Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
4. srp 2010

@matteka teda smekám 😕 na to bych trpělivost neměla

frodo78
4. srp 2010

@atreides Doktor dneska říkal, že zatím ta plodovka nevadí, jen se to musí hlídat. Zatím je to jen mírně zvýšené. Kdybych s tím měla potíže, tak máme hned přijet. Nevím však jak poznám, že mi problémy dělá více plodovky u jednoho miminka 😝 . Asi to berou všeobecně . No sestra se ptala, jestli mi nějak abnormálně roste pupík. Což pupík roste, ale myslím, že v rámci možností ( však miminka už potřebují asi protoru povícero 😀 )

atreides
4. srp 2010

@frodo78 no to je dobrý, prý " s tím potíže" člověk ví prd a jak to má poznat že? A pupík růst musí, jak má člověk poznat co je to abnormálně 😅

hanula83
4. srp 2010

@basina Souhlasím s tebou, teda naprosto objektivně chci říct, že na dvojčatech má jistě větší (ne-li celou) zásluhu ženská 😉)... Chlap má těch potvůrek miliony pořád, ale ženské se dvě vajíčka uvolní málokdy 😉)... to říkám občas manžovi, když si taky chce hrát na kaňoura 🙂))))))))... ale v rámci zachování jeho sebevědomí mu to většinou neberu 😀

jitakl
4. srp 2010

@matteka no právě už chci taky připravovat ale nějak furt čekám co to bude
@frodo78 jsem ráda že vše máš v pořádku s placentou ti moc neporadím ale já jí mám moc dole tu jednu a byl to docela problém musela jsem ležet a docela dost jsem krvácela tak bud ráda že to máš ok myslím si že u tebe není problém

lita
5. srp 2010

@basina - personal v Tete nic moc vsude, u nas je fajn jenom jedna z nich, manzel uz tam odmitl chodit, neb ma pocit, ze se k nemu chovaji jako ke kusu hadru, protoze je cizinec 😅 Ale ja tam chodim, protoze u nas maji super akce.

Muzete ty dudu koupit u nas v Bubenci, vyzjistim, zda je maji. Nebo pokud budes chtit, muzu je koupit a poslat ti je postou. Maji ty silikon kyticky.
Ty latexove (mekci) beru pres kamaradku a akorat jsem objednavala, takze drive jak za mesic ci dva nebudu, musime tam jezdit osobne a je to pres celou Prahu. Ale jak jsem psala, maji je na lekarna.cz Muzes si tam rovnou objednat dalsi veci, maji dobre ceny, postovne zdarma nad 1200 Kc.

To je jak za komancu, kdyz se zjistovalo, kde maji banany 😅 😀

frodo78
5. srp 2010

@atreides No právě, zvláště, když jeden den je lépe a druhý zase hůř 😖 . Tak tomu nechám asi volný průběh...
@jitakl Mě doktor říkal ještě, něco že u té jedničky je ta placenta dole v rohu nebo tak něco - vím prd a zprávu jsem dala manžovi na zkopírování. Ale víc doktor neřešil, tak to asi nevadí 😕
@lita naprosto souhlasím. Jak sháňka kde mají banány a mandarinky. Také jsem slítala celou Prahu a přilehlé oblasti - jak trotl, jen abych měla pro ty svoje broučky vše, co bych ráda. Prý jsem jak umanutá 😀 A to ani nevím, zda je to opravdu to nej,co jim můžu dopřát 😖 A vzhledem k tomu, že tyto "akce" podnikáme pouze MHD, tak je to někdy na bobříka odvahy 😀 😀 Občas sebou vláčím i manžu - což pak sebou nese pár hodin tiché domacnosti, než se z toho šoku "otřepe", ale zatím jsme se ani nezhádali 😅 A do toho ještě ta přestavba 😝 . Tak jeden ten sháníme potrubí, ventilátory, PVC ap. a druhý den vyrážíme za dětským nábytkem a hadříky 🙂 🙂 🙂

frodo78
5. srp 2010

@basina Basino, jestli chceš, tak se také můžu poptat - co bydlí tchýně je Teta drogerka. Jen mi písni, jaké přesně by jsi chtěla. A u nás ve velkovesnické lékárně 😀 Někdy mě celkem překvapí, že tu běžně seženu to, co bych v centru nesehnala ani omylem 😲 A mohla bych Ti je dovést třeba i k Apolináři 😉

broukb
5. srp 2010

Ahoj holky....koukám,že pořád řešíte dudlíčky. Já teda koupím dětem dudlíčky od Difraxu mají velikost -2 až 2 měs. takže vysloveně pro novorozence a mají je hezky vykrojený na nosánek aby jim nepřekrýval dírky 😀 Kmamarádka je používala na svojí holčičku a byl to jediný dudánek co jí nepřekrýval půlku obličeje 😀 můžete na ně mrknout na www.difrax.cz to jen pro inspiraci..Jinak ty kytičky o kterých mluvíte to jsou klasický kytičky co známe z dřívějška???

salu
5. srp 2010

Posílám pozdravy od Moniky03. Leží pořád na gyndě, špatně se jí to hojí, odstříkává a za prckama dochází. Malá má 1800g a Vojta 2670g.

u nás double řev, tak letím ....... 😝

lita
5. srp 2010

@broukb - ty Difrax znam, maji krasne barvicky a design. Jenze prave ze ty Bocek dudu jsou paradoxne super v tom, ze jsou velke, nemaji spolostely tvar a jsou protahlejsi, tudiz je deti jen tak nevyplivnou a prijde mi, ze jim to pripomina tvar bradavky, nez ty zmacknute, male a kratke. Kdyz kojis, tak maji deti take plnou pusinku bradavky a dvorce. Navic ty silikonove kyticky jsou udelane chytre tak, ze jsou dale od pusinky a nosanku, proto jim u nosanku nevadi a muzou si hezky dudat a pokyvovat dudlikem 🙂
Davat 100 - 120 Kc za jeden dudlik mi prjde dost, kdyz je jich potreba alespon 6 pro dvojcatka, abys nemusela porad jen sterilizovat dudliky.
Ale souhlasim, ze jsou krasne a ten design je proste neodolatelny 😉
To by se ti jeste take mohly libit dudliky od spanelskeho Suavinexu, ti maji navic krasne klipy.
dudu http://www.4mimi.cz/katalog.php?kategorie=32187
klipy http://www.4mimi.cz/katalog.php?kategorie=32192
My mame od nich tu krabicku na 2 dudu a jednoduse se s ni manipuluje.
Maji i hezke designove lahve http://www.4mimi.cz/katalog.php?kategorie=32188 ale stejne bych dala prednost prakticnosti a u lahvi radeji nehledela na design.

betina
5. srp 2010

holky s těma dudlíkama, u nás se ujal taky Sauvinex, Verča žádný dudlík nechtěla, všechno mi přišlo velké a Sauvinex má dudlík pro nedonošené děti, tak jsem to riskla a ono to vyšlo a dudlala jej do půl roku 😀
posíláme pozdravy Monči a at je ji už herdek líp, to je právě ten debilní císař, jedna maminka je v poho a druhá se z toho nemůže zmotat....tak přejeme brzké zdravíčko jí a i dětem samozřejmě.

rozara
5. srp 2010

Ahojky. Prosim o radu. Nemate nektera zkusenost se zkracujicim se cipkem??? Na dnesni ko.mi bylo receno,ze se mi cipek trochu zkratil,ale neotviram se. Je to temi dvojcaty. Neni to tak hrozny,ale musim vic odpocivat s nohama na horu. Dekuji za kazdou radu a odpoved.

sarik1
5. srp 2010

Tak nakonec ten kočár Liveroo měl 103 cm šíře, takže jsme holt obětovali penízky a máme tenhle, je luxusní, jsem z něj nadšená, budeme mít béžovo - černý a zelené doplnky, jupíí

jitakl
5. srp 2010

Ahojky holky tak krevní testy dopadli na výbornou ale stejně nás na UTZ posílá až do Liberce do genetu chjo ale co alespon se nic nezanedbá jak tvrdí doktor 😀
rozara: je mi líto ale s tím ti vůbec neporadím i když bych moc ráda

monika.tdm
5. srp 2010

Clovek tady neni a mame dalsi prirustky, 🙂 🙂 to je krasne gratulujeme!!! Docitat vas nebudu je toho hodne!!! Jinak u nas novinky jsou, ze jsme byly s Verunkou v nemocnici na Bulovce, zasadrovali nam nozicky, lezely jsme tam 24 hodin!!! Mela jsem strach, ze holcina to bude spatne snaset, ale je sikovna!!!!

monika.tdm
5. srp 2010

Jo a taky vitam nove cekatelky!!!! 😉

basina
5. srp 2010

Ahoj holky, dneska tedy mám takový spavý den ....
@salu Salu, že Moniku moc pozdravuji a ať se rychle vyzdraví!!!

@monika.tdm super, že to Verunka takhle snáší, ani jsem se neptala, jak závažné to máte. Ale jste u toho nejlepšího, tak doufám, že jste spokojení!!!

@lita, @frodo78 díky oběma za nabídku donosu či poslání dudlíků. Fakt jak s těmi banány - jedna paní povídala, že je mají na Purkyňáku 🙂. Já první ještě zkusím naše Branické drogerie, muže proženu drogerii Teta v jiné části Prahy a uvidím. když bych pak byla bezúspěšná, tak třebas Vás poprosím. Zatím mi přijde, že Vás honit na poštu, nebo k Apolináři by bylo zbytečné... Ale ještě jednou moc díky. Až se cítím hloupě, že do diskuze moc žádné informace nepřínáším a tolik si toho beru...

@rozara taky s tím nemám zkušenost. Jen jsem k tomu našla na MK diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zkraceny..., třebas si z totho něco vybereš.

monika.tdm
5. srp 2010

@basina Je cau Baro!!! Ty jsi jeste 3 v 1??? Zavaznost taky nevime, ortopedi sami nevedi, jak dlouho budeme mit sadry, tak uvidime, doufam, ze kdyz je tak malinka, ze to pujde rychleji opraviti!!!! 🙂 😉

basina
5. srp 2010

@monika.tdm Jasné, stále 3v1! Ale nějak mi prckové vysávají energii, hodně spím, i když mobilní stále docela jsem. Zítra bude další kontrola, tak jsem zvědavá, co mi poví.
Jojo, věřím, že to opravit půjde líp, když jí ještě není ani měsíc, než později. A navíc máte doma dobrý vzor od skorošvagrové, ne? Přeci bude horolezovat 🙂

beatrice7
5. srp 2010

Holky, nevíte náhodou jak se projevuje těhotenská cukrovka ? ☹ Já se už druhý den pořád cpu sladkým - nanukama, kofolou, tatrankama, včera jsem zhltla 2 Monte... no síla. Je mi to divný, nikdy jsem to fakt nejedla. Tak jednou za půl roku si dám colu a teď.... 😔

beatrice7
5. srp 2010

Tak jsem něco našla - příznaky - velká únava ( to je snad těhotenství normální, ne ? ), žízeń větší než obvykle, časté močení, záněty moč. měchýře.... a já na to trpím, ještě nedávno jsem prodělala zánět ledvin. Kdy se to v těhu vyšetřuje ? Dr. o ničem nemluvil... 😒 Je to standartní vyšetření, holky, dělali vám ty testy ?

annamat9
5. srp 2010

@beatrice7 Ahoj, testy na cukrovku se dělají z krve kolem toho 17 týdne. Jsou to testy na vývojové vady, na rh faktor, na pohlavní nemoci. Pokud ti zjistí zvýšený cukr jdeš potom na další test kde ti dají vypít cosi (něco hodně sladkýho, nějak se tomu říká, ale nevím jak) a vemou ti asi cca hodinu po tom krev pak ještě jednou za dvě hodiny a sledují jak se ti odbourává cukr. Z vlastní zkušenosti to nevím, mám to taky vyčtený,a nepíšu to doslovně takže to není přesně jako z lékařský příručky 🙂 . Jinak hlavně je to poznat tou žíznivostí, máš pocit, že jeslti se hned nenapiješ tak "umřeš" .Říká se že můžeš vypít i 10litrů denně. Takže to je asi tak hlavní indikátor.

jiitkka
5. srp 2010

ahojky 🙂 jsem tu nová, chtěla bych se zeptat,kdy se asi dá poznat pohlaví?? Já končím 12týden. Teď v pondělí jdu na prohlídku, kde budu vědět výsledky z první krve a pak se nějak chodí na TRIPL testy že?? Slyšela jsem, že většině budoucích mamin vyjdou špatně, pak se musí na plodovku a čekání na výsledky jsou prý příšerné nervy ☹ Díky za odpověď.😉

atreides
5. srp 2010

@jiitkka mě pohlaví řekl dr. teď v úterý. Kvůli těm tripl testům jsme byli na NTsrcreeningu, který by měl být přesnější 😉

betina
5. srp 2010

beatrice...testy na cukrovku, to tě odešle normálně a dr.tě na ne pošle, provádí se mezi 24-28 týden a jak se tu psalo, jdeš na lačno, odběr krve, pak vypiješ sladkou sračku a po dvou hodkách opět odběr, já jdu zítra 😠 vyhýba 😠 la jsem se tomu, ale dr.nakázal, tak musím 😠
jitkky - každá dr.ti to řekně jinak, mně se zksuili trefit právě ve 12.týdnu, ale holkám tady třeba až v 19.týdnu apod...taky ta přesnost ve 12 nemusí být 100%. hodně štěstí při těhu a UTZ!

lucy82
5. srp 2010

Ahojky holky chtěla jsem vám nabídnout pokud by někdo měl zájem o monitory dechu Nanny. Nejsou už v záruce ale jsou 100% funkční. My už nepoužíváme protože holky my cestují po postýlce a většinou se dostanou tam kam deska už nedostane a začne to houkat. Ale jinak když děti krásně ležely na jednom místě a nestěhovaly se v noci k jednomu rohu jsme s nimi byly strašně moc spokojený. Kdo by měl zájem písněte mi IP 🙂
Přeji krásné a pohodové těhotenství 🙂

alsou
5. srp 2010

@beatrice7 ahoj já jsem už na testech byla 😝 Je to tak jak píše betina u mojí doktorky se chodí mezi 26-28.týdnem, ale je to povinné pouze pro těhotné starší 25. let 😀 Já šla na testy s tím, že tu cukrovku určitě mám od začátku těhotenství šíleně piju tak 5-6 litrů denně a nakonec jsem na testech dopadla na 1. 🙂

@jiitkka mě řekli chlapečka kolem 15. týdne a holčička se ukázala až ve 22. týdnu 🙂

jiitkka
5. srp 2010

Děkuji za odpověďi 🙂 jsem už celá natěšená na tuto informaci. Jsme s přítelem zvědavý - on v rodině samý chlapi já zase už po generace samé ženské... 😀 Moc by jsme chtěli malou Patricii, ale když to bude David nevadí. Hlavně ať jsme zdraví! A to samé přeji i Vám!! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru