Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eshta
21. říj 2010

@dana24 tak tyhle extra kila (teda jestli to tak při pohledu na tu fotku můžu nazvat) se ti budou schazovat dobře 😅

@monika.tdm krásný meďánky-holčičky máte 🙂 🙂 🙂 je fakt sranda, jak jsou děti skladný...pro mě byl šok vidět mýho chlapečka po porodu (jako že se mi tam vešel)..no a teď budu kroutit hlavou nad dvěma 😀 😀

eshta
21. říj 2010

@beatrice7 Jo a monika má pravdu, já si teda trika neberu, ale legíny jo. Když pojedu na utz nebo si půjdu něco koupit, tak abych tam neběhala nahá..takže moje modýlky se budou skládat z domácí bavlněný košile na spaní, legínků a župánku 😅 😅 😅

monika.tdm
21. říj 2010

@eshta Kdyz H&M jinou barvu medvedu nedelaj, a proc taky, kdyz medved je hnedy, ze??? 😀 Mohli by delat jeste bile, jako ledni!!!! Ale to bychom byli zase jak cunata!!!!

monika.tdm
21. říj 2010

@eshta Na kazdy den si vem jine hadry, to uvidis co tam chodi za modelky!!! 😉

eshta
21. říj 2010

@monika.tdm A mončo tys rodila u Apolináře, viď? Můžu si tam skříňku na pokoji zamknout mini zámečkem?

monika.tdm
21. říj 2010

@eshta No my jsme si zamykaly cely pokoj a kdyz jsme nekam sly tak se dal klic na sesternu!!! Prej tam docela navstevy kradou!!!!

eshta
21. říj 2010

@monika.tdm Hele já fakt nevím, jestli teď zrovna nějakou díru do světa udělám..můj muž o mých krásných legínkách prohlásil, že podobný podvlíkačky nosil jeho děda 😠 😠 parchantík jeden 😠 😠

monika.tdm
21. říj 2010

@eshta 😀 😀 😀 to si teda dovolil moc!!!

eshta
21. říj 2010

@monika.tdm No že jo? Ať si zkusí nosit chvíli takovýhle břicho a pak může takhle pindat.... 😠 😠

monika.tdm
21. říj 2010

@eshta No clovece, ja ho takove velke nemela!!!! Aspon budou velci a mit silu sát mlicko, to ty moje cacory nezvladly!!! ☹ 😉

eshta
21. říj 2010

@monika.tdm Já bych tak hrozně chtěla, aby měli každej 3kg a dotáhli jsme to ve zdraví do 38tt... čím budou větší, tím to pak bude jednodušší....já vím, že si každej už pak přeje, aby byli mimča už venku, ale když si vzpomenu na svý šestinedělí s 1 miminkem, no nevim nevim 😕 😕 když jsou teď ještě zavřený v bříšku, tak mě přece jen tak moc ještě neotravujou 😀 😀 😀
ale už se jich taky nemůžu dočkat!!! 🙂

kanegoo
21. říj 2010

@eshta @monika.tdm Díky holky 🙂 Jj, jsme macci 😀

eshta
21. říj 2010

@kanegoo Tak já se ti musím pochlubit, že ti moji kluci měli v úterý 2600g každej 🙂 🙂 a s těma vašima váhama jste tam za 2týdny taky 🙂 🙂

kanegoo
21. říj 2010

@eshta 🙂 Gratuluju. To to na ty tři kila určitě dotáhnete 🙂
A já si myslím, že my taky - ale 3 kilovky by mi stačily - at je pak jsem ještě schopná vytlačit 😀

eshta
21. říj 2010

@kanegoo Tady chce někdo rodit normálně!!!! Dobrý 🙂 🙂 🙂
Ono je to hustý tak i tak a půl kilča tam už fakt poznat nebude 😅 😅 😅

eshta
21. říj 2010

@gilotek No, tim tvým příspěvkem jsi mě moc nepotěšila 😖 😖 já doufala, že to za pár měsíců přejde 😕 😕 třeba budu vyjímka 😅 😅 😅

kanegoo
21. říj 2010

@eshta No, jj, já chci určitě normálně. Ale samozřejmě záleží na okolnostech. Ptala jsem se včera v nemocnici a říkali, že v mém případě by to viděli na spontánní porod. Samozřejmě můžu dopadnout tak, že jeden půjde spodem a druhý vrchem - to už je hold risk. Ale říkala jsem si, že si prcci vyberou, jak chtějí přijít na svět a jsou už od 27 tt pěkně hlavičkama dolů, jen se při každé kontrole vystřídají, kdo je níž. Tak jsem zvědavá, kdo vyhraje 😀

monika.tdm
21. říj 2010

@eshta A co s sestinedeli, co se jako deje??? Ja ho nemela, tak nevim!!!

eshta
21. říj 2010

@kanegoo Já bych šla taky do spontánního porodu, kdyby to šlo.. to tlačení na konci je už taková pěkná tečka, to už nebolí, takže ono rodit jedno dítě nebo 2 zas takovej rozdíl nebude..já po porodu na odd.šestinedělí lítala jako by se nechumelilo a fakt mi bylo těch maminek po císaři líto..
takže máš jen mojí podporu a držím palce, aby se ti děti pěkně připravily 🙂
moji kluci jsou oba KP a na tom teda fakt už nic jinýho než císaře nevymyslim 🙂

kanegoo
21. říj 2010

@eshta Jj, já vím, že máš prcky KP. Líbí se mi, jak je škrábeš na hlavičkách 😵 Já cítím jen patičky 😀
Mluvila jsem s jednou paní, která rodila dvojčata spontánně a říkala, že už neměla sílu porodit placenty.. 😒

eshta
21. říj 2010

@monika.tdm Já nevim, co se v šestinedělí děje normálně, ale u nás byl chaos ve všem 😀 pak se to trochu zlepšilo a tím si myslím mi skončilo šestinedělí 🙂

eshta
21. říj 2010

@kanegoo Kalimerka jsem měla hlavičkou dolu, ale byl tam trošku šejdrem, tak jsem ho drbala večer u telky zase na zádíčkách 🙂 stejně je to zázrak mít děti...hrooozně mě teď někdy vytáčí 😠 , ale jsem na chvíli bez něj a už ho chci mít zpátky 🙂
A placenty se už pak normálně rodějí skoro samy..já měla komplikace - měla jsem placentu adherens - přirostlou, takže jsem to ve finále moc pěkný neměla, ale to sem psát ani nebudu, páč se to tak často nestává..
placenty porodíš ani nevíš jak, uvidíš 🙂 není to jako bys musela vytlačit další 2 děti, neboj 🙂

mikii
21. říj 2010

Ahojky, tak mám po ko. Dopadla dobře, sice musím ležet dál, ale zatím nemusím do nemocnice. Zase jsme pěkně přibraly holka má 1460g a kluk 1620. Takže dr. by byl rád, abych vydržela do prosince. No na zítra mi zatrhnul divadlo 😢
tak lístky dostala švagrová s tchánem....

No nic jdu dočíst ...

monika.tdm
21. říj 2010

@mikii tak tfuj, tfuj, tfuj drzime palecky!!! 😉

eshta
21. říj 2010

@mikii Tak supr! A na 30tt máš nádherný váhy !!
Hlavně teda pěkně odpočívej a už žádný Tesca, Ikei a divadla 😠 nebo dostaneš na zadek 😠

beatrice7
22. říj 2010

Dobré ránko 🙂

@kanegoo, já měla taky horší Doppler u jednoho mimča, bylo to na hranici normy, ale na příštím utz to už bylo v pořádku. A to mimčo i přes horší Doppler má o 150 g víc než to druhý. Ono jim to asi prospívá 🙂

atreides
22. říj 2010

dobré ráno 🙂

vy jste ale kecky 😅 skoukla jsem jen z rychlíku a hlavně fotečky, no krásný bříška holky 😵 😵 😵 a nejvíc jsem se rozplívala u těch dvou kočiček od Monči 😵 😵 😵 😵

Mě včera zjistli lehkou cukrovku 😕 docela mě to překvapilo, když s NIny vše v pohodě, ale je fakt, že ráda mlsám. Takže ve středu jdu na diabetologii. Za 14 dní na další kontrolu a ultrazvuk a prvního mě čeká ultrazvuk ledvin, páč mě poslední dobou chytá ledvina 😒 a z krve ani z moči nic nezjistlili, tak si tam už přijdu, že si vymýšlím, že mě to bolí.

a tady máte taky moje bříško 😉

beatrice7
22. říj 2010

@mikii no váhy máte úplně skvělý. Já měla na 31 tt váhy A : 1431g a B 1352 g.
Nález : Plody jsou proporcionální, menší. Pl v a. umbilicalis u obou plodů v normě. ... Tak jsou asi opravdu menší... 😒 Jinak hodně odpočívej, ne jako já 🙂

beatrice7
22. říj 2010

@atreides hezký bříško 🙂 já měla celé těhu problémy s ledvinama a mm. Byla jsem kvůli tomu i několikrát v nemocnici. Na utz ledvin mi pokaždý do zprávy napsali: pro pokročilé těhotenství nelze vyšetřit 😀
Myslíš si, že cukrovka je z toho, že ráda mlsáš ?? Já myslela že to s tím moc nesouvisí... A jak ti na to přišli ? Jenom z krve nebo jsi pila tu glukozu ?

atreides
22. říj 2010

@beatrice7 nelze vyšetřit? 😅 a jakto?
já se na to ptala dr. a prý to může TAKY souviset, ale každopádně s dvojčaty je to prý častější a hraje roli rodinná anamnéza a ukazuje mi to, že bych k tomu mohla mít sklony ve stáří, takže je pro mě takové malé varovoání. Naštěstí to mám zvýšené opravdu jen lehce. Podle mě to dieta vyřeší. A jj glukozu jsem pila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru