Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

karusta
22. kvě 2011

Ahojte, hlásím se po dovolené. Bylo to tam úžasné, jen se nám moc nevydařilo počasí. Ale neva, i přes to to bylo moc prima. Jednou bych se na to místo chtěla vrátit s dětmi. Super vyžití, krásné prostředí. Terinka nadšená z lunaparku i aquaparku.

abecedka
23. kvě 2011

@karusta Jééé to ráda slyším, že i další co byla letadlem u moře 😵 Nám už se to taky blíží.
A prosímtě to pršelo jo? Tobych teda nemyslela, že tam bude nějak zateženo. No ale možné je všechno. Kde jste byli?
Tak hod nějaké fotečky !

karusta
23. kvě 2011

Byli jsme v Turecku a chytili jsme tam prostě oblačnost a jeden den i s pořádným lijákem. Většinou dopoledne bylo hezky, odpo s mrakama. Byla to škoda. Den před odletem se udělalo azuro a je tam pořád a vedra. Ani teplotně jsme to neměli nic moc. Holt na počasí trochu smůla, ale i přes to jsme si to báječně užili..
Kam razíte vy? Fotky nějaký hodím, až bude chvilka..

abecedka
23. kvě 2011

@karusta na Rhodos. Měla jsi nějaké potvrzení na let? Asi ne viď, letel Travel Servis?

karusta
23. kvě 2011

Tak to budete mít prima. Kdy razíte? Měla jsem povolení. Dali mi v cestovce papír a doktor mi to jen potvrdil. Nemusela jsem ho mít, ale pro jistotu jsem ho měla. Letěli jsme přes německou cestovku, tak jsem chtěla mít jistotu, že to bude bez problémů. Letěli jsme se Sun Expressem

abecedka
24. kvě 2011

@karusta a chtěl ho někdo? Jak by to poznali, v kterém jsi týdnu? Já dělám přímo v cestovce, ani nevím zda někde nějaký formulář máme 😕 a to si to letadlo přímo pronajímáme....je to údajně potřeba po 36tt

karusta
24. kvě 2011

@abecedka Ptali se na to v Turecku. Jen se ale zeptal, v kterém jsem týdnu a když jsem mu to řekla, tak nic nechtěl. Měla jsem ho prostě pro jistotu. Je to jak u které společnosti. Většinou to bývá do 36.tt, někde je to i dříve. Ale určitě si pořiď připojištění. Od 6. měsíce většina společností nabízí připojištění přímo pro těhule..

abecedka
24. kvě 2011

no už jsem jim tam napsala, na Travel Servis. Holky si to tu rovnou i schovají pro další případy, ani to nevěděly 😀
Už se těším.

karusta
24. kvě 2011

@abecedka a kdy frčíte?

lita
27. kvě 2011

@karusta - nechces se pridat do soukrome diskuze na Dvojcatka 2011? Muzes napsat Sarri, aby te tam pridala. Vic to tam zije, nez tady 😉

karusta
27. kvě 2011

@lita hoj, ráda, díky za pozvání 😉

karusta
27. kvě 2011

@sarri ahoj, chtěla bych tě poprosit, zda bys mě nepřidala do Vaší zamčené diskuze. Díky Karolína

arianka
11. črc 2011

Omlouvám se, že sem lezu 🙂 Ale mám prosbu, protože tu jsou i maminky dvojčátek ... a přece jen na MK jsou sice témata stran vývoje dětí, ale dvojčátka, zvlášt o fous dřív narozená, nezapadají někdy do klasických tabulek.., tedy můj dotaz zní...., co pasení koníků ve 3 měsících ? Mám kluky, právě 3 měsíce, narození v 36tt, no a pasení tedy nic moc.., spíš nic, než moc, hlavičky drží statečně, ale chvíli a na břiše řvou jak tuři... 😒 Sbírám info než půjdeme k pediatričce, abych se případně mohla účelně bránit a získala čas 😅

abecedka
11. črc 2011

@arianka já jediné co vím, že pokud nemají dostaečně silné zádové svaly tak nemůžou pást. A zádové svaly posílí pouze ležením na bříšku, co po porodu by mělo dělat cca 1 hod denně i s nošením na "tygříka"

mrkvicka28
11. črc 2011

@arianka zeptej se pediatra na Vojtovku je lepší ji cvičit dřív než potom později napravovat špatné návyky

arianka
11. črc 2011

@abecedka : hmm, to je možná ono ☹ Z porodky jsem měla instrukce dávat na bříško až tak po jednom měsíci, tak nwm, zda to nebylo pozdě, dodnes to nesnáší ☹

arianka
11. črc 2011

@mrkvicka28 : jj, ale spíš nějaké motivační cviky, u Vojtovky děti hodně brečí a přece jen se dvěma, když jsem na ně většinu dnes sama, neumím si to představit ☹ než utiším prvního po cvičení před jídlem, druhý mi usne a tak dokola ☹

mrkvicka28
11. črc 2011

@arianka neboj dá se to zvládnout uplně v pohodě já mam trojčata (35tt) a cvičili taky dva a bez problémů a taky jsem na ně většinu dne sama . děti si na to cvičení zvknou uklidnovat je moc nemusíš oni pláčou jen při cvičení pak už né, nebolí je to jen se jim nelébí že je nutíš dělat něco co se jim nelébí. a je lepší cvičit s prckama než velkýma s tím už se pak vysloveně pereš. Pokud se ti broučci nezdají chtěj neurologické vyšetření a bueš mít jistotu že jsi nic nepodcenila

arianka
11. črc 2011

@mrkvicka28 : ježiš, trojčata ? 😕 😕 no klobouk dolů 😅 😅 neumím si představit 😅 😅 to musí být ale děsný mazec 😀 no asi máš pravdu, ačkoli nwm, kluci řvou ještě hodinu poté, co je vrátím z bříška na záda, aby dali najevo, že tudy teda cesta nevede... 😠 No uvidím co dr, za pár dní budem mít prohlídku..

mrkvicka28
12. črc 2011

@arianka neboj časem si zvykneš hlavně ty na ten řev.

arianka
12. črc 2011

@mrkvicka28 : snažím se si zvykat, ale nejde to .. 😒 ty musíš mít nervy ze železa 😀

mrkvicka28
13. črc 2011

@arianka no ono to bude i tím že už jedo starší dítě mám takže to beru už trochu jinak než u prvního,ale občas jich mám taky plný zuby

zuzka.o
25. črc 2011

Budu prodávat kočárek pro dvojčata, nepoužité korbičky, pár měsíců ježděný sporťák. Záruka ještě 1 a 1/2roku.
DorJan 2011, černý.

majka07
25. črc 2011

@arianka to Ti řekli v porodnici? Já pokládám holky od narození na bříko a dělala jsem aj u první a byla v termínu,... přesně jak píše @abecedka o zádových svalech..... Řekli dr. o cvik, dávej na bříško hodně často a uvidíš jak to rychle všechno doženou 😉

hanula83
3. srp 2011

Ahojte holky, prodávám kočár po našich holkách 🙂 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47036150&tab=0

jedna11
3. srp 2011

Ahoj holky,
chtela bych vas poprosit o radu. V listopadu cekam dvojcatka a tak nejak zarizuju a nakupuju co bude za potrebi. A resim jednu vec. Nevim jak se da zvladnout jit treba k doktoru se dvema autosedackama pokud pujdu sama. Napadlo mi dat jedno mimi do najkeho nositka a druhe nechat v autosedajde. Vy co uz prcky mate, poradte jak jste to resily pokud jste sly sami. Ja vim, ze nejlehci je jit s nekym, ale mame babicky daleko a manzel hodne jezdi na cesty. Dr. mame v 1. patre, takze kocarem se tam taky nedostanu. Moc dekuji za rady.

abecedka
3. srp 2011

@jedna11 já to teda ještě nikdy nezkoušela, ale holky radily dát autosedačky na kočár a nebo prostě utáhnou dvě autosedačky když je potřeba...prý ženská když musí dokáže vše a s tím se tedy musím stotožnit 😀

Jinak by to šlo určitě i tak jak říkáš... záleží asi na každém jak mu to je příjemné. Ve dvou autosedačkách si je vezmeš i do ordinace....

jedna11
3. srp 2011

Abecedko, diky. Asi nositko zatim resit nebudu a uvidime, kdyztak dokoupime casem. Zkusim to s tema dvema autosedackama. Muzu se zeptat jaky si vybrala kocarek? Ja mam vybrany TFK, ale neznam nikoho kdo ho ma, tudiz mi chybi proste osobni zkusenosti ☹

abecedka
3. srp 2011

@jedna11 já mám Easy Walker. Ale ten TFK se mi líbí více ale myslím, že je dražší. A máš na to adaptéry na autosedačky?
Dá se k té doktorce vjet s tím kočárem? Já právě vybírám takovou abych se tam vlezla...aby měla velký vchod atd. No bohužel ten výběr je trochu omezený....

mrkvicka28
3. srp 2011

@jedna11 dvě autosedačky zvládneš nést i sama do každé ruky jednu já nosila i tři když byli kluci malincí a ted používám na jednoho krosnu. Nebo si pořid šátek na jedno mimi a druhé v sedačce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru