Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darling007
28. črc 2009

Ahoj dvojmamky, přeju krásné ráno!
Vidím, že tady řešíte holčičky - kluky 😉
Já bych si moc přála, aby to byl páreček, ale když to budou dva kluci, taky dobře, hlavně aby byli zdraví. Ale přece jenom, tajně bych si alespoň tu jednu holčičku přála... 😉 Určitě si to ale necháme říct, nechci překvapení. Se jménama pro kluky mám trošičku problém, jeden by byl Daniel, to se mi líbí už dlouho a pro toho druhého netuším... Chtěla jsem Dominika, ale to mi doma neprošlo. Máme v příjmení samý háček a čárku, tak se k tomu taky všechno nehodí

haassinka
28. črc 2009

arwenko: a od kdy přibližně to poznáš? hned na začáku těhu?🙂 já bych koukám asi jako jediná chtěla spíš holčičky...ale je mi to celkem jedno..

dnes jsem poprvé začala špinit☹ a je mi tak nějak jinak...myslíte, že mám raději zavolat doktorovi? přeci jenom krev to není...

petkan
28. črc 2009

Ahoj holky 🙂

hassi, radši si tam zavolej, nebo ještě líp - dojdi. Určitě to nic nebude, ale pro klid. Já bych určitě šla, nikdo tě za to kritizovat nebude, radši desetkrát zbytečně než jednou pozdě!!!

darling, jak jsi na tom, už lepší? Vysadilas ten utroš nebo jak?

arwenka
28. črc 2009

Haasi, utikej, ja to rikam porad, radsi zbytecne, nez pozde
A fotecky mi klidne posli, ja to vetsinou poznam kdykoli 🙂

Holcinky, tak vam nevim, jestli nepojedu, mam krece do podbrisku jak bejk ☹

petkan
28. črc 2009

arwe, neblázni, že by už? A kolikátý jsi týden?

arwenka
28. črc 2009

35, Peti, ale tohle jsme predtim nemela, sazim do sebe horcik, ale nevim, nevim....

petkan
28. črc 2009

a tak to je už docela dost 35., ale je jasný, že týden dva navíc by neuškodily. Sakryš, to je prekérka, zajedeš do nemocnice nebo se má jet až praskne voda? A máš ty křeče v pravidelných intervalech?

beruska5
28. črc 2009

Ahoj holky.Hassi já bych taky pro jistotu šla radeji hned k lékaři.
Asi nejvíc sem si přála dve holky ale po zistení že to bude holka+kluk sem spokojená,každí mi říká že je to nejlepší kombinace. 🙂
Arwen ti taky křeče?Ja sem zatím v poho ale od rána obě mimča trápi čkaní,a mě snima hopsá břicho.
Tak už mám konečne nejaké foto.Doufám že som to tam dala správne.Trápila sem se stím celé hodiny.

arwenka
28. črc 2009

Berunko, hezke fotky - Ty budes mit jednoho chlapa urcite, to vidim, mozna dva, ale jednoho urcite 🙂

Peti, ja bych taky chtela, aby vydrzeli, ale to bych si asi fakt musela lehnout a nevstat ☹

lucy82
28. črc 2009

Ahojík, dneska jsme s mamčou praly oblečky tak ted už se suší u ní na balkoně 🙂 A teda zvládly jsme jen dvě pračky, ještě tak 4 nás čekají 😲

Arwenko tak co jela jsi nebo odpočíváš? Holka kdyžtak ti napíšu číslo mobilu at nám mužeš napísat aby jsme věděly jak jste na tom

darling007
28. črc 2009

Ahoj holky, Arwenko, drž se!!! Moc na tebe myslím, jak to dopadne, jak to zvládneš... Držím palečky!!!
Petkan, představ si, že dobrý, vysadila jsem Utrouš a nekrvácím. Fakt to bylo teda po něm... To mi povězte, každý říkal, že to v žádném případě po Utrouši být nemůže, že prý se s tím ještě nesetkali... 😒

haassinka
28. črc 2009

tak jsem přeci jenom raději zavolala a asi zase budu muset brát utroš (včera večer jsem měla poslední tabletku a ráno už špinila - divné???)....a ještě jsem před chvílí zjistila že mám zvýšenou teplotu 37,5 😠 tak já nevím..hrozně se bojím, aby to neznamenalo nic vážného...třeba je to úplná blbost, ale doufám, že budu moct jet zítra na kontrolu

arwenko: a ve 35 týdnu už by to bylo ok s porodem? někde jsem četla, že v 36.týdnu už mimča pouštějí domů... ale doufám, že to ještě vydržíš, ať vás nedrží v nemocnici moc dlouho🙂

balina
28. črc 2009

Ahojky, tak mame po NT screeningu. Doktor byl uplne supr, takovej desne milej. Rikal ze decka jsou doubledecker 😀 . Byli tam jako v londynskym autobuse jeden nad druhym. Projasneni se mi zda ze vyslo hodne vysoko : 1,9 a 2,3 ale doktor rika, ze jsou mimca perfektni. Tak se nebudu stresovat a pockam az na krev. Jinak jsem nakonec neplatila nic, protoze spolupracuje s Pronatalem kde mi delali IVF a pry je to v tom zahrnuto.
A vrele doporucuju. Krasny zazitek jak pro me tak pro pritele.

beruska5
28. črc 2009

Tak to gratuluji.Je to fakt krásny zážitek.Já musela vysolit 1000kč.Já ale otehotnela normál tak asi proto.A druhej nejhezčí zážitek bil když sme prvne na ultr.slišeli srdíčka. 😅
U mě se kryli jedno za druhím,vypadali jak dvojhlavej drak,ale ted už nemají prostor,sou hezky hlavičkama dolů.
A nevíte co Arwen? Je ješte v kuse?
Prádlo už mám naštestí všechno vypráno.
Dnes sem obrážela obchody a konečne dobalila tašku do porodnice,jen nevím či ji nevymenit za lodnej kufr 😖

arwenka
28. črc 2009

Ahoj kocinky, jeste jsem 3 in 1, jen je mi teda všelijak 😠
Nemohla jsem sedět doma a Danečka nechat jak dříví v lese, vzala jsem ho na ranč tady kousek, ke koním, ale seděla jsem jak pecka u stolu a odvalila se akorát tak na záchod 😠

Haasi, ve 35.tt je podle mého gynekologa ještě brzy a musela bych do Hradce, musím ještě prostě vydržet v celku ☹

A taky mám smolíka s kočárkem, paní na inzerát se ozval někdo, kdo je schopen dát ty penízky hned, takže jsem se rozhodla pro DorJan Danny Sport Twin v té zelené barvě - pokud byste se některá rozhodla taky pro tenhle kočárek, dám vám odkaz na stránky, kde jde sehnat za 11 000 Kč 🙂

zuzka72
28. črc 2009

Arwi-pošli ten odkaz, já si jej uložím. Holka vydrrrržžžžžteee!!! 😉

arwenka
28. črc 2009

http://www.bublinkashop.cz/detail.php?zbozi=129...

A barvy, které e dělají u onokočárků stejné značky, je schopna tahle paní objednat, sice je delší dodací lhůta, ale kočárek je o 1000 Kč levnější, než jinde a paní je hrozně milá a ochotná.

Tady je odkaz na stránky, kde si lze prohlédnout všechny dostupné barvy a je z čeho vybírat 🙂

http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1289683

beruska5
28. črc 2009

Tak to je fajn že ste ješte 3 in1.Není se ješte kam náhlit,i když bych to už nejradči měla asi taky za sebou.Mě lékař řekl kdyby to prišlo na mě do 35tt,tak bi bili drobečci v inkubátoru a po 36tt už normál,ale jinou nemocnici bych naštestí nepotřebovala.
Ja ten kočár začnu řešit až po návratu s porodnice.Pochybuji že bi mi nekdo čekal 1-2mesíce se zaplacením.Aspon pak nebudu sklamaná.Zatím si budeme muset vystačit se škrupinkama. 😝
Ja sem dnes v hračkárství málem omdlela,ruce se mi třásli a spotila sem se jako bi mě hodili do bazénu,mužík mě musel vynést ven do parku.Natlačil do mě snikersku a zrazu bylo fajn.Přitom cukr mám v normálu.Doufám že se to nebude opakovat.

arwenka
29. črc 2009

Beru, na to pozor, protoze mne takhle zacina nabeh na preeklampsii a to je fakt humus ☹
Poslys, ke komu v Nymburce chodis? Mam tam znameho lekare 🙂

Ke kocarku - tenhle se prave da resit uz ted, protoze kdyz ho chci v jine barve, je dodaci lhuta 6-8 tydnu a to mi da akorat 🙂

Ze Ty jsi Slovenka, vid? 😵

beruska5
29. črc 2009

Chodím do ambulance v Sadský k mudr.Tomanovy,on je primář porodnického oddelení v Nymburce,budu u nej i rodit.
Jo sem ze slovenska,tady žijeme 4 rokem.

arwenka
29. črc 2009

a znas Dr. Capka?
Ja si to myslela, poznam to z toho, jak mluvis 🙂

lucy82
29. črc 2009

Ahojík holky, Arwenko to je super, že se ještě držíš 😉

Já jseem dneska spala do devíti, jupííí konečeně jsem se trošku vyspala. Holky teče vám taky občas krev z nosu? Já na to nikdy netrpěla ale teď každej den když smrkám a mám pořád jakoby plnej nos 😖

Arwenko ten kočárek pokud se tam dají dát jiné barvy je super, ty barvy co tam jsou na těch dvojčecích se mi nelíbí, ale takhle je to bomba a i bomba cena. Fakt jo, akorát to má ty korbičky což je škoda, páč já potřebuji tašky, ale za tu cenu je to fakt super kočárek. A jakou barvu jsi si vybrala?

Nu já jdu dneska pro lístek na peníze a pak musím do práce, holky si neví s něčím rady tak tam musím, tak snad se tam nějak doplazím protože auto má david tak budu muset cestovat hromadnou. Jdu si nabít iPod a vyrazím 😀

petulka26
29. črc 2009

Ahoj maminy,

Arwenko, pořád na tebe myslím holka, jestli jsi ještě v jednom kuse 😀 Ráda vidím že ještě ano.

Lucy, mě taky teď dost času teče krev z nosu, a taky jsem na to nikdy netrpěla.

beruska5
29. črc 2009

Ne neznám ale četla sem že je prí dobrý a neni on z MB?Nevíš jaké je všeobecné mínení o Nymbur.porodnici?
Se psaním v českom jaz.mám velký nedostatky ale mluvím skoro plinule česky,každí mi vždy říkal v práci jak je slov.jazyk hezký a mám tak mluvit a pak na mně koukali že mi nerozumí

arwenka
29. črc 2009

No, asi tak - tenhle pan doktor by do spatne nemocnice nesel - takze Nymburska bude dobra 🙂

Peti, to jsi hodna, vcera jsem bla vlezla ve vane a jako vystydla mi voda, protoze jsem cekala na jardu, musel prijit a vytahnout me, kdyby neprisel, byla bych tam jeste ted 😀 😀

Lucy, vybrala jsem si tu zelinkavou, je krasna 🙂

beruska5
29. črc 2009

Koukala sem ted na tu preeklampsii,ale hlavní znaky tlak nad 140/90 a zvíšená bílkovina v moči a a to mám vše ok.
Nevíte holky, do porodnice si treba nosit vložky i detské plíny atd... alebo aspon neco dostaneme?
Krev s nosa mi neteče ale už asi 4mesíc mám taky plnej nos.Možná alergie.

zuzka72
29. črc 2009

Arwi tak teď mi poslala známá odkaz na kočárky-je to odbornice na toto téma.
http://www.webroucek.cz/detail.php?zbozi=1263130
Je to úplně stejný co jsi tady propagovala ty, takže asi je fakt super-takže je to teď můj favorit. 😀

petkan
29. črc 2009

Ahoj kočky 🙂
arwe, vidím že držíš pohromadě snad už jen silou vůle 😉 docela ti závidím, že už to máš za pár... Já mám nařízeno do 20.t převážně ležet, teď jsem ve 14... udělám všechno, aby byly mimča v pořádku, tak snad se z toho nicnedělání nezblázním. A po 20.t, pokud se ho dožijeme vcelku, budu už jak balón, tak budu ležet dál. To není zas tak špatnej program do konce roku 😀 😀 😀

zuzka72
29. črc 2009

Lucy82-zkus mrknout na tyhle jsou i s taškama.
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=204445

arwenka
29. črc 2009

Zuzi, ja vim, vzdyt na tom odkazu, co jsem sem vlozila, je jeste levnejsi, stoji 10 990 🙂

Peti, no, jeste drzim, ale lezet jsem mela taky, jenze to neklaplo.....kdyby pan doktor vedel....

Normalne holcicka skyta a mne to hazi brichem jak blazen 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru