Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
13. říj 2010

@eshta asi pocházím z Egypta 😅 😀

eshta
13. říj 2010

@atreides
Dík..No dalo mi to práce takhle vypadat (sprcha, fénování, naolejování.. 😀 ) Bys mě měla vidět po ránu 😖 😒

eshta
13. říj 2010

@sarri Já teď na mimibazaru skupuju ty největší pytle do 3let ...a když jsem nemohla sehnat, tak jsem rozpárala u menších spodek a ušila třeba z ručníku takovej nástavec..já fakt chci, aby mi tam ještě ten rok vydržel..
pytlů máme doma nespočetně, jedna z investic co mi fakt šetří moje nervy 🙂

eshta
13. říj 2010

@atreides 😀 😀 😀

salu
13. říj 2010

Ahojky, prodávám 2 rychlozavinky Mamo Tato, kupované nové PC 195,-/ks, používané 1 měsíc, nezničené.
Nyní cena celkem 200,-. Kdyžtak písněte do IP 😎

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/salu/album/v...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/salu/album/b...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/salu/album/k...

lenca78
14. říj 2010

@valmark Ja jsem nic necitila snad do 21. nebo 22. tydne. Taky jsem nevedela, co vlastne mam citit. Byla jsem na kontrole ve 20+0 a doktorka se me ptala, jestli neco citim a ja nic. No a pak do tydne to zacalo. Pohyby jsem necitila, ale ty kopance uz neprehlidnes 🙂

kathy.skal
14. říj 2010

Ahoj holky. Tak se musím pochlubit, jaký jsem včera udělala super kup 🙂 Náhodou jsem zalezla do tesca a měli tam slevy na dětský oblečení, tak mám 3 ks froté bodyček za 45 Kč celkem a tři kusy overálků za 66 Kč celkem. Takový nákupy miluju 😀

lenca78
14. říj 2010

ahoj holky, ani jsem nevedela, ze ty rychlozavinovacky na suchy zip jsou naprd. A prodavaji se jeste ty klasicke se snurkama? Ja jsem byla nakouknout ve dvou obchodech a vsude mi nabizeli jen ty na suchac.
A jeste dotaz - kolik jich budete kupovat? Staci pro kazde miminko jedna nebo vice, kdyby to poblinkali atak?

eshta
14. říj 2010

@lenca78 Čauky. Mně třeba rychlozavinky vyhovovaly..ale jen tak do 6ti neděl...a na noc jsem klukovi zavinula ručičky a frkla ho do tý rychlozavinky a supr 🙂 Měla jsem 2 na 1 dítě, takže teď budu mít 4..Po těch 2měsících stejně miminka začínají být víc aktivní a chtějí hejbat ručičkama a nožičkama, tak ti zavinovačka bude přes den na prd, leda tak na spaní do kočáru. Na noc jsem ale ručičky zavinovala až do 3měsíců..

lenca78
14. říj 2010

@eshta diky eshta. Jeste blba otazka (jsem prvorodicka, mam spousty blbych otazek) - co myslis tim zavinout rucicky? Jako nejakou plenou? A jak se to dela? A dela se to proto, aby je z te zavinovacky nevystrkovali?

eshta
14. říj 2010

@kathy.skal Jinak na mni miminka se dají supr věcičky sehnat na minimabazaru..jsou nošený, ale dají se najít nádherný věcičky za supr ceny..ale pozor, mimibazar je mor 😀 😀 😀 teda aspoň pro mě

lenca78
14. říj 2010

@kathy.skal jojo, v tescu maji ted spousty slev. Koukala jsem i na takove chlupate overaly na zimu - jsou moc hezke a ted jsou za 300 Kc. Ja uz jsem si teda koupila na mimibazaru, ale tyhle se mi taky libily. Chtela bych do nich davat deti do autosedacek, aby jim nebyla zima.

eshta
14. říj 2010

@lenca78 Tohle nejsou blbý otrázky 🙂 , já to taky např. nevěděla a ukázala mi to sestřička na šestinedělí, když jsme kluka nemohli utišit kvůli bolestem bříška ☹
Mimča mají nedovyvinutý nervový systém, proto po narození nejsou schopni účelně ovládat pohyby rukou a nohou. Malý mimča mají často trhavý nechtěný pohyby ručiček, který je často ve spánku probouzejí a lekají a nedokážou to nijak ovlivnit a kvůli tomu pláčou. Proto je supr je zavinout. Já to dělala tak, že jsem vystřihla větší trojúhelník z lehké fleece dečky z Ikey (29kč) - nebo můžeš použít plenu, ale ta je moc malá, když jí přeložíš na trojúhelník. A nebo na to obětovat jednu velkou tetraplenu a rozstřihnout jí na 2 trojúhelníky. Mimčo položíš na pravou stranu tak 20cm od pravého kraje s hlavičkou mimo plínu. Vemeš pravej cíp, kterej mimču položíš přes hrudníček (tím zavineš jeho levou ruku) a protáhneš ho pevně v jeho pravým podpaždíčku až na záda. Tím je půl hotovo a jeho pravá ručička je pořád volná. Vemeš druhý (levý) cíp pleny, položíš ho mímu zase přes hrudníček pevně tak, že mu tím zavineš jeho pravou ruku a celýho ho jako obmotáváš. Zavinuješ JEN horní část těla pevně, kyčle jsou sice plenkou přikryté, ale necháváš je volné, kvůli správnému postavení v kyčlích. Proto je lepší mít trojúhelník.tvar zavinovací plínky.
Blbě se to popisuje, ale na šestinedělí ti to ukážou 🙂

lenca78
14. říj 2010

@eshta diky moc, tak uz to chapu 🙂. Ja jsem si rikala, ze to bude asi znamenat prikurtovat rucicky, ale nejak jsem tomu neverila. Diky za tip. Pro ty deky do Ikey chci stejne vyrazit, tak to si jich koupim o dva kusy vice a ty rozstrihnu. Diky mockrat.

kathy.skal
14. říj 2010

@eshta jo jo, taky tam lezu, slintám a občas něco koupím 🙂)) Ale tohle bylo bez poštovnýho, takže ještě levnější 🙂

gilotek
14. říj 2010

@eshta však já byla neústupná, to mi věř, no ted už má velkou postel, svoji velkou deku a svůj velkej polštář a je spokojenej 😀

kathy.skal
14. říj 2010

@lenca78 no já tam včera viděla takovou bílou chundelatou kombinézku, mímo v ní musí vypadat jak medvídek 🙂 jenže stála 400, a když si to vynásobím dvěma, tak je to nad naše možnosti ☹ tak hledám podobné na mimibazaru a jinde použité.

eshta
14. říj 2010

@lenca78 Ty deky jsou fakt fajn a dají se použít na hodně způsobů. Já z nich např. ušila povlaky na starý 2 rychlozavinky po klukovi, abych měla pro dvojčata 2 stejný (nalepila a přišila sucháče a supr levný povlak je hotov). Pak jsem z nich vystřihla takový malinký čtvercový dečky, který složíš a můžeš s nima mimča přikrejt a pak je dát do rychlozavinovačky (já měla zimní miminko a i když jsme doma hodně topili, tak byl pořád hrozně zmrzlej).
A pak jsem z nich vystříhala malý obdelníčky a ty budu používat ze začátku místo žíněk - jsou krásně měkkoučký a nechci miminkům moc odírat kůži těma normoš žíňkama. Žíňky, trojúhelníky a mini dečky jsem jen vystřihla, nic nezapošívám, je to jemnej fleece, tak se ti nic nepáře. Povlak na zavinky jsem samo sebou ušila na stroji, ale bylo to za 20min hotovo. Deky nejsou nic moc kvalita, ale jsou tak levný a já tyhle věci z nich budu stejně používat 3měsíce a pak už ne..

gilotek
14. říj 2010

@eshta ty jsi šikula, já viděla šicí sroj naposled asi před 10 lety u tchýně 😀

eshta
14. říj 2010

@gilotek No jo a tvůj Martínek je už taky o rok starší než můj Karim 🙂 to je jasný, že už musí mít svou deku a postýlku 🙂 jsem zvědavá, jak dlouho mi ještě Karim bude v těch pytlech odolávat a kdy se finálně vzbouří 😒
Ale ještě chci ten rok, aby v něm vydržel, je to pohoda 🙂
Až budu v porodnici, tak už začne spát Karímek s mamčou v pokoji a mamča je blázen a spí s otevřeným oknem i v zimě. 😝 😝
Tak jsem teď tomu mýmu zmrlýmu egypťánkovi, chudinkovi malýmu, koupila supr overaly z teplýho fleecu (z mimibazaru za 160kč i s poštovným za 2kusy!!!) a mamča ho šupne do bavlna pyžamka, fleece overalku a spacího pytle, na hlavu bavlna čepičku a bude 😀 😀 tak mi snad malej nezmrzne !!

gilotek
14. říj 2010

@eshta úplně si ho představuju 😀 😀

eshta
14. říj 2010

@gilotek Tohle je maximum, co na stroji zvládnu ☹ ☹ vůbec nejsem šikula, kam se hrabu na matteku ☹ ☹
Já bych víc samozřejmě ušít nedokázala, svedu fakt maximálně povlak na polštář 😀 😀 😀

lenca78
14. říj 2010

@kathy.skal ja mam dvoje, jedny ve velikosti 56 a pak 68 z mimibazaru a jsou taky moc krasne, skoro nenosene. A je pravda, ze jedna vysla na 200, porad lepsi cena nez ta i po sleve v Tescu, je to proste drahe nakupovat vse po dvou kusech 🙂 Tak at taky nejake sezenes. Mne se nakonec uplne nejvic osvedcil prave mimibazar - vyhovuje mi, ze si clovek muze navolit i velikost, pridat vyrobce a tak 🙂

lenca78
14. říj 2010

@eshta ja jsem na ne koukala uz minule a rikala jsem si, ze pujdou urcite dobre nastrihat a nebudou se muset zaposivat. Tak to je parada, diky za rady. A na ty zinky, to me vubec nenapadlo, ale je pravda, ze jsou tak hezky mekke, ze z nich asi par taky nadelam.
Jeste jsem se chtela zeptat, na to zabaleni rucicek rozstrihnu deku po uhlopricce, je to tak? Nebo jsi ten trojuhelnik nejak vystrihavala jinak? Nepamatuju si, jak jsou ty Ikea deky velke, ale na tu uhlopricku mi to prijde nejlepsi.

lenca78
14. říj 2010

Ahoj holky, mam jeste dalsi dotaz tady do diskuze. Vypada to, ze nakonec ze zacatku budeme mit jen jednu postylku pro obe deti. Mam koupeny monitory dechu Nanny, ktere do jedne postylky nejdou, tak nas asi neminou i takove ty prenosne monitory dechu. Jen jsem ted narazila na zajimavou diskuzi (nize je odkaz, nasla jsem ale podobne stiznosti i na jinych diskuzich) - http://www.mojetehotenstvi.cz/monitor-dechu-res...
Chtela bych radsi ten model 2010, u ktereho si muzete menit baterku sami, ale vypada to, ze maji nejaky problem s pouzitym materialem a ta sponka za plenku se lame. Mate s tim nekdo zkusenost? Nestalo se vam to taky? Na jinych strankach psali, ze u starsiho typu 2009 se jim to nestavalo. Ted nevim, jestli teda do nich investovat nebo ne - neni to levna zalezitost, zase samozrejme chci mit miminka zdrava a tak do toho klidne ty penize dam. Ale ne za cenu, ze po par tydnech bude mesic monitor nekde u vyrobce na reklamaci a ja budu bez monitoru. Diky za reakce.

kathy.skal
14. říj 2010

@lenca78 jo jo, občas ještě hledám taky na bazárku a na aukru sem tam něco, ale ten mimibazar je takovej nejrozšířenější. Sehnala jsem tam pro míma několik mikrominibotiček 🙂

eshta
14. říj 2010

@lenca78 To by byly ty trojúhelníky moc velký. Já jsem je vystřihla tak od oka - cca 90-100cm dlouhý v tý hoření části, abych mohla mimča tak 2-3krát celý obtočit. A ze středu horní části dolu k cípu trojúhelníku to mám cca 50cm. Ale už si s klukem nepamatuju, jak jsem je měla velký, tak teď trochu s tou velikostí improvizuju...
Kdyžtak si je pak zmenšíš..
Z jedný deky v poho vystřihneš oba trojúhelníky a zbyde ti ještě hodně na ty žíňky..

lenca78
14. říj 2010

@eshta parada, o to mi slo, takze kdyz zbyde i na zinku, super🙂

eshta
14. říj 2010

@lenca78 Tos mě moc nepotěšila 😢 Já respisense mám už koupený právě proto, aby mohli být kluci přes den v 1cestovní postýlce v obýváku a přes noc mohli spát se mnou na velký posteli..ach jo, tak doufám, že budu mít štěstí a sponka mi neprdne 😢 já bych nannynky vůbec nevyužila (nejdou do cest.postýlek a potřebuju s klukama v lednu odfrčet domů k manžílkovi, tak nechci tahat velký nanny), tak jsem myslela, že respisense je dobrá volba 😒 😒
mám je nový, model 2010, měli je v akci na www.detatko.cz za 2185kč kus...ach jo, snad vydržej

lenca78
14. říj 2010

@eshta to me moc mrzi, me to ale taky sokovalo. Jen tak nahodou jsem dala do vyhledavace hledat monitor a chtela jsem se podivat na ceny, pohybuji se od 2100 do 2800 a narazila jsem na tuto diskuzi. A jak rikam, byly bohuzel i na jinem diskuznim foru stiznosti podobneho typu. Tak ted nevim, co delat. Chci pro mimina to nejlepsi, ale k cemu mi pak je monitor za 2000, kdyz je par tydnu na reklamaci?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru