Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
18. kvě 2009

😀 😀 holky moje, copak si může hroch holit nohy? Dyk to nejde 😀 😀 😀 Já z vany ani sama nevylezu 🙂

maui
18. kvě 2009

Arwenko, od hrocha se to ani neočekává! 🙂

arwenka
18. kvě 2009

Mauinko, ale to by hroch asi nemusel chodit do práce, nemusel by si delat starosti s oblecenim atd 🙂
No, fakt konec legrace. Ted si tady sli kolegove pro zmrzku, tak jsem sla s nima a vubec jsem jim nestacila, funela jsem jak sentinel a jeste malem nevylezla schody....

lucy82
18. kvě 2009

Arwenko taky jsem musela dneska kolegy krotit ať jdou pomalu, protože funím jak lokomotiva 😝
Nu nic ještě dvacet minut a padla, se mi dneska už zavírají oči a to je ještě celý týden před námi ☹

maui
18. kvě 2009

Arwenko, prostě si na tu dočasnou indispozici musíme zvyknout 🙂 Buď ráda, že máš nekomplikované těhotenství a už jsi tak blízko tomu hraničnímu 25.-26.týdnu. Já čekám mo-mo dvojčata a kdyby mi někdo slíbil, že když budu vypadat jako dva hroši najednou a zafuním se i při čištění zubů, tak budu mít mimíse v pohodě a ve správný čas narozený, tak na to s radostí kývnu. Ve světle některých skutečností se naše starosti s váhou a vzhledem jeví opravdu jako banalita 🙂

lucy82
18. kvě 2009

Maui máš pravdu, taky se děsím toho aby vše dobře dopadlo. Když někdy čtu ty porody dvojčátek ve 23tt tak se mi chce brečet, snad budeme mít štěstí a donosíme aspoň do toho 35tt 🙂

maui
18. kvě 2009

Lucy, já za vrchol štěstí budu považovat 34.týden, dýl mě nenechají, ale spokojila bych se i s třicítkou 🙂

arwenka
18. kvě 2009

Maui, ano, tohle je pravda, nemely bychom resit, jak vypadame, nakousla jsem to proste proto,ze se na sebe nemozu koukat. Mamka donesla nejaky sileny kalhoty a to je teprve pohled 😀
Maui, jak to, ze Te dele nenechaji?

lucy82
18. kvě 2009

Ahojík, tak jsem došla po páté hodině z práce domů a šla jsem si lehnout. Ta práce mě zmáhá čím dál víc 😖 A teď do sebe tlačím nanukáč 🙂

arwenka
18. kvě 2009

Lucy, jéé=éé, co bych dala za lehnutí. Snažila jsem se lehnout si ke zprávám a písto toho tady po mně leze Daneček a ještě mi do toho kecá 😠

lucy82
18. kvě 2009

No však jsem na tebe dneska myslela a říkala si že musím vydržet, protože když si vzpomenu coi všechno zvládáš ty, tak se až stydím že jsem tak nemožná 😕 Mám fotečku v albu 😀

vysocanka
18. kvě 2009

Ahoj Luci, omlouvam se ze jsem si te takhle vystopovala, jen jsem chtela vedet jak se dari tobe a prckum a popripade se domluvit na to kaficko.. prosim ozvi se Pája z Jihlavy.

arwenka
18. kvě 2009

Lucinko, Ty jsi hubená....na Tobě vůbec nic není. A máš krásný minibříško 🙂
Je od Tebe strašně milé, že sis vzpomněla, fakt.....já to přeháním, já vím, ale nemám jinou šanci. Taky se to na mně pěkně podepisuje

lucy82
18. kvě 2009

Já že jsem hubená, to zkreslují ty tweety tepláky 😀 No arwenko všk ti dám sem fotečku v 24 tt a porovnáme 🙂

arwenka
18. kvě 2009

Mám dojem, že mě nedoženeš, i kdyby ses hooooodně snažila 🙂

maui
18. kvě 2009

Arwenko, mám specifický typ jednovaječných dvojčat - monochoriální a monoamniální, tzn. že sdílejí placentu a navíc plodový vak. Nejsou ničím oddělené a krom jiných rizik mají navíc to, že si můžou zamotat pupeční šňůry a přeškrtit si je. Ke konci těhotenství tohle riziko dramaticky stoupá, tak to nenechávají zajít dál než ke 34.týdnu a většinou ani tam ne. Takováhle dvojčata tvoří cca 1% všech dvojčat, my prostě nemůžeme mít nic obyč☹

maui
18. kvě 2009

Holky, já dneska nefotím. Zjistila jsem, že nemám baterku do foťáku a navíc jsem byla s kámoškou na večeři a vypadám jako bych snědla pizzu i s kuchařem...a taky se tak cítím 😀

maui
18. kvě 2009

Lucy, pohoda, jsi krásná těhule. Já když břicho vyloženě nevyvalím, tak mi připadá, že má dvě patra...to horní je podle mě normální obézní vana, nebo minimálně její solidní základ, a to spodní patro jsou normálně mimísci 😠 🙂

arwenka
19. kvě 2009

MAui, ahojky. No, to je teda síla. Prosím Tě, kontrolují Tě poctivě a pořádně? Jak by se poznalo, že se něco takového stalo??? Moc Ti držím palečky, kočičko. Všechno bude v pořádku, neboj se!
A dneska klidně fotit můžeš 🙂

lucy82
19. kvě 2009

Dobré ránko 🙂
Tady je teda hnusně ☹
No Maui jsem na to tvoje ,,mega,, břicho zvědavá 😀 Ono na tý mý fotce to nevypadá tak strašně ale skutečnost je horší 😖 K mý malý postavě vypadám spíš vyžraně než těhotně 😀

No včera jsem zase řešily svatbu vzít se teď nebo až budou děti na světě 🙄 Je to dilema, nejsou peníze na svatbu ale přesto kdyby se něco stalo nerada bych zůstala sama ☹ Všechny kamarádky mě do toho vrtají aby jsme se vzaly, jenže těm svatbu platily rodiče a já po mamce nemůžu chtít aby mi něco platila ☹ Navíc přítelovi rodiče by byly nejradši kdyby jsme se vzaly a oni nikam nemusely. Tož asi tak, takže ve mě něco bojuje, zajít na radnici a zjistit termíny nebo to nechat až na potom..... 🙄

arwenka
19. kvě 2009

Ahoj Lucy. Popravdě řeším totéž, ale když se na sebe kouknu, mám vyřešeno. S takovouhle postavou se do žádnejch šatů soukat nebudu, fuj. Počkám, až se naroděj a já něco shodím. Vyvstane ale další púroblém - peníze. Na svatbu nebudeme mít, budeme mít co dělat s placením nájmu a potřeb pro Danulku a dvojčata a že by se mi chtělo koupit dva prstýnky, sebrat dva svědky, jít s nimi na oběd a konec - to bych moc nerada. Nemusím mít megasvatbu, ale to nejobyčejnější taky nechci. Dopadne to tak, že se nevezmene nikdy ☹

lucy82
19. kvě 2009

No já na megasvatbu taky nejsem, spíš by jsme chtěly jen oběd a posezení s rodinou a žádná kapela atd. Jenže pak zase David pronesl že už se to rovnou může udělat u známýho v hospodě se vším všudy a to je dalších minimálně 15tis 😖 Tak já vůbec nevím, když si vzpomenu co je všechno potřeba a co všechno stojí tak mě je špatně 😖

aannggiie
19. kvě 2009

čau holky dlouho jsem tu nebyla tak vás jdu dočíst.Mám hroznej bordel v práci.Začíná mi už být špatně a zaplať Bohu,že jenom odpo tak na 2 hoďky.jinak mě pálí žáha jako prase a to jsem nikdy neměla no hnus

arwenka
19. kvě 2009

Ahoj Angie 🙂 Nic si z toho nedelej, mne fakt bylo zle pres tri mesice 😠 Zkousej studenou colu po lzickach a taky Rennie - pomahaji spolehlive.

Lucy, jaa mam smulu, protoze zadnyho az tak dobryho znamyho v hospode nemam, tudiz si nikam nelze donest vlastni piti a tak - napadlo me leda u nekoho na zahradce 🙂 Spis se smiruju s tim, ze svatba nebude, protoze na ni proste neni. Asi bude dulezitejsi skrin na saty, abychom je nevaleli po zemi a jidlo pro miminka

lucy82
19. kvě 2009

Angie a kdy jdeš na kontrolu?

Arwenko no teď mi psal přítel a že prej na matriku mám zajít, vyzjistíme termíny a uvidíme. Jen takovou malou s rodičema na oběd, na víc není, a přijde mi to i vyhazování peněz kamsi ☹

aannggiie
19. kvě 2009

Holky udělejte si svatbu se svědkama.Prstýnky si kupte z chirurgický oceli,jděte někam na O a máte to

lucy82
19. kvě 2009

angi prstýnky z chirurgické oceli chci jsou krásný lepší než zlato a stejně chlapi prstýnky moc nenosí takže je to jen symbol a nemusí být nejdražší ☹

arwenka
19. kvě 2009

Lucy, ja vim, asi mas pravdu - jen ocel nemuzu, cerna na mne - a prece jen bych mela rada trosku vetsi svatbu, nez jen se svedky. Takze si pockam. Ja vlastne ani nevim, jestli se chci vdavat. Mozna bych to delala jen kvuli detem....

maui
19. kvě 2009

Ahoj holčiny, nemáte to taky nejjednodušší... Já jsem šťastná, že nám zaplatili svatbu před jedenácti lety rodiče, nějak si neumím představit, že bychom to teď táhli sami 😔 Ona stačí malá svatba, ale jak je tam pár hostů, aspoň nějaká malá hostinka, kytky, fotky atd. hned se ty náklady začnou strašným tempem šplhat nahoru 😠

Arwenko, to se nepozná nijak, až na UZV zjistí nulovou srdeční akci. Teď se zatím nedá dělat nic, do 25.- 26.týdne by to stejně neměli šanci zachránit. Později bych měla být sledována intenzivněji a kdyby se zjistilo zhoršení průtoků nebo nějaké nepravidelnosti v srdeční akci, tak by se okamžitě udělal předčasný porod císařem. Je to prostě o náhodě. V USA jsou ženský v těchle případech od 26.týdne hospitalizované a napojené na prakticky nepřetržitý monitor + 2 x týdně UZV. U nás tohle asi nehrozí. Zatím mi bylo řečeno, že po nějakém tom 26.-28.týdnu budu chodit 1 x za 14 dní na UVZ, toť vše 😒

maui
19. kvě 2009

Aannggiie, a ty jsi v kolikátém TT? Mně bylo špatně celý druhý a třetí měsíc, nezvracela jsem, ale bylo mi třeba celý den fakt hodně zle. Na jídlo jsem nemohla ani pomyslet, ale když jsem to překonala a najedla se, na chvíli se mi ulevilo... Tak jsem se naučila pořád jíst 😀 Pálení žáhy taky znám...už mě to naučilo vyhýbat se sladkým jídlům.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru