Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
14. říj 2009

Dala jsem do alba dvě nové fotky 🙂

radka.k
15. říj 2009

Pro ty, které dávají přednost tandemu.
Koukněte na http://www.nej-kocarky.cz/abc-design-zoom-2009/...
Pro mě je to favorit. Velké korbičky, lze nastavit všechno (korbičky, sporťák i autosedačky) po i proti směru i aby na sebe děti koukaly....
Podvozek velice skladný (skoro jako mono kočár) a všechno velmi rychle nacvaknout a jede se.

sarri
15. říj 2009

Tak se zas hlásím z nemocnice. Dnes mi Mudr. řekla, že budu rodit normálně - prý i kdyby bylo druhé mimčo koncem pánevním, tak se rodí normálně, což jsem teda šla do kolen. Holky jsou hlavičkou, ale celé těhotenství se smiřuju s císařem a teď když jsem otevřená na dva prsty mně to takto sdělí ☹

Strachu mám až na půdu. Vůbec si nedovedu představit, jak budu tlačit po tom osmiměsíčním ležení.

lucy82
15. říj 2009

Ahojky,
Arwenko dětičky jsou kouzelní, a při pohledu na ně mě napadlo že já vlastně nemám ještě vůbec kombinézky tak to musím nějak napravit 😒 Ale jsou krásnoučký 🙂

Sarri fakt budeš rodit jednovaječný dvojčata přirozeně 😕 Teda jo, moc držím pěstičky aby vše šlo jak má 😉 Do kolíkátýho tě nechají?
Mě teda doktor rovnou navrhl císaře, že jen na výslovné přání maminky by přistoupily k normálnímu porodu když jsou jedna hlavičkou nahoru, a prý u nás většinou praktikují porod dvojčat císařem. Ale je to mazec, budu na tebe moc myslet.

Nu já jdu najít pod návalem sněhu moje auto, snad někde nezapadnu páč jako by mě nenapadlo že bude trak brzy sněhová kalamita a mám stále letní gumy ale musím na UTZ a pěšky bych se nejspíš přizabila 😒 Teď ještě najít nějaký oblečení abych nezmrzla. To bude taky sranda. Tak zatím papíky 😉

kankovka
15. říj 2009

Sarri, neboj, oni ti pomůžou. Myslím na tebe. 🙂

darling007
15. říj 2009

Sarri, neboj, to zvládneš, buď statečná!
Představ si, kolik holek tady na tebe myslí a drží palečky! 😉 Tak to musí dobře dopadnout 😉

skarbek
15. říj 2009

ciao mamky 🙂 zas jdu šmírovat,jak se máte 🙂 to někdy dělávám,v poslední době docela často 😅

sarri: myslím,že mudr-a ti nemá co rozkazovat,může jen doporučit! 😠 Zvláštní,jaké jsou rozdíly ve vedení porodu po republice,já dostala na výběr...čehož si velmi cením! Nakonec jsem se rozhodla pro přirozený porod a je to úžasný zážitek sic to bolí jako čert! 😅 Nijak extra jsem se nepřipravovala,neuměla jsem tlačit a zvládla jsem to! Zvládneš to taky,hlavu vzhůru!!! A počkej jak na sebe budeš hrdá! 🙂 Přeju,ať tozvládneš a holčičky taky! Jaká máte jména...pokud to tedy není tajné?

radka: chválím výběr! 😉 taky máme tandem a nedám na něj dopustiit!!! Nechtěla jsem ho,ale jiný bych už nechtěla! Máme peg pérego duette. Jak je na tom váhově ten tvůj?

petkan
15. říj 2009

Sarri, tak to snad nee! To mě teda úplně nadzvedlo, tato informace. Já jsem teď četla někde článek, že porod jednovaj.dvojčat vag. je non lege artis a takový porod je pouze na přání ženy, čili můžeš trvat na SC a oni ti ho musí udělat. Psal to tuším Dr.Koucký. Já jsem na to myslela zrovna včera, jestli bych byla schopná normálně vytlačit dvě děti, když jsem z toho ležení tak zesláblá. Vždyť kolikrát udělají císaře i když rodíš jen jedno, stačí že je koncem pánevním... Holt šetřit se musí všude, že jo ☹

sarri
15. říj 2009

Díky za podporu. Jsem z toho dost rozhozená. Měla bych vydržet do konce 35tt a ten začínám zitra.

petkan
15. říj 2009

No, trošku mě to rozohnilo takový přístup. Každopádně ať budeš rodit tak nebo tak, tak ti budu držet pěsti, ať to všechny tři zvládnete!!! Mně to čeká až za deset týdnů, snad holky ještě vydrží.

zdepros
15. říj 2009

Ahoj holky

to je teda děs že to takhle přikážou jakým způsobem budem rodit dvojčátka není tu někdo kdo se chystá rodit v Praze v Motole nebo tam rodil?

zuzka72
15. říj 2009

Ahoj holky, tak já opět vyměkla a volala na tu genetiku, tak prý výsledky už tam mají, nevolali by mi i když mi to říkali-to teda nechápu a dopis s těmi výsledky zasílají až v pondělí,-tak do té doby by mě asi trefilo. Jinak ta doktorka říkala, že tam nevidí nic špatného, že by mělo být vše v pořádku, ale, že to musí zhodnotit genetik. Tak uvidíme, ale řekla, že je to snad v pořádku, tak už tomu i věřím. Uvidíme co bude v tom dopise, pak to nafotím. Holky vy jste mi zavrtali červa s těma tandemama....Hmmm....
Sarri-mě to říkal doki taky, ale já mám dvojvaječny a už 2x rodila, ale myslím si, že to je na porodnici a né na doktorovi....No uvidíš, snad ti to dopadne na císaře. I já bych to chtěla.
Mrkněte na to
http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/clanky/c...

katka73
15. říj 2009

ahojky holky taky čekame dvojčatka termin mam 20leden ale slyšela jsem že se rodi i o měsíc dříve ja mam doma už děti 3 a v rodině ja ani přitel nemame dvojčata takže jsme byly zaskočeni.na genetice jsem taky byla měla jsem vše ok bude to holka a kluk tedkom mam jit na kontrolu na gyndu 3listopadu a že mě bude posilat na ultrak do nemocnice kde se měří velikosti miminka byla jsem na tom asi před 2měsíci kde zjištovali taky velikost.jinak ja budu rodit v ostravě na fakultce a pokud to pujde tak přirozenou cestou kamaradka rodila o 6tydnu dříve ma dvě holčičky byly jen 2dny v inkubatoru a važily 1.800g jedno rodila přirozeně a druhe musela na cisaře ale říkala že to bylo lepší no uvidime ja rodila třikrat a vždy v pohodě.tak se držte papapapa 😉

sarri
15. říj 2009

Lucy, já jen doufám, že Tě nepředběhnu. Jednovaječná tu nechávají max. do ukončeného 36tt. jenže já se co týden otevírám o prst, tak nevím, jak dlouho to ještě vydržíme.
přála jsem si plánovanou sekci - pěkně mít všechna předoperační vyšetření a v lokálním umrtvení porodit, aby to bylo pro všechny co nejméně riskantní. jenže to ve Zlíně nehrozí - když císař, tak akutní, až když se něco děje.

lucy82
15. říj 2009

Sarri moc ti přeji aby to šlo vše rychle, je to divný že tě nenechají císařem. Přitom jednovaječný u nás dělají jen císařem, tam by na normální porod nepřistoupily. Ach jo, připadá mi že vše je fakt jen a jen o penězích 😖 Ale ty to zvládneš budu na tebe myslet. Já jsem pořád zavřená 😕
Nu jdu vybalit nákup a něco uvařit, jsem celá mokrá, sice sněží ale je z toho akorát hnusná břečka 😠

radka.k
15. říj 2009

Skarbek: Peg perego je taky super, zkoušela jsem si v obchodě ten volant a fakt super zatáčí 🙂

a tady jsou zkopírované rozměry a hmotnost ABC Design Zoom:
rozměry kočárku: d154 x š68

- složený kočárek: d89 x š69 x v49 cm

- sportovní sedačka: d98 x š32 cm

- hmotnost: 18,5 kg

skarbek
15. říj 2009

radka: jj,volant je supr! ta váha je srovnatelná s tím naším... asi to bude všechno dost podobné. Bydlíme na kopci a vyvézt kluky domů je teď už docela nadlidský výkon! 😅 Ty bydlíš ve městě?

zuzka72
15. říj 2009

Holky a co tenhle, co na něj říkáte?
http://www.pacipaci.cz/1153-kocarek-oregon-tand...

zuzka72
15. říj 2009

A tenhle je za super cenu i s korbičkama.

https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

irminka
15. říj 2009

dobrý podvečer děvčata,

tak si vás pročítám a vidím, že se vám líbí kočárek s volantem. Kámoška má přímo Peg Perego a vůbec s ním nejezdí, museli si koupit starý a na procházky jezdí jenom s ním. Moc dobře se neovládá a natož ve sněhu v zimě....takže by to chtělo se opravdu pozeptati více lidí.......
Nechtěla bych ho hatit, je to možná jen jejich názor 😉

my jsme si včera koupili Dorjan a také jsem zvědavá jaká bude praxe 🙂

zuzka72
15. říj 2009

Irrmi, ten zelenej Jordan? Já zase dnes potkala ten barevnej a zdá se mi super.

irminka
15. říj 2009

😉 zuzko: jaký zelený? Ne, připlatili jsme si za barvu, tmavě hnědou s kombinací černou...mám ho v albíčku 😉

hancas
15. říj 2009

ahojky holky maminky!!!jen vám chci říct že v olomouci je klub dvojčat a jsou tam i předporodní kurzy je to na www.dvojcataolomouc.estranky.cz takže tam mrkněte jsou tam i růtné programy třeba ted v sobotu je od 9-12 podzimná burza je to v Holici ve školce v klubu heřmánek.tak kuknete na stránky

lucy82
15. říj 2009

Irminko ten tmavý kočárek vypadá fakt moc hezky, super, není to přeplácaný a vypadá mooooc pěkně 😉
Nu já dneska půl dne vybírala kombinézky pro holky a suppppeer vybrala jsem dvě stejný 🙂

irminka
15. říj 2009

právě , Dorjan pro dvojky mají v kolekci 09 mají jen ve 4.barvách a je to čoromoro, takže jsem zjistila na netu, že za tisícovku si můžeš vybrat barvu z kolekce 09 pro jedno mimi. Celý komplet- hl. korbičky,sportáky, vajíčka s nánožníky, pláštěnka a taška vyšel na 16.750,- Kč - podle mě super cena. Chtěli jsme Easy duo Walker a ted to podražili , za celý komplet chtějí okolo 34 tisíc, takže jsme vybrali levnější variantu 😉

irminka
15. říj 2009

ted jsem se dívala Lucy do tvého albíčka a to máte také Easyduowalker,že? Je super 🙂

lucy82
15. říj 2009

No Irminko Easy je strašně drahej to bych za kočárek teda nedala, leda ho sehnat někde na netu z druhé ruky, ale když jsem počítala celý komplet i s taškou, pláštěnkou atd. Tak mě někde vyšla cena i 42tis 🙄 To je dražší než moje auto 😀
Nu já jsem potřebovala aby kočárek měl vložené tašky takže u mě zvítězil Bumbleride, ale ten Dorjan je taky super, sice když jsem viděla ty šílený barevný kombinace tak jsem se na něj ani nedívala, ale pak si ho tady koupila Arwenka s jinýma barvičkama a je super 😉 Tak snad se vám bude dobře jezdit a mě taky 😉

lucy82
15. říj 2009

Irminko nene mám Bumbleride 😉

irminka
15. říj 2009

aha, oni jsou podobné...kamoška čeká také dvojky a také si ho chce kupovat, teda ten Bumbleride 😉 : Také se mně moc líbí, my zase chtěli, aby tam byly hl. korbičky.

Tak všem přeji dobrou noc

kvetinka78
15. říj 2009

Skarbek, píšeš, že máte PéPérego duett. Môžeš mi povedať, aké vložné tašky ste do neho používali, akej značky, ako dlho ste ich používali a v čom ste dávali detičky do tých vložných tašiek v zime. Nám by sa mali detičky narodiť v zime a nemám predstavu, v čom budem miminká do tých vložných tašiek vkladať- či sa tam zmestia ešte v nejakých fusákoch, alebo stačia zavinovačky- deky, alebo niečo iné.

Inak babulky, dnes som bola na internom, nakoľko už mám asi 3 týždne rýchly pulz pri nízkom tlaku, Doktor povedal, že to môže byť aj z toho , že mám málo železa- iba 99 a povedal, aby som zvýšila dennú dávku železa. doteraz som užívala iba 1 tbl denne. Ako ste vy na tom s hodnotou železa a čo užívate a v akých množstvách. A tiež ma prekvapil s tou informáciou, že šumivé magnézium je vraj účinnejšie a zaberá hneď na rozdiel od magnézia v tabletkách, ktoré mi celé tehotebstvo predpisuje moj gynekológ.Máte s týmto skúsenosti?

Babulky a ešte sa chcem spýtať, lebo mám v hlave chaos so všetkými tými zavinovačkami, rýchlozavinovačkami, fusakmi, spacími vakmi a dekami. čo vlastne je potrebné? Koľko kusov dek kupujete? Čím plánujete miminka zakrývať v postielke? A v autosedačke?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru