Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
17. čer 2009

Na kotníky ještě vidím 😀 Ale na nic jinýho už ne 😀 😀 😀

arwenka
17. čer 2009

Lucy - 😀 😀 😀 😀 😀
Ja taky ne - a holi me Jarda 🙂

lucy82
17. čer 2009

Já to včera vzala poslepu, jak to tam teď vypadá ale nemám tušení 😀 😀

arwenka
17. čer 2009

Já taky ne, protoze mam jen maly zrcatko a kdyz ho tam soupnu, tak pres bricho stejne nevidim.....videla jsi ty fotky na serveru dvojcata.cz - jak vypadaji dvojceci briska v pokrocilym stadiu???? To jsou veci....

lucy82
17. čer 2009

Jojo taky jsem na to koukala, Davidovi vypadly málem oči prý se mám na co těšit 😀 Snad to nebude tak zlý 😀

arwenka
17. čer 2009

Ja taky myslela, ze to taak zly u mne rozhodne nebude, ale zacinam se k tomu zdarne blizit. Jo a dneska rano jsem vstala z postele a pokousela se jit na zachod - bylo to, jako by me nekdo nakopal mezi nohy. Zas ta kost zacina 😠

lucy82
17. čer 2009

😀 😀 No mě zatím nic nebolí, tuk tuk 😉 Ani záda, s čímž mě strašily kvůli skolioze už od dětství že budu mít v těhu problémy a nic, kromě kostrče, ta bolí jak sviňa 😒
A co bříško netvrdne? Mě včera nic, dobrý třeba magnézko zabralo 😅

arwenka
17. čer 2009

Tak to je fajn, bud rada, mne tvrdne pokazde po nejake namaze, coz je denne nekolikrat (nejhorsi je vytirani, zametani a ohybani, v zavesu za tim vylezani z auta a nalezani do auta, coz je nekolikrat na dennim poradku 😠
Nejhorsi je, ze kdybych mela hromadu casu, tak bych vylezala a nalezala proste velrybim tempem, ale vetsinou nestiham ☹

lucy82
17. čer 2009

No tak do auta se mám taky problém nacpat, ještě ke všemu do to prcka 😀 Takže když vylézám vypadám asi hodně komicky, za chvilku se tam nevlezu vůbec 😒 Taky mi teď krade auto David, takže ráno jezdím sockou, odpoledne pro mě naštěstí jezdí 🙂
Vycházky mi nedělají dobře, včera jsem vyšla malinkatej kopeček a v půlce jsem myslela že mi upadnou nohy, normálně jsem je měla těžký jak kámen, takže jsem šla jak postižená, , přitom tenhle kopeček normálně chodím (teda chodila jsem) za cca 1 maximálně 2minuty, včera jsem ho šla asi 8 minut 😝

arwenka
17. čer 2009

Vubec se Ti nedivim - a bude hur - ja fakt nevim, co je krasnyho na tehotnych, ja si prijdu jak neohrabanej kus sutru 😠
Kdybys videla mne, kdez vylezam z auta . to je pohled. Byt chlapem, tak se nechci...

petulka26
17. čer 2009

Ahoj holky,

Arewenko, doma nic nového, je to pořád stejné ☹ Ale miminka mi dělají radost, tak se držím. Však já jsem si na tebe na tom ultrazvuku vzpoměla, že jsi říkala že tam určitě alespoň jedna holčička je 😉 U nás na gynekologii, posílají všechny maminy po IVF na ten genetickej ultrazvuk i když všechny testy dopadnou dobře, prý pro jistotu. Bylo to fakt nádherný, bylo vidět opravdu úplně všechno. Jen v takovéhle chvíly mi bylo hrozně smutno, když jsem si uvědomila že ty moje krásný miminka nebudou mít tátu ☹

maui
17. čer 2009

Ahoj děvčátka 🙂
Ve čtvrtek jsme měli v bytě řemeslníky a jeden šikula nám urval kabel od internetu, takže jsem byla bez spojení. Už jsem měla úplnej absťák! 😠
V pondělí jsem byla u Apolináře na běžné poradně. Tyhle poradny mě ničí. Jedu tam dvě hodiny vlakem, pak půlhodiny v MHD a další víc jak dvě hodiny jsem čekala, až na mě přijde řada, pak další dvě hodiny vlakem domů. Když uvážím, že výsledkem tohohle celodenního trmácení je, že vím, jaký mám tlak (zatím vzorný) a moč (taky zatím vzorná), přiznám další váhový přírůstek, potvrdím doktorovi, že čekám dvojčata a vyslechnu jeho konstatování, že zatím je vše v pořádku, ale jsme teprve na začátku....tak je mi z toho dost smutno 😠
Už se nemůžu dočkat pondělí, konečně se snad zase něco dozvím o svých dětech...jsem objednaná na ultrazvuk srdíček a průtoky pupečníky. Další pondělí mě pak čeká genetický UZV.
Jinak pohyby pořád nic. Respektive občas mám pocit, že mi v břiše něco ožilo, ale je to tak výjimečné a tak těžko postihnutelné, že jde spíš o tušení pohybů než o pohyby samotné 🙂 U doktora mi sestřička tvrdila, že slyší srdíčka obou dvojčat, tak se tím snažím nezneklidňovat. JInak kromě pálení žáhy žádné problémy nemám a až na těch osm kilo navrch si připadám téměř netěhotně. Ta váha mě děsí, myslím, že budu šťastná, když se to zastaví na dvacítce 😝
Juj, to jsem se rozepsala, ale hrozně dlouho jsem tu nebyla, tak toho mám spoustu na srdci 😀

arwenka
17. čer 2009

Peti, je to fakt na pytel, ten život....nic mu nedošlo? Opravdu vůbec nic?

Maui, no to je dost, už jsme se o Tebe taky bály. Já mám jít na kontrolu v pondělí, samo jsem na to zapomněla a klidně si naplánovala volno a chatu u kamarádky. Doktor ale nechce povolit a chce mě vidět v pátek, kdy mám absolutně nejvíc práce 😠

maui
17. čer 2009

Arwenko, buď ráda, že má starost. S tím tvým tempem je to dost nahraně, všechno se stihnout nedá ☹

arwenka
17. čer 2009

Nojo, ale kazi mi plany - jako by to nemohl posunout na utery....urcite mi tu chalupu bude vymlouvat 😠

petulka26
18. čer 2009

Arwenko, nedošlo mu vůbec nic a popravdě řečeno ani nečekám že mu něco dojde.

lucy82
18. čer 2009

Dobré ránko 🙂
Jsem ráda že se ozvala Maui a Petulka 🙂 Už jsme Maui začaly mít strach jestli jste v pořádku.
Jinak pohyby, včera jsem seděla u notase a najednou takový jakoby bublinko kopance na jedný straně, přestalo to až když jsem dala notas pryč, že by to bylo ono? Večer to samý 😕

Večer jsem se pokoušela obléct do nějakého letního tílka, z mé skříně mi jsou dvě trička a dvě tuničky 😨 Jsem zufalá, nemám nic na léto 😠 A přitom oblečení mám plnou skříň 😝

maui
18. čer 2009

Dobré ráno🙂
Lucy, to určitě bylo ono 🙂 Já když ležím na boku, tak už taky sem tam pocítím dloubnutí a zaklepání, které si myslím, že pochází od prcků, ale jsou to jen takové nesmělé začátky 🙂
Já nemám taky co na sebe 😠 Na tyhle horký dny mám jen sukni, kterou jsem si koupila před týdnem v Litexu, a dva hořejšky, které se k ní jakž takž hodí. Ještěže nechodím do práce...

maui
18. čer 2009

Arwenko, já myslím, že chatu ti doktor vymlouvat nebude, tam můžeš odpočívat...ale to tvoje tvrdnutí bříška by se mu určitě moc nelíbilo.

lucy82
18. čer 2009

Maui no už se těším až budu doma, to můžu chodit v teplákách 🙂 Ale takhle to je hrůza, mám naštěstí bílý pláťáky který mi ještě jsou, v riflích bych se upekla, sukně ani šaty mi nejsou, a nový asi kupovat nebudu, kvůli pár měsícům 😖

arwenka
18. čer 2009

Peti, tak to je vazne clovek o nicem. Nema to cenu, ale ver mi, ze SAKRA DOBRE vim, jak to boli. Takovej clovek za to nestoji, ale pokud je zazranej pod kuzi, hodne tezko a dlouho se s tim smiruje ☹

Lucy, cauky. No, mne se dneska zase podarilo vzit si na sebe cerne tricko na sirsi raminka, samo je mi ukrutne tesny - a stojim u auta a neco tam davam, kdyz v tom jde okolo pan, ukrutne vyvaleny oci a zira na mne - tak jsme se koukla, na co asi - no jasne, ze mi vylezlo uplne cely pandero. Chudat jeste asi nic tak desnyho nevidel....
Ze by KONECNE pohyby, abychom se nebaly, co? To je dobre 🙂 Taky mi to presne takhle zacinalo - ted mam v brise revoluci 😀

Maui, on mi spis bude vymlouvat to rizeni - 150 km tam a 150 zpatky...pokud do te poradny ale stihnu jit, ze ano 🙂

maui
18. čer 2009

No mně se do sukně taky moc investovat nechtělo...takový kousek látky a pět stovek 😒 Ale je moc příjemná. Tříčtvrťáky nemám, jen rifle a černé elastické těhotenské kalhoty, ale obojí je tak do 20C. Koupit by se dalo lecos, ale taky mi to připadá zbytečné...nebylo by to na dýl než tři měsíce.
Včera jsem byla na pedikúře...byla to nádherná hodina a půl a zase si připadám o něco ženštěji 🙂 Přežila jsem i ty čtyři stovky, co jsem tam nechala 😔

maui
18. čer 2009

Arwen, nezlob! Koukej tam naklusat. Nepřála bych ti, aby sis někdy musela vyčítat, že jsi něco podcenila. 300km v autě je docela dost ☹ Ale koneckonců, to mu nemusíš říkat, ne? 😉

lucy82
18. čer 2009

Arwenko myslíš že měl pán takovej šok 😀 😀

No já dneska pracně vstanu brzy, abych se upravila, vzala něco na sebe a měla případně čas to ještě několikrát změnit, načůrám do nádobky, protože jdu dneska na ten UTZ a samo že moč zapomenu doma, takže než pojedu k mudrovi tak musím ještě domů 😠 A to jsem to měla tak hezky naplánovaný, nu nic.

V pondělí přijde kolegyně a už se na ni netěší, je tady sice zmatek ale klííídek, nikdo nenadává, nehudruje, prostě pohodička 😒

arwenka
18. čer 2009

Nojo, porad 😀 😀 Kdyz to stihnu, pujdu tam, to je jasnyyyyy......a o tom, jak je to daleko, taktne pomlcim 🙂

Lucy - ten pan mel evidentne sok, stal a mel vyvaleny oci 🙂

maui
18. čer 2009

Arwen, třeba mu do nich něco spadlo 😉 Nebo taky zapomněl moč doma a zrovna si vzpomněl 😀
Lucy, kolegyňka bude určitě odpočatá a zrelaxovaná a kolem bude šířit jen pohodu a pracovat bude za dvě až tři 😀

arwenka
18. čer 2009

Lucy, ja ji zapominam pravidelne 🙂 Sestricka ma kelimky 🙂

Houby, Maui, jen mu ten muj pupek zastinil vyhled a on mel dojem, ze je zatmeni slunce 😀 😀

lucy82
18. čer 2009

A ta moč nemusí být ranní?

Maui kolegyňka právě že pořád jen nadává a je prý zlá, mluvila jsem s jejím přítelem, takže se máme na co těšit 😖 Ona je těhu ale nevím pořád říká že je to špatný tak nevím jestli se mimi nevyvíjí nebo co je tam za problém. Je na začátku těhu tak nevím 😒

maui
18. čer 2009

Aha....no tenhle přístup jejímu miminku v každém případě nepomůže, to je jistý.

arwenka
18. čer 2009

Lucy, to jeji chovani muze vyplyvat prave z problemu s tehotenstvim, vis? A to, ze je Tvoje v poradku, Ti asi zavidi....treba by ji pomohlo, kdybys s ni promluvila...
K te moci - ja prinesla svou fakt tak dvakrat, jinak muzu vzdycky curat az tam - a to chodim do poradny ve ctyri odpoledne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru