Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
31. črc 2009

Arwenka, ty dokážeš z fotky povedať, aké deti bude zuzka mať? Ako to robíš? 😕 Musí to byť aktuálna fotka??

zuzka72
31. črc 2009

Arwi dík i kdyby to bylo jinak tak je to super, hned mě to tak nějak povzbudilo-ale ať je to co je to-hlavně, že to je a bude to zdravé. Děkuji. Teď vyčkáme zdali jsi měla dobrý typ, ale doktoři to asi poznaj až později, no páreček by se mi líbil, ale jak říkám, kdyby to bylo i jinak, hlavně ať je vše OK. 🙂

arwenka
31. črc 2009

Miradko, njsem jasnovidec, ale ja to z tech obliceju maminek nejak citim, nevim, jak, ale vetsinou se mi to dari....ty Tve dve fotecky jsou aktualni a jsou obe tehu? Potrebuju tehu i netehu 🙂

miradka
31. črc 2009

Aha, tak máš spešl dar 😉 No obe sú netehu, ale urobím si autofoto a hneď vložím. Zaujímal by ma tvoj tip 🙂

miradka
31. črc 2009

Arwenko, už som to tam hodila... 😉

arwenka
31. črc 2009

Mirad - tak minimlane jedna holcicka, mozna obe dve, ale spis bych se priklanela k parecku, kocko 🙂

miradka
31. črc 2009

Díky Arwenko, párečerk by sa mi páčil, ale keď budú dve holčiny, tak tiež budem rada, díky 😉 😉

balina
31. črc 2009

Teda holky ja mela dneska den 🙄 V praci me cely den honili po Praze abych vyzvedavala ruzny tezky predmety jako party stany a do toho volala recepcni ze screeningu : ze u jednoho mimca mi vysli hranicni testy a jestli bych nahodou nemohla prijet jeste jednou. Byla sem uplne na mrtvici, uplne rozklepana. Nastesti Dr. Brestak se ukazal jako FRAJER, vzal me hned a ani me nenechal cekat v cekarne. Projel to ultrazvukem jeste jednou a vse je ok. Vubec nevim jak bych preckala treba do pondeli kdyby me nevzal hned.
Ted sem se akorat vratila domu a asi se zhroutim 😀

Vsem kdo nema pocit na hrouceni preji hezky vecer 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

miradka
1. srp 2009

Dobré ránko holky, Bali tak to si si teda užila...ešte že sú obe mimča zdravé, gratulujem 😉

zuzka72
1. srp 2009

Tak jsem nevydržela a včera jsem si koupila Emesin na nevolnosti v těhotenství-teď jsem to zhltla, tak uvidíme, jestli budu schopná nějaké kloudné práce bez toho aby se mi motala hlava, bylo mi blbě a měla v puse, jak v polepšovně. Navíc nemůžu spát, jdu spat v 23hod, zbudím se o půlnoci a už neusnu-je toto normální?

arwenka
1. srp 2009

Ahoj maminky,

taky jsem mela behaci noc, aspon 5x na zachode s jednou vystavni kontrakci-poslickem a dvema ukrutnyma krecema, kdyz jsem se pokusila prevalit z jednoho boku na druhej. Pak jsem se vzbudila v pul sedme, nemohla zabrat, tak jsem cucela do casopisu, coz me uspalo a opet me v devet probudilo curani. No normalne my mame spotrebu toaletaku a vody jak na pionyrskym tabore 😠

Zuzi, je to normalni, holcicko - a ve srovnani s monotehotenstvim je to UPLNE jiny, potvrzuju.
Mame jit na trh, az se Danulicek probudi, tak doufam, ze odtamtud nepojedem do porodky ☹

Bali, no to teda, hlavne, ze jsou zdravoucky, to je nejhlavnejsi - ale tomu, kdo Te nuti tahat ty tezky veci, tomu rekni, ze je na palici trosku, ne?

lucy82
1. srp 2009

Teda Bali takhle tě strašit, ale hlavně že je vše v pořádku 🙂

ZUzi přeji aby to zabralo, já teda můžu říct že mě nezabralo nic, ani lízatka ani ten prášek, takže jsem si to hezky užívala 😀

No dneska byla opět noc, koukám na televizi a nic, David dal ruku na břicho že je chce cítit a mezitím usnul, hned jak usnul tak Nela začala řádit a kopat ho do ruky, samo že se ani nevzbudil. A když jsem šla spát konečeně já tak se probudila Sofie a začalo rodeo, jak má hlavu na boku tak mě připadalo jako kdyby se nohama odrazila a tou hlavičkou mi najela na bok jak to bolelo. Takže jsem po půl hodině skučení a skoro breku si musela sednout a břichem houpat abych ji uspala 😅 David se probudil a hned měl strach co mi je 😀 No naštěstí to Sofinka pochopila a hezky usnula a já jsem taky mohla jít spát 😀 A spí doteď ještě se mi neozvala.

A na hematologii dobrý akorát ten krevní braz je pořád horší, ale hemoglobin stoupá a je to lepší než minule. Takže za 14 dní zase kontrola. Mě to tak nebaví tam jezdittttt 😖

Arwenko a jak to vypadá dnes s tebou? Domluvila jsi dětem aby počkaly na doktora?

lucy82
1. srp 2009

Jé já než to napíšu tak už i Arwenka píše, tak at tam ještě vydrží, ale už jsi dost daleko, takže už pro děti nehrozí žádné nebezpečí 😉

darling007
1. srp 2009

Ahoj maminy, teda musím říct, že já poslední dobou spím jako zabitá. Na záchod běhám teda tak 5 - 6 krát za noc, ale hned zase usínám jako dřevo.
Balino, hlavně že jsou v pořádku, ale taky sis musela užít nervíky, viď ☹
Arwenko, snad to nějak vydržíš, než se vrátí tvůj doktor, kdypak to bude?
Zuzko, co zkusit hroznový cukr? A ledově vychlazenou Coca-Colu po lžičkách?

arwenka
1. srp 2009

Ahoj Dar a Lucy, dobre ranko 🙂

Dar ma pravdu s tou colou, ta mi trochu zabirala, hroznovy cukr jsem nezkousela, nicmene mi taky bylo blbe aspon tri mesice a v podstate si to nevybiralo ☹ Pak to preslo, ale ted na konci me po spoooooouste veci zas ukrutne pali zaha, hlavne, kdyz si lehnu na zada. Pomahaji mi Rennie 🙂

Doktor se vraci 9.8. - ja teda nevim, jak to myslel, ale dal mi cislo na mobil, ze mu muzu zavolat, ale ma denne svou ordinaci narvanou lidma, takze vazne nevim, jak by chtel jit k memu porodu. Nakonec to urco neklapne a proste me nekdo odrodi, no 😒
Moc me zklamalo to vyjadreni, ze kdyz budu chtit cisare a epidural, musim tam den dopredu lezet a brat leky na redeni krve a buhvico jeste, takze nesmim prijet s kontrakcemi a odteklou vodou 😒
Kdybych rodila prirozene, asi by ta spinalni anestezie sla, jenze z toho mam zase pekelnej strach, tak se s tim svym dokim presto poradit chci, co by mi doporucil......

zuzka72
1. srp 2009

Arwi-ty už tam máš 36tt-na to se pěkně kouká, hlavně vydrž, uvidíš, že mimča ještě počkají než doki dojede. A proč tam nechceš ležet den dopředu, vždyť to uteče a na další den už budeš mít mimuša. 😎

arwenka
1. srp 2009

Zuzi, kdepak, jsem 34+5, jeste musim 14 dni vydrzet (teda necelych)...
Ja bych ta i lezela den dopredu, ale copak to jde naplanovat, kdyz nevim, ktery den by to vychazelo? Kdybych si tam lehla na 36. tydnu a ony by se treba rozhodly tam jeste 14 dni byt, tak je zbytecne vypustim na svet driv 😖
A kdyz budu cekat, dockam se leda tak prave rupnuti plodovky a akutniho cisare....

zuzka72
1. srp 2009

Hmmm, Arwi, tak to je dilema, to je blbý, že to člověk nikdy neví dopředu, kdy to příjde. 😖

arwenka
1. srp 2009

Holky, dala jsem do alba aktuální panděro. Strašnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý

lucy82
1. srp 2009

Arwenko mě se tvoje bříško strašně líbí, máš jen to bříško a jinak nic, to já jsem nateklá celá takže to vypadá hnusněěěě 😠
No manža dělá v práci konečně komody a já přemýšlím jestli nepojedu s mamčou k babí trošku se vyčvachtat do bazenku rýma mě přešla a doma se mi být v tomhle hicu nějak nechce 😖

darling007
1. srp 2009

Arwenko, to mě nikdy nenapadlo, že je to s porodem takhle složitý.
Já ještě nikdy nerodila a mám bláhovou představu, že bych chtěla dvojčátka porodit přirozeně... Blázen, co? 😉
Máš krásný bříško, jak píše Lucy, jsi jinak jako nic, jen to bříško... 😵
Taky bych si přála být už takhle daleko, jako jsi ty. Poslední tři dny mě pořád pobolívá v podbřišku, je to normální? Když si sednu, nebo když se zvednu, jako by mě tam něco "táhlo"

zuzka72
1. srp 2009

Arwi-máš úplně ukázkové krásné bříško, ale to už jsem ti psala. Takové bych si přála také, ale vzhledem k tomu, že je to mé 3těhotenství, tak asi budu, jako válec rozjetá. 😒

lucy82
1. srp 2009

Darling to je tím jak se roztahuje děloho atd. Já jsem v 18tt byla u dokiho protože mě strašně píchalo v podbřišku a měla jsem takoý křeče, ale miminka byla v pořádku a doktor mi řekl že je to roztahování dělohy, a dal mi magnezium na zklidnění dělohy a pomohlo to 🙂

miradka
1. srp 2009

Lucy, aké magnézium to bolo? Normálne čo sa dá kúpiť? alebo na predpis? Mňa tiež dosť pichá na bokoch, akoby vaječníky, ale to bude určo deloha. Nevydržím moc chodiť, musím si aspoň na chvíľku sadnúť. Dnes sme boli v tom Polsku a konečne mám tehulské nohavice...ale stály 900 Kč, tak že by bolo v polsku lacnejšie sa asi nedá povedať...aspoň čo sa týka oblečenia. 😒

beruska5
1. srp 2009

Ahojky holky. naštestí sem žádne raní nevolnosti nemela ale zato me ted hodne trapi zaha.Skoušela sem mlíko a všechny zaručení recepty ale taky mi pomáha jedine rennie,ale bohužel vždy tak na 1 až 2hodky.Nejhorší je to asi po sladkým ale mne v posledním čase hrozne chutná.

arwenka
1. srp 2009

Holcinky, jsem zpatky, no funim jak stado bizonu - a to jsem jen sedela a koukala, jak se Danulicek koupe.
Mirad, Lucy ma asi na mysli Magnosolv, to jsou takove sacky, rozpustne, sumive, dokonce je to i dobre na chut a ja uz mam doma posledni ☹ Je to, bohuzel, na predpis, ale volne prodejne jsou Magnesii Lactici, to jsou tabletky, neni to drahe, ale denne se jich musi brat aspon sest. Fakt bych rekla, ze to docela pomaha 😉

Sama se divim tomu, ze nejsem "tehotna uplne vsude" a snad mi ani nenarostl zadek, dokonce bych rekla, ze jem pred tehotenstvim byla obecne tlustsi, ale to bricho me prevazuje dopredu, takze chodim v zaklonu a Jarda se mi smeje 🙂

beruska5
1. srp 2009

sme se taky ted vratili s koupalište,ja si jen macela nohy a behala na hajzliky,to vedro je desný.
porad sledovat holku jestli se netopi nebo nekam nebeží ,sem si uvedomila kdyz se narodí mimča tak mi nepomohou ani oči na zadku. 😵
už se moc tešim na podzim,zimu na cokoli kdy nebudou vedra,vosy... 😖

arwenka
2. srp 2009

Dobré ráno, maminky, doufám, že jste všechny v pořádku, ještě jsem 3v1, ale večer jsem měla krušnej a noc čůrací...
Je tady někdo?

zuzka72
2. srp 2009

Já jsem tady, ale ostatní jsou asi u vody! 😀

zuzka72
2. srp 2009

Arwi, kdy poznaj doktoři pohlaví, to by mohli i z nějaké krve nebo tak z něčeho? 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru