Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

aannggiie
10. kvě 2009

Ahoj holky jestli se k vám připojím budu vědět až 25.5.Jsem po 3.IVF ISCI,akdyž jsem šla po 14.dnech na krev tak jsem měla HCG 1200.Jak jste na tom byly vy?

petulka26
10. kvě 2009

Ahoj aannggiie, já jsem 14 dnů po transferu měla HCG 2840, ale ty hodnoty jsou u každého úplně jiné, taky záleží jak dlouhou jsi měla kultivaci. Mě zaváděli 5 dnů stará embrijka. Kdyžtak mrkni na tenhle odkaz jsou tam tabulky HCG podle toho jak dlouhá byla kultivace http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

lucy82
10. kvě 2009

Ahojík holky, tak jsem včera přijela z chaty až kolem 22 hodiny tak jsem pak padla za vlast 🙂 A teď jdeme koupit něco neteři k prvním narozeninám a pak jedeme na její oslavu, manžovi se tam vůbec nechce ale je to jeho první neteř tak si myslím že by bylo blbý kdyby tam nejel 😠 Akorát teda nevím co koupit, to bude zase dilema 😒
Angie já měla 16 den po transferu hodnotu přes 3000 a na UTZ dvě dutinky 🙂 ALe u každého ta hodnota HCG je jiná, držím palečky aby HCG stouplo a je super že se to konečně podařilo 🙂

doublemamca
10. kvě 2009

zdravim vsetky maminy....mam trosku obavy,lebo cca posledne dva tyzdne pocitujem niekolkokrat denne stvrdnutie spodneho bruska a taktiez ked si lahnem a vystriem cele telo, na pravej strane bruska tesne pod pupkom sa objavi tvrda vydutina castokrat sprevadzana stvrdnutim celej spodnej casti bruska. viete mi niektora poradit,ci ide o bezny jav v tehu alebo by som mala navstivit lekara? nachadzam sa dlhodobo v UK a pocas tehotenstva su tu celkom ine postupy ako u nas...ziadny gynekolog,ziadna poradna...vopred dakujem..

ps...uvadzate tu vselijake hodnoty pravdepodobne z nejakych testov..vysvetlite o co ide? pripadam si ako blbec ☹

petulka26
10. kvě 2009

Ahoj doublemamca, s trvrdnutím bříška ti bohužel moc neporadím, nic takového jsem zatím necítila, ale určitě by bylo lepší kdybys mohla zajít k doktorovi, alespoň budeš mít jistotu že je vše v pořádku. Já chodím do poradny a k doktorovi každé 3 týdny, a bylo mi řečeno že kdyby se mi cokoli nezdálo tak mám raději přijit i kdyby to byla jen nějaká maličkost, že alespoň budu v klidu.

Ty čísla jsou hodnoty HCG podle krevních testů na potvrzení těhotenství 😉

doublemamca
10. kvě 2009

dakujem petulka26 za odpoved 😉 chystam sa k doktorovi vo stvrtok,len som chcela vediet,ci je to bezne alebo nejaky vynimocny jav..a teda sa trochu upokojit. Uvidim teda,co mi povie doktor,aj ked som s nim neni uplne spokojna. Tu v UK je to vsetko take divne, vysetruje ta do 20 tyzdna iba obvodny lekar,aj to len moc a tlak. a az od 20 tyzdna mam pravidelne ultrazvuk a kontroly a poradnu..dovtedy to beru ako keby si ani tehotna nebola a ze stat sa moze cokolvek.

arwenka
10. kvě 2009

Ahojky doublemamčo, stává se mi totéž, hlavně po nějaké námaze (takže každou chvíli), kdyby to nepřestávalo, neváhej a jdi k dokrotovi, dlouhodobé ztvrdnutí bříška může mít za následek hodně předčasné otevírání a porod ☹ Opatrně na sebe, pokud se něco takového stane, lehni si, nohy nahoru a klid!!!

doublemamca
11. kvě 2009

Ahoj arwenko, tiez sa mi to stava vacsinou v praci kde stojim na nohach alebo chodim, pripadne ked vyleziem po schodoch. Len v praci si lahnut a vylozit si nohy 😀 asi by som hned poletela. ale uvidim,co mi na to povie doktor...dufam len,ze je to bezna zalezitost a nie nejaka hrozba 😖
arwenko kedy si zacala citit pohyby?
pekny den 🙂

aannggiie
11. kvě 2009

ty jo to jsou rozdíly jako blázen..Psala mi kámoška,která čeká dvojky a po 14.dnech měla 602 HCG tak to se musím nechat opravdu překvapit 😉

arwenka
11. kvě 2009

Ahoj kočičky dvojčátkový 🙂

Doublemamco - začala jsem je intenzivně cítit kolem 19.tt 🙂 Dneska už je to síla, břicho mi přímo skáče, snad tam hrajou na honičku nebo co 🙂
Holky - ale upřímně - taky jste tak hrozně vypasený? Já si přijdu, jako bych spolkla dva melouny 😠

petulka26
11. kvě 2009

Ahoj holky,
angie, já jsem se na to ptala doktora když jsem byla na krevních testech a vyšlo mi tak vysoké HCG a on mi řekl že se to jednoznačně říct nedá, že s jistotou to může říci až po ultrazvuku, takže jsem čekala na potvrzení dvojčátek další 3 týdny 😅

arwenko, popravdě řečeno jsem nikdy nebyla žádnej hubeňour, ale teď to opravdu stojí za to. Děsím se toho jak budu vypadat za pár měsíců 😒 😉

arwenka
11. kvě 2009

Petuli, na svatebni fotce teda tlusta nejsi....na mne pred mesicem nebylo skoro nic videt a dneska je to NAPROSTA hruza, vypadam, jak monomamka pred porodem. Ja se vazne nechci videt za dva mesice. Fuj.....

petulka26
11. kvě 2009

arwi, já myslím že ty kilča půjdou dolů po porodu úplně bez problémů až budeme lítat kolem těch našich drobečků. A u tebe to půjde super rychle, 2 mimča, 1 dítko ve škole a ještě 2 práce, no to si ani nedovedu představit jak se to dá všechno stihnout 🙂

arwenka
11. kvě 2009

Petulko, ja si myyslim, ze se to stihnout neda a ze si to jen maluju. O vikendu jsem byla u jedne dvojmamky. Ona je s nima doma, do zadne prace nechodi a stejne nestiha 😠
Nejde mi ani o to, ze bych to neshodila, ale o to, jak vypadam, sotva se valim, funim a chodim jak kachna 😠

lucy82
11. kvě 2009

Ahojky dvojmamky 🙂

Tak já si připadám teda jako vorvaň, včera jsme byly koupit něco neteři a ty zrcadla v obchoďáku mi opravdu nedělaly dobře, a pak mi tchán povídá že už se pěěěěkně kulatím 😒 No já vůbec nevím jak budu vypadat za měsíc či dokonce dva.
Dneska mě nějak bolí břicho, nevím z čeho by to mohlo být tak se snažím nehnutě sedět v práci a vydržet. Snad to nic nebude 😨

arwenka
11. kvě 2009

Lucy, ahojky......já mám album s názvem Vorvaní maminka, protože nic jiného nejsem. Na fotkách tam jsem ale ještě hubená, to, co je teď, to je fakt síla 😠
Taky se tady kroutím, možná je to změnou počasí.....

doublemamca
11. kvě 2009

caute holky...tiez som od zaciatku tehotenstva nabrala riadnych par kil a pripadam si ako slonica..vsetci ma len ubezpecuju,ze aspon dvojkam chuti a podobne..ale pritom nemam pocit,ze by som sa prejedala...obavam sa,ze mi za chvilu budu tesne aj tehotenske nohavice 😖 no proste bomba!

lucy82
11. kvě 2009

😀 😀 Arwenko jsem ráda že v tom nejsem sama 😀 I když teda jako obléct si něco ráno to je síla dneska jsem si stihla zkusit asi tři trika nakonec jsem si vzala úplně něco jiného a málem jsem nestihla socku páč mi miláč opět vzal auto takže já musím pěškobusem 😉 Je pravda že on jezdí 15km a já to mám jen asi 3km 😕
Ale opravdu se děsím doby kdy mi bříško začne růst víc a víc, to pak budu ráda když nebudu nikam vycházet
😎

lucy82
11. kvě 2009

holky včera jsem byla u švagrový a ona mi kladla na srdce že nemám jíst pomeranče, tropické ovoce, jahody, sýry atd. To trop.ovoce prý aby děti neměly pak alergie. Slyšely jste o tom? A omezujete se nějak moc v jídle??

doublemamca
11. kvě 2009

pocula som,ze arasidy sa nemaju jest kvoli tomu,ze su silne alergeny...ale o tropickom ovoci som nepocula..prave naopak, vsade pisu jest vela ovocia a zeleniny...a syry...tie milujem,takze mi ich nikto a nic nezakaze 😉 len plesnive vraj mozu obsahovat bakterie,tak tie by sa moc nemali jest.
a v jedle sa neobmedzujem vobec...aj ked obcas mavam dni, kedy mi jednoducho nechuti, pripadne este zvraciam (pri umyvani zubov 😀 )

arwenka
11. kvě 2009

Holky, ja se naopak neprejidam vubec - zjistila jsem, ze snim tak polovinu, nez jindy - proste se to do me nevejde, malo mista - presto vypadam jak sud piva, jen narazit. Fakt hnus ale. Tehu maminky jsou hezky, mi kazdy rika. Ja mam pri pohledu do zrcadla naa sebe teda jinej nazor 😠

Lucinko, ja se v jidle neomezuju naprosto vubec - tedy co se tyce vyberu - bastim vsechno, jen se snazim nejist palive 🙂
A trika menim kazde rano, ale zjistuju, ze vypadam ve vesch stejne strasne ☹

petulka26
11. kvě 2009

Lucy mě doktor říkal že můžu jíst co chci, jen abych se vyhla burákům, že ty právě často způsobují u dětí potom alergie. Jinak pomerančů jsem za minulý týden snědla asi kilo, mám je moc ráda.

doublemamca
11. kvě 2009

holky a jete aj jatra? pocula som,ze sa nemaju jest pocas teha, ale ja ich zboznujem.. 😝

lucy82
11. kvě 2009

To jsem ráda holky že je tady někdo normální, podle švagrový bych nemohla jíst nic 😠 Já se teda taky nepřejídám, dneska jsem byla na obídku a absolutně jsem to nemohla sníst, prostě se to do mě taky nevejde 😒 Ale pomeranče na ty mám chuť pořád, si dneska koupím a jahůdky jsou taky mnamozní 😉
Buraky a arašídy nejím ani normálně moc takže teď se jim taky vyhýbám 🙂

arwenka
11. kvě 2009

Ja taky nebastim buraky, fuj, ale jsem si jista, ze kdyby mi chutnaly, tak je budu jist porad 🙂 Mam pocit, ze daleko horsi je bastit ty alergeny pri kojeni nez v tehu, to bychom fakt nemohly nic. Ja se vyhybam jen bylinkam, ktere jsou v tehu zakazane - a cigaretam....

arwenka
12. kvě 2009

Holčinky, kam jste se ztratily? 😢

petulka26
12. kvě 2009

Já jsem zde 😎

arwenka
12. kvě 2009

No to je dobře 🙂 Jak se máme dneska? Já jsem v noci skoro nespala, pořád jsem se budila. První noc v novém bytě nic moc 😖

petulka26
12. kvě 2009

A zdálo se ti něco? Říká se že co se zdá 1. noc pod novou střechou to se splní. Já jsem toho dneska taky moc nenaspala, večer mě děsně rozboleli záda, úplně jsem tady lezla po čtyřech, fakt hrůza. Dneska už je to ale lepší.

arwenka
12. kvě 2009

No, já myslím, že ne, vůbec si to nepamatuju - ale ono možná lepší...já tady naříkám na záda od rána, zase to jedno místo na lopatce a jde mi to až pod žebra. Zapomněla jsem u mamky olejíček, který na to aspoň trošku pomáhá....taky mě začínají přepadat myšlenky, že to s těmi dvěma všecko nezvládnu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru