Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
22. dub 2013

@gyty Není zač 😉 ať ti dobře slouží 😀

gyty
23. dub 2013

@adriene
diky uz je na ceste!

dneska decka v brisku vyvadej jak pominuty!
nevzala sem si zatim clarithin na alergii a pozoruju co si neco na alergii vezmu tak mimca se skoro nepohybuji a kdyz se snazim to vydrzet a nic si nevzit /jako dneska/ tak si pridu z mam v brise ryby!
opravdu co vyvadi obe decka ted to neni snad ani normalni!
sama ruka sama noha vpravo vlevo ani nevim ktery je ktery ....asi jako chobotnice.a do toho mi skoro praska bricho v oblasti pupiku. nekdo to tu psal ze to ma taky.ta kuze mam pocit uz se vic ani nedokaze napnout a oni tam jeste takhle vyvadi.
zitra utz - tak sem zvedava. i na kontrolni vysledky jaterek - protoze svedim stale vice a vice....bohuzel .

kacikaci
23. dub 2013

@gyty je jasný, že budou víc v klidu po claritinu, který utlumuje organismus..já teda mám alergii taky už pěkně rozjetou, kejchám v jednom kuse, ale prášek jsem si zatim nevzala, tak doufám, že to bez něj vydržím

držím palce n UZ, ať je vše v pořádku

kacikaci
23. dub 2013

@gyty s tím praskáním, já už s enemůžu oblasti kolem pupíka ani dotknout, jak to bolí :(

gyty
23. dub 2013

@kacikaci
diky sem na to utz zvedava

ja bych ten prasek nevzala ale to svedeni je fakt sileny a v noci i prez prasek nespim. je to hruza.
bricho teda spis kuze stipe a boli vic a vic jako by mela prasknout !

nevim jak to zvladat...

karlisska
24. dub 2013

Tak tak koukám, že po 30.týdnu samé "komplikace" hmmm, tak alespoň vím, co nás čeká, já mám teprve za 3 týdny velký ultrazvuk

michelle1
24. dub 2013

Ahojte, dnes jsem byla na kontrole, tak dvojčata se stále krásně drží 🙂 Sice tam je stále hematom, ale snad to nebude problém. Každopádně mám neschopenku až do porodu.

dexin
24. dub 2013

@michelle1 gratuluju ke kontrole! Třeba i trn hematom zmizí! 🙂

gyty
24. dub 2013

cau holky tak sem po utz cervikometrie pod 20mm takze si me nechali v nemocnici.hrdlo ve tvaru v.to nevim co je.mimca 240p a 2150g.myslela sem ze este par tejdnu vydrzim doma... 😠

arabiana
25. dub 2013

@gyty Ahojky,tak to te taky nepotesili.Ja uz mam prvni tyden za sebou. Z jidla uz je mi zle z Magnosolvu taky.
Ale drzimeeeee,pro deticky vse. A rekli ti jak dlouho te tam budou drzet? Mas jeste sanci jit domu?
Ja uz ne 😢

michelle1
25. dub 2013

@arabiana já chvíli pila magnosolv při prvním těhotenství, ale bylo mi z něho stejně blbě. Tak místo něho se můžou tabletky magnezia, zeptej se Dr.

arabiana
25. dub 2013

@michelle1 Uz jsem to rikala rano sestre, ranni davku jsem odmitla vypit 🤐
Snad mi da ty tablety, tohle se fakt neda. Boze jeste nejaky 3-4tydny tady ach jooo.
Prisaham ze kdybych byla doma, poctive bych lezela a nechala si vozit obedy........tady taky nemuzu ani do bufiku, ale doma je doma.

carllita
25. dub 2013

@arabiana A tebe si tam nechali kvůli tvrdnutí bříška? Já že mě to o víkendu taky pěkně zlobilo, ale teď je zase klid. Na kontrolu jdu až za týden. Třeba se to všecko zklidní a ještě domů na chvilku půjdeš 🙂 Kolik toho Magnosolvu musíš vypít? Musí to být hrozná otrava 😒

arabiana
25. dub 2013

@carllita Jsem otevrena na 1 prst a cipek 1cm takze me rekli rovnou ze me pusti teoreticky az po 36, ale myslim, ze uz do te doby porodim, nebo je vyndaj. Brisko mi doma tvrdlo hlavne v noci, ale nebylo to tak strasne. Zato 1. Noc tady, z ty blbý postele jsem mela takový tvrdnuti.....Tak mi dali nejakou injekci na uvolneni svalu a magnezkp, ale to zabralo tak na dve hodiny. Pak tvrdnuti co 10 minut, tak mi dali na 4 dny magnezko do zily. To se mi ulevilo hned, ale zase musis volat na kazdy curani sestru 😒

carllita
25. dub 2013

@arabiana No nazdar, tak to ten čípek je opravdu krátký 😒 Já bych snad ani nevěděla, jak si mám po týdnu vůbec lehnout 😝 Tak odpočívej, odpočívej, ať se u tebe miminka ještě ohřejou!

maladama
25. dub 2013

@arabiana ty nemáš chodící kapačku? Já nakonec měla kapačku z těch 8 dní, co jsem ležela na riziku, 7,5 dne (nejdřív preventivně na 48 hodin, pak mi ji sundali, do 12 hodin jsem začla kontrahovat, tak jsem ji vyfasovala znova a sundávali mi ji, až když jsem šla na sál - a mezitím jsem zvesela kontrahovala furt pryč).
Ale kapačku jsem měla na stojanu, tak na záchod a do sprchy jsem si došla sama.

arabiana
25. dub 2013

@maladama Ne, měla jsem pumpu. Taky jsem na to koukala jak puk. Nastesti mi to po 4 dnech odpojili a tad uz mi dali i tabletky.
Ale dneska je mi fakt blbe, na zvraceni, zaludek na vode....bleeee
@carllita No to je, doktor rikal, ze uz mu jezdi takhle zensky k porodu. Zksusim aby me pustili alespon pristi vikend domu. Mela bych se tady aspon na co tesit. 😔

kacikaci
25. dub 2013

teda asi budu jediná, ale mě magnosolv docela i chutná 🙂 jak mám dia dietu a nesmím pít nic sladkýho a tak, tak je pro mě všechno kromě čistý vody příjemný, takže já si ty dvě skleničky denně užívám 😀 asi mám dost změněný chutě 😀

jinak mě dost děsíte..ležet v nemocnici takovou dobu, klobouk dolů, že to zvládáte! ale co by člověk pro ty naše drobečky neudělal.. držte se!!!! @arabiana @gyty

dexin
25. dub 2013

Holky, zajímalo by mě, jak probíhá přirozený porod dvojčat. Není tu nějaká, která nerodila císařem?

barusmackova
26. dub 2013

@gyty
@arabiana ty jo holky asi jsem divna ale docela vam zavidim zr jste alespon pod dozorem vim ze doma je doma a asi bych taky nadavala na spital ale me bylo dnes v noci tak divne palila me zaha nafoukla sem byla ze co pet minut jsem ze prevalovala z boku na bok pak me bylo horko ruce jak kdyby otykaly ale ne jsem bez otoku za to mleziva co slo ven durch kosile prosteradlo a i na perine no nevim jestli se neco nechysta k tomu divna nalada bolej me oci ale to si spis myslim ze nejaka alergie mala je ma chuderka zhnisany tak kapeme no a spat jsem nemohla kontrola az 6.5. Jestli do te doby vydrzim dneska mam presne 34+3

barusmackova
26. dub 2013

@kacikaci take jeden piju a s chuti mnam

carllita
26. dub 2013

@dexin Koukni ke mě do fotoblogu, nedávno sem se na to taky ptala. S vééélikou pravděbodobností mě to čeká. Ale moc těch přirozených porodů asi není, odepsali mi asi 3 mamky 😉

fiallinka
26. dub 2013

@dexin mám tři kámošky, co rodily dvojky přirozeně... u všech všechno ok, děti byly hlavičkami dolů - nebyl rozdíl oproti porodu jednoho dítěte. Ve dvou případech to druhé dítě šlo ven hned po minutě a opravdu to prý už nebylo tak hrozné 🙂, u té třetí si tam druhé dítko pobylo snad půl hodinky - nebyl problém, ale porod se zastavil, dítko monitorovali, ale rozjelo se to až za takovou dobu - to prý taky může nastat a je to v normě. Bohužel mám i kámošku, které chlapeček při přirozeném porodu umřel, protože se v porodních cestách nějak zašprajcl... ale to jsou naprosté výjimky.

Když jsem čekala dvojky já, tak jsem přirozený porod měla naplánovaný, chtěli to vyvolat (ležela jsem už v nemocnici, tak abych byla pod kontrolou), nakonec to dopadlo úplně jinak, ale to je jiná věc.

arabiana
26. dub 2013

@barusmackova Ty jo kontrola az za tak dlouho? Vis co ja jsem na jednu stranu taky rada,ale mohlo to jeste tak 2 tydny pockat. Je pravda za ti tady delaj casto monitor a porad jestli tvrdne brisko.Doktor rikal, ze kdyz nas to chytne doma tak budem hodinu dumat jestli jet nejet,pak cesta a muze byt jedno venku.Coz je pravda kdyz jsem otevrena a holky jsou hlavickama dolu. 😖
@carllita
No me taky od te doby co se otocily rikaj ze pujdou prirozene, mame dve placenty a to se rodi normalne.
Ale, ja porad doufam v cisare. Ted se na to jeste neptam, protoze je prioritni je tam udrzet jeste nakej patek, ale tak za 14 dni uz na ne budu tlacit.
Pri prijmu mi doktor rekl, ze by me teoreticky mohl pustit az po 36tt, no tak kdyz tu budu lezet takovou dobu a deti udrzim tak nevidim duvod proc zrovna cisare nenaplanovat. Na co by me pousteli domu?

carllita
26. dub 2013

@arabiana Já je mám hlavičkama dolů snad každý UTZ 🙂 a doktor mi to pořád opakuje dokola, že u mě to pude 😀 Stejně jako ty bych radši šla na císaře. Ale nikdo mi na výběr nedává, kamarádka, co pracuje v nemocnici říkala, že pokud je všechno k normálnímu porodu, tak ti císaře neudělaj.
@fiallinka Půl hodiny mezi dvěma porody, to je nepředstavitelný....musí se to táhnout jak půl dne 😲 Taky jsem někde četla nějaký příspěvek, že druhé mimčo se narodilo taky až po půl hoďce a díky tomu bylo přidušené. Prý je časté, že se ti po prvním zastaví kontrakce a to druhý ti prostě přes břicho vytlačej.

barusmackova
26. dub 2013

@arabiana u nas ke vsemu ma jeden mrnous min plodovy vody docela me to stve ze kontrola az takhle za dlouho kazdym dnem se muze neco semlet ale dr mi rekla ze at pocitam spis s tim ze uz me toho 6.5.posle si uz lehnout takze uz vse mam nachystane tasku zbalenou a ted jen cekat

dexin
26. dub 2013

Holky, díky za odpovědi, ale stejně to není to, co jsem chtěla slyšet. Chtěla jsem si spíš udělat představu o tom, jestli se to druhé tlačí, když to první máš na prsou apod. Jestli mi ho prostě to první nevezmou. Já se za přirozený porod skoro modlím, musí to být dvojnásobně silný okamžik. K císaři mám úctu, ale je to prostě jen nouzovka.

fiallinka
26. dub 2013

@dexin no, tak ono je to většinou mezi těma dvěma tak rychlé (fakt minutky), že nejdřív ti to první stejně vezmou a zkontrolujou, než se narodí to první a pak ti je případně dají obě...

barusmackova
27. dub 2013

@adriene jeste jsem se chtela zeptat jak na kluky vyuzivas ty redcastle zavinovacky???ja jen jestli je take poridit?

adriene
27. dub 2013

@barusmackova Parkrat jsem je vyuzila, byli v nich hodne klidni. Dobre se v nich da "utahnout'. Hodne jsem si ale nevykla z porodnice na obycejne bile zavinky s perinkou, tudiz jsem je vyuzivala vice a redcastle sly trochu do pozadi. Ted ve dvou mesicich uz kluci zavinovat odmitaji. Takze je asi hodim na bazare. Kazde mrne je jine, ale muzu rict, ze nasim klukum to pevne zavinuti prvnich 5 tydnu delalo moooc dobre 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru