Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

luciferka29
9. lis 2011

holky čekáte některá jednovaječné dvojčátka? za 14 dní mám jít na NT a dost se toho bojím 🙂

allynka
9. lis 2011

@luciferka29 my dvouvaječná = klasika po IVF 😉 vy jednovaječná???
Já jdu na NT příští týden v úterý. Neboj, to bude dobrý! Tripplů bych se bála víc... ty bývají falešně pozitivní...

apole
9. lis 2011

@allynka ahoj,teutonii máme my, dvojčatovou. a jsem maximálně spokojená. máme ji už jetou po jedněch dvojčatech a i tak je to držák jako blázen. líbí se mi neodělený prostor vevnitř, vložené tašky fungují a nemusím mít strach, že by se mi tam děti třeba se zimním fusakem za pár týdnů nevešky. dvojky maj teď 5 týdnů, takže je máme na zimu. autosedačky- jediný, kdy bych to asi využila jsou nákupy v potravinách,jinak nee. řešíme to tak, že berem celý kočár, který se dá docela dobře složit, nebo dáme děti v AS do vozíku- do každého jednu. polohování zad a noh je super.

zvalentova
9. lis 2011

@allynka my rekonstruujeme za 14 a brutálně se mi do toho nechce, raději chodit do práce 😎

veronika.m
9. lis 2011

@allynka já sem si teutonii zkoušela v krámě a můžu tedy říct že je super lehko ovladatelná, znám ji jako mono kočárek ten mám doma a nikdy bych neměnila, bohužel je pro mě dost důležité aby na to šly nasadit autosedačky neboť fakt hodně cestuju a i s prvním sem to maximálně využila. A hlavně jsem si zkoušela tu teutonii zvednout do úrovně pasu jako když jí dávám do kufru auta a fakt to nešlo. Ale jinak je super.

Na ten Baby Jogger city select jsem se dívala taky byl to můj horký favorit dokud jsem si nezkoušela jak se s ním jezdí. ☹

Byla jsem v docela dobrém obchodě, a tam měli jak iCandy dva typy pro dvojky, EW, Teutonii, Baby Jogger a víc pro dvojčátka.

zvalentova
9. lis 2011

@veronika.m ahoj Veru, kočárek bude ještě detektivka 😀
Ještě stále nevím, jestli chci komplet nebo teď vzít jen hluboký a podle situace a nových zkušeností v létě teprve objednat sporťák.

luciferka29
9. lis 2011

@allynka my taky po ivf, dokonce jsme čekali trojčata ale jedno uteklo, a jednovaječné dvojčata zůstali tak se pořád trochu bojím aby bylo vše ok

veronika.m
9. lis 2011

@zvalentova no to bude, já už to chci koupit najednou, stejně žádnej kočár ideální není to už se si skusila s malou ale chci to mít z krku. A hlavně jak máme děti na léto to je super, celej den můžou být venku v korbičkách. Já když je seženu za dobrý peníze koupím si oba, jeden na cestování druhej na doma a na delší výlety. Ale určitě si koupím už použitej, u Lili sem si kupovala kočár novej, stál 27tis a na co mi to je, jezdila v něm rok pak šla do golfáčků tak to bude teď tak stejný. Ty koupím pak nový.
Až si vzpomenu jak se jmenoval ten super obchod napíšu to tu, sem nějak mimo. 🙂

zvalentova
9. lis 2011

@allynka @apole holky, koukám na Teutonii a jsem lehce v šoku, 20 tisíc za kočárek??? Jsem asi divná, ale nemůžu si dovolit dát skoro tři moje měsíční neschopenky za kočárek ☹ ☹

apole
9. lis 2011

@zvalentova @allynka my za něj dali 5000 i s vloženýma taškama emitex.super akce.

allynka
9. lis 2011

@apole prosím tě co to znamená "neoddělený prostor vevnitř"...? Jsem v tom ještě dost mimo, ještě jsem žádný kočárek neviděla naživo...
My taky dost cestujem, alepořád si říkám, že ty autosedačky tam jdou beztak jen do roka, na nákupu to můžu vrazit do košíku, tak leda k doktorce... no musím si to osahat...
Jaká to byla akce...???

@zvalentova jééé tak to taky budete mít veselo 😉 my to nechali až na příští rok, tak doufám, že se to stihne nějak vklidu než se miminka pohrnou ven...
Jó dvacet za kočár - ale to koukáš jen na korbičky nebo jen na sporťák, protože kompletka se vším všudy mi to vyšlo na nějakých 35.000,- no masakr...
V časopise Maminka jsou teď ty slevový kuponky - sleva 25 % je celkem lákavá, ale pořád ještě se bojím zejména kočárek kupovat... ale možná autosedačky bych riskla, aby se aspoň něco ušetřilo...

Nebo teda nemá smysl kupovat nový kočárek...? Přeci jen když je to první mimi, tak by člověk rád měl nový...

@veronika.m Notak to je blbý, jestli Teutonku neuzvedneš (neuzvednu)... až si vzpomeneš na ten obchod, tak prosím písni - je to v Praze...? Vím, že je nějaký obchod v Kolíně, ale tam se mi nechce...

@luciferka29 Takže to chápu správně, že jste si nechali zavést dvě embryjka a to jedno se ještě rozdělilo a to druhé uteklo...? To jsou věci! Koukám, že jsi stejný tt jako já 🙂 kdy jsi byla na utz? Bylo všechno ok?

zvalentova
9. lis 2011

@allynka tak to ani omylem, se pos*ali, ne?
Holt naše děti budou mít všechno z bazaru, za ty prachy mám super dovolenou.

luciferka29
9. lis 2011

@allynka mám jít zítra tak uvidím jestli je vše ok
taky řeším ten kočárek, ale nějak si nemožu vybrat, ale asi taky bude bazárkový

apole
9. lis 2011

@allynka no některé kočárky jsou na korbičky a to je každé dítě zvlášť. nebo u kočárku za sebou je i sporťák zvlášť. tady to je jedna stříšky pro oba, volitelně manipuluješ s opěrkama zad a nohou. akce- náhoda jako blázen, ozvala se mi přes kamarádku paní s dvouletými dvojčaty a já od ní vzala hafo věcí, mimojiné i tenthle kočár.

allynka
9. lis 2011

@zvalentova no taky se mi protočily panenky 😝
a to já ještě ke všemu jakožto OSVČ nebudu mít mateřskou, rovnou dostanu tu nejhorší (4.) třídu rodič.příspěvku, tzn. po dobu 9 měsíců 7.600,-, dál pak 3.800,- tomu teda říkám příspěvek!

@luciferka29 Tak budu držet palečky!

allynka
9. lis 2011

@apole aha - takže to je lepší když to je dohromady, jo? jakože se tam vkládají jen takové ty tašky nebo jak se to jmenuje? asi se ptám blbě, ale fakt v tom ještě tápu... ta koupě se ti teda povedla 😎

veronika.m
9. lis 2011

@allynka jo jo je to v Praze a fakt tam byli neskutečně ochotný což se už jen tak nevidí.. 😉 už to mám, dětskýdům.cz je to v Kunraticích. S těma autosedačkama je to alespoň pro mě dost důležitý neboť já chodím nakupovat i sama a když dám děti do košíku už tam nic jiného nedám. 😀 A i třeba na kratší procházku nebo kafíčko s holkama jsem si brala jen podvozek a autosedačku...

Nový kočárek sem už jednou měla a podruhé už bych to neudělala, ale je fakt že na první mimino to chce skoro každá maminka já už to mám za sebou proto už koupím klidně použitej 😀

Ten iCandy stojí se vším všudy bez autosedaček 34tis. 😀

allynka
9. lis 2011

@veronika.m bezva díky za tip, určitě tam zajedem mrknout 😉

hele a nezdá se vám, že ten kočárek "za sebou", tedy i iCandy, je pro to miminko vzadu dost utlačovací a že se k němu ani nedá pořádně dostat...? Mně tyhle obrázky teda docela vyděsily:

zvalentova
9. lis 2011

@allynka mě se to také nějak nezdá, pokud je dítě "ležák"je mu to fuk, ale větší děti potom chtějí vidět a ne čučet do stěny.

luciferka29
9. lis 2011

@allynka díky dám vědět jak jsme dopadli 🙂

veronika.m
9. lis 2011

@allynka já na tenhle typ pear ani nekoukala ale naživo jsem viděla peach a tam je to úplně v pohodě 🙂 Ono pak ve skutečnosti všechno vypadá jinak, buď hůř nebo líp jak kdy 😀

maruja
9. lis 2011

ahoj holky, my budem určitě kupovat vše až příští rok a určo z bazaru, taky nejsem blázen. já měla i na první dítě z druhé ruky. Já budu určitěkupovat korby vedle sebe. Pak i ve sporťáku jdu nakrmit v poho venku na lavičce

maruja
9. lis 2011

@allynka neoddělený prostor je že jsou hned vedle sebe mimina nemaj mezi sebou žádnou příčku

maruja
9. lis 2011

@luciferka29 já jsem čekala jednovajky ale spatně to zkončilo. tak jen držím palce ať je vse v pořádku

luciferka29
10. lis 2011

@maruja díky za palečky budou potřeba

maruja
10. lis 2011

@luciferka29 hlavně pozitivně 😉

zvalentova
11. lis 2011

ahoj holky, včerejší UTZ byl rychlý a naprosto v pohodě. Děti jsou menší, ale rostou přesně podle plánu. Zatím mám 62kg a doufám, že mi dlouho vydrží 😀 😀

maruja
11. lis 2011

@zvalentova ahoj, tak to je super 😉 a s váhou neprovokuj jooooo 😀

maruja
11. lis 2011

@luciferka29 kdy přesně jdeš na ten screening?? já jdu 15.11.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru