Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
25. únor 2013

@barusmackova tobě až teď? Já nevydržím na břiše už minimálně měsíc - někdy je to lepší, někdy horší, ale třeba večer, když si jdu lehnout, tak trvá minimálně dvacet minut, než si mimina "sednou" tak, abych mohla dýchat byť i jen na boku...

kacikaci
25. únor 2013

dámy, já dneska mám problém s dýcháním, je u nás teda dost smog, nevím, jeslti je to tím, nebo prckové cítím, že se fakt roztahují, tak jestli je to tím? nevím, zda zítra nezavolat raději mudr?

werinka1
25. únor 2013

@barusmackova Krásný, gratuluju 🙂 Mě se zatím spí na zádech v pohodě. Nemám problém. Ale jsem teprv v 19 týdnu, takže to zřejmě ještě přijde.

adriene
25. únor 2013

@barusmackova Ahoj, gratuluji k ultrazvuku a krásným fotečkám 😉 Jinak to, že se ti udělalo blbě na zádech je úplně normální... děloha ti utlačuji dutou žílu a tím se zpomalí žilní návrat a udělá se ti mdlo... to vždy hned musíš říct... chce to na chvíli na bok, či se posadit... Stává se mi to skoro každý UZ 😉
@kacikaci V té době, co se dýchá Tobě hůře, se i mě těžko dýchalo... myslela jsem, že mi kluci už tlačí na bránici, ale dr. mi to nakonec vyvrátila... Důvod byl nakonec nízký hemoglobin... začala jsem brát Aktiferin 2x denně a po chvíli super... přešlo to a dnes o tom ani nevím.. a to se blížím ke konci těhu 🙂

werinka1
25. únor 2013

@kacikaci Já nevím, s něčím takovým jsem problém zatím neměla. Myslim, že prckové ještě tak velcí nejsou 😒 Ale je to jen můj názor. Může to být i tím smogem.....asi sama trošku víš jestli jsi na to třeba citlivější......každopádně kdyby to trvalo i zítra bude samozřejmě lepší kontaktovat dr.

adriene
25. únor 2013

@adriene Tudíž dle mě jsi anemická, máš nízký hemoglobin... na hemoglobin se váže kyslík a ten se ti teď méně přenáší... Takže: doktor, oděr krve na krevní obraz a nasadit železo 😉

adriene
25. únor 2013

@kacikaci Tudíž dle mě jsi anemická, máš nízký hemoglobin... na hemoglobin se váže kyslík a ten se ti teď méně přenáší... Takže: doktor, oděr krve na krevní obraz a nasadit železo 😉
jsem to blbec poslala sobě... 😎

koksi
25. únor 2013

@dexin určitě pořiď nějaké menší oblečky. Mě se holky narodily s váhou 1700g a 2200g ve 34tt a i vel.46 jim byla velká.. I teď po měsíci kdy jsme konečně doma a mají váhu 2300g a 2700g jim je vel.50 obrovská! Body nosí stále vel.44 to jim sedne krásně, všechny ostatní velikosti jsou velké - a to mám od Nextu nakoupeno uplně tu mini velikost "First size" a je to velké.. v dupačkách ve vel.50 plavou šíleně. Takže asi tak.. snad jsem pomohla ,-)

maladama
26. únor 2013

@adriene ono fakt záleží, já někdy kolem toho 22/24tt, jako je kaci, tohle měla taky - na střídačku buď jsem nemohla chodit (když byli prckové podle UTZ narvaní v pánvi), jak mě bolela stydká spona, nebo jsem nemohla dýchat (to když byli hodně vysoko - doktorka se hrozně divila, že nemůže najít srdíčko, ani nechtěla věřit, že by dítě mohlo být tak vysoko - ale jo).

Teď už moc nemůžu ani dýchat, ani chodit - Ahmed (dvojče A) je v pánvi, a Božetěcha (dvojče B) bydlí v bránici ☹

adriene
26. únor 2013

@maladama Koukám, že tě pořádně trápí!! A za odměnu jsi jim dala nááádherná jména 😀 Mě jeden čas také hodně tlačili... tahala jsem pravou nohu a spona teda bolela jako čert... pak stačilo, aby se tam trochu srovnali a bylo hned lépe 😉
Teď už jen čekám, až se tak trochu "dopečou" a půjdou ven.
Už tě je to unavující, že? Máš toho asi plné zuby... ☹ Jdeš tento čtvrtek na kontrolu? Já teď chodím i 2x týdně na monitor, naposledy jsem byla v neděli...
Už jsi též, hezky daleko 😉

chajdrnka
26. únor 2013

i já bych se ráda přidala-čekáme jednovaječná dvojčátka🙂 přirozenou cestou a jsem ve 13tt 🙂 a začínám mít pocit, že jsem asi jediná a taky jediná,kdo se těší...a nenechává se strašit,protože toho strašení se je až až...

adriene
26. únor 2013

@chajdrnka Ahoj a vítej 🙂 Také čekám jednovaječná dvojčátka, jsem ale už tak trochu "na chvostu" tady 😉
Tak to už máš asi po screeningu, že? Určitě dopadl dobře, tak teď tě budou průběžně sledovat a ty se mezitím můžeš hezky připravovat na mateřství 😉

werinka1
26. únor 2013

@adriene
@maladama "Závidím" vám ty týdny. Už bych chtěla být taky tak daleko 😉

chajdrnka
26. únor 2013

Děkuji za přivítání -už jsem byla zoufalá z toho, že nenajdu nějakou normální diskuzi. . všichni straší příšerným těhot a to nemluvim o porodu..Máme z toho doma obrovskou radost-už máme 8letou holčinu 🙂 a tak mi to po přečtení většiny diskuzí přišlo líto..a zbytečně to nahnalo obavy do mé hlavy 😒

werinka1
26. únor 2013

@chajdrnka ahoj, vítám krajanku 🙂 Koukam že si od Strakonic (nebo přímo?). Já jsem ze Sušice 🙂 Taky čekáme jednovaječná - holčičky 😵 Už víte pohlaví? Mě teda doposavaď nikdo moc nestrašil (z doktorů).

adriene
26. únor 2013

@chajdrnka Tak se strašit nenech, ale "vhodné" informace určitě sbírej. Jednovaječná dvojčata jsou bohužel samy o sobě rizikovější než dvojvaječná, s tím musíš počítat. Ale to neznamená, že to bude Tvůj případ. Je však fajn to dopředu vědět a nebýt pak případně překvapena, že se tak děje 😉

werinka1
26. únor 2013

@adriene A hlavně si nedokážu teda představit, jak budu "v pohodě" ještě další cca 17-18 týdnů, protože jakmile necítim chvilku pohyby tak bláznim! Včera byly holky docela živý, dneska zase ani ťukaneček. Takže dokud o sobě nedaj trošku vědět, budu se pozorovat a budu čím dál víc nervózní 😠 Ze mě bude vážně pohodová mamka 😝

kacikaci
26. únor 2013

@adriene ok, díky za info, mám takovej divnej pocit, cítím i trochu že mi tluče víc srdce, tak to asi něco takového bude, budu volat mudr, abych měla jistotu..ale třeba železo beru v multivitamínech..ale asi to nestačí..
@koksi a jak se holkám daří? doufám, že vše ok a mají se k světu

adriene
26. únor 2013

@kacikaci Nemáš zač, určitě mu zavolej a na hemoglobin se zeptej. Ve vitamínech železo je, ale není ho takové množství... Pokud budeš mít nízký hemoglobin, bude chtít ho navýšit. Tak pak dej info, jak to dopadlo 😉

@werinka1 Každá tak trochu v těhu plašíme... já třeba teď začínám pomalu plašit před blížícím se porodem 😀

chajdrnka
26. únor 2013

Jsem přímo ze Strakonic 🙂 zatím mě nikdo z doktorů nestrašil-pokud vynechám, že mě čeká císař. Pokoušela jsem se nasbírat nějaké vhodnější informace a bohužel jsem se nikde nesetkala s něčí přívětivým..Váháme nad tím, zda si pohlaví necháme říct, nebo ne-u jednoho jsme to chtěli jako překvapení 😉 ,ale takhle u těch dvou,to váháme..přece jen je potřeba nachystat dost věcí 🙂 🙂

werinka1
26. únor 2013

@kacikaci To bušení srdce mám někdy taky. Vysvětlovala jsem si to nízkým tlakem. Měla jsem ho vždycky na KO tak kolem 100-110/50. Údajně teda v normě, ale já ho mívala normálně 120/60. Jestli se necítíš pořád dobře, tak dr. určitě zavolej! Pro jistotu.

adriene
26. únor 2013

@chajdrnka To je můj případ... chtěli jsme jedno mimi a tam jsme plánovali, že bychom se nechali překvapit... 🙂 Jenže pak z toho byla dvojčátka a já si řekla, že z praktických důvodů si pohlaví říct necháme. Přece jen těch věcí už je hodně 😉

werinka1
26. únor 2013

@adriene Tak před blížícím se porodem se mnou nebude k vydržení 😀

werinka1
26. únor 2013

@chajdrnka No mě jednou vystrašila paní doktorka Braunová ze Strakonic a to mi stačí na celej život. Dostala jsem od ní takovou "facku", že mě zase dlouho nikdo takhle na lopatky nepoloží. (Doufam, že nejsi její pacientka 😀 ). Já mam překvapení ráda, ale čekáme první, takže zvědavost převládla a taktéž jsme chtěli vědět jakým směrem se máme ubírat co se týče výbavičky, kočárku.....Z císaře také nejsem dvakrát odvázaná, ale co jsem tak zjistila a vyčetla, má své pro a proti obojí (přirozený i císař). Nejdůležitější stejně bude, aby byli drobkové ok. 🙂

chajdrnka
26. únor 2013

Chodím k panu doktorovi Topinkovi, Braunovou naštěstí neznám 😉 ,ale bydlím tu teprve rok ..já už mám právě jednoho císaře za sebou a doufala jsem, že se mi to tentokrát podaří normálně-což je za těhle okolností pro každého doktora nepřijatelné. Zatím je mi skvěle-pokud nepočítám unavu, jenž mě donutila několik týdnů převážně ležet a to i v souvislosti s tím, že jsem dost zhubla-měla jsem 55kg a teď mám 48kg 😀 .Naštěstí jsou miminka velká,jako kdyby tam prý bylo každé samo, tak snad mají vše i přes to mé hubnutí 😉

werinka1
26. únor 2013

@chajdrnka Já doufam, že už tuhle "paní doktorku" v životě nepotkám. Pana doktora Topinku zas neznám já. Nejsem tu v okolí taky moc zběhlá, jsem náplava od Plzně. Mě řekli rodit v Plzni. Tam jsou na to prý zařízení. Předpokládám, že ty budeš taky směrovaná na Plzeň. Já tam mam od 20tt začít jezdit do fakultky do rizikové poradny. Mě na genetice řekli, že porod teda na 80% císař, ale úplně zcela normálně porod nevyloučil. Když by prý byly dětičky hlavičkou dolů a měly do 2,5 kg tak možná i normálně. No, ale šance fakt asi minimální 😒 Já je mám každé ve svém obalu, takže o něco lepší varianta, ale údajně nemají placentu úplně každé zvlášť. Já ještě nerodila tak ani tak, tudíž nevím do čeho jdu a je to tak (pro mě určitě) lepší 🙂 Špatně mi bylo ze začátku taky. Ale moje váha byla 66kg, tudíž i když jsem shodila asi 3-4 kg, nijak to na mě znát nebylo 😀Teď už zase chutná, takže vesele přibíráme. Tobě bude taky určitě už jenom lépe. 😉

chajdrnka
26. únor 2013

Já jsem zas naplavenina od Temelína 😉 . Plzeň mě vůbec nenapadla, tak děkuji za info 🙂 . Naštěstí jsem nezvracela a už mi začíná být podstatně líp a hlavně jsem ráda, že nejsem sama, kdo čeká dvojčátka 😉

werinka1
26. únor 2013

@chajdrnka Já taky nezvracela, ale nedokázala jsem vůbec nic sníst. Jenom myšlenka na jídlo mě zvedala žaludek 😝 Mě pak ještě napadl Písek. Ze ST je to kousek a kamarádka tam rodila předčasně. Jeli do ST a poslali jí do Písku, že tam jsou zařízení pro nedonošené. Mě kvůli těm jednovaječným zvou na kontroly na genetiku co měsíc, ale pan doktor říkal, že od 20 tt budu chodit do rizikové poradny do fakultky na Lochotín a ke svému gyn jen na krev, moč a měření tlaku. Tak uvidíme. KO u svého gyn mam zítra a genetiku příští úterý, to budu ve 20t. Předpokládám, že mě převelí na tu fakultku. Sama určitě nejsi, je nás tu víc 😉 Ale já třeba ve svém okolí taky neznam nikoho kdo by měl nebo čekal dvojčátka.

maladama
26. únor 2013

@adriene my jsme dali takový pracovní jména, aby pak cokoli, s čím přijdeme reálně, bylo rodinou přijato s úlevou 🙂 ale teď už jim říkáme většinou jenom "miminka" nebo "bestie", to když se hodně rozvášní 🙂
jinak první dítě bylo "terorista" 🙂

jj, na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak jsem zvědavá.

ale ty mě nepřestáváš fascinovat - 36tt, to je skoro neuvěřitelný u mono-bi, a doktory máš teda pěkně v pohodě, že tě nechají ještě běhat po venku! i když s takovým nálezem... co v nemocnici, co...

já se schválně zeptám v Motole v ten čtvrtek, jestli kdyby bylo všechno pořád dobrý, jestli by mě nechali "přenášet" aspoň do 37tt - ale zatím to bylo vždycky rezolutně 36tt nejdýl.

maladama
26. únor 2013

@chajdrnka tož vítej! Těš se za tři, u nás taky jediný, kdo měl radost z dvojčat, jsem byla já a manžel, všichni ostatní to vidí jako problém (paradoxně, jako problém po porodu - já viděla hned od začátku ty problémy s těhotenstvím, ale že to bude průšvih po porodu, si vůbec nepřipouštím, to prostě nějak zvládneme).

Dvojčecí těhotenství není nic příjemnýho, to zas nemá cenu lakovat na růžovo. A jednovajky (zvlášť monochoriální) prostě jsou sázka do loterie, problémy nastat můžou a do určité míry i nastanou, je jen otázka, jak moc velké problémy. Jestli se to obejde "jen" velkým diskomfortem maminky (větší únava, bolesti...) nebo jestli to bude hodně špatné.
My máme za sebou třeba podezření na transfuzní syndrom, to nebylo hezké. Ale nakonec se to nepotvrdilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru