Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
29. črc 2009

Přesně tak Arwi , ty máš tam v odkazu nejlevnější, já jen aby jsi viděla, že jsi fakt vybrala dobře. Ta známá to nehladala podle ceny, ale podle funkčnosti s ohledem na mimina, takže je asi nejlepší a tobě se líbí ten zelenkavej? Já ještě nevím, ale já mám čas. A jak se cítíš a ty ještě pracuješ? Psala jsi kdysi, že by jsi nemohla kvůli penězům být doma atd.-teda pokud si to s někým nepletu. Nedokážu si představit v takovym stavu někde třeba dělat. Jak to zvládáš.

arwenka
29. črc 2009

Zuzi, jojo, ten blázen jsem já....od pondělí jsem na PPM, protože to byl nejzazší termín, pak už by mě na ni snad ani nevzali....dělám dál a mám dojem, že budu mít mobil a notebook ještě na porodním sále 🙂

Mně se moc líbí ten zelenkavej, i když zelenou normálně nemusím, přijde mi totiž ani ne pro holky, ani pro kluky, prostě takovej krásně neutrální 🙂

zuzka72
29. črc 2009

Jo ten zelenej je krásnej, mě se zase zelená líbí, ale já jsem se zhlídla na té černé, ale nevím, bude na tom asi všechno vidět a vybledne to a má každej černej-tak uvidíme-ale výběr tam mají.

arwenka
29. črc 2009

Zuzi, jwa Ti nevim s tou cernou, mne se obecne cerna moc libi, ale na kocarek bych ji asi nedala, detske veci maji byt vesele a taky mi prijde, ze ta cerna v lete strasne pritahuje slunicko a ze jim tam musi byt strasne....
Mozna je to moje domnenka, ale fakt jsem se rozhodla pro tu zelenou 🙂

balina
29. črc 2009

Je tam vaha kocarku 20kg. To mi prijde nejak moc ne? Kdyz tam frknes jeste 2x5kg deti tak me to vychazi na peknou fusku. Ale asi vazi vsechny zhruba stejne co?

arwenka
29. črc 2009

Balin, no váha hlubokého je taková ve většině případů, sporťáky jsou lehčí. Je to hodně, ale pomůže to otočný kolečko, hodně ulehčuje. No co, jednou jsme si vymyslely dvojčátka, tak musíme makat, žejo 🙂

Teď jsem byla s Danečkem ve městě na zmrzce a ob a nás honily dvě neodbytný vosy. Copak on, on zdrhal, ale já jem předváděla něco mezi postřelenou kachnou a splašeným sudem, lidi na mě soucitně koukali, pak jsem potřebovala šťouchák na brambory, valila jsem se do schodů ho koupit a za mnou normální fronta lidí, co jsem jim ty schody blokovala, no přesně jak scéna z Mr Beana, jak se snažil předejít tu babičku, co se ploužila po těch schodech....no teda takhle neobratná bejt, to je něco 😠 😠 😀 😀

lucy82
29. črc 2009

Arwenko hezky to popisueješ 😀 😀

Já jsem ted udělala bramboračku a musím si sednout, protože mě strašně bolí paty 😖 Arwen a koukala jsem na fotečku a vždyt ty máš jen to bříško ale jinak jsi krásně hubená 🙂 Zato mě postupně praskají nohy, zadek, prsa. Večer mě musí manža namazat zadek ptž já si tam nějak už nedosáhnu takže je to taky taková komická situace, než se převalím z boku na bok 😀

Zuzi já už kočík mám vybranej, tenhle se mi jen líbí, ale je pro mě těžkej, a ty korbičky, ale jinak kámoška má tenhle mono kočárek a je s ním spokojená a i tu zelenou barvičku a vypadá to moc pěkně 🙂

darling007
29. črc 2009

Holky, tak si představte, že mě dneska ráno naháněla moje doktorka kvůli těm výsledkům z pondělních stěrů. Prý tam mám nějaké bakterie a zánět, takže okamžitě nasadit antibiotika. Je to zřejmě opravdu z toho Utrogestanu 😖 Nechápu to, tak dlouho jsem se na to ptala a upozorňovala na to krvácení a nikoho to nezajímalo a nakonec tohle. Prý to mohlo vyvolat hoooodně předčasný porod, kdyby se na to nepřišlo 😢

arwenka
29. črc 2009

Ahojky, tak jsem se rozhodla ještě pro adaptér a sedačky na ten kočárek, celé to vyjde na 15 000 ☹ . ale než se tahat s dvěma sedačkama, v každé ruce s jednou, tak to si kočárek teda radši pořídím v plné výbavě, neřekla bych, že je to zbytečné....

Bala tady známá a normálně mě chytali poslíčci, tvrdý břicho - chvíli to vypadalo, že bude hlídat Danulíčka a já pojedu, pak jsem to rozdýchala, holky, já se toho doktora nedočkám.....

Dar, tak je to s těmi doktory jako normální? To snad není pravda, tohle :-/ Pak někomu dej důvěru, co?

darling007
29. črc 2009

Ahoj Arwen, no právě, říkám si, že kdybych se na to vykašlala, tak jsem taky mohla třeba za měsíc porodit malilinkatá miminka, která by to určitě nemohla přežít... ☹ Prý je na tohle kritický 20. týden. No snad už to bude teď v pořádku, budu holt baštit antibiotika a uvidíme. Ale jsou to fakt zbytečné stresy, které člověka pokaždé rozhodí.
Ten kočárek je moc pěknej, hlavně ty "normální" barvy z kočárků pro jedno miminko, u těch dvojčecích mě odrazovaly ty barevné kombinace. Můj favorit je pořád ten X-Lander, od září se na něj dostanou i korbičky (Teď zatím jdou nasadit jen do mono-kočárku), tak jsem na něj zvědavá.
Holka, držím palečky, teda nemáš to fakt jednoduchý, ale zase i kdybys už teď porodila, byla by miminka určitě už v pořádku.

zuzka72
29. črc 2009

Darling a ty máš vyhlídlej kterej kočárek-pošli odkaz.
Arwi-to máš pravdu s tím černym je to na sluníču blby-no já to přehodnotím.

miradka
30. črc 2009

Ahoj holky, darling nechápem prečo do teba ešte donedávna cpali utroš, keď na príbalovom letáku je jasne napísané, že sa može brať max. do konca tretieho mesiaca, tzn. že 13tt si ho už nemala brať. Vobec, ako sa toto može stať? Niektorí doktori sú fakt na baterky. No držím palce, aby si sa z toho rýchlo dostala, určite si na teba už dajú väčší pozor.

V utorok sme boli s mužíkom v Polsku a našli sme tam kočík KEES K-2 za 10700,- je to holandský výrobca. http://www.angre.com.pl/blizniacze.html Je to zatiaľ najlacnejší kočík aký sme našli. Má tašky, otočné kolieska, nastavitelná rukojeť, aj na nohy je to pre každé dieťa nastaviteľné...Má asi všetko čo sme chceli, ale nedá sa otočiť proti vetru, je to tam napevno a chýbajú autosedačky k tomu. Ale inak sa mi moc páčil 🙂

zuzka72
30. črc 2009

Mira- ten kočárek je dobrej a vypadá i stabilní, ty jsi ho viděla na vlastní oči? A myslíš, že by ho poslali i poštou? Nebo ho maj třeba hned někde za hranicema, nevím jestli bych ten obchod co je v kontaktu na ně našla.

zuzka72
30. črc 2009

A tašky myslíš co-jako na nákup, nebo ty na dítě? Děkuji za odpověď.

miradka
30. črc 2009

Zuzi, je hneď za hranicami. Asi tak 500m. Pochybujem, že by ho doviezli do čr, to asi nie...VIdela som ho a aj som si ho skúsila potlačiť. Páčil sa aj mojmu mužíkovi, takže asi si ho poriadime...V obchode mali len čierny, ale dá sa objednať aj iný podľa tej stránky. Myslím, že so ho zrovna včera videla u jednej pani upravený na šporťák. Vypadal super. Ten obchod by si istotne našla a keby si potrebovala doprovod, nie je problém 🙂) Som z Těšína a mám to peši asi pol hodinku...Tašky myslím na deti. Prišli mi dosť dlhé, takže by mali dosť miesta. Akože dieťa dáš do tašky a potom do kočíka 😉

zuzka72
30. črc 2009

tAK TO JE SUPER, JAK TO MÁ AJI TY TAŠKY, JÁ JE SICE ASI NEVYUŽIJI, PÁČ DĚTI BUDOU V BŘEZNU, ALE JE DOBRÉ VĚDĚT ODKUD JSI, POKUD BYCH SI PRO NĚJ JELA, URČITĚ SE OZVU.

miradka
30. črc 2009

Jasné, stačí napísať IP 😉 Ja by som mala mať v polovici února, ale akosi tuším, že budú skor...ty už má š predsalen 2 porody za sebou 🙂 Ak sa tí moji bobci narodia v lednu, tak to bude poriadne praštiť. Naviac, ak bude zase také dlhá zima...tak možno aj ty by si ich využila

zuzka72
30. črc 2009

To určitě-je dobré tam ty tašky mít, co kdyby mi ti cvrčci pak vypadli ze sporťáku-no né. A přece jenom miminko má být v tašce a s peřinkama-to je fakt. 🙂

miradka
30. črc 2009

Ja tiež myslím, že je to fajn... 🙂

darling007
30. črc 2009

Ahoj holky, krásné ráno!
Zuzko, můj favorit je:
http://www.kocarky.cz/kocarek-x-lander-x-twin.html
V září už se do něj dostanou koupit korbičky nebo vložné tašky a celé by to nemělo být dražší než cca 14 tis. Je mi tenhle kočárek hrozně sympatický 😉 ani nevím proč. Hlavně má gumová nafukovací kolečka a přední otočná s aretací.
Miradko, asi se jako laici nemůžeme řídit vždycky tím, co je napsáno v příbalových letácích, to bysme nesměli brát vůbec nic. Měla jsem ho předepsaný ještě z IVF institutu, když mě tamodtud propouštěli ke svému gynekologovi, je to prý běžný postup po umělém oplodnění a záleží hodně na zvyklostech daného institutu. Takhle to dávají asi každému nebo prostě hodně lidem. Ale asi jsem holt na něj špatně reagovala. Štve mě to, že to tak dlouho nikoho nezajímalo, když jsem na to upozorňovala ☹

miradka
30. črc 2009

Darling, aj mne ho dali po IVF a povedali mi aj to, že sa berie do 3 mesiaca. V utorok som bola na kontrole a so smutnými očkami som sa dívala na dr, že už ho nechcem, ale povedal, že do konca 3 mesiaca ho mám ďalej užívať. Preto mi to príde divné, že ti ho nechávali tak dlho...

miradka
30. črc 2009

Inak ten KEES nemá nafukovacie kolečká, ale pevné...

darling007
30. črc 2009

No vidíš, Miradko, mně ten Utrogestan nasadili TEPRVE na začátku 13. týdne!!! Do té doby jsem brala duphaston... Fakt nevím.

lucy82
30. črc 2009

AHojky 🙂
Hezké kočárky máe vybrané, i ten X lander pokud bude od září vhodný od narození je pěkný 😉

No já jsem celou noc nespala, ve dvě jsem se vzbudila s plným nosem a už nezabrala, čaj nepomohl, solná lázeň nepomohla, takže pořád smrkám a smrkám a přemýšlím jestli je to rýma nebo jen zvýšená sliznice 😒

Valím za kamarádkou, odpo nakouknu a snad je Arwenka stále 3v1 😉

Darling to je fakt divný, no já četla ten příb. leták a píšou tam že se má brát jen do 12týdne. I doktor po IVF mi říkal že už pak nějak neplní svou funkci a zbytečně do sebe pereš hormony. Do toho 12týdne je to aby jsi nepotratila, pak už nehrozí takové riziko. Hlavně že to podchytily včas a že antibiotika pomůžou 🙂

darling007
30. črc 2009

Lucy, zkus si koupit v lékárně Bioparox Spray. Dá se stříkat do nosu i do krku, je to lokální antibiotikum, které je bezpečné i pro nás těhulky. Já měla bolesti v krku a rýmu od neděle a už včera mi bylo fajn, zabralo to docela rychle.

lucy82
30. črc 2009

Darling jé děkuji ten mám doma, ale nevěděla jsem že to jde i do nosu a ono fakt jo 😉 No akorát už je to prošlý, sakriš takmusím fakt do tý lékarny

petkan
30. črc 2009

ahoj holky, včera jsem se viděla s kamarádkou, má dvojčata a kočárek Firstwheels. Moc si ho chválila. osobně jsem vyzkoušela a fakt je super http://www.firstwheels.nl/en/city_twin/

zuzka72
30. črc 2009

Tak ten je taky fajn, akkorát mi vadí ty malá kolečka, jestli to není takové špatnější na ježdění, jinak bomba-to chce asi fakt vyzkoušet. Také záleží na ceně a kde jej sehnat? 😖

zuzka72
30. črc 2009

Dík perkan tak ten odkaz jsem si také uložila a že už jich mám-tak teď jen vybírat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru