Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
15. lis 2008

Tak jsem se ještě dostala k PC.
Auto jsme pořídili octavii combi, myslím že je 5let stará, vyřizoval to manžel, ale taky je dotažená z Německa jen koupená přes náš autobazar.Manžel měl strach tam jet jsme z Moravy nevím kolik je to km na hranice 300? asi. ale můj brácha protože se taky rozrostli do Německa jen a koupili opla zafiru, myslím 2-3roky starou a jsou moc spokojení.Ale jel tam už pro bloklý auto a kamarádem kterej válí německy.
Pokud to máte takovej kousíček vůbec se nedivím že berete auto odtama.

Fanys tak to já si koláče dala 4 😀 a myslím že večer zabrečím že mě bude pálit žáha, ale povedly se.O té diskuzi na koníkovi o tchýňkách vím, ale četla jsem jen kousek a právě tohle jsem měla na mysli.Někdy je lepší nezájem než aby se hrabali ve všem 😉

Já teď oceňuju třeba u mých rodičů, že si staršího vezmou na bazén, na prochajdu do lesa nebo na zahradu, pomáhá dědovi sekat trávu atd.On má změnu, nemusí se mnou sedět doma a je spokojenej 😉

jirule33
15. lis 2008

Lenule, to teda koukám, že jsi chodila tak dlouho do práce.My máme mimča po IVF a už mi do práce jít nedoporučili, i když včera jsem chvíli koukala na Sama doma a byl tam nějaký mudr /diskuse byla o IVF/ kterej tvrdil, že spíš ženy požadují pn.Já chtěla do práce, ale po zjištění těhu, mi řekli že mám být do potvzené srdeční akce doma a pak když zjistili že jsou prckové dva tak se mnou diskuze nevedli, ani v CAR ani má gynekoložka.A já si zvykla.Nejdřív mi to bylo blbé vůči kolegům, ještě jsem šla na 2 uzávěrky zaučit holčinu no a nakonec za 4měsíce mé místo zrušili a práci rozdělili mezi ostatní.Takže se už nemám ani kam vrátit ☹ ale to je ještě daleko 😉
U syna jsem se hnala do práce už v jeho 10měsících a pak mi to bylo děsně líto 😠 Teď nemám kam spěchat.

fanys
15. lis 2008

jirulle ono te dítko pustilo k pc dobrovolne jo? 😀 to já se peru s manžou když je náhodou doma
já sem doma na pn od září,taky po ivf ale nechtela sem být doma,a sem pod kontrolou tak mi to dovolili,i když třeba sál kde sme delali kyretáže nebo interupce sem vypustila co to šlo,to mi nešlo přes krk ale holkám v práci se to moc nelíbilo,a to doted nikdo neví že to máme cíleně po ivf,chodila sem k lékaři co u nás pracoval předtím a delá přími IUI,IVF atd.přímo v caru......stálo to dost usilí to uhrát,ale šefik by mne hned vylil,a vrchní si mne zmlsla,a to mi napsali pn a ješte měs.sem jim chodila do rachoty pomáhat protože neměli zástup.....no bylo to prima ale ted bych to nezvládla když si nemužu obout kozajdy......taky se nemám kam vrátit,měla sem smlouvu na dobu určitou.....v tyhle chvíli to ale jde mimo mne.

leni chtěli by sme renaulta scenica nebo octavii combi,nejakých 5-7 let.starou,na více bohužel nemáme,ale uvidíme.tak si pn hezky užij a odpočívej,ono nám to brzo skončí všem 😀

jirule33
15. lis 2008

Fanys, dobrovolně? 😀 Vyměnil za minimax 😉 /to je program pro děti kde od rána do večera jedou jen pohádky/
Ale byl s Tatínkem celé odpoledne venku tak budiž mu přáno 😉

Já jsem s tou octavií spokojená, ale je tááák dlouhá.Před ní jsme měli w polo dva roky staré jsme ho koupili a za 2 roky prodali ☹ ale mělo automat to bylo žůžo 😉 nejsem žádnej extra řidič 😠

Fanys tak taky sis myslela že jsi nenahraditelná? Já ne doslova, ale brala jsem to odpovědně 😉 Kolegové měli pochopení když jsem řekla že to budou dvojčata, to spíše vedení potřebuje snižovat stavy.Měla jsem super prac dobu od 7-15h takže se školkou to bylo úplně v pohodě, manžel směnuje.No na 8 hod denně se třema dětma budu teda těžko něco shánět, mám jen odbornou prumku, ale nějak bude.Hlavně aby se děti narodily v pořádku a byly zdravý, pak to nějak zkoulíme s tchýněma i s prací 😉

Tak se jdu uložit k telce, teda dnes nic moc výběr ☹ zorra nemusím a titanic mi přijde až moc romantickej.

fanys
16. lis 2008

čauky
jirulle já a nenahraditelná?ani omylem,ješte ted mi volají domu,kde je kontakt na hygienu,kde sou klíče od sterilizátoru,kde je potvrzení o revizi 😉 ale už se to zlepšuje,volají čím dál mín........ne já sem proste chtela chodit do práce když to šlo i když dr.z caru že si zahrávám a že ode mne dává ruce pryč......no já sem byla samozřejme nejchytřejší,no já si vubec moc nenchávám do ničeho mluvit ,delali sme rekonstrukci a stejne sem mela pocit že v práci makám mín než doma,uf že už je to nejhorší za náma 😠

v práci to bylo fajn,dvojky by nebyl problém taky sem delala na soukromný gynde tak ješte aby ,alle nepobrali by že sem si dovolila otehnotnet,a vzhledem k tomu že nám to trvalo dlouho a nemela sem jistotu že to klapne po ivf a napoprvý tak sem jim to neřekla ani před,ppři stimulaci atd.byl oto celekm náročný delat na gynde,řešit to s pacoškama a v před kolegama mlčet,nic s nima nekonzultovat,nafouklé břicho,modřiny po injekcích v šatne ale povedlo se,obětovala sem tomu dovolenou cik cak a pak sem je v tom nechala,občas sem nabrkla tému tehotenstsví a vědení vedlo negativní řeči tak sem mlčela................a za chvíli je budu mít doma 😅

já se včera uložila ke knížce a celou noc na sedáka chrchlala jak magor

Mám dotaz,jsem bezradná mám oteklé nohy mírně,což mi neva ale co mi vadí je že nárt,kotníky,chodidla mne šíleně už čtrvrtý den svedí,nepomáha mořská sul,alpa,ani chladivé gely,proste nic krome škrábaní a to jde s tím bříškem už hodne blbe,přitom nemám žádnou vyrážku,exém,fleky no nic.nikdy sem tenhle problém nemela,prý to není reakce na atb ale mění se ph na kuži,rada z práce a nemám to řešit protože kortikoidy stejen nesmím ale já uuž z toho šílím kašlu a škrábu se nonstop.je to fakt nepříjemný,ale neslyšela sem žeby to byl typický tehotenský problém.Holčiny moje zlatý SOS!!!!a díky

Přeju krásnou nedeli

fanys
16. lis 2008

omlouvám se za exem,fakt sem magor,sice slovenka ale co vypotím to je neuveřitelný jasne že ekzém hlavne mi dejte nejaký typ na neco nebo zcvoknu 😢

andra76
16. lis 2008

ipuška jsem stejně těhu a taky čekáme dvojčátka,já mám taky bolesti vaječníku a někdy jsou dost silné a střílí mi do kříží,nekterý den je to lepší a pak zase horší,trochu mě začalo pobolívat v krku.

jirule33
16. lis 2008

Ahojky 🙂

Fanys, tak se svěděním neporadím ☹ to se mi zatím vyhlo.Ale tahle noc, to bylo něco 😠šla jsem spát ve 23h a zabrala asi na 2h, pak se šel manžel dívat na nějaký hokej v telce, do toho jedl a vařil si čaje a já se převalovala z boku na bok, kyčle bolely a jak jsem věšela odpoledne prádlo na balkoně, frajerka jen v tričku a v kalhotkách tak jsem chytla rýmu která se ale nespustila a pěkně mě potrápily dutiny 😠 Nemohla jsem dýchat, no děs.Tak jsem ve 4h posnídala a o půl páté si dala horkou koupel, to už mě bolela i hlava.Ale pomohlo to, pak jsem zalehla a za chvilku usnula.
Vstala jsem vlastně až teď a kluci se o mě starali, ale dobře mi teda není ☹ Snad bude dnes líp 😉

čauky andry, drž se holka, jak vidíš, bude ještě hůř 😠

ivka76
16. lis 2008

Ahojte holky, tak si musím vylét srdce 😒 U mě ten osmý měsíc začíná dost dramaticky. V noci na středu mě chvíli bolel podbřišek a ráno jsem zjistila, že mi asi odchází hlenová zátka... takže jsme hned s manžou jeli k mému doktorovi a ten to potvrdil a že čípek změknul od minulého týdne o dost, takže nám doporučil hostpitalizaci v Motole. Dojeli jsme tam, a tam mají zrovna zavřené jak porodní sály tak rizikové oddělení (ještě týden). Takže mě nepřijali a ať si jedu do jiné porodnice... nakonec jsem z nich apoň dostala písemné vyjádření, že mě nemohou přijmout, abych zase neměla problém v porodnici, kde nejsem registrovaná. A frčeli jsme k Apolináři. Tam jsem se nakonec po cca 2 hodinách dostalana řadu na ambulanci (už pomalu mrtvá hlady) a nechali si mě tam. Jenže rizikové měli plné,takže mě přijali na porodní sál (tj. ležela jsem na "hekárně" 😉 ) Okolo mě se funělo a hekalo, já napíchnutá na infuzi magnézka a měla mít klid... jenže tam to tedy klidné fakt nebylo.

Takže první dobru porodní mám v malíčku 😉

Druhý den už se uvolnilo místo na rizikovém, takže tam mám postel. Jinak mimísi jsou v pohodě, odpovídají hezky termínu, obě jsou hlavičkama dolů, ale holčička se mi tlačí strašně dolů...

Mám propustku do úterý, takže v úterý zase nástup, budou už výsledky všech testů a kultivací, co mi dělali, takže jsem zvědavá, jak budeme pokračovat.

Pořád mimíse přemlouvám, že aspoň 4 týdny by mohli vydržet.

Všem Vám přeji co nejpohodovější závěr těhu a tiše závidím ty krásné týdny 34,35........

A vítám nové těhule.

murecka
16. lis 2008

Ahoj holky,
jak mi ty moje kráčmerky dovolí, tak sem občas nakouknu, jak na tom jste a vidím, že se super držíte. Tak jen tak dál, ať jsou mimísci v bříšku co nejdýl.

Fanys, píšu sem hlavně k vůli tobě, zkus na svědění těch kotníků FENISTIL GEL. Nesmí se používat jen v prvním trimestru, v dalším průběhu těhu se nesmí používat na zanícené vyrážky a velké kožní plochy - čtu to na příbalovém letáku - ty tam vyrážku nemáš, že? Já bych to zkusila, používám ho na jakýkoliv svědění, na štípance, kopřivku, když mi svědilo břicho kolem pupíku poslední měsíce těhu - vždycky mi zabral. Je sice drahej - asi 150 Kč, ale určo se vyplatí.

Tak se, holčiny držte, a kdyby jste se některá náhodou pustila, tak držím pěsti, ať to dobře dopadne 😉.

jirule33
16. lis 2008

Ivko, tak to sis teda " užila" 😠 Hlavně že jsou prckové v pořádku 😉 A rodit budeš přirozeně? Teda jestli by jsi chtěla když jsou hlavičkama dolů.Aspoň jsi to tam okoukla.Taky jsem v 32tt měla nařízený klidový režim, čípek OK ale dost mi tvrdlo břicho.
S těma plnejma porodnicema je to hrůza!!! I Olomouc je plnej, hlásila Smil, leží tam s trojčátkma, mají plnou i dětskou JIP.

andy5
16. lis 2008

Ahoj holky, můžu se přidat? 4.11. jsme se dozvěděli, že také čekáme dvojčátka, jsme moc moc šťastní. 3 roky jsme se snažili a teď to konečně u 2.IVF vyšlo a ještě takhle krásně duo. Teď v pátek 14.11. jsem byla na kontrole a máme i srdíčka, tak věříme, že snad bude vše ok. Snažím si to užívat naplno i s poměrně četnými nevolnostmi. Nevíte někdo nějaké rady? Zkouším zázvor ten krapet pomáhá, ale není to na dlouho. Chtěla jsem se zeptat doktor mi navrhl, že si můžeme nechat udělat v 10 tt bio sreening /triple test/, souhlasila jsem -pro zdraví zlatíček cokoliv, ale asi jsem včera tou radostí, že je vše v pořádku, moc nedávala pozor, když mi to vysvětloval oč jde a přijela jsem domů, úplně dutá. Jen si pamatuju, že mám dorazit na lačno a s dvěmi zkumavkami moči. Dělali Vám ho některé? Včera jsem se vrhla na net a snažila získat nějaké info, ale spíš tam byli samé negativní věci - jako velká nepřsnost tohoto testu apod., tak nevím co si myslet. Budu ráda, když písnete.

Přeji Vám hladký průběh těhu, hodně zdraví a pohody 😉

ipuska
17. lis 2008

Ahoj Adro, já jedu ještě v pátek na kontrolu, protože jsme měli jen jedno srdíčko, tak uvidíme. Jinak bolesti už nemám, mám akorát nevolnosti a motá se mi hlava.

Holky chtěla jsem se zeptat na porod, budete rodit normálně nebo císařem? A bere se to jinak když jste otěhotněly normální cestou nebo po umělém oplodnění? Včera jsem koukala na porody on line a teď mám strach z porodu(trochu předčasně) 🙂 . Bylo tam asi 20 ukázek 😒

dada134
17. lis 2008

Ahoj holky,jen tak se vás chci zeptat,kdy jste balili tašku do porodnice?Nebo to bylo podle stavu a dr.?Co je vše potřeba v lékárně?Děkuji za odpovědi.

jaanja
17. lis 2008

.. tak jsem napsala tááák dlouhej vzkaz, a nějak šikovně ho smazala 😖

jaanja
17. lis 2008

Jsem moc ráda, že se ozvala murečka.. 🙂 myslela jsem na ni přes týden, že se musím poptat, jak se má, a než jsem se k tomu dokopala..

ipuska: porod závisí hlavně na poloze dětí. Většina porodnic rodí dvojčata přirozeně jen když jsou obě hlavičkou dolů, a samozřejmě nejsou žádné komplikace...

dada: tašku mám sbalenou asi 2 týdny, pro jistotu... v lékárně jsem brala bepanthen, líh, porodnické vložky a kalhotky, kousky buničiny, vložky do podprsenky.. to by jako základ mělo stačit..

andy: a určitě už jdeš na tripple test? mně přišlo, že se dělá až tak od 14tt 😕 Jinak kromě moči se brala ještě krev.. pak ještě existuje NT screening, to je myslím kombinace utz a odběru krve, a to se dělá někdy kolem toho 10tt. Ale tak se neboj zavolat svému dr., určitě ti to on nebo sestřička znovu vysvětlí. Na nevolnosti zkus homeopatika, ale chtělo by to nějakého zkušeného homeopata.

ivka: taky Tvým mimčům vzkazuju, ať ještě vydrží... snad už bude dobře..

fanys: to teda taky smekám klobouk, jak dlouho a v jakém prostředí jsi pracovala! Jako sestřička pak určitě práci seženeš.. Přidávám se k Tobě bohužel s antibiotikama ☹ Včera večer jsem na toaleťáku objevila takové mini červené ďupky, ale docela v klidu jsem usnula, že to bude jen z nějaké oděrky.. v noci jsem si ale všimla, že mám růžovou moč.. volala jsem do nemocnice, dr. mi doporučila hodně pít a ráno přijít, že by to mohl být zánět močového měchýře.. Sice jsem na chvíli ještě pak usnula, ale jinak už jsem se nemohla dočkat rána, protože zánět moč. měchýře už jsem kdysi měla, a mělo to daleko drastičtější průběh, teď jsem žádné další příznaky neměla. Přítel frčel ráno do Prahy, tak jsem se svezla do té nemocnice, kde mi vzali i krev, a poslali domů, že výsledky budou za dvě hodiny.. tak mám bohužel ten zánět, až se teď přítel vrátí, tak pojedeme pro antibiotika.. Moc mě to mrzí, celé těhu bez potíží, bez prášků (jen s tím železem), a teď... včera jsem odpo běhala doma bez ponožek a moc jsme netopili, tak nevím, zda je to jen z toho, ale tak určitě to nepodceňujte a pořádně se oblékejte!!! k tomu jsem ještě začala malinko špinit a cítím podbříšek, tak jsem zas dost vyplašená.. 😕 .. snad mě v nemocnici uklidní.

septim
17. lis 2008

Jaanja: uvidis ze to bude bobre, kdyz uz jsi skoro na konci. Zanet mocaku je opravdu neprijemny dost jsem na to trpela. Ale to spineni nepodcenuj, kdyz jsem zacala spinit tak si me tam nechali protoze jsem rodila. Budu moc drzet pesticky at vse dobre dopadne 🙂

fanys
17. lis 2008

ahoj holky 😅
jirulle a jaanji vítám do klubu nemocných tehul 😒 hezky odpčívát,klid,a oblíkat.já sem krásne čajíčkovala čajema od tekanee a pak sem na krabičce vyčetla že je v tehu nesmím...............ale to už je jedno.atb jsou stejne horší než nejaké čaje,ale je to nejaká vlezlá angína ,trvá na mu jvkus už dlouho.
díky za rady a porady ohledne toho svědení,je to prkotina ale nedá se to vydržet,možná je to nejaká reakce na léky.murecko dík.

ivko držím palečky,já se chystám rodit na bulovce alle od 5-15 prosince malujou porodní sály,takže sem je ukecala na sekci práve toho 5.

andy gratuluju 😅 po ránu než vstaneš z postele zabíra kousnout do nejaký sušenky,bebe nebo tak něco,jinak v lékarne sem si koupila zázvorové lízatka na nevolnost ,to pepremintové nic moc ale zabírali.......jinak v 10.t.t. se delá tzv.doubletest,ne triple ten až v 14.16.týdnu,nevím jak jinde u nás se doubletest platil,nehradí poj.jestli tam není genetický problém a doporučení,k tomu se delá podrobný uz,a odběry krve.
je to prý více hodnověrný než triple,i když u nás-co doktor to názor.

ipuško..co se týče porodu,není rozdíl jestli je to gravidita spontánní nebo ivf.....spíše se jen na tehotenství pohlíží jako po ivf na rizikové.......já budu rodit sekcí.....neděs se dopředu porodem...........nemužu to rozvádet protože sem holkám slíbila že o porodu už ani nemuknu 😝

dada..........tašku do porodnice mám už zbalenou dloooouho,jen sem doplnila pár maličkostí.....jaanja ti napsala co potřebuješ,všechno se dá dokoupit.......

jo jaanji já myslela že už to máš holka za sebou jak sem od tebe nic nečetla.............jinak doporučuju boruvky,mražené to je jedno a hoooodne pít.a být v teple.

tak zatím pa

skarbek
17. lis 2008

Ahooooj maminy! 🙂
téda vy jste se rozjely se psaním... měla jsem co robit,abych to teď všecko dočetla a byla v obraze 😅

jaanja: jejda,močák to je prevít,smůla,že tě to tahle ve finiši chytlo ☹ ale jinak se ničeho neboj,i kdyby jsi rodila zítra máš krásný 36.... závídím 😉 holčičky stále hlavičkama? jsem zvědavá na ta jména..... 😉 tak se kurýruj a držím palec,kdyby něco 🙂

Úplně se tu obměnilo osazenstvo 😅 ...je vidět,jak to letí,za chvíli už i vy budete mít plné ruce práce 😀
....jééé těhu bylo hrozně fajn 😵 tedy dokud nejsou problémy...

Holky držte se zuby,nehty co nejdýl a v pohodě a kdyby náhodou,ať to dobře dopadne!!! Budu Vás samozřejmě kontrolovat 😉 ,ale spíš už jen číst než psát... Mějte se hezky...

lucieno
17. lis 2008

Ahoj holky, tak mi to nedalo a musím se přidat do diskuze. V květnu čekáme jednovaječná dvojčátka 😀

Andy, pokud Ti lékař nabízí toto vyšetření, určitě ho využi! Pokud dostaneš doporučení, měla by ho hradit pojišťovna (záleží však také na nemocnici) Já například u Apolináře v Praze neplatila. Tento test kombinuje ultrazvukové vyšetření tloušťky nuchálního projasnění (NT = nuchal translucency) - nejčastěji v 12.-13.tt - s vyšetřením krve matky (odebírá se 2 hormony hCG a PAPP-A), které je provedeno o cca 2 týdny dříve. Kombinace těchto dvou metod umožňuje detekci 75-80% dětí s Downovým syndromem. Tradiční screening prováděný v 16. týdnu - tzv. trojitý test dokáže zachytit jen 50-60% dětí s tímto syndromem.

Pokud jde o porod, nezáleží na způsobu otěhotnění, ale hlavně na poloze dvojčat (méně i na stáří těhotenství v době porodu). Pokud nebudou dvojčátka obě hlavičkou, tak dnes již sotva najdete porodníka, který by vás "odrodil spontánně". Navíc poloha áčka zadečkem a béčka hlavičkou je dnes již téměř jediná absolutní indikace k císařskému řezu.

Tak hodně sil a držte se 🙂

beda
17. lis 2008

Ahojík.Jejda to je novinek a nových maminek,budoucích!
My jsem v poho,byly jsem o víkendu u tchánovců,májí své mouchy,ale dá se to!Bojím se pátku,ale zaroven těším,maminky řídíte ještě některá?Já dnes jela,říkám si že možná taky naposled jako těhu,máme stareho favoritka,taakže vlest tam je zážitek,vždy si zamču volant,sedadlo si posunout nemožu,jsem malá a na pedály bych nedošáhla.Jinak jakmile sedí,musím se poslední dobou hodně rovnta,pravé mimi je hodně pod žebrama a tlááááááčččččííííííííí!Ne záchod chodím cca co hodku až dvě přes den a v noci tak 2 za noc!Jonak mne nic není,sice se občas objeví poslýčci,ale zatím nic vážného.Na jednu stranu bych si přála do toho pátku porodit,at tam neležím jen tak a na druhou stranu říkám si že je dobře že su mikmi ještě tam,at pěkně rostou!
Fanys a Jani držte se!A vlastně všechny těhulky

daiquiri
18. lis 2008

Ahoj všem nastávajícím maminkám, koukám, že se to tady parádně rozrůstá 🙂 A konečně taky i někdo z Prahy a okolí 😀
Všem vám přeju ať miminka vydrží v bříšku co nejdýl a hlavně ať všechno proběhne bez komplikací! 🙂

jirule33
18. lis 2008

Ahojte 🙂

Bedo já ještě řídím, sice se mi řídí blbě kvůli břichu, ale po vlastních je to ještě horší 😀 tak volím menší zlo.A jsem ráda že auto máme jinak bych už fakt nemohla nikam.

Dnes jsem byla na kontrole, tak čípek OK, děloha už má 40cm a nepřibrala jsem nic.v pondělí jdu do nemocnice na monitory, já myslela, že mě pošle už tento týden anic.Ptala jsem se do kdy u nás v nem. nechávají dvojčátka tak prý do 38tt 😕

daig, teda vy už máte 3,5měsíce toto letí 🙂 Jak to zvládáš s prckama? Četla jsem že ti v noci krásně spinkají, to je bezva, alespoň si odpočineš 😉

daiquiri
18. lis 2008

Jirule,leti to hrozne!🙂Vsak se taky za chvili dockas.Deti jsou hodny,jen Pavlik je trochu vzteklounek,Barca je zlaticko,ale tu pro zmenu trapi prdiky,takze vecer je to peklo,ale spis,ze mi je ji lito.V noci spinkaj krasne,asi po tatinkovi😀

beda
18. lis 2008

Jirul.jojo u nás taky nechávaj do 38.to je prý u dvojek upně normální,doktorka mi to takl říkala a já to věděla,počítám s tím,no u mne to vychází +-na 12.12,tak jsem zvědavá,já bych ráda 5.12!to má i manža narozky,tak by to bylo veselé!
Dai:letí to strašně,v těhu se to táhne,a pak z miminka letí,vidíem to u Lucie,ani nevím kde ty 2 roky jsou!

jirule33
18. lis 2008

No já mám narozky 9.12 ne že by se musely trefit ale budu ráda když vydrží co nejdýl v bříšku pro jejich dobro 😉

dada134
18. lis 2008

Ahoj holky,prosím o vaše zkušenosti.dnes jsem byla na KO a dr.říkala,že je mezi nimi větší rozdíl,holčička má 1100g a chlapeček 950g,tak musím na kontrolu za 10 dní,jestli se ten rozdíl trošku srovná.Jinak prý vše OK,ale jsme z toho trochu vyplašení.Neměla jste to tak některá podobně?

fanys
18. lis 2008

ahoj holky 😎

dada -to je uplne normální ten rozdíl mezi A a B,nestresuj se,my jsme to měli taky tak,jedno dítko mělo 1690 a druhé jen 1270,ted už jsou přibližne nastejno.neřeš to je to u 95 procent dvojčat je to podobný.i po porodu je to věčšinou tak že váhy jsou rozdílný.v klidu.... 😵

dnes mi volali holky z práce že mám jen po odběrech 87 hemoglobínu v krvi-železa,málo erytrocytu,streptokoka v kultivaci,a vzhledem kto mu že sem měla v pá vyšší tlak než normal o nejakých dvacet,a že mám oteklé nohy tak si mám jít v pá lehnout............mám si vyřídít předoperačku,ekg atd., ktomu ty atb a angína která neodchází ,svědení nohou ............to mám fakt pech. ☹
prý si pro mne dojedou osobne jestli se nedostavím,tak taky budu smlouvat až se budou hory zelenat.
je fakt že ty moje kotníky nejsou už videt,a šílene mne bolej nohy že mám problém chodit............
bedo držím palce a prosím mysli na mne taky at to ukecáme 😖

fanys
18. lis 2008

................................................................................................
janja abych nezapoměla jak je tobě?je to lepší?atb zabrala?

daiquiri
18. lis 2008

Dada,moji meli i v tehu rozdil 600g,to se doktorum uz zdalo moc,kvuli tomu jsem pak rodila cisarem ve 33tt.Nakonec ten rozdil byl mnohem vetsi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru