Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

amallie
25. pro 2012

@koksi ad výbavička, holky se narodily kolem 3 kg (necelá), vešly se pěkně do 56, menší by jim bylo malé 😉 záleží, kdy porodíš, jestli v termínu, nebo před, já rodila v termínu a byly stejně velké, jako jedno dítko
do 56 se vešly tak 1 měsíc a pak jsme hned přešly na 62/68, co jsem měla doma po té starší

barusmackova
26. pro 2012

Ahojda holky tak jak jste si uzily vanoce ???ja jsem se vratila zase z propustky do spitalu ale co je dobra zprava uz nekrvacim ani nespinim jen mam zase ten klasicku tehu vytok zitra utz a uvidi se jak to tam vypada s tema nasima drobeckama snad bude vse v poradku a budu moct domu lezet ale je to na dobre ceste musim zatukat.

evikj33
26. pro 2012

@barusmackova Ahojky to jsem ráda že je to lepší a že sis užila alespon Vánoce s rodinkou,snad už to odezní a bude jen lépe 🙂 Mně čeká zítra poradna tak jsem zvědavá,je mně nějak divně nemám moc hlad jsem nafouklá a pobolívá mně břicho občas tlačí spodek asi už se to pomalu blíží 😕

barusmackova
26. pro 2012

@evikj33 jojo Eviii cetla jsem to tak drzim palce aby jste to vsichni zvladly uz mas nachystano?ja to vse asi necham na posledni chvili 😀 stejne musim odpocivat i kdyby me pustili budu lezet radeji neco mam po male a postylky musi chlap natrit jeste kocar mame schovany u nasich takze pak jen dokoupit par oblecku kosmetiku a hlavne zasobu plin a ubrousku jeste ta odsavacka me ceka a lahve pro jistotu

evikj33
26. pro 2012

@barusmackova No jakž takž to mám připravené,ale nemám oholené nohy a ještě schází pár věcí v tašce-foták nab.na tel.hřeben atd..nějak si říkám když to ještě nebude hotovo že ještě nemužu rodit,prostě blázen 😀 A ty mužeš chystat až to bude po 34tt jinak žádná divočina,budeš hezky odpočívat a relaxovat 😉 Na zítřejší UTZ držím pěsti at jsou prdelky v pořádku a hezky si vrní a třeba vám bude poodhaleno i tajemství pohlaví a pojedete s veselou domu 😉

barusmackova
26. pro 2012

@evikj33 tak v tom 12tydnu na screeningu nam rekli ze je tam kluk a na 70% holcicka ja bych si parecek moc prala tak snad to dopadne

evikj33
26. pro 2012

@barusmackova Tak ty jsi ztady dělala Zagorku jo 😀 a nechtěla říct-já myslím že už to tak bude oni to fakt většinou říkaj přesně,slyšela jsem jen mionimalně že by se pletli(zaleží jakou maj zkušenost)mně už to pak jen potvrzovali-tak snad se po porodu nebudu divit 😅 ale co i to by se zvládlo,hlavně at jsou prdelky v pořádku. 😉

barusmackova
26. pro 2012

@evikj33 😀DD neeee uz jsem ti tu urcite psalaaaa 😀 ja jsem chtela holky nebo parecek tak aspon jednoho klucika budem mit u nas neni nikdo v rodine pokracovatel rodu a ze jsme hooodne velka rozrostla rodina teda pritelova 😀 vsichni se smejou ze uz 3 deti budem mit a ze by si me mohl vzit 😀 a on proc? Stejne by ji nikdo uz nechtel s trema zaprdkama 😀 treba to taky jednou dopadne 😀

adriene
26. pro 2012

Ahoj holky, u nas probehly vanoce v poklidu... jen to jidlo!! Jsem z tech dnu uz jaksi "prezrana" 😉 Tez me trapi ty otoky... tak uvidime, jak to bude 😎
Jinak nas asi budou zitra vsechny hromadne vysetrovat... ja mam zitra UZ, tak jsem tez zvedava ... co bude 😉 vsem Vam drzim palecky!! 🙂

koksi
26. pro 2012

@adriene tak vidím že jsme na tom s otoky opravdu nastejno... Mě nohy opuchají už dávno řekla bych tak od 5.měs... kotníky??? to už hezkou řádku týdnů nevím co je 😀 a bohužel ani punčochy nepomáhají :-/nosím je teda hlavně kvuli hrozným křečákům na ty jakž takž pomáhají ale na otoky vůbec... ale víc mi vadí ty ruce - jak píšeš i ty.... fakt v nich nemám vůbec cit...až někdy kolem oběda se to "rozchodí" a snad i rozhýbe ale je to fakt naprd.... jsem zvědavá co mi dr. v pá na kontrole řekne :-/

koksi
26. pro 2012

@jarkalada děkuji za tvůj názor..... já právě taky nemám moc hlídání atd...takže u mě asi nehrozí že bych v případě nemoci šla jen s jedním ven... možná tak sem-tam babička... no dám tomu 1/2rok a pokud ho za půlroku vytáhnu jen minimálně tak půjde 😀 ikdyž teda s těžkým srdcem to zase jo :-/
Oblečení... vzhledem k tomu že orientač.váhy našich dvojčat jsou 1700g a 1350g a vzhledem k tomu že porod.cesty se mi už otvírají a dr.tomu nedává dlouhou šanci tak si právě myslím že asi ty mini oblečky asi fakt budu potřebovat :-/ ikdyž zase...nějakou dobu budou asi v inkubátorech...takže jakmile je z tama propustí tak už zase budou větší.... ale asi nějakou tu 50tku nakoupím...myslím že to upotřebíme a ty sama píšeš že vám 50tka vydržela 3měsíce 😀 takže košilky, body, dupajdy nějaké jdu hned pořídit ,-)

koksi
26. pro 2012

@barusmackova Je fajtn, že sis užila vánoce doma a přeji ti až to zítra na UTZ dobře dopadne a ať tě třeba v pátek už pustí domů na stálo ,-) Co se týče určování pohlaví.... tak ti přeji aby ti to vyšlo ,-) Většinou by se mýlit už neměli , ale znám i případy kdy jim řekli holku a nakonec o pár týdnů později se z toho vyklubal kluk 😀

adriene
26. pro 2012

@koksi Tak jsem svym zpusobem rada, ze v tomnejsem sama.. 😉 ale nepreju to nikomu, je to hruza! Ty ruce boli vazne jako cert a ma se to zhorsovat a zhorsovat... uz si nedokazu predstavit, ze vydrzim jeste vetsi bolest 😒 Budu to resit s dr zase na kontrole, po novem roce, zitra jdu jen na UZ. Ale predpokladam, ze mi rekne, to co mi je dnes jasne... ze to k tomu hold patri ☹

koksi
26. pro 2012

@adriene tak ja jdu k dr.v patek tak ti pak napíšu co mi řekl...jako on dřív mi taky říkal že to k tomu patří...ale přijde mi že ten tlak je vyšší a ty oteklý ruce hned po ránu taky nejsou normální....bojím se aby to nebyla ta preklampsie :-/ to už pak není žádná sranda...no uvidíme...dám echo ,-)

adriene
26. pro 2012

@koksi To budes hodna... jsem zvedava, co ti rekne.... budu cekat na info 😉

barusmackova
27. pro 2012

ahojda holky tak jak vy mě uty udělají prý až zítra ale byl tu primář a prý by to viděl na tu sobotu domu pokuď bude utz v pořádku a bez nálezu

evikj33
27. pro 2012

Ahoj těhulky 🙂 @barusmackova Tak je to snad na dobré cestě,moc držím pěsti at už jsi na Silvestra s rodinkou 😉 Jinak má dnešní Ko je Ok čipek už měkne a skracuje se a prdelky jsou stále ve stejné poloze 1.hlavou 2.koncem pánevním,tak snad ještě chvilku vydržíme ale už celkem dost tvrdne pupajz a magnezko mám pomalu dobrat a už nedávat-tak snad se dočkáme ještě poradny v porodce 3.1. @adriene Co dnešní UTZ 😕

adriene
27. pro 2012

@barusmackova Vypadá to slibně, ne? To mám radost. Na zítra Ti budu držet palce, abys měla UZ bez nálezu a mohli jste brzo dom 😉
@evikj33 Koukám, že už se pomalu chystáš... i když to ještě nemusí nic znamenat, klidně můžeš nosit ještě několik týdnů... 😉 Zatím to tedy vypadá na SC, když nejsou obě hlavičkou? Ale je ještě možnost, že se přetočí... mně se točí furt, jen u dr. na UZ jsou vždy oba hlavičkou dolů... hrozně zlobí 😀
Já dnes na UZ dobrý. Jen mám vždy problém to uležet, tlačí mi to dutou žílu a hned mám nával a kolabuju. I když dnes jsem se překonávala. Kluci jsou OK, dnes to poměřila doktorka nějak lépe, takže velikostně si jsou kluci blízcí, jeden 975g a druhý 1031g. Prý jsou aktivní a zdraví, průtoky OK. Tak jsem měla radost. Poradnu mám zase 3.1., jako ty a UZ 10.1. Letí to jak voda... o už možná budeš po porodu 😀

evikj33
27. pro 2012

@adriene Nestraš ještě by mohli alespon týden dva počkat mám pořád obavu at maj plíce Ok a už nemusí do inkubátoru nadlouho.Jinak pokud jde o porod mám se domluvit v porodce teoreticky je možnej přirozenej porod a už se prej s největší pra.. neotočí,mají málo místa,druhé se muže přetočit v pruběhu porodu.Teta měla bratránky ve stejné poloze a porodila přirozeně a jsou dnes chlapáci 😀 A s ležením u UTZ mám taky docela problém nemužu nějak dýchat,malej je nacpanej hlavou skoro pod hrudní koš a jak se vzepře mám problém udýchat i v sedě 😝

adriene
27. pro 2012

@evikj33 Nestraším, za 14 dnů bys už rodit mohla v poho...to už je na nej cestě a do inkubátoru byste snad ani nemuseli... leda na podložku na dohřátí 😉 Teď na jiné diskuzi porodila holčina v 26. tt dvojčata a jeden z nich po pár dnech už dýchá bez podpory... neuvěřitelné 😉

adriene
27. pro 2012

@evikj33 Tak ten porod teoreticky možné je odrodit přirozeně (dříve se konec pánevní rodil vaginálně normálně), ale dnes do toho jdou neradi... koho znám a měl KP, tak šel sekcí... ale záleží vždy na porodníkovi a zvyklostech zdr. zařízení.
S tím přetočením je to síla... kamarádka rodila dvojčata, obě hlavičkou. Jednu porodila přirozeně, druhá se přetočila napříč a museli druhé odrodit sekcí. Tak to je můj nejhorší sen 😀

evikj33
27. pro 2012

@adriene Jj to se taky muže stát,na to mně dr.upozornoval.Říkal že pokud by bylo 1.mimi koncem pánevním tak by byl automaticky SC,ale že pokud je první hlavou je to na domluvě,ale nikdo nezaručí že tosekcí neskončí 😅 .No proberem to toho 3.přímo v porodce a nějak se už snad domluvíme.

adriene
27. pro 2012

@evikj33 Jojo, to je jasné... pokud by bylo 1. KP a druhé hlavičkou, tak hrozí kolize... to se nedá odrodit přirozeně 🙂
Kdoví, jak budou prcci hajat toho 3.1. 😉

koksi
28. pro 2012

holky jen rychle. Dnes tlak 145/100 , porod.cesty se sice od minula vice neotevrely ale i tak jsou otevrene takze ...hospitalizace. jdu se sbalit a jedu... nevim jak dlouho si me tam nechaji ale kdyz budu moct budu se ozyvat ,-) Drzte se.... Adriene..na ty otoky mi nic nedal..rikal ze to uz bude resit nemocnice... takze jsem ti moc nepomohla :-/ ahoooj.

barusmackova
28. pro 2012

Tak holcicku nasi Bi-Bisci se maji krasne k svetu uz mame od zadecku k hlavicce 11cm na utz zadny patrny hematom uz se i posunuly takze netlaci na porodni cesty coz jsem rada a zitra tradaaaaa domu jeste si me chce prohlidnout primar a dostala jsem zavadeci krem prej jsem mela v kultivaci bakterie ci co to ja myslela ze ten vytok co jsem mela i u prvni v tehu je normalni ale pry to musi zalecit tak zalecime no 😀 hlavne kdyz jsou maly v poradku a vubec se jim to jezdeni po brise nelibylo mrskali sebou a kopali.foto bohuzel nemame protoze jim to neslo skoda ale alespon jsem je videla

adriene
28. pro 2012

@koksi No jejda!! To je tlak... a uz se chystas... bude z tebe brzo maminka 🙂 Drzim Ti palecky, at vse dobre dopadne, budu na Tebe myslet 😉 Poradne to zvladnete a brzy se budeme chystat na fotky mimisku 😵
@barusmackova Tak vidis, vsev poradku... to je nadherna zprava 🙂 Zitra domu a vse v poklidu 🙂

adriene
28. pro 2012

@koksi A drzim palecky, aby Te pokud mozno udrzely co nejdal, samozrejme... hezky lezet, nozky skrizene 😉 A kdyby nahodou... mimca uz maji vse vytvorene... 😉

barusmackova
28. pro 2012

@koksi panee jo to jsou zpravy tak hlavne at si v poradku a prckove taky to me takhle budete vsechny opoustet ono to strasne rychle letiiii u dvojcatek to je takovy rychlo tehu ted na facebooku je skupinka Mame dvojcatka,trojcatka a jedna pani tam ted odrodila v 26tt jeden maly ma 800g a druhy asi 1300g a jsou v motole zatim se pry maji dobre ale jak rika
@adriene treba jak budes pod kontrolou a budes lezet tak se jeste bobisci udrzi 14dni i dyl

adriene
28. pro 2012

@barusmackova No letí to šíleně... 😉 ideální je samozřejmě, nechat je pěkně "dopéct", ale to se často nepovede... zrovna včera jsem četla knížku, kde psali, že až 7% dvojčat se narodí před 30.tt... dnes už medicína umí zázraky a krásně miminka vypiplají.
Nebudeme Tě opouštět... a když, tak vždy jen na chvilinku 😀

barusmackova
28. pro 2012

@adriene joooo a pak tu budu ja poslednicek posledni ale snad se k nam nekdo jeste prida🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru