Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

broukb
6. říj 2010

@provazek ahoj kotě, teda věřím, že je ti tam dlouhá chvíle viď? Snad už tě nebudou dlouho trápit 😉 Hlavně, že jste všichni v pořádku a příští týden si už budeš užívat s těma svýma pokládkama. 😵
Jinak já jsem dnes po poradně v porodce a nějaký posun tam je, ale ne moc velký..hráz 1cm (minule psali 2cm), kontra na monitoru žádné (minule byly 3 😠 ) a volně prostupná na prst (minule prostupná na prst pevně, tak to zas takovej pokrok neni) Každopádně dneska tam byl jiný dr a říkal, že si myslím, že by se to do neděle mělo rozjet (dokonce do mě hmátnul a něco mi tam pošolíchal, od tý doby trochu krvácim, tak myslim, že to dělal aby to urychlil) Pokud se to nerozjede tak mám v pondělí ráno nástup na oddělení. 😖 Když budu v po aspoň na 2 prsty otevřená, tak mi prý zkusí prdnout vodu a budou čekat, jestli se to rozjede (na přirozený porod) , prý se nemusím bát, celou dobu mě budou hlídat a kdyby něco hned přistoupí k císaři. Kdyby se to ani tak nerozjelo, tak mě kuchnou a bude. 🙂 tak mám radost, že už je aspoň výhled že se bude něco dít...akorát když nebudu v po.na ty 2 prsty, tak si tam taky poležim, než se pootevřu. 😅

Doufám, že je to srozumitelný, ale bylo toho tolik co mi říkal, že sesmolit to,to je něco. 😀
@monstri gratuluju ke kontrole a negativvnímu NT dětičky máš krásný!
@annamat9 já koupila pampers 1 premium care jsou to ty od 2kg...prý i 3 kiláčkům jsou ty větší moc velký.
@kathy.skal klobouk dolu s dvojkama a látkovky 😅 nechci se tě dotknout,respektuji každého názor jen přidám ten svůj. Nějak tenhle trend nechápu a nikdy jsem ho nepochopila, je to podle mě krok zpátky a zbytečná práce navíc. Vím, že to není stejné jako kdysi, ale stejně..pokaděný plínky si vozit všude sebou abych je doma mohla vyprat, nejlépe je mít ještě odmočený, věšet to a skládat. Navíc si myslím, že ani pro mimi to neni žádná úleva oproti suchým papírovkám. A že to vyjde levněji a o kolik?? započítáš si prášek, energii, pračku a tvůj čas..mám taky kamarádku co propagovala eko plínečky nakoupila sadu za 6000,- a po týdnu používání začala čím dál víc využívat papírovky a pořád se na něco vymlouvala..no nakonec to dopadlo tak, že kupuje papírový a látkovky leží ve skříni 😀 Je to krásný jak jsou barevný i ta myšlenka chránit planetu, ale pro mě to teda neni 😉 Nemyslím to zle a jestli se je rozhodneš používat určitě si hrdinka a aspoň trochu přispěješ k ekologii 🙂

lenca78
6. říj 2010

@monstri to je krasne foto, jak tam jsou za sebou 🙂

kanegoo
6. říj 2010

Ahoj holky, snažím se dočítat a reagovat budu jen sem tam.
@broukb Brouku, já mám stejné dilema, ale řekla jsem si, že si prcci sami vyberou, jak budou chtít přijít na svět. A jelikož jsme už hlavičkama dolů, tak asi chtějí spontánně..
Já teda slyším poprvé, že se porod u dvojčat nevyvolává, ale jde se jen císařem..

@bejatka333 Já taky budu rodit v Třinci.. Manželka našeho generálního rodila dvojčátka minulý listopad, spontátnně a byla moc spokojená - prý kolem nich lítalo asi 20 lidí připravených na jakékoli komplikace!
Tak doufám, že u mě to bude podobné a nebyla to jen protekce pro pana ředitele!
Bejat, není kamarádka z Bystřice?

Jdu dál... Možná se dočtu, že Brouk už porodila a já se tady vypisuju 😀

kanegoo
6. říj 2010

@broukb Aha, tak ještě ne, pořád 3 v 1 🙂

kathy.skal
6. říj 2010

@broukb no jo, zkusíme a uvidíme. Levněji to vyjde o dost - ale nesmím započítávat ten čas, kdy budu běhat kolem pračky a věšení prádla. Nákup plínek vyjde asi na 11 tis., což je sice do začátku darda, ale když jsem propočítávala, kolik by stály papírovky, tak ... 🙄 Já jsem na nich taky vyrostla, a to se ještě vyvářely a žehlily 😉

lenca78
6. říj 2010

@kathy.skal Ja mam kamaradku, ktera ma holcicky dvojcata a kluka k tomu a pouziva latkovky. Sla do toho z ekonomickych duvodu a myslim, ze je to levnejsi nez papirove pleny. Bydli ale v baracku a maji v suterenu kotelnu, ve ktere ty pleny susi. Takze ji to parada uschne.
Ja do nich nejdu i z toho duvodu, ze v nasem byte 35 m2 uz ted neni hnuti, natoz s dvojcaty a susakem plnym plen. Ale abych se nerouhala, kamaradky miminko ma atopicky ekzem a melo tak strasny reakce na papirove pleny, ze u tech latkovych nakonec taky skoncila. Tak aby to taky nebyl muj pripad 🙂
Preju ti,aby se ti osvedcili a aby jsi s nima byla spokojena.

kathy.skal
6. říj 2010

@lenca78 tak to koukám, že jsme na tom dost podobně. My máme byt 42 m2, a to možná i s balkonem ☹ do toho ještě 4 kočky 😵 Ale fakt je ten, že opravujeme baráček a na jaře se chceme stěhovat, takže už to nějak doklepeme 🙂

matteka
6. říj 2010

@mikii jsem zaregistrovaná, mám kartičku - ale ještě jsem ji nevyužila. No zítra tam jede manža, tak chci aby koupil 3 balíky a taky ještě jednoráz.přebalovací podložky - ty jsou taky pro členy levnější. Tak uvidíme, ale myslím že jsem nikde nečetla, že by to bylo omezené počtem. Ikdyž tyto slevy v Globu určitě využijeme na ty příkrmy - těch je tam vždy dost a většina. Ale i teď tam občas něco je

lenca78
6. říj 2010

@kathy.skal Stehovani vam zavidim. My se taky budeme muset prestehovat, ale na to nemame penize. A dokud nepujdu znovu pracovat, tak by nam nikdo hypoteku nedal. Tak to tady mame na dva tri roky minimalne.... Jsem zvedava, jak to tu v tom malym byte psychicky zvladnu 🙂
PS: Mame jeste zlatyho retrivra🙂

matteka
6. říj 2010

ohledně látkovek - my máme ten samý problém jako lenca78 - malý byt, takže by nebylo kde sušit. Souhlasím s broukb, ale nic proti těm kteří do toho jdou - spíš je obdivuju 🙂

provazek
6. říj 2010

broukb-no vidis holka,tak treba uz v utery se dockame a budeme obe mamy. Uz aby to bylo. Me vcera rano doktor natesil pri vysetreni,ze nalez je jinej,ze to bude jeste tento tyden,zrejme ve ctvrtek. Bohuzel nadseni netrvalo dlouho a pak prisel primar a pry at tam jeste ten tyden vydrzi. takze nic. Jinak me taky vcera nak uvnitr stouchnul,protoze jsem taky krvacela,ale to je pry normalni. broucku budu na tebe myslet,at to vyjde a za par dni uz budes mit drobecky u sebe.

broukb
6. říj 2010

@kathy.skal j jak jsem psala nemyslim, to jako útok a fandím ti 😉 jen já bych na to prostě neměla se stim patlat. 🙂
@kanegoo jj pořád 3v1právě mě potěšil ten dnešní dr,že mě uklidnil, že neni čeho se bát, že tam budou připravený kdyby se něco dělo 😅 , ale doufám, že je potřebovat nebudem 🙂

kanegoo
6. říj 2010

@broukb To je dobře 🙂

Kecalky, píšete nějak rychle - nestíhám!!! 😀
Zrovna jsem četla, jak některé popisovaly porody a slzy jsem měla v očích..
Asi budu při porodu bulet jak amina - hlavně když uvidím mimi. Tak doufám, že alespon počkám, až uvidím obě, abych byla schopná druhého prďolu vytlačit!! (tzn. že jsem ready na spontánní porod, ale uvidíme..)

betina
6. říj 2010

ahioj kočky!

ufff, teda vás dočíst 😀

@broukb tak jsme dneska holka dopadly obdobně 😀 byla jsem na kr.tak váhový odhad 2,9 a 2,7, otevřená na prst, čípek měkký, tak bud se to rozjede samo, ale jinak nástup příští úterý, v 6.30 ráno, budou vyvolávat a chtějí přirizeně, že jsou kluci krásně nachystaný,takže tak..a jak píšeš v případě jakýchkoliv komplukací císař...dneska tam teda dovezli maminku, co začínala rodit....no dobře mi z toho nebylo, ale nám už taky není dobře co?
@provazek tak ty si to odkoutíš v nemocnici, není teda co závidět s tím ekzémem, ale určitě to po porodu zmizí..nejsem si jistá, ale nemůže to bát stejný jako ta těhu cukrovka?

betina
6. říj 2010

jinak plínky..látkovat nebudu, nemělo by mě to kde schnout, už takhle pro tu svou rodinu peru obden a tak tak to bude v zimě schnout, sušičku zatím kupovat nebudeme.

broukb
6. říj 2010

@betina 😀 téda tak to sme se vzácně shodli 😀 aspoň si nebudem závidět, že už to má jedna za sebou..byla by sranda kdybysme nakonec rodili všechny stejně i s provazkem 😉

annamat9
6. říj 2010

@kathy.skal tak to tě teda obdivuju, s dvojkama už je tak dost práce a ještě látkovky. No já bych do toho nešla ani za nic, radši si připlatim.

No a byt.., my máme 1+1 v kuchyni má malá postel a je v počítač a jídelní stůl. No a v druhé místnosti je obývák, ložnice i dětský pokoj 🙂 Jen fakt nevím kam narvu postýlku a potřeby pro mimča, musela jsem třeba oželet přebalováýk protože bych ho musela nalepit asi na strop 🙂

sovicka_
6. říj 2010

@monstri máš opravdu krásný obrázek 😵 😵 😵 jsou hodní, že ti to takto dodatečně poslali 🙂

lenca78
6. říj 2010

@annamat9
@kathy.skal Holky,moc jste me potesily, ze nekdo taky bydli v malem byte. Ja uz si pripadam jak exot, kdyz se mi porad vsichni ptaji, kam ty dvojcata dame. No vim ja??? Nekam je slozit musime, kdyz vetsi byt nemame 🙂 Stve me to jeste vic nez otazka postacek a lidi z okoli, kdyz uz budu rodit, kdyz mam takovy buben 🙂
Jinak ja mam prebalovak na pracce, jedine relativne volne misto v tomto byte. Ale na komodu pro veci mimin uz misto nezbyde, musime poridit postylky se suplikem dole a kupovat vzdy jen aktualni velikost, jinak se nevejdeme.

sovicka_
6. říj 2010

@broukb látkovky opravdu vyjdou ve výsledku levněji, o tom bych já nepolemizovala.... ale látkovat určitě nebudu. Nedovedu si představit, že bych na to měla čas, druhak manžel by se s tím asi neskamarádil a přeci jen bych byla ráda, aby se o děti taky staral 🙂 A kde to v zimě všechno sušit? Zvažujeme koupi sušičky, ale i tak si myslím, že i bez látkovek pojede pračka a případně i sušička denně. Jen jaksi nejsou prašule... tak jsme se dohodli, že nejdřví koupíme vše potřebné pro děti - výbavičku, pak zbudou-li peníze, tak i sušičku. Akorát netuším, kam ji jako dáme 😀 Pračku máme pod kotlem.

Koukám, že vesměs jste v malých bytech... hlavně, že se bydlí vůbec někde, že? To je nejdůležitější 🙂 Ségra v pohodě vegetí s dvouma malýma dětma také v 1+1 a je spokojená 🙂 My jsme tedy ve větším, takže bych si správně asi neměla stěžovat 😅 😅 ale i tak s tím mám starost, protože byť máme víc prostoru, tak také víc nábytku a jaksi není kam ty postýlky narvat 🙂 Asi něco vyhodíme... nebo co. Já jsem hlavně vděčná za zahrádku, to je pro mě nejdůležitější, jedno dítě frknu do jednoho koutu, druhé do druhého koutu a děti - spinkejte 😀

Nevím, zda jsem psala - dnes jsem byla u svého gynekologa, jako v pohodě, ale nechápal, proč jsem si nechala zavést dvě embrya... holt zastánce jednočetných těhotenství, no... Ale jinak je fajn, jsem ráda, že jsem se k němu dostala. Udělal stěr z čípku (rok a půl jsem tam nebyla), udělal utz, viděla jsem prcky na velké obrazovce, mleli tam sebou, srdíčka bušila, krásné 🙂 Dostala jsem recept na další Utrouš a za 14 dní opět prohlídka. A už bude průkajda 🙂

sovicka_
6. říj 2010

@lenca78 jistě - přeci s nimi nepůjdete na ulici, to jsou fakt otázky.... Někteří lidé jsou divní.

Nedávno jsem si četla reakce náhodných chodců na dvojčata v kočárcích, velmi jsem se u toho bavila... a zároveň nechápala tupost lidí 🙂 Určitě tu ten odkaz už v minulosti padl, že? http://www.dvojcata.kat.cz/Reakce.htm

kathy.skal
6. říj 2010

@annamat9 když popravdě, my na to nemáme, splácíme byt i barák ☹ takže každá možnost jak ušetřit je pro nás zásadní... Děsně se těším, až ten byt prodáme... to bude hned lehčeji

lenca78
6. říj 2010

@sovicka_ vlastne mas pravdu, porad lepsi nez nemit vubec kde bydlet 🙂 Pro doplneni - moji druhou nejcastejsi aktivitou po modrem konikovi je navsteva aukra ci bazaru a rozprodavani naseho nabytku - aby se nam sem ty postylky nekam vesly 🙂

kathy.skal
6. říj 2010

@lenca78 no... do mě ze začátku každej rýpal, že budeme muset dát pryč kočky, jinak že se nevejdeme 😠 úplně tyhle názory nesnáším, jsou to taky takový skorodětičky moje 🙂 My odvezeme psací stůl a sedačku - sedět budem na posteli a kutit budu na stole v kuchyni. A to máme doma ještě takový ten šlapátor na cvičení, místa to zabere hafo... ale mám pocit, že po porodu bych ho mohla potřebovat 😅

lenca78
6. říj 2010

@kathy.skal my uz jsme taky bez psaciho stolu. A rotoped jsem prodala pred mesicem - zabira hrozne mista, vubec se to nezda 🙂. Po porodu holt budu muset vic behat s kocarkem a psem po poli.

kathy.skal
6. říj 2010

@sovicka_ největší ironie je, že my se mačkáme se čtyřma zvířatama a budoucíma dvěma dětma v 1+1 a tchýně s tchánem bydlí sami ve 4+1 a přijde jim to v pohodě 😖

matteka
6. říj 2010

@annamat9 já jsem přebalovák vyřešila tím, že ho holt jedna bude mít na postýlce viz.foto - holky mají malinkej pokojík, kde s nimi budu v začátku spát i já - takže to máme oproti vám ostatním ještě fakt super. Ty brďo, ale zase je fakt, že my jsme taky neměli svůj pokojík a taky existujeme.

matteka
6. říj 2010

@kathy.skal 4+1...hm, tak to je teda síla....

matteka
6. říj 2010

tak holky, už jsem konečně holkám spíchla andělky hajanky a tímto končím, páč u té mašiny natíkám a už se to prostě nedá. Teď už se budu fakt jen válet a čučet na filmy

mikii
6. říj 2010

@matteka aha,tak já se tam dneska zaregistrovala a kartičku budu mít až za 7 dnů. Ale nikde jsem nenašla,jak dlouho tá akce trvá. Tak mi dej zítra vědět jak jsi dopadla, jestli je to nějak omezené.

Tak holky těhule, to budete mít krásný datum porodu. A bude teda sranda jestli porodíte všechny v jeden den.
Holky máte na někoho kontakty, abyste mohla dát vědět ??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru