂

arabiana
18. čer 2013

Tak jsem jen nakoukla a zas musím letět, Sofik se nám nějak kroutí.

Hlásím jen podstatné, přežili jsme téměř 2 měsíce v nemocnici i císaře,od pátku jsme konečně domaaaaaaaaa 🙂

Až bude čásek písnu víc.

anitta
18. čer 2013

@kacikaci jsem v Podoli spokojena mam sveho doktora chodim jen k nemu a je super vzdy me tak krasne uklidni hrozne se na nej vzdy tesim ;))) drzim palce at tam neni fofr a mate prijemne prostredi na porod;) urcite je dobre ze to mate blizko my Podoli
10 min autem taky ok ;)

dexin
18. čer 2013

@kacikaci to je přeci skvělé, že jsi to tak dlouho vydržela! To je můj sen! Vůbec je nevyháněj, vylezou sami! 😉

@arabiana ty tvoje holčičky mají tak krásná jména! Úplně se to k sobě hodí! A super, že jste doma! Hezky se zžívejte! Co kojení jde?

letitko
18. čer 2013

@kacikaci je ja taky budu rodit na bulovce :o) kdepak bydlite? mohly bychom pak chodit na prochazky :o)

carllita
19. čer 2013

Takže zpravodajství ;) Holky zatím přibývají, jenom kojíme, ale Danča je hrozně spavá a málo pije, tak jí musím pořád budit. Dany už má 3050g a Deny 3250g .Já mám z 21kg nahoře ještě 5, ale mám stále oteklé nohy, tak doufám,že až to sleze, bude pryč všecko.Taky mi zůstal vysoký tlak :( a musím brát léky. Snad se všecko brzo ustálí. Všem čekatelkám držím palce!

kacikaci
19. čer 2013

@letitko jsme z Horních Počernic 🙂

arabiana
19. čer 2013

Ahojky, dala jsem zapéct brambory, nakrmila to tu tak mám chvilku 😀

Měli jsme jít na císaře až 10.6, ale večer se doktorům nezdála křivka jedné holčičky, tak už jsme druhý den dopoledne frčely na sál. Byla jsem z toho tak vynervovaná, že jsem si nakonec dala celkovou narkozu,opravdu bych to nezvládla, klepala jsem se, brečela. Měla jsem o ně hrozný strach a že to přišlo tak narychlo. Laurinka si trochu lokla vodičky, měla 7-10-10 a Sofinka 10-10-10
Když jsem se probrala tak mi je přivezli, takové dva uzlíčky opuchlé, voňavé....... 🙂

Po narkoze teda opět nic moc, dostala jsem 2 transfuze, pak už to šlo. Vysokej tlak mi taky zůstal, ještě trochu zvětšená játra, ve čt. jedu na kontrolu.

V nemocnici jsem se rozkojila asi ten 3 až 4 den, sestřičky vozily co 3 hodiny a ikdyž se holčičkám moc nedařilo se přisát, mlíčko se začalo dělat. Akorát mám ploché bradavky, tak kojíme přes klobouček od Medely.
Přes den kojíme a v noci dáváme Nutrilon. Oni u toho hrozně spí, Sofik ještě jde, ale Laurinka spí pořád, i když ji dáme do vodičky 😀 Zato když ji navlíkám overálek, to je hned zle 😀 Snad až budou trošku větší tak si vypijí z prsa dostatek bez náročného probouzení, povzbuzování a jiných metod. Přiznávám, že v noci bych to nezvládla.
Jinak jsou hodný, občas Sofinku zlobí prdík, ale Laui, ta je náš malej hrošík 😀, jak má plný bříško, je spokojená.

@dexin Moc děkujeme... 🙂

@carllita A kojíš je zvlášť nebo najednou? Já tak i tak. Potřebovala bych u toho tři ruce 😀 A jak dlouho ti pijí?
S tím buzením, to je hrozný, člověk aby je lechtal, šťoural a nevim co ješte. Snad až zesílej bude líp.

Všem čekatelkám přeju do posledních týdnů moc moc sil. Já vím jak jsem byla v nemocnici zoufalá, ale opravdu stojí za to vydržet co nejdéle. Poctivě ležet a čekat,miminka jsou krásně dopečená, přibývají a je o dost starostí méňě.
Jo a ještě jsme měly trochu žloutenku, ale bylo to v normě.

Tak snad to má hlavu a patu,někdy si připadám jako bez mozku 😀 😀

Krásný den všem!!!

michelle1
19. čer 2013

@arabiana gratuluju, že si to tak krásně užíváš 🙂 Já mám z toho kojení furt nervy, jak zvládnu obě najednou + odříhávání atd. VždyŤ i s jedním dítětem jsem měla těch ruk nějak málo 😀
Holky, co už se pomalu zbavujete vel. 50, měla bych zájem nějaké oblečky koupit. Po dceři mám až od vel. 56. Nejlíp nějaké propínací overálky, ty jsem měla nejradši, nebo bodýčka s dl. rukávem a polodupačky. Díky moc.
A jak jste spokojené s kočárky, které máte, případně co vám na nich vadí? Stále hledám ten ideál 🙂

adriene
19. čer 2013

@michelle1 Ahoj, už nám jsou 3 měsíce, tak pomalu začínám prodávat 50 a 56 velikost. Není tam ještě úplně vše, ale když tak zde: https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/adriene/

Jinak my máme kočárek teutonia team cosmo a za mě tedy spokojenost. Hodně bývají holky spokojené též s Easy wolker. Ono je to hodně o tom, co od něj očekáváš a v jakém terénu a podmínkách ho budeš využívat.

Co se kojení týče, je to občas záhul zvládnout oba... ale obrovským pomocníkem je kvalitní polštář pro kojení dvojčat. Bez něj si to já osobně nedokážu ani představit !! Mám tento: http://www.detskydum.cz/detail/polstar-na-kojen... . Je super, kojím na něm oba od začátku a zcela bez problémů 😉 Až ho budu prodávat, jistě půjde dobře prodat 😀

adriene
19. čer 2013

Jinak Vás holky moc a moc zdravím a posílám gratulaci všem novým maminkám. A že jich tu teď je!! Přeji Vám a miminkům zdraví a pohodu 😵 😵

karlisska
19. čer 2013

ahoj holky, tak mám čerstvé zprávy, od včerejška jsem maminkou. 🙂 v 10:19 se narodila Elenka s váhou 2.2 kg, 45 cm, o mínutku později Davídek s váhou 2,07 kg, rovněz 45 cm. Davídka dali hned na intermediál kvůli hladiny cukru, Elenka za ním putovala asi o 4 hodiny později. 😠 no jo nechtěla bráchu nechat samotného 🙂 to ať je raději sama mamka 🙂 🙂 . Dneska jim budou dělat ještě ultrazvuk, protože mají rozestouplé lebeční švy, ale je to jen pro kontrolu, spíš to bude kvůli toho, že jsou malí, tak ještě čekáme na výsledky toho...

arabiana
19. čer 2013

@karlisska Veeeelikánská gratulace, hodně zdravíčka a ať jste co nejdříve pospolu, rodinko.....

werinka1
19. čer 2013

@karlisska Blahopřeju 🙂

kacikaci
19. čer 2013

@karlisska gratuluju!!! Ať se prďolkům i Tobě dobře daří!

koksi
19. čer 2013

@karlisska moc gratuluji a at se jim skvěle daří a ty přežij ty šílený vedra v porodnici , musí to být šílené... Ať jste brzy spolu a pustí vás ,-)

koksi
19. čer 2013

Já tak závidím všem maminkám co čekají nebo sotva porodily... hrozně bych chtěla vrátit čas...... no jo.. nejde to 😀
Jinak naše holky mají 5měsíců a jejich aktuální míry: A. 5500g/58cm, N. 5800g/61cm. Ten čas neskutečně letí a o to víc bych ho vrátila když vím že už těhotná nikdy nebudu a po těch miminkách se mi bude neskutečně stýskat...jsem divná 😀 tak hezké léto ,-)

dexin
19. čer 2013

@karlisska moc gratuluju.ať jste brzy všichni spolu

@koksi to chápu, budu mít stejné pocity jako ty.

gyty
20. čer 2013

ahoj holky,

tak mam chvili a docitam nebo to aspon zkousim 🙂 co se tyce meho dotazu na hojeni po cisari tak ja na konec jela na kontrolu a dle sona jsem zadrzovala krev v deloze tak jsem dostala injekci a konene sezacala cistit...
jinak nekdo se tu ptal na kocarky...tak mam teutonku team cosmo,je super prostorna ovladatelna jen 1 stiznost - pada stale boudicka. roste ubec nedrzi.

nakojeni je super polstar my best friend twin plus

ja bych se rada zeptalajesti tu mate nekdo zkusenost s prohybanim miminka. nas chlapecek se zacal prohybat do luku...
na netu sem se trochuvydesila atak se chci zeptat vas jestli ma ekdo zkusenost
jink se omlouvam ale kolabuje mi klavesnice....
dekuji za zpravy
vsem cocekaji drzim palecky at vydrziete co nejdele!!!!

letitko
21. čer 2013

@kacikaci no my bydlime v kobylisych :0) tak to pak neco urco podniknem :0) a jake to je na bulovce :0) budu rada za kazde info :0) a jak ti je? Uz to mate za chvilku co :0)

michelle1
21. čer 2013

@gyty Laurinka se taky prohýbala do luku a žádné následky to na ní nezanechalo 🙂

kacikaci
21. čer 2013

@gyty Amálka se prohýbala, když jí bolelo bříško, tak jeslti ho netrápí tohle..
@letitko tak to máme kousek 🙂 moje první zkušenost z bulovky - škoda mluvit..ale věřím, že tentokrát to bude ok, teď co tam chodím do poradny a na monitory na por. sál, tak jsem se tam setkala s příjemnými lidmi, jinak Ti můžu popsat, jak to tam chodí, co si vzít s sebou, apod..jestli chceš napiš do IP..a jak mi je? kupodivu ty vedra zvládám docela ok, akorát mi šíleně otékají nohy, nemůžu ohnout ani prsty..ale jsme s dcerou naložené v bazénku na balkoně, nebo odpolko nás taťka vozí na kooupaliště, tak jsme tam..asi 14 dní už se nevejdu za volant, takže nemůžu už ani řídit ☹ prostě pupík je tak 5 cm před volantem, síla 😀
@koksi holky pěkně rostou 🙂 je neuvěřitelné, že už jsou pět měsíců na světě, co, letí to šíleně.. taky si někdy říkám, že je divné, že je tohle moje poslední těhu a že už nikdy nic takovýho nezažiju, zvláštní pocit..taky se mi bude stýskat i po těhu i po miminkách

zvalentova
21. čer 2013

@gyty souhlas, mě tento typ polštáře také vyhovoval. S tím klasickým pro "monočlánky" jsem je nemohla udržet najednou.
Prohýbání měl náš mladík. Nejdřív lehce, kolem 3 měs. to bylo dost viditelné a Vojtovka mě neminula.

dexin
22. čer 2013

já si teda ten polštář pořídím, až podle potřeby, mám po dětech ten obyčejný, tak uvidím, jestli bude stačit. 😉

kiwiik
23. čer 2013

@koksi Ahoj, ja te tak chapu 🙂 Moc si uzivam vsechny deti, ale zaroven me mrzi, ze zadny dalsi tehotenstvi, porod a miminko nebude. Klidne bych do toho jeste sla, ale 5 uz by na nas bylo moc. Jinak nasim holkam byly ted ctyri mesice a maji obe 6 kilo, uz jsou to velky holky. Porad kojim, ale uz se jim tolik nelibi spolecne kojeni, takze obcas je kojim i zvlast a vic si to uziju ja i ony. Mej se moc hezky a at se vsechno dari.

dexin
23. čer 2013

@kiwiik úplně stejný pocit jsem měla i po druhém porodu. Taky už jsem těhotná naposled! Tak se snažím užívat bříška, i když už je fakt otravné, jak to jde! 😎

arabiana
24. čer 2013

Holky jak si v nastavení smažu těhotenství, zadala jsem děti, ale nevim kde zrušit to, že čekáme 😒

maladama
24. čer 2013

@arabiana jak je v nastavení "stav", tak místo "čekáme miminko" zaškrtneš "neplánujeme v blízké budoucnosti"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru