Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
19. únor 2014

@maladama já tam nic neočekávám, jen jsem řekla, že tam ty rozdíly možné jsou, ne že tam budou..je možné, že je to nesmysl a nic se neprojeví, ale také je možné, že ano... a nevyhledávám to cíleně..

a řeči typu ty jsi čuně a ty jsi ostuda, ty jsi nemehlo, cos to zase udělal, apod. jsou šílené :(

werinka1
19. únor 2014

ahoj, tak jsme byly dneska na převážení. Holky za měsíc přibraly docela málo, jen 250g, mají teď 7650g. Dr. je teda spokojená, ale já už méně. Tomu jídlu potvůrky moc nedaj. Přesnídávky vůbec nechtějí, jogurt mi jí akorát od nestlé (protože je sladkej) aspoň že ty polední příkrmy už docela dlabou. A máme první zoubek!!!!!! A mamina to ani nevěděla ☹ Paní doktorka u Klárky objevila zoubek a už prý roste druhý. Fakt jsem to nezaregistrovala 😒
Jinak tady řešíte cestu jakou se děti narodily....myslíte že to na ně má skutečně vliv? HOlky jsou obě strašně lekavé, stačí když někdo kejchne a úplně sebou cuknou a vytřeští oči. Nebo když přijely ségry děti, 7 a 4 let, dokážete si to asi představit, jak z hadích ocásků, tak byly holky úplně vyděšený, ale teď si zvykly a reagujou na ně dobře. Popravdě, nikdy mě to nenapadlo nějak moc zkoumat, holky se narodily tak jak se narodily a zachránilo jim to život.

dexin
19. únor 2014

já věřím, že každé dítě se má narodit tak, jak se narodilo, že pro něj je ta cesta správná a nesoudím žádnou ženu za to, jakým způsobem porodila, to je jen její věc. Samozřejmě, že způsob porodu musí na dítěti něco zanechat, vždyť to, které jde ven přirozeně, spolupracuje s matkou a jde ven, protože si tu chvíli samo zvolilo (vyvolávaný porod - samo si to nezvolilo, ale budiž, podvolilo se tělu matky a spolupracovalo), zatímco dítě, které přijde na svět císařským řezem o svém porodu vůbec neví, neprojde si fyzické a psychické úskalí svého porodu, navíc si odnáší trauma, že je najednou vytrženo z teplého lůna, ze svého dočasného domova, a je naprosto nepřipravené, neví vůbec, co se děje. Tyto pocity v nás přetrvávají ukryty hluboko v paměti a rozhodně ovlivňují celý náš život.

dexin
19. únor 2014

@werinka1 no myslím, že my jsme ještě horší adepti na nepřibírání. Byli jsme dneska v rizikovce a tam kluky zvážili a já to ani nekomentovala, protože před 3 týdny měli u naší doktorky jen o 60g méně. Tak raději už zítra začnu s těmi příkrmy 🙂

adriene
20. únor 2014

@dexin Musím říct, že se to čte dosti "těžce" pro mě... "nesoudím žádnou ženu za to, jakým způsobem porodila, to je jen její věc" ... Já si nemyslím, že to je "jen její věc". Já například chtěla moc rodit přirozeně, ale bohužel mi nebylo dopřáno. A to ne mým rozhodnutí, ale okolnostmi. A jelikož v tu chvíli by byl ohrožen život obou dětí, i můj, zvolil se porod císařským řezem.
Číst tu a dozvědět se, že vlastně mé děti se mnou jako matkou nespolupracovaly a tím pádem se přirozeně nenarodily... že si nesou "trauma", které mají hluboko ukryto v paměti a které je na celý život ovlivní.... Takže mám doma vlastně dvě děti, které jsou ztraumatizované nepřirozeným porodem na celý život... Trochu bolestné pro mě - toto si přečíst. A možná pro kteroukoliv matku, která rodila děti císařským řezem - tedy nepřirozeně.

zvalentova
21. únor 2014

@dexin teď tu asi rozpoutám plamenné diskuse na téma klasický porod a sekce.
Za sebe v tom mám jasno. Radši rodit císařem zdravé dítě než někdy až slepě trvat "na přírodě" a pak si vyčítat své zatvrzelé chování.
Prostě pokud je souhra všech okolností (a u dvojčat je to fakt jiné než s jedním), tak proč nerodit klasicky. Ale pokud mi odborník řekne, že můj/dětí stav není 100% tak hurá na sál a klidně budu mít díru do břicha. Zároveň v tu chvíli neřeším jestli je "vytrženo teplého lůna"... to je defacto pokaždé.

dexin
21. únor 2014

@adriene asi jsem to špatně napsala, ale to je prostě tím, že diskuze je psaná a není možno si o tom promluvit a spousta myšlenek zůstane někde mezi monitorem a klávesnicí. Já si právě myslím, že i samy děti si vybírají způsob, jakým se narodí, protože i špatnou polohu zaujmou ony samotné, vyberou si matku, která je nemůže porodit přirozeně ze zdravotních důvodů apod. Tvé děti nejsou traumatizované, určitě jsou to spokojení kluci, nicméně hluboko v jejich podvědomí je prostě upamatován zážitek jejich zrození, který je ovlivní v jejich prožívání života. A není to jejich jediné životní trauma, které tvoří jejich povahu. Děti si memorují spousty dalších zážitků, které se nám dospělým zdají, že traumatizující nejsou, třeba dlouhý pláč a maminka nikde, velký hlad a dlouhá čekací doba na mléko potažmo jídlo (ačkoliv nám se ta doba zdá přiměřená), odebrání mamince po porodu, oblékání do nepohodlných materiálů, chování rodičů k dětem i k sobě samotným, upřednostňování jednoho dítěte před druhým apod. Porod vlastně sám o sobě může být prvním životním traumatem, ale stejně jako císařský řez to může být i přirozený porod, který nepostupuje a proto je třeba použít kleště nebo vakuum. Omlouvám se za nešťastně volená slova, že to je jen matčina věc, to vlastně bohužel není, protože ženy jsou nuceny pod pohrůžkami lékařů rodit nepřirozeně i v případě, že by to šlo. Já jsem toho příkladem. Jiná situace je, když jde dítěti o život, v tomto případě je fakt skvělé, že lékaři umí dítěti pomoci na svět. Nicméně z tvé bolavé reakce jde vidět, že tě mrzí, že jsi nerodila přirozeně, stejně tak to mají úplně všechny mé nejlepší kamarádky a je o tom myslím i skupina tady na koníkovi. To je přirozené, protože žena má po tisíciletí naprogramované, že dá přirozeně život dítěti a kolikrát jí samotné z toho může vzniknout psychické trauma, že toho nebyla schopna. A to je další věc, na kterou porodníci a gynekologové nehledí. Berou ženu jen jako objekt, který nosí dítě v břiše a oni to dítě prostě vyndají. Jak by bylo vlastně skvělé, kdyby to s námi nějaký odborník probral a pohladil nás na duši, že jsme tak jako tak skvělé matky a vlastně ty nejlepší pro své děti! Příspěvek, na který jsi reagovala prostě jen srovnával, přirozený porod a porod sekcí, ale prostě toto téma by ve své podstatě vystačilo na moře knih, tak ještě jednou promiň, že jsem se tě dotkla.

@zvalentova nesouhlasím, ale respektuji tvůj názor.

maladama
21. únor 2014

@dexin napsala jsi to ne "nešťastně", ale velmi necitlivě a hloupě. Je to tvůj názor a máš na něj právo, ale opravdu myslíš, že je vhodné budoucí maminky dvojčátek, z nichž mnohé ten císařský řez z různých důvodů, z nichž většina opravdu nepůjde obejít, čeká, dopředu děsit, že vlastně hned od začátku jako matky selhaly a svým dětem způsobily trauma?

dexin
21. únor 2014

@maladama hloupě rozhodě ne a pokud by jsi opravdu pořádně přečetla můj poslední příspěvek, tak pochopíš, že tady nikoho opravdu nechci děsit. A také nechápu, že to tady rozvedu a omluvím se za "ztraceno v překladu", že máš ještě potřebu reagovat na ten předchozí příspěvek a nereaguješ na ten rozvedený, kde píšu, že nejde o selhání, ale že většina žen, ne-li všechny to za své selhání považují, protože nedostanou patřičnou psychologickou péči a podporu. Mým cílem je naopak motivovat maminky dvojčátek, aby se nebály a nenechaly vystrašit tím, že dvojčecí těhotenství musí být rizikové a těhotenství si užily se vším, co přináší a také s tím, že rozhodně nemusí být zakončeno operací. 🙂

imedeen
21. únor 2014

ahoj holky,sice sem nepíšu,ale čtu vás už od mého těhotenství.Mám čtyřměsíční dvojčátka,která se narodila císařským řezem.Obě byly hlavičkami nahoru a k tomu mám úzkou pánev.Tedy naprosto nevhodné rodit klasicky.Mám dvě naprosto rozdílné holčičky.Jedna takový buldok,je hlasitá o vše se dere a druhá takový tichý andílek,víc bojácná.Musím tady naprosto nesouhlasit s tvrzením.že dítě je ovlivněno tím,jakým způsobem přijde na svět.To si může myslet naprostý laik.Jaké dítě je jsme mu předali my a to už při jeho plození a to svými geny.My ho můžem potom jen směrovat a formovat.TO-je potom už na nás..TAM vidím odpovědnost za to,jaké dítě je,ale ne za to,jakým způsobem přišlo na svět.A jěště k té spolupráci matky s dítětem při porodu.Ono až tak nespolupracuje,ono bylo jaksi chtíc nechtíc vypuzeno ven. A od toho jsou porodní stahy.Myslím,že kdyby bylo na dítěti,klidně by v bříšku zůstalo.Pro každé dítě je to šok,at´přišlo na svět sepsí,nebo klasicky..Tak tak asi za mě. Nezlobte se,že jsem vám sem vpadla,ele nedalo mi nereagovat.Je to trochu nefér k maminkám,které by si přirozený porod přály.ale z nějakého důvodu to není možné. Mějte se fajn a at´ vám mrnousci´rostou a dělají radost

kacikaci
21. únor 2014

myslím si, že není dál potřeba tady probírat téma vliv způsobu porodu na lidskou mysl, každá máme jiný názor.
a myslím si, že tu nikdo nechce svůj názor změnit, takže nemá smysl se dál o tomto bavit, akorát by to bylo nepříjemné, nebo se to spíš už stalo..
@dexin se určitě nechtěla nikoho dotknout, myslím, že to napsala "úplně normálně", jak tyto věci vnímá..
já třeba taky rodila béčko císařem a nejsem s tím zcela ještě smířená, protože to trochu jako své selhání vnímám, ale hlavně MĚ DĚSÍ představa, co by se stalo, kdybych rodila v dobách, kdy se císařem nerodilo! myslím, že by nastalo to nejhorší, co člověka v životě může potkat ☹ a jsem šťastná za to, že jsme to takhle zvládli a jsme všichni zdraví..
pokud se budeš chtít na něco zeptat, piš IP..
ale určitě by mě nenapadlo, že věty o tom, že dítě má trauma z porodu je útok na to, že jsem špatná matka..nad tím by se člověk měl trochu zamyslet, proč ho to tolik zasáhlo..

a ano, již spojením otcovy a matčiny buňky máme zakódováno, jací budeme, ale je to jen předpoklad, dále na nás působí další a další vlivy již v těhotenství a ty pokračují a ovlivňují nás až do smrti! ne všechno je jen černé a bílé

adriene
21. únor 2014

Původně jsem si říkala, že už se k tomu vyjadřovat nebudu, ale asi takto. To, že jsem nerodila děti přirozeně, nepovažuji za své selhání, ani selhání systému zdravotnictví. Naopak! Děkuji Bohu, že díky pokroku medicíny tu tato možnost je, že se i díky ní snížila novorozenecká úmrtnost.
Mám zcela a úplně srovnáno to, že to takto mělo být a zpětně se neobracím. Je možné, že pokud mi bude dopřáno, bude tu jiné těhotenství a to třeba skončí přirozeným porodem a třeba také ne. Ale ať to bude tak či tak, budu ráda, když budou mé děti zdravé.

Ovšem nemohu říci, že se takové řeči, které tu byly probrány, alespoň okrajově člověka nějakým způsobem "nedotýkají". Protože vesměs vyznívají tak, že ty co rodili přirozeně, jsou "lepší" jak ty, co rodily "sekcí" ... neberte to doslova, spíš je to opravdu čtení "mezi řádky".

Ale to už je jedno, víc se k tomu ani nechci vracet. Člověk má na práci jiné věci - starosti 🙂

@kacikaci Kdo se tu takto vyjádřil? : "ale určitě by mě nenapadlo, že věty o tom, že dítě má trauma z porodu je útok na to, že jsem špatná matka..nad tím by se člověk měl trochu zamyslet, proč ho to tolik zasáhlo.."
nějak jsem to nepostřehla. Já reagovala na to téma "poporodní trauma", ale určitě na ve smyslu, že to má souvislost s tím, že je někdo špatná matka... Či to bylo myšleno všeobecně?

kacikaci
21. únor 2014

@adriene všeobecně

oli_k
1. bře 2014

Budoucí/současné maminky dvojčátek - párečku, zlevnila jsem vše v bazárku, podívejte se!

gyty
6. bře 2014

ahoj
jen nakukuju ve chvilce volna 😉
koukam, ze se tu trochu rozjela diskuze ohledne porodu....a pak se to tu na hodne dlouho odmlcelo!

tak snad se diskuze opet ozivi....
tak vstupuju jen s tim abych podala info jak jsme na tom.
nase mala hodne dlouho bojkotovala kojeni a ja nebyla schopna zjistit cim to je. ani dr mi neporadila. pila jen v hlubokem spanku dvakrat v noci a to bylo vsecko. rvala zizni, ale prso neprijala.
az jsem nasla info na slovenkych strankach o strajku v dojceni a byla jsem doma.
je nekolik moznych duvodu proc k tomu dojde a nastesti se mi duslednym dodrzovanim postupu na strankach zase podarilo rozkojit!
takze bojkot po snad 6ti tydnech pominul a i prez den zase mala pije.

tak to kdyby nekdy nekdo byl v podobne situaci tak to hlavne nevzdavat!!

jinak mezi dvojcaty mame taky veliky rozdil. maly se chce hrozne tulit a mala vubec.
mala usina pozdeji a nikdy neusne sama, musi me drzet za ruku. spi celou noc se dvema prestavkama na kojeni.
malej usina jako prvni a sam. zato se ale tak 15x za noc vzbudi a knuci ze me chce k sobe. zase na druhou stranu spi rano dele. mala vstava uz v 6.

jinak uz se mi podarilo zkolabovat.nastesti sem tu mela na navsteve mamku. a dva dny jsem jen lezela v posteli a nebyl aschopna ani vstat. tak blbe mi snad este nebylo.

nacerpala jsem trochu sil a pereme se s nespanim dal....
uz se mi rozplakali nebavi se tak za nima bezim.
zatim cauky holky

gepe
6. bře 2014

@dexin a co deti, ktery projdou prirozene porodnimi cestami, trva to nekolik hodin, kolikrat se nemuzou prodrat ven, casto mivaji zdeformovane hlavicky - ktere se srovnaji, o jejich barve diky kolikrat nedostatku kysliku, kdyz se sekne tak vax apod. aj. A to se pritom samy zacaly drat na svet. To neni na trauma? 😀
No nic, tak jsem jen nakoukla a zase mizim radsi 🙂

dexin
6. bře 2014

@gepe to je boj o život, budou z nich neskutečně vytrvalí a silní bojovníci i v životě. 🙂

gepe
6. bře 2014

@dexin i ti postizeni, diky vag. porodu, jasne 🙂 nepohybujes se nahodou v astralnim svete?
Nechapu Tve snizovani kvality deti i jejich zivota, ktere prisly na svet cisarskym rezem.

gyty
6. bře 2014

@karlisska
ahojda
ja jen ze jsem vyresila ten bojkot kojeni. tedy az ted ale zase mi prez den pije normalne z prsa!!
ale trvalo to!
kdyztak se ozvi co vy. nasla jsem super info straj v dojceni na sk strankach. peclive jsem dodrzovala doporuceni a zase zpatky kojime!

imedeen
6. bře 2014

syn přišel na svět vaginálně a VAXEM,hlavu měl jak žalud dlouhou s indiánskou čelenkou kolem.Jsem ráda,že nakonec nemá poškozený mozek a dodnes mě mrzí,že mi nedali možnost výběru,protože jistojistě bych si vybrala císař.Mám úzkou pánev.

dexin
6. bře 2014

@gyty ale já přece nesnižuji kvalitu života žádného dítěte. Mám hlubokou úctu k tomu, jakým způsobem přijde na svět dítě a díky bohu za každé zdravé dítě. Ale na druhou stranu věřím, že se stane, co se má stát a pokud se narodí dítě postižené, tak věřím, že i toto nás jako rodiče má něčemu naučit a že si tím prostě lidská duše měla projít. Stejně tak komplikace u porodu ženu určitě něčemu naučí. Ještě jednou vás všechny prosím, abyste si přečetly, co píšu, protože císařský řez je opravdu skvělá věc, ale pouze jako substituční proces. Má podle mého názoru určitý hluboký dopad na dítě, jakým způsobem se narodí, což neznamená, že děti narozené sekcí jsou hloupější, omezenější, nebojovné nebo špatné. Věřím, že se věci dějí tak, jak se mají dít. A ano samozřejmě stojím pevně nohama na zemi, ale zároveň mám hlavu v oblacích a věřím, že bůh, vesmír či nejvyšší životní instance jsou všemohoucí.

imedeen
6. bře 2014

Já nevím Dexín,kdyby se to stalo tobě a narodilo se ti nedej bůh postižené dítě a ty si se měla kyždý den na něj dívat,jestli by jsi nezměnila svůj názor a nevolila jinou cestu,když je to možné. Lehko se soudí a mluví,pokud jsi to nezažila.

dexin
6. bře 2014

@imedeen ale já právě nesoudím a pokud by se mi narodilo postižené dítě, musela bych jej přijmout a nějaké co by kdyby, by mi jej nevyléčilo. Nicméně pokud žena věří svému tělu a následuje instinkty a je zdravá a připravená, porod není zatížen komplikací špatné polohy apod., je schopna porodit i doma sama. 🙂

koksi
25. bře 2014

@kacikaci opět EW 😀 😀 😀 chci se tě zeptat jak ti kluci sedí v kočárku. Myslím jestli jsou oba jakoby na stejné urovni... Mě totiž přijde že jedna dcera je v tom kočárku taková "zapadla" jakobych tu její sedačku měla na nějaký pololeh než na sed..přitom obě mám do sedu... dívala jsem se nic povoleného nemám že by byla chyba tam... no nevím 😀D možná se mi to zdá 😀D v

kacikaci
25. bře 2014

@koksi ahojky, kluci ještě nesedí, takže jsou buď v leže, nebo v pololehu, protože už je ležet jen nebaví, tak je prostě musím takto občas nechat, i když to není úplně ok, a přijde mi, že jsou nastejno teda, žádnýho rozdílu jsem si nevšimla..jinak já ho budu v nejbližší době prodávat, byli sjme se podívat na xlandera twin a líbí se nám, takže jdeme do něho..mě prostě ew tak vytáčí už, hodinu mi trvá než kluky napolohuju, nákupy s ním jsou peklo..takže půjde o dům dál a jinak mi přijde, že se v něm klukům moc nelíbí, hrozně se tam ošívají pořád, visí jim nožičky, apod.

werinka1
25. bře 2014

@koksi
@kacikaci My máme zatím vyzkoušen jenom leh a pololeh, ale taky nevidim rozdíl. Je fakt, že přístup do toho košíku je hroznej, ale já si nemůžu vynachválit tu ovladetelnost. Zvládnu jednou rukou, to když jsem zkusila jednočecí kočár ( a bylo jich vícero) tak jsem nezvládala ani oběma 😀 Jinak co se mi nelíbí a zatim teda neřešim, protože holky ještě nesedí, je, že vlastně ten sed není úplně skoro do pravého úhlu, ale pořád mi přijde že trošku leží. to si nejsem jistá, že se jim bude líbit......ale kupovali jsme Ew nový, kdybych přišla s tim, že ho hodlam vyměnit, asi bych mě přítel vynesl v zubech 😅

kacikaci
25. bře 2014

@werinka1 spousta kočárků nemá sed úplně do pravého úhlu, ovladatelný je dobře, to je pravda, my ho kupovali už použitý a myslím, že ho i za stejnou/podobnou cenu prodám, a manžel se mnou souhlasí, ale taky jsem měla strach, co na to řekne 😀 ale naštěstí v pohodě..

koksi
25. bře 2014

@kacikaci
@werinka1 hm...tak že bych to měla špatně smontovaný? schválně je zítra vyfotím co na to řeknete.... ,-) ale jinak.... mě ten kočár teda taky děsně točí!!! než holky napolohuju (teď už je zaplať pánbůh aspon dýl světlo než v zimě tak na to aspon vidím ..ale stejně ☹ ), nákup do košíku dát to je další tragédie..včera jsem měla v tašce jen 2 bagety, máslo, mandarinky a toť vše a nešlo to tam prostě procpat...musela jsem mandarinky vyndat a dát je tam zvlášť...no pakec!!!!! a holkám taky vadí že nejsou víc narovno..jak sedí furt se chytají za madlo a přitahují se..... No já zase předtím měla Bugaboo a moooc se mi stýská..to byl tak bezva kočár...teď jsem našla ježděný za 25tis..ale můj by mě taky si vynes v zubech..a to ho máme kupovaný z bazárku...on říká že do léta to vydržím a pak půjdou holky do golfek...ale to nevím nevím..protože ty se pak musí řídit šíleně a ty děti moc pohodlí nemají... no musím asi už vydržet....

maladama
26. bře 2014

@koksi a to ti holky ještě nesedí? Já už je dávám do lehu akorát na spaní, normálně jsou v té první pololehové poloze... "na vysoko" teda akorát, když venku krmím.
Jinak přístupnost košíku je fakt děsná. Mám ho furt rozepnutý a stejně tam věci dávám vkleče a lovím je taky vkleče. A jednou za čas vyklepu všechno vykutálené, obvykle nějakou přemraženou cibuli a kamenný rohlík.

werinka1
26. bře 2014

Holky!!!!!!!!!!!!!! Prosim nemáte někdo radu jak mam holky naučit jíst ty příkrmy????????????????????!!!!! Je nám 10 měsíců, jíme je od 6 měsíců a jsme stále na mrtvém bodě!!!! Jediný co mi začly vcelku jíst je jeden jogurt od nestlé (pro děti od 6 měs., je sladký), do něj namočim sušenky a ten mi napůl snědí. V poledne vařim maso (střídam jehněčí, telecí, králičí, kuřecí) s bramborem a zeleninou (mrkev, dýně, brokolice, květák, zase na střídačku). Přihazuju celer, růžičkovou kapustu.... Zkusila sem i kupovat, to odmítaly zcela vůbec. Dostaly jsme se max. na 120g u jedné, víc nesnědly. No a teď asi 14 dnů odmítají jíst vůbec. Začnou se dávit, zvedat se jim žaludek (hlavně Klára) a nesnědí víc jak 5-10lžiček. Nejí mi přesnídávky, pudingy, jablka, kaše......prostě NIC!!!!! Doktorka to zase tolik neřeší, protože stále přibírají (máme teď 8 kg a za měsíc přibírají teď tak 300g). Minulý týden mi řekla ať zkusim třeba normálně kaši, maso, prostě přiblížit to našemu jídlu, jen nesolit, ale stejně.... ☹ Stále nic nejedí. Já fakt nevim, zůstanem jako na mlíku do .....????? Zjistí třeba jednoho krásného dne, že už jim mlíko nechutná a nestačí a začnou jíst???? Já vařim a vyhazuju....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru