Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
27. zář 2010

@chrobacek Cus!!! Ja mela vysoke HCG a pekne me geneticka nastvala a vystresovala, vubec tam nechod a na triple se vykasli!!! 😉

lenca78
27. zář 2010

@sovicka_ No vidis, ted budes mit kontrol za sebou vice a budes se tesit, kdyz ti pokazdy reknou, o kolik povyrostli 🙂

lenca78
27. zář 2010

@gilotek Krasne fotky. Ted me trochu mrzi, ze jsme se rozhodli nejit na 4D ultrazvuk. Budeme si muset pockat na miminka 🙂

lenca78
27. zář 2010

Holky, mam obecny dotaz. Jak se vlastne pocitaji ty tehu tydny? Dnes jsem 25+1 a na konikovi to ukazuje 26.tyden. Ja bych rekla, ze jsem v 25. tydnu. Diky za odpoved.

sovicka_
27. zář 2010

@lenca78 to máš tak - jsi 25+1, takže tím pádem už ti přece 25. týden skončil a naběhnul ti 26. týden - takže jsi ve 26. týdnu. 25 plných kompletních týdnů už máš za sebou 🙂

Kdybys byla v 25. týdnu, měla bys za sebou jen 24 plných týdnů plus pár dní - ale ty máš za sebou o týden víc 🙂

Já jsem dnes 8+1tt, takže mám 8 týdnů za sebou a 9. týden se již rozběhl. Takže jsem v 9. týdnu 🙂

mikii
27. zář 2010

@sovicka_ gratulace k srdíčkům 🙂

atreides
27. zář 2010

ahoj holky jdu jen na kukandu co ta frodo, nevíte některá jak dopadla?

lenca78
27. zář 2010

@sovicka_ aha, tak ted uz to chapu. Oni mi vzdycky reknou neco jineho i u doktora, tak jsem si nebyla jista, co tim mysli.

matteka
27. zář 2010

ahoj holky, teda vy jste toho nakecaly 🙂) jako vám všem upřímně závidím ty vaše váhy - já už mám nahoře 16 kilo....ach jo - jsem chodíci vorvaň 😎 😎

lenca78
27. zář 2010

@matteka to ja bych zase mela rada o par kilo vic. Pribrala jsem zatim 4 kg a doktorce se to moc nelibi. A tento tyden jsem navic kilo zhubla ( asi jak jsem prestala chodit do prace a do tamni kantyny 🙂, tak ted uz jen 3 - jesteze dalsi kontrolu mam az za dva tydny, snad to dozenu. Pupek mam na me velky, dle doktorky taky spise maly. Hlavne jestli je vse v pohode a na kila se vykasli

kanegoo
27. zář 2010

Já teď poslední týdny přibírám podle učebnice, kde tvrdí 0,5 kg týdně. Takže krát dva - kilo týdně. Mám nahoře 10 - 11 kg.. Teď to prý ještě pojede a pak by se to mělo zastavit - nevím, neznám 🙂
Ale jakmile si přečtu na stránkách "tehotenství podle týdne" - tam mám přesně ty příznaky, co tam popisují: začne vás pálit žáha, začnou vás bolet záda, začnou vám otékat nohy.. Asi bych to neměla číst 😀

Přes pupek mám 95 cm 😀

frodo78
27. zář 2010

@atreides
@kanegoo
@sovicka_
@kanegoo Ahoj holky, moc moc Vám děkuji za držení palců 🙂 🙂 😵 😵 . Zabralo to a nenechali si nás v nemocnici 😵 Doktorka mi udělala výtěry - vzhledem k blížícímu se porodu (jinak na těn výtok neříkala nic) no monitor nám natáčeli nakonec 2x protože při prvním nám Boženka zachrupla a to se jim moc nezdálo, ale pak také v pohodě. No ptevřená jsem prý na prst a děloha už se také mírně "projevuje", ale jelikož uý příští týden bychom měli plánovat císaře, tak to doktorka přešla jen s tím, že kdyby se cokoliv dělo, tak máme přijet ihned a jinak za týden 😵 . Uf 😅 , tak jsem moc ráda.

matteka
27. zář 2010

@frodo78 tak to je paráda, super zprávičky

kanegoo
27. zář 2010

@frodo78 Super, to je dobře, že jste doma! Teď to bude všechno dobré, uvidíš!!!!

mikii
27. zář 2010

@frodo78 tak to je super,že vás nechala doma 🙂 🙂 🙂

broukb
27. zář 2010

@kanegoo poznám, protože já je mám každýho vzorně na svý straně a ještě holčička je hodně nízko a chlaoeček furt leze nahoru..takže to neni těžký zjistit kdo se kde prdolí 😀 jinak tak 2x denně minimálně škytaj na střídačku a když škytá Vanesska tak mi holky škytá ,,buchta" 😀 😀 úplně dole nejdřív mi trvalo, než mi došlo co to je a proč mi tam v pravidelnym rytmu škube..a pak mi došlo, že ona už 2 měsíce naléhá na hráz, takže má hlavičku úplně dole 😀
Jinak ta horní police je taky z ikei http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/3012...
No a šikovný sice je, ale já se obávám, že mu bude stačit se na děti mrknout na kameru a nebude pospíchat domu..no uvidíme třeba mu křivdím 😉
@gilotek moc hezké fotečky a miminka vypadají nádherně 😵 😵
@sovicka_ gratuluju k srdíčkům...to je nádhera viď 😵 úplně jsem si vzpomněla jak jsme to prožívali mi na tom začátu a podívej jak to uteklo 😉 uteče to i tobě a budeš se radovat z každého dalšího utz 🙂

frodo78
27. zář 2010

@sovicka_ Také moc VELIKÁ gratulace k srdíčkům. To je pocit, že? Já to vidím jak dnes, když mi řekli, že bijí obě srdíčka, tak se mi od radosti úplně roztřásly kolena 😅 😅 . Užívej si těhulkování ve zdraví a pohodě a bez komplikací. Hrozně rychle to uteče .....
@matteka Děkuji, tak jsem fakt moc ráda. Snad ty moje pupíky donosím do cílové rovinky 😀

kanegoo
27. zář 2010

@broukb Díky. Ty ji máš vzadu červenou? to jsem si nevšimla 🙂

broukb
27. zář 2010

@frodo78 jééé no to jsem ráda !! vidíš a ty si se tolik bála..hezky odpočívej hlaď holčičky a uvidíš, že ten týden ještě zvládnete 😉 a papej jo, si jak kost a kůže ať máš pak sílu na ty svoje zlatíčka 😵 😵

matteka
27. zář 2010

@frodo78 to víš že jo, donosíš až do cíle 🙂

@broukb jsem se fakt nasmála 😀 😀 😀 😀 😀 😀

broukb
27. zář 2010

@kanegoo jj mám, ale jak ta dáš nějjaký věci ani to neni vidět 😉 ale nebyl by problém to před namontováním přelepit tapetou..původně jsme to měli v plánu, ale nakonec jsme zhodnotili, že máme barvený pokojíček, tak může být červená

frodo78
27. zář 2010

@broukb 😀 Jo jo, já se snažím dlabat - už jsem něco nabrala. Ale to víš, stále mám tu jaterní dietu.... 😝 No, tak Bebe sušky to jistí ......

atreides
27. zář 2010

@frodo78 jééé to mám radost za tebe, že můžeš být doma 😵 😵 😵
@sovicka_ jůůůůů gratulka k srdíčkům, to je sueper 😵 😵 😵 😵

lenca78
27. zář 2010

@frodo78 to je dobre, ze si te tam nenechali. Tak to uz ten tyden dva date, ne?

majka07
27. zář 2010

@frodo78 super zpráva. 🙂

gilotek
27. zář 2010

@lenca78 A o to víc se na ně budeš těšit 😉 A ty kila neřeš. Vzpomínám si, že jsi taky hodně zhubla na začátku. Já dala dolů na zač. 5 kg. Doktor taky říkal, že mám malý břicho a nic moc jsem nepřibrala. No co můžu dělat? Cpát se kvůli němu sladkým aby byl spokojenej? Já jsem hubená odjakživa, tak přeci nebudu přibírat 2 kg za týden ne?

sovicka_
27. zář 2010

@frodo78 hurá, super, že to dopadlo tak, jak jsi chtěla !!!!

@broukb
@frodo78 díky za gratulace 😵 Pocit je to fajn, začala jsem si to užívat... samozřejmě je tam pořád ždibek strachu, ale to bude ok 🙂

sovicka_
28. zář 2010

holky můžu se ještě jednou informovat o tom kojícím polštáři pro dvojčata, o kterém jste tu psaly? Já našla na netu jen toto: http://www.kojici-polstar.cz/detail.php?zbozi=2... a ta cena 2500 je jednoduše příšerná 😝

lenca78
28. zář 2010

@sovicka_ Ahoj sovicko, no ten jsem taky nasla na netu, ale moc se mi ani nelibil (po pravde cena uz vubec ne). Ja jsem si objednala tento od firmy teplo domova: http://obchod.teplodomova.cz/polstar-eps-valec-.... Asi neni uplne pro dvojcata, kazdopadne je teda obri, zabira na koberci ctvrtinu loznice 🙂. Doufam, ze deti se tam vejdou obe, ale vypada to tak. Prakticke zkusenosti ale nemam, budou to moje prvni deti 🙂. Napisu tak za par mesicu 🙂)

lenca78
28. zář 2010

Jinak holky, ja jsem asi uplne blba, ale mam dotaz k tem monitorum dechu. Procitala jsem si navod k monitorum respisense, k tem za plinku. A ted muj dotaz - kdyz se davaji za plinku, to se pak to miminko oblece i s tim monitorem? Nebo jak to vlastne je, kdyz bude ve spacim vaku nebo bude mit na sobe ten overalek? PS. omlouvam se za blbe dotazy, ale budou to prvni mimina a ja fakt nevim, jak to pak bude fungovat v praxi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru