Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
11. kvě 2013

@koksi
@dexin
ja z toho byla cela prekvapena!
kdyby to tak slo prirozene!
uvidime. treba mi to nakonec povoli i kdyz jak sem psala boji se abych tam neodpadavala...

ja vim jeste mame cas. jen se bojim teh rordilnych vahovych prirustku...
tak uvidime.

arabiana
11. kvě 2013

@werinka1 Neboj, to dozenete. Me to taky prislo desne vzdaleny, porad jsem tady koukala do mobilu do kalendare kdy uz budu aspon 34,35 atd. Zdalo se to nekonecny. Ve ctvrtek uz tu budem taky mesic. To mas ale krasnej cipek, me kdyz lapili v tom 31.tt tak jsem mela uz jen 1cm a na prst otevrena, proto mi rekli, ze uz me nepusti. Stacilo by dele stat, coz by doma nebyl problem hihi a porod by se mohl spustit. A holky mely 1350 a 1500g myslim.

A jak ti v nemocnici chutna? 😀

gyty
11. kvě 2013

@jarkalada
a nevis co ty plodove vody? A je mensi a ma ji na dolni hranici a B je vetsi a ma ji na horni hranici
pry to budou sledovat spolu s vahou deti casteji ale co to znamena a co to muze zpusobit? obavam se aby bylo vse v poradku..
podle tabulek na netu je A presne podle tydnu odpovida ale B je o dost vetsi co jsem koukala na ty tabulky....jsou navic pro jedno mimco a tak si rikam jestli nejsou obe vetsi ....
dr rikala nestresovat se, ale kdyz clovek nema info tak je to tezky

jarkalada
11. kvě 2013

@gyty plodovky nevím. Ale kdyby to bylo nějak extrémně málo nebo hodně, určitě by tě víc informovali, to budeš mít dobrý 😉

gyty
11. kvě 2013

@jarkalada taky si rikam...ale stejne clovek se hned zacne strachovat...
proste jeden ji ma vic a druhej zase min
uvidim pristi tyden co v nemocnici 😉

werinka1
11. kvě 2013

@gyty Jj, vím že tu cukrovku máš. jen jsem si chtěla napsat zkušenost tady z nemocnice. Když jí ta holčina dodržovala fakt poctivě, tak se jí ta plodovka právě sama upravila během týdne. Netušim zda to přísné dodržování má vliv nebo ne.....

werinka1
11. kvě 2013

@arabiana Mně to v tuhle chvíli přijde jako nekonečný. Až vylezu, nebudu si umět ani koupit rohlík. Tady totál zblbnu 😠 Včera jsem měla slíbenej utz a nekonal se. Dneska na to prý čas bude a už si nedělam iluze. Asi si řikaj, další 2 měsíce čas 😠 Co se týče stravy.....no já mam bezlepkovou dietu, takže trochu o něčem jiném. Na hlavní polední jídlo si nemůžu stěžovat, chutná mi. I sem se naučila jíst polívky. Ale snídaně a večeře jsou studené a neustále dokola bezlepkový chleba, kterýmu moc nefandim a donedávna to byl polystyren (ty rýžový chlebíčky bleeeeeee). Takže mam nakoupenou zásobu jogurtů apod. a tim se krmim jinak bych tu byla převážně o hladu. Ale kdybych nemusela dodržet bezlepkovou, myslim, že by to bylo naprosto v poho. Ostatní mají výběr ze 3 jídel a večeři taky studenou, ale výběr z 2 menu (většinou sýr nebo šunka apod.).

arabiana
11. kvě 2013

@werinka1 Neboj, to utece a deticky pekne vyrostou, holcicky?
Me tady taky docela chutna, jako snidane jsou jasny, pecivo, syry, uzenina jednou tydne, prave jogurtu az moc. K obedu je dost casto bramborova kase, protoze tehotny maji stejnej jidelak jako kojici. Veca je taky studena, tak 2x tydne tepla. K tomu mlicka, ty uz nemuzu ani videt, banany a jabka, porad do kola 😀
A mas sanci, ze by te pustili domu?
Ja porad doufala aspon na vikend, ale jsem bez sance.Muzou kazdou chvili vypadnout. Acko tam uz ma hlavicku uplne nacpanou.

werinka1
11. kvě 2013

@arabiana Jj, holčičky. No jsem zvědavá jak ten ultrazvuk, až se někdo uráčí mi ho udělat 😅
Já skoro žádné jogurty, přesnídávky, pudingy nedostávam. A právě to mam hodně ráda a přitom je to bezlepkové. Furt dokola bezlepkový chléb a lučina, sýr nebo šunka. A jablka sem tam banán. Ale jinak jsem tu neměla hlavní jídlo ještě 2x. Střídají to a fakt vaří chutně.
Šance na propuštění spíš minimální. Ne že by nebyla vůbec, ale ta placenta pořád neni tak jak by měla být a nechtějí riskovat s propuštěním. Navíc prý když jsem ze vzdáleného města a do nemocnice to máme trošku dál takže kdyby něco je to prostě na prd. Kdybych byla přímo plzeňská taky by na to koukali jinak.
Ty máš jisto, že dýl jak měsíc to nebude, to je paráda. Z mého pohledu 🙂 Tak ještě držte! 😉

werinka1
11. kvě 2013

Tak se uzt přeci jen konal!! Ačko má málo plodovky, ale prej teda zatim nic tak hroznýho a ještě se může upravit. Dostanu nějaký kapičky a mam spíš polehávat a na boku. 😕 To nevim jak to může mít vliv...ale zřejmě teda jo. Placentě prý chybí jen pár milimetrů a bude vytažená. Ale tak rychle to zas nejde, tudíž další 3 týdny tu mam jistný. Do toho 32 týdne. Pokud se nevytahne už se prostě nevytahne ☹ A pak bych tu byla fakt do konce 😠 Jelikož jsou holky hlavičkou dolů, tak mě prý (pokud bude placenta ok) nechají rodit normálně! Uffff. Mam být ráda?? 😅 😕

dexin
11. kvě 2013

@werinka1 buď ráda! A ještě jednou drž se!

werinka1
11. kvě 2013

@dexin 🙂 Díky!

koksi
11. kvě 2013

@dexin zkouším to furt ale ony prostě se to nenaučily. :-/ když je k prsu dám tak si jen tak bradavku požužlají něco málo jim tam asi vyteče ale pak se vztekají , brečí ..nejsou schopny pořádně si to mlíko vytáhnout :-/ chjo.... je to pakec.. tak právě aspon odstříkávám ale jak už jsem psala ..není to nic moc.. teď jedna vypije 120ml..a já tak tak odsaju těch 60m. :-/

anitta
12. kvě 2013

@koksi ahojky netrap se tim kojenim doted jsi to zvladsla super a holky mely mlicko jen tvoje . Pokud to uz nejde tak dej Ynutrilon at jste v klidu vsechny . 3 mesice kojfni je na dvojcatka veliky uspech! Dulezita je maminka v klidu nez unavena a vystresla ze neco nejde.

gyty
12. kvě 2013

@werinka1
jak uz si tam vubec dlouho?
ja s prvnim lezela dva mesice...a to se mi taky zdalo nekonecny....ted nejdriv 14 dni pak jen par dni ale vzdycky na me sly mrakoty ze me zase zavrou do nemocnice....
ale nez se doma strachovat, ze se neco stane, je samozrejme lepsi byt primo v nemocnici!
kolik holky cca vazi?
to ti odhadli?

@koksi
taky souhlasim, dulezitejsi je nestresovat se. kdyz to nejde tak to nejde. neda se nic delat. radsi byt psychicky v pohode nez vynervena ze se nevede. i ten stres de z tebe na mimca. ja si kojeni s prvnim hrozne uzivala a nechtela se ho vzdat tak by to melo byt a ne se nervit. znam spoustu maminek co to vzdali po prvnim mesici. takze s dvojcatkama 😉

werinka1
12. kvě 2013

@gyty Už jsem tu měsíc a zřejmě další budu. Pak se uvidí, ale je možné, že že do konce ☹ To si momentálně nedokážu ani nechci představit. Před týdnem měly holky 1150 a 1100g. Odchylka utz je prý 10-15%. Žádný cvalíci ☹ Ale prej odpovídáme. Co jsem tak našla na netu, tak jsme spíš ta spodní hranice, ale důležitý pro doktory je to, že prospívají stejně. Budou prý kontrolovat průtoky častěji. Můžu jen doufat, že budou prospívat obě stejně i nadále a ta plodovka se třeba ještě upraví 😒

anitta
12. kvě 2013

Ahojky . Holky cekate jedno nebo dvojvajecna dvojcatka? Ja dvojvajecna po ketu .

kacikaci
12. kvě 2013

ahojky, trpíte nebo tprěla jste některá na oteklé nohy? mě poslední tři dny, jak je tepleji, otéká hlavně levá noha, skoro s enevejdu do boty, je to dost nepříjemné, sprchuju studenou vodou a mám je co nejvíc nahoře, snažím se nosit i kompres. punčochy, ale když je nad 20st. tak je mi z nich zle, páč se přehřívám ☹ tlak mám normální či nížší, ještě jsem neměla vysoký, takže preeklampsie by to být neměla..existuje něco, co mi může ulevit alespoň trochu? z prvního těhu to vůbec neznám a to jsem bla těhu přes léto přes ty největší vedra :(

dexin
13. kvě 2013

@kacikaci já trpěla u obou těhotenství ke konci! Byla jsem šťastná za letní děti a myslím, že se mi to nevyhne ani teď! Musíš prostě odpočívat a nohy pěkně nahoru!

kacikaci
13. kvě 2013

@dexin snažím se odpočívat, ale s tim mým drakem, to stejně moc nejde :(
dneska jsem byla v poradně, kluci jsou ok, čípek 3 cm, akorát jedno mimi natočené stále KP, tak doufám, že se ještě stihne otočit..prý už tam mají maličko místa..jinak mě už odeslala do rizikovky v porodnici, tak jsem zvědavá, co mě tam čeká

simonac
13. kvě 2013

ahoj holky, všem moc gratuluji a držím pěstičky at vše dobře dopadne, kdysi jsem sem taky chodila, dokonce jsem i mrkla na nějaké své příspěvky - bylo to někde kolem strany13, ted je to 989 tak je vidět, že je tu opravdu živo, naše dvojčátka měli včera pět, tak už je to trochu o něčem jiném

arabiana
14. kvě 2013

Holky co mate taky miminka na leto, koupila jsem letni deky do kocarku, nebo ve vedru na ne dam jen plinku. Ale co pak koupit treba na zari? Koukala jsem, ze je nakej jarni-podzimni fusak, ale to se mi nechce kupovat, protoze pak zase hned zimni. Jak to teda vyresit, postaci jim silnejsi deka?

arabiana
14. kvě 2013

@anitta Dvojvajecny holky🙂

kacikaci
14. kvě 2013

@arabiana dcera se narodila v září, kdy bylo ještě dost teplo, to jsme to řešili dekou nebo jen byla v zavinovačce..a když přišel podzim, byla v zavinovačce tepleji oblečená a přikrytá dekou, až v zimě jsme vytáhli fusak..a stačilo to..rozhodně nezmrzla 🙂

arabiana
14. kvě 2013

@kacikaci Ja prave ted nevim, az je budu vozit a strojit tak verim, ze si to osvojim, takhle kdyz clovek jeste dokupuje mam tendenci kreckovat🙂
A jaky jsi mela fusak na zimu?

kacikaci
14. kvě 2013

@arabiana u dcery jsme používali tenhle http://www.babyhit.cz/zavinovacka-do-autosedack..., když byla velká zima, byla ještě schovaná po dekou..hodně jsme jezdili autem, a venku někdy bývala ve vajíčku (autosedačce na kočárku) takže jsme to skloubili, abychom jich neměli víc..stačilo to bohatě..
teď pro kluky máme připravené zimní emitex http://www.zbozi.cz/?q=Zimní+fusak+Emitex+Combi... - bojím se, že v zimě už budou muset být ve sportáku, tak proto tyhle silnější, aby byli více chráněni..ale i proto, že budu chodit s dcerou na sáňky, a budeme asi dýl venku v zimě, než jsem bývala s ní..

zvalentova
14. kvě 2013

@arabiana ahoj, loňské září bylo dost teplé, uvidíme jak letošní. Dětem jsem dávala na oblečení jen lehký přehoz, později deku. Fusak mám jen jarní/podzimní od Little Angel
http://www.littleangel.cz/product/fusaky/fusaky...

Klasický tlustý by se mi do sporťáku a ještě s nánožníkem nevešel. V tomhle jsem je odvozila celou zimu a bohatě stačil. Mám ho i teď na přechodné období rozepnutý a můžu říct, že to bylo hned po kočáru nejlepší investice.

kacikaci
14. kvě 2013

taky se na konci těhu cítite nebo cítiliy jste se tak unavené? já si poslední asi 4 dny přijdu jak přejetá parním válcem, vůbec nefunguju, jen sedim nebo ležim 😒

arabiana
14. kvě 2013

@zvalentova
@kacikaci Diky za tipy.Mrknu na to.

anitta
14. kvě 2013

Ahoj holky
Ja jsem pro holky uz koupila take ty zimni fusaky do autosedacky emitex jsou super.

Dnes me pekne picha v brise holky kopou a adoufam ze je to tim jak se napina a roztahuje deloha

No ja uz ted funguju jen dopoledne nebo odpoledne . Proste pul den neco delam a druha cast dne je v sede nebo v leze jinak me to bricho tlaci a picha :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru