Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
17. črc 2013

@anitta děkuju moc. Fakt doufám, že ještě vydržím. Váhy jsou fajn, ale prosím prosím ještě aspoň jeden týden! Jo a moje váha je +25kg. Hnus!!!! Ale kdybyste viděly moje napuchlé nohy! Jen ty určo váží každá 3 kila!

anitta
17. črc 2013

@dexin vydrzis urcite! Ja mam nahore 13kg a jeste kus cesty pred sebou takze minimalne 20kg to bude :/ ale s dvojcaty to pry jde dolu krasne;)

gyty
18. črc 2013

@koksi
no je to pekny...ja se informovala u fyzioterapeuta a ten mi po telefonu rekl, ze aby se to zpravilo samo jen cvicenim bez operacece ze sance ac minimalni je.
pry je urcujici svalovy tonus. pokud je svalovy tonus dobry je zde sance ze se diastaza zacely sama pouze cvicenim...ale ve vetsine pripadu se to musi operovat. tak k nemu jdu na konzultaci ze se na me podiva jak velky je rozestup a jak jsem na tom s tim svalovym tonusem...
sem z toho fakt spatna
uplne mi stacil cisar. a ted predstava operace v rozmezi 2-4 hodin!
kdyz jsem videla popis operace na internetu delalo se mi spatne!!!!!
fakt nechci! a este za to zaplatit 50 tisic!
no to je sileny.
jinak za me bricho mam sice stale vytazene ale moooooooc mi pomohl stahovaci pas po porodu.
zacala jsem ho pouziuvat nedavno a kazdy den je videt ze je na tom bricho lip a lip
uplne se zatahuje uz je jen maly rozdil
ale kdyz ho v noci nemam hur se mi v nem spi je zase videt rozdil a brisko se vyvaluje ven ale mnohem min nez bez pasu...takze doporucuju!
je to jako korzet jsem hodne stazena a je to hodne pevne ale vraci to zpatky na misto i organy tam kde maji byt atd.
maji nekolik typu a ja si vybrala tenhle http://tehotenska-moda.heureka.cz/babyono-popor...

teda ja si koupila jako ten na obrazku ale od jine firmy. ale vypada uplne stejne.

kdyz budes mit info tak dej vedet co jsi zjistila ohledne operace. a ja na konci mesice mam tu schuzku s fyzioterapeutem tak dam vedet co mi navrhnul. i kdyzje pravda ze me pripravil po telefonu na to, ze to stejne k nicemu nebude....

kacikaci
18. črc 2013

ahoj holky, jak to tady tak čtu o tom břiše, tak jste mě teda dost viděsily :( já mám teda zatím jen 14 dní po porodu a břicho stále jak v 5. měsíci, kůže visí, děloha je fakt ještě veliká, doufám, že se to nějak všechno zatáhne a nebude to tak hrozný ☹

jinak kluci jsou docela hodní, někdy mají svoje nálady, že jsou protivní, chtějí být chovánci, ale většinou se v tom střídají, tak to jde, na jídlo se jako zázrakem zatím budí skoro ve stejnou chvíli, tak snad jim to zůstane takto sladěné, zatím pořád dokrmujeme, mlíčka mám málo, dneska jsem si byla pro homeopatika, tak doufám, že zaberou, dokrmování je šílenost, odstříkávat nestíhám bohužel po každém kojení, což taky ten rozjezd mlíčka určitě brzdí, zabírá to strašnýho času, kterej potřebuju věnovat taky dceři..ta je naštěstí zatím zlatíčková, je vidět, že žárlí, ale vyrovnává se s tím statečně, všechen čas, který nevěnuju klukům, věnuju jí, takže domácnost zatím pořád obstarávají babičky

ven zatím chodím taky s doprovodem, tím, že se nám nevejde kočár do výtahu, se musí snášet korbičky, které zatím nesmím tahat ale hlavně je neunesu! 😨 až takhle jsem zesláblá, no síla.. (jinak zatím jsme s easy walkerem naprosto spokojeni, krásně se s ním jezdí! lehce se skládá, apod..)

@dexin moc na Vás myslím, abyste vydrželi ještě ten týden alespoň a aby bylo vše ok!!! užívej poslední dny těhu!

jinak co se týče mé váhy - rodila jsem s +20 kg, dneska mám - 22kg! (s tím že břicho ještě nesplasklo a nohy ještě trochu zadržují vodu!) takže jsem na tom rozhodně líp než v 1. těhu, kdy jsem si přinesla domů 5 kg, které se mě ještě chvíli držely..
jinak ty otoky - pak hodím fotku mých nohou po porodu, nemohla jsem skoro chodit, ohnout prsty, měla jsem nateklé nohy až po koleno, nebyly mi ani pantofle, které jsem si vzala do porodnice..

dexin
18. črc 2013

Tak jsem holky dneska porodila 2 prenadherne chlapecky, oba skoro 3kg podle planu 😉
Porod byl přirozený a trval od prasknutí vody doma 3 hodiny. A šlo hlavičkou B nožickami.vsichni jsme zdravi. 🙂

anitta
19. črc 2013

@dexin jeee obrovska gratulace ;) jste sikovni jak krasne jste to zvladli a jak krasnou vahu kluci maji!!! Mam uplne husi kuzi ! Raduju se s vami !!! Moc gratuluji a preji vse neeeeeej!!!

arabiana
19. črc 2013

@dexin úžasnéééééé, moc moc gratulujeme!!!!!!!

marton
19. črc 2013

@gyty ahoj,můžu se zeptat na kontakt na fyzioterapeuta?díky 🙂

gyty
19. črc 2013

@dexin
@marton

taky se pripojuji! obrovska gratulace! zavidim ten prirozeny porod...

tady je kontakt na fyzioterapii
http://www.rehaton.cz/o-nas.html

marton
19. črc 2013

@gyty děkuji 🙂 .

adriene
19. črc 2013

@dexin Ještě jednou mooooc velká gratulace 🙂 Krásné váhy a úžasně dlouho jste vydrželi 😉

carllita
20. črc 2013

@dexin Gratuluji, všecko dopadlo jak jsi chtěla ;) Hodně zdravíčka.

koksi
20. črc 2013

@dexin I já se přídávám k těm všem gratulantům ,-) a ikdyž jsi chtěla vydržet před pár dny aspon ještě týden tak vidíš, že nakonec to vše bylo ok. Kluci mají krásné váhy a ještě zajímavější jména, tleskám ,-) tak ať vám přináší jen samou radost a přeji vám, rodičům, ať se setkáváte jen s pozitivníma reakcema na to, kolik vás teď je 😎 já to bohužel až tak říct nemohu. Tak si těch drobečků užívejte co to jde, moc rychle rostou ,-)

koksi
20. črc 2013

@dexin a až budeš mít chvilku, což teď nepředpokládám že teď nějakou najdeš ,-) tak se prosím poptej na tu plastiku toho břicha té kámošky, opravdu mě to zajímá. Ale nespěchá to ,-) Pokud bych sehnala někoho kdo by mi to udělal tak nejdřív příští rok. Až budou holčičky chodit. Prý se po zákroku nesmí 2-3týdny nic nosit a to by teď jaksi asi nešlo ... takže opravdu nespěchám ,-) díky!

koksi
20. črc 2013

JInak my dnes slavíme s holkama PUL ROKU 😀 mazec... pokud i ten druhý půlrok takto uteče tak mají své první narozeniny. Fakt šílený... Takže aktuální půlroční míry jsou A.6300g/ 59,5cm , N.6700g./64cm.
Tady jedno aktuální foto ,-) a taky jedna kde jsme všech 7, nejstarší zrovna slavil 8let.

jennyska
22. črc 2013

Ahoj Všem 🙂
Na MK s maminkama tvoříme takovou Wiki knihovničku Modrého koníka, kde si sepisujeme vedle obecných informacích o všem mateřském také zkušenosti. Máme tak na jednom místě jak informace, tak zkušenosti, k dohledání rychle a přehledně 🙂

Proto bych Vás chtěla poprosit, pokud máte zkušenost s Dvojčaty a chtěly byste se s ní podělit ostatním jako tady ve veřejném fóru, prosím, vložte ji do https://www.modrykonik.cz/dvojcata/ . Hodně to pomůže ostatním maminkám, které právě čekají dvojčátka. Přečtou si jak základní, obecné info o Dvojčátkách a ještě k tomu i zkušenosti druhých žen.

Děkuji Vám, že si navzájem tímto pomáháme a mějte krásný den.
Janča
Modrý koník - Asmira team

adriene
24. črc 2013

@koksi Nádherná rodina jste!! Moc Vám to sluší 🙂 Je vidět ta pohoda a radost 😵 😵

adriene
24. črc 2013

My byli včera na 3. dávce očkování. Za 14 dní už bude klukům 5 měsíců, tak pomalu začneme s příkrmy. Včera nás zvážili, Štěpán má 6520g a 60cm a Lukáš 6100g a 63cm. Zatím stále jen kojím, ale už mě tak trochu "vysávají", zhubla jsem od porodu už 28kg, tak už to vážně bude chtít nějakou tu "pevnou" porci, jinak ze mě nic nezbude a ani je neunesu 😉

ak24
27. črc 2013

ahoj holky jaky je nazor na tenhle kočarek

kiwiik
27. črc 2013

@koksi Nadherna rodinka, moc vam to slusi a nenech si kazit naladu blbyma recma cizich lidi. Na vas vidim, jak hrozne to leti, uz i nasim holkam bude pul roku, a to mi to prijde jako pred chvilkou, co jsem porodila. Uz davas prikrmy? Ja zatim kojim, ale uz planuju nejakou mrkev, kdyz nam u babicky roste🙂 Mejte se moc hezky

letitko
29. črc 2013

ahoj holky :o) jaky mate nazor na lehatka? mate je? vyuzivate je? jake mate? dekuju moc za info

maladama
29. črc 2013

@letitko mám, využívám - u prvního asi víc, furt jsem ho s sebou tahala, bo se v koši nebo v postýlce nudil a chtěl koukat, a nehlídanýho na dece jsem ho nechtěla nechat dlouho kvůli kočkám, aby se moc nelísaly. Holky jsou v ohrádce uprostřed obýváku, hezky za mřížema v bezpečí před starším i kočkama, do lehátka jdou většinou po jídle, aby neblily. Plus počítám, že v nich budu ze začátku dávat příkrmy.

Jinak doporučuju lehátka od Fisher Price, co jsou až do 18kg a dá se z nich udělat houpací křeslo, to baví i větší děti.

letitko
29. črc 2013

@maladama dekuju moc taky uvazuji o tomto lehatku :o) jen mi kazdy rika neco jineho :o) jeden ze je to super jiny zas ze na nic :o) tak jsem moc rada za nazory od maminek dvojcatek :o)

letitko
29. črc 2013

@maladama a muzu se optat kde jsi je kupovala - ty sedatka?

maladama
29. črc 2013

@letitko přes net, ale v tom obchodě už ho stejně nemají a myslím, že přímo link na obchod se ani nesmí dávat?
rozhodně je to tohle:
http://www.srovnanicen.cz/q/fisher-price G5914/
má tu výhodu, že hračky na hrazdičce jsou na suchý zip, takže si tam můžeš cvaknout, co chceš jiného, to většina ostatních FP lehátek nemá (mám to druhé jiné a taky to nemá).

leeela
29. črc 2013

@letitko taky doporučuju lehátka 🙂 máme FP - to co maladama - a naprostá spokojenost. Hned jak si prcci zacali sami držet flasticky nedocenitelne 🙂 a ted když chtějí odpočívat si tam vlezou sami a sedí a koukaji 🙂 - jen mám zatím ještě "zablokovane" to houpani, jsou to divosi a mám strach, ze si skripnou prstiky....

maladama
30. črc 2013

@leeela připomněla jsi mi, jak jsem v tom lehátku (přikurtovaného) uhoupávala staršáka, když měl plačtivou 🙂
holky jsou jak dar z nebe, takový věci na ně zkoušet nemusím.

tehulemamule
31. črc 2013

Chiwule ja čekám taky dvojčata holky Elišku a Verču 😀

werinka1
31. črc 2013

Ahojky, dlouho jsem tu nebyla, takže nejdříve gratuluju novým miminkům a novým těhulím 🙂 My jsme doma už měsíc a začíná to být teda masakr. Jak jsem si myslela, že to bude čím dál lepší, tak u nás to jde od deseti k pěti. Nestíham nic. Jenom krmim a krmim a krmim. S krmením bojujem. Ne že by holky nechtěly jíst, ale chtějí jíst furt. Když se mi vzbudí každá jinak, ještě to vcelku jde a zvládam (horko těžko). Ale když se mi vzbudí najednou, tak to bych se pos...... Ty jo jak to sakra děláte????!!!?????I kdybych časem zvládla krmit obě dvě současně, tak jak je necham krknout? A holky krkaj asi na 10x jinak neusnou a kroutí se. Takže krmím jednu, pak druhou, pak se ozve ta první že má málo a já zas krmim tu první, mezitim začne kňourat i ta druhá že má málo a já zas rychle dokrmuju druhou. Nestiham je nechat pořádně odkrknout a tak kňouraj a brečej a je to furt dokola. Už jsem z toho šílená! A to máme cvičit Vojtovku! Cha cha cha. Já to prostě nedávám. 8.8. jedem na kontrolu a já nevim co jim tam řeknu. To musí poznat že dělam kulový 😒

tehulemamule
1. srp 2013

Werinka1 No to je teda strašný ja nevím jak ty ale já už se bojím že to taky nezvládnu čekáme taky dvojčata, to mi neříkej že s nima budu mít takovéhle problémy ☹ ach jo ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru