Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocina7
8. dub 2011

Tak holky to já musím říci že mám těhu s dvojčaty fakt zatím v pohodě.Od začátku mi vubec nic není žádné zvracení bolesti prostě nic až jsem se tomu divila ale jak říká moje mamina že když nás s bráchou čekala tak ji taky nic nebylo tak to mám asi po ní. No jinak je pravda že už jedu 27 týden a unava je znát to je jasný. Zatím jsem přibrala 7 kg tak doufám že to nebude nějak rychle stoupat.Ted mě čeká poslední kontrola po 14 dnech a pak už budu chodit každý týden.No a jelikož jsem doma tak začínám chodit na přednášky o kojení a vše kolem porodu co tady u nás dělají v nemocnici tak doufám že mi to k něčemu bude. Tak tu všem moc přeji aby těhu s dvojčaty bylo v pohodě a bez problémů. pekně si to užívejte jako já. Vím že to pak bude náročné ale hrozně se těšíme až si povezem bobíky domu a budem jedna velká rodina. Ještě ty jména to u nás bude taky pěkné peklo zatím se totiž vubec nemužem dohodnout. Nějaká tipy máme tak snad něco společně vyberem 🙂

hanula83
10. dub 2011

Jé holky, vy sem ještě chodíte? ... Myslím maminy 🙂)... Koukám po delší době...

Holky těhulky, pokud některá sháníte ještě výbavu pro miminka, tak já prodávám autosedačky, rychlozavinovačky, monitory dechu, hrací deky atd. Pokud máte zájem, mrkněte na můj bazar.

labambola
11. dub 2011

Ahoj,

taky mame dvojčatka narozená v září (oficiální termín byl řijen)- dva klučiky, tak me tak napadlo - mam tu po nich spoustu vecicek - kdybyste nektera mela zajem mužu poslat fotky, postupne se budu zbavovat dalšich veci - jako houpacích lehátek, autosedaček atd. S dvojčaty je to proste strašna kupa veci - je potřeba si připravit hodně volneho mista ve skříni a jak neco nebudete už potřebovat poslat to dál ..... 😀 😀

koubovka1
11. dub 2011

@labambola Ahojky, já bych byla pro, kdybys poslala nějaké fotečky rovnou s velikostma a cenama. Budeš vedet, co jste nejvíc využili. Prosím můžeš mi to poslat do interní pošty?

brusle
12. dub 2011

@labambola ahojky, měla bych zájem o lehátka, můžeš mi, prosím, kdyžtak podrobnosti a cenu poslat do IP? A samo nějakou fotečku. Díky 🙂

bramburek
15. dub 2011

Zdravím všechny "dvojčátkové" maminky.Těm nastávajícím mohu nabídnout kojenecké oblečení vel.44 a 50. za rozumnou cenu (na holčičku i chlapečka). Naše dvojčátka se narodila letos v lednu,o měsíc dříve,takže pořídit si menší oblečení bylo nutností. Nošeno zhruba měsíc a půl, ve výborném stavu. Jsem z Mělníka, poslala bych obyč.poštou.https://www.modrykonik.cz/bazar/dvojcata/0v...
Držím všem těhulkám palce,aby všechno dobře dopadlo 😎
S dětmi je to mazec,už ani nevím,kdy jsem se naposledy vyspala, ale když se pak ti broučánci usmějí,tak na všechny starosti zapomenu 😉

kocina7
20. dub 2011

Ahoj děvčata tak dnešní kontrola proběhla v pořádku tak jsem ráda. Ke své doktorce budu chodit ještě 4x a pak mě přendají do nemocnice kde budu rodit. Na natačení už musím do nemocnice protože moje dr nemá přístroj na natačení dvojčátek což je škoda. Taky jsme dnes mluvili o porodu jestli císař nebo spontální porodr. prej to záleží pouze na mě jak se rozhodnu a taky pak na tom jakou budou mít bobíci polohu. Ona sama by prej do spontálního porodu nešla. Zatím nevím jak se rozhodnout takže bych chtěla vedět více názorů a taky se pak poptám v nemocnici jak a co by pro mě bylo nejlepší. Dětičky jsou vymodlený a nechci aby se něco přihodilo když bych rodila normálně.Tak uvidíme jak to semnou bude ke konci. 🙂

katkar6
22. dub 2011

@kocina7 tak já celé těhotenství doufala, že budu moct rodit přirozeně, po císaři se prý hůře rozkojuje a s rozkuchaným břichem běhat kolem dvou miminek, taky nic moc. Porod dvojčátek je víc hlídaný. Celou dobu jsi na monitoru. Na 34tt byla prčata hlavičkama dolu, takže jsem se chystala na přirozený porod. V daný den jsem nastoupila ve čtvrt na sedm do nemocnice. Proběhlo vyšetření a přesun na porodní sál. V osm jsem dostala vyvolávačku, v osm deset kontrakce, v devět klistýr, v jedenáct mi píchli plodovou vodu. Kontrakce byly stále silnější a častější. Pak se to porodní asistentce i doktorovi přestalo líbit. První mimi stále nesestupovalo a málo jsem se otvírala, tak volali dalšího lékaře. Pak už jsem měla kontrakce po minutě a lezly přes stovku, stále do mě sahala asistentka i oba lékaři a to vše v leže napojená na monitor. Málem jsem tam bolestí okusovala stojan kapačky. Pak najednou začalo mít jedno z miminek problémy se srdíčkem. Dodatečně zavolaný lékař to okamžitě odpískal, že už se nemůže čekat a během pěti minut jsem byla na operačním sále pod narkózou a děti se rodily akutním císařem. Operační přípravu mi začali dělat už na chodbě cestou na sál. Díky tomu jsme všichni v pořádku. První mimi (Kubík) mělo totiž omotaný a již utažený pupečník kolem krku a druhé mimi (Anička) mělo taky pupečník kolem krku. Výkyv srdíčka měla prý Anička. Bylo to ale asi jen volání SOS, že se něco děje, protože srdíčko má zdravé a vše je OK.
Tak to je má osobní zkušenost. Slyšela jsem o několika porodech půl na půl. První mimi přirozeně a druhé se najednou při dostatku místa otočí příčně a končí to císařem. Taky jsem ale mluvila s paní, která před půl rokem odrodila dvojčata přirozeně.
Pokud bych se měla znovu rozhodovat, tak bych šla rovnou na císaře. Rozkojila jsem se třetí den, stejně jako u prvního našeho syna a to rozkuchaný břicho sice je nepříjemné a člověk je dost omezený, ale okolí to chápe a hodně pomáhali, takže se to zvládlo poměrně dobře.
Držím palečky, ať ti to dobře dopadne a jste przo po porod OK a doma v pohodě.

katkar6
22. dub 2011

jejda, to jsem vytvořila román 😅 🙂

kocina7
23. dub 2011

@katkar6 Ahojky moc děkuju za tvoje zkušenosti. No já doufám že vše dobře dopadne a budem to mít brzy za sebou.Já se ani tak nebojím toho císaře jakotoho epidurálu novím proč ale je to tak ale věřím že to vše dobře dopadne. 🙂

gammaray
24. dub 2011

já jsem rodila plánovaným císařem v celkové anestezii z důvodu opačné polohy jednoho plodu a můžu říct,že naprostá spokojenost ...

alex_dimitropol
26. dub 2011

Ahojte holky .. mohu se k vám přidat?? Také čekáme dvojčata, ale ještě jsme jen na začátku 🙂 a doma už máme dvojčata Evu a Iris takže 2x za sebou dvojčata😀

abecedka
26. dub 2011

@alex_dimitropol Ahoj. Tak u vás je tedy nadílka 😉 jsi prostě dvojčecí maminka! 😉 🙂

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka no to jo 😀 doufám, že to nějak zvládnu 🙂

abecedka
26. dub 2011

takové menší jesličky 😉 🙂

zrovna jsme o tom včera mluvily s manželem, jsem mu říkala že se pak budu bát abych náhodou neotěhotněla, že co kdyby to zas byly dvě 😉 😀 😀 😀

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka 😀 to jo .. no mě to ani nenapadlo že by byly zase 2.. a je to tady😀 ale tak budu mít klid dokonce života😀 začátek bude těžký ale nějak to zvládneme a pak když budou starší alespoň se budou mít s kým hrát 🙂

abecedka
26. dub 2011

@alex_dimitropol to se pak člověk smíří, musí. A už máš praxi, tak to půjde o mnoho lehčeji než u holek. A kdyby to byly zase holky to by byla super partička! 😉 😵

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka tak doufám, že to budou kluci 🙂 bylo by mi líto že nemám chlapečka ale více dětí už opravdu nechci😀 a vy máte v rodině dvojčata či jen tak se vám povedly?

abecedka
26. dub 2011

@alex_dimitropol v rodině je nemáme. Kdesi v jakémsi koleně u manžela.... ale to se mi na genetice doslova zasmál. že to tedy vliv rozhodně nemá.
At je to jak chce, myslím si že to stejně ovlivňuje žena. Ale jestli je máme jedno či dvoj se uvidí až se narodí.
Prostě se mi příroda pomstila za to, že jsem chtěla pouze jedno dítě 😉 Jak k tomu došlo mi dodnes není jasné a pořád se s tím srovnávám. Nikdy by mě to nenapadlo, že budu mít dvě.

epicharis
26. dub 2011

Ahoj holky, můžu se taky přidat? Když půjde vše tak jak má, bude nás v listopadu 5😉

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka 😀 tak u nás to bylo zase dost pravděpodobné protože já jsem z dvojčat a manžel má bratry dvojčata a také jeho otec je z dvojčat
@epicharis gratuluji 🙂 my čekáme také v listopadu, ale my budeme už 6😀

abecedka
26. dub 2011

právě se dívám, že máš dvojče! No tak to je pěkná invaze dvojčat. Myslím, že budeš mít i vnoučky po dvou 😉 🙂

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka no tak to jo 😀

epicharis
26. dub 2011

@alex_dimitropol - díky za gratulaci, gratuluji rovněž, k takové úrodičce 😀 Tedy já měla "hlavu v pejru" z toho, jak to všechno zvládnu, že Anežka je ještě malá... ale ty to budeš mít opravdu hoooodně zajímavé 😉 Doufám však, že to všechny ve zdraví zvládneme 😉 😵 Ale zase to máš už s dvojčátky nacvičené. U vás by bylo spíš zvláštní, kdybys čekala jedno mimčo, ne?
My naopak široko daleko v rodině žádná dvojčátka nemáme. Já to přisuzuju tomu, že jsem v září potratila a nějaká vyšší moc mi to chce vynahradit 😉 Navíc manžel mi pohrozil, že když to nebude páreček, chce další miminko, no a kdyby to i pak byla dvojčátka, tak si rovnou rezervuji místo v Bohnicích 😀 😉
@abecedka - můžu se zeptat, proč se uvidí jestli jsou jedno nebo dvojvaječná až po porodu? Mě dr napsal do průkazky "gemini biamniales", mají samostatné obaly, takže usuzuji, že jsou spíš dvojvaječná. Nebo je to jinak? Se ho asi budu muset zeptat...

alex_dimitropol
26. dub 2011

@epicharis no bude to velmi zajímavé😀

epicharis
26. dub 2011

@alex_dimitropol - určitě to zvládneš, ono ti nic jiného ani nezbyde 😉 😀 Máš někoho k ruce na pomoc, třeba tchýni nebo tak?

koubovka1
26. dub 2011

Ahoj všem, to je taková nádhera takových dětiček na cestě najednou. Řeknu vám, tohle je tak pozitivní téma. Krása, jen tak dál.

abecedka
26. dub 2011

😀 😀 😀 😀 jsem ráda, že i mezi dvojčátkovskými maminkami je několik nejasností 😀

já mám napsanou tuto variantu:
Pokud se embryo rozdělí hned na začátku, již kolem 3. dne po oplodnění, vznikají tzv. gemini biamniales bichoriales, tzn. že mají každé svou vlastní placentu i plodové blány a tedy vypadají jako dvojvaječná dvojčata. To však nebývá velmi časté.

Proto není jasné zda jsou 1 či 2 a není to pro ně vůbec nutní vědět, pro těhotenství nebo porod to už nemá žádný další vliv. A jelikož to v rodině nikde nemáme, nedá se to ani takto určit. A mám pravděpodobně jedno pohlaví, takže ani tak se to nedá určit.
A hotovka, už sesemnou o tom nikdo nebude bavit, až vylezou takse uvidí.

abecedka
26. dub 2011

@epicharis jinak si myslím, že je to vidět až na NT sreeningu ve 12t, nebo mi řekl gynekolg že on to uvidí až ve 20 týdnu. Ale už není co vidět, v mém případě. Je jasno.
Podle toho že tam máš napsané jen biamniales usuzuji že to ještě neurčil, ten typ....

alex_dimitropol
26. dub 2011

@epicharis no vždyť to .. nějak to už zvládnu😀 jo mám chůvu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru