Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
18. srp 2009

Ahojík, tak já jsem se probudila v deset, hrůza a už je zase tolik hodin 😠 Manža opět chrápal tak jsem ho vykázala do obýváku, nechápu proč najednou tolik chrápe, zavedu hubnoucí režim. Byl několik dní pracovně u mojí babičky a ta mu pořád strkala něco k jídlu a on přibral 3 kila a já se teď nevyspím. Takže jdu hledat dietní recepty 😵

Arwenko to je super že je scenic v takovým stavu, fakt jsi machr jak to takhle zvládáš 😉 A kde jsi toho scenika našla? Přes internet? A přes jaký stránky?

Petulko ahojky 🙂 Ty už máš nakoupené všechno do výbavičky?

Já ted peru poslední várku hadrů, musím ještě vyžehlit, uklidit a uvařit. Nevím jak to vše zvládnu jo a na MMB jsem si objednala zimní bundičky a už mi došly tak musím skáknout na poštu, jsem na ně zvědavá 🙂

petulka26
18. srp 2009

Ahoj Lucy,

hodně už toho mám nakoupeného, akorát vždycky ještě přijdu na něco co budeme potřebovat, ale takový ten základ už snad mám. Chybí mi akorát ta kosmetika a pro tu se chystám tento týden, no a pak ještě zimní fusaky, tak ty teď lovím na netu, jestli nebudou za nějakou dobrou cenu. Teď jsem sehnala za slušnou cenu odsávačku od AVENTU tak jsem měla docela radost. Protože když jsem si jí chtěla koupit v obchodě a prodavačka mi řekla cenu, tak mě málem kleplo 😀

Holky kupovala jste některá monitory dechu?

lucy82
18. srp 2009

Petulko já taky sháním fusaky do autosedačky tak snad se někde něco objeví 😉 Monitory dechu si pro svůj klid pořídím, myslím že je i půjčují v porodnici. Tak uvidím ty nechám na konec a budete kupovat ty lehátka přenosný?

petulka26
18. srp 2009

Přenosný lehátka zatím mít nebudu, mám koupený dva nádherný proutěný košíky na kolečkách, abych měla mimča pořád u sebe. Pokusím se hodit přihodit fotečku těch košíků do alba, jsem z nich naprosto nadšená 🙂

maui
18. srp 2009

Ahojík holky🙂
Tak odsávačka od Aventu je jedna z mála věcí, které mám 🙂 Pak mám doma jednu postýlku a druhou někde u tchánů na půdě. Peřinky mám taky jen jedny, ale pokud si vzpomínám, tak jsem je dlouho nepoužívala. Malej spinkal v zavinovačce, maximálně přikrytý larisou. To mi připomíná, že bych měla aspoň pořídit ještě jednu larisu a najít tu po Kubovi 🙂 Jo a nevím, jak jsem na tom s matracemi. Pak taky musím zajistit,aby se mi vrátila autosedačka, kterou jsme někomu půjčili, a koupit druhou, ale to snad pak zvládne manža, až budu v nemocnici.
Dneska jsem udělala první konkrétní počin: koupila jsem si tašku do nemocnice a pomalu si ji začnu balit🙂)

No málo platný, trochu připravit se musím. Asi si to začnu psát, abych měla aspoň trochu přehled, co bude potřeba a co mám.

maui
18. srp 2009

Petulko, košíky jsou krásné, taky jsem po nich dřív pokukovala, ale budeš možná překvapená, jak rychle ti z nich děti vyrostou. I když dvojčátka jsou možná menší a rostou pomaleji. Já měla obříka a byla jsem zděšená,jak mi ze všeho odrůstá. Vanička mu nevydržela ani na konec šestinedělí 😕

maui
18. srp 2009

Ty monitory dechu mají asi něco do sebe, ale já stejně nevím, jestli bych věděla, co dělat, kdyby začaly pištět 😕 Co se dělá, když mimčo přestane dýchat??? No, to mi snad řeknou v nemocnici. Na ty monitory prý musí být nějaké speciální matrace. Nebo ne speciální, ale určitý typ, protože některé matrace špatně přenášejí signál 😕

petulka26
18. srp 2009

Tak se mi podařilo přihodit fotku těch košíků 🙂 Oni jsou dost veliký, paní od které je máme říkala že v tom mimča mohla mít až do půl roku.

ifilipkova
18. srp 2009

ahoj maminky, všem vám držím palečky ve vašem očekávání, my už budeme s dvojčátky slavit brzy první rok, strašně moc to uteklo a všem vám povím - pravidlo, že dvojčátka jsou menší a rostou pomaleji, věci dělají později apod. u nás neplatí, každé mimčo je individuální ať je jedno nebo dvě, naši prcci ještě nemají rok a skoro chodí sami, mají přes 9kg a pořád kecají 🙂)) takže ještě jednou držím palce ať vám dělají samou radost, Iva

ifilipkova
18. srp 2009

koukněte na inzerát 353000, pokud ještě nemáte autosedačky, nějak bychom se domluvily... a ještě mám jen 2x použitou odsávačku od Aventu, ale nemůžu zatím najít krabici, takže inzerát ještě nevisí, pokud máte zájem, ozvěte se, pěkné dny, Iva

arwenka
18. srp 2009

Ahoj maminecky. Uffffffffff, jazyk na veste, ale auto je doma 😵 😵
Pokud mi to jeste stav dovoli, zitra poridim nejake fotky. Jsem normalne vyrizena, ale auto je to fakt krasny, netknuty, mam ho zaplaceny a pripravuju smlouvu pro kupce na Fabii. Ovsem zitra me ceka cesta na pojistovnu, kde Fabinku musim odhlasit (budu plakat) a na jinou pojistovnu, kde musim prihlasit Scenika.
Jo a priznam se, ze mam nejaky mokro dneska a zacinam se bat, ze uz malicko unika plodovka 😒 Anebo ne a je to tim hicem a tlakem. Taky se mi cestou zas udelalo nanic, zase ty blby mzitky pred ocima, ale ne v takove intenzite, asi po hodine to preslo...

Odsavacku taky mam, ale kosiky ne a ani ty perinky, safra ☹

A Lucy- nasla jsem o na SBazaru, fakt to byla klika. SBazar nebo SAuto, je to stejne 🙂

darling007
18. srp 2009

Ahoj Arwenko! Teda holka, ty jsi fakt hrdina 😵 To je dobře, že už máš autíčko doma, já zase dneska objížděla bazary, ale Picasso nikde nemají. Tak nevím, ještě počkám, ještě je čas...
S tou fabií ti docela rozumím, taky si nedovedu představit, až se budu loučit s mým fanoušem 😔 Ale toho si už nikdo nekoupí, to je leda tak do šrotu, má to už chudák za sebou ☹
Jsem na tebe teda zvědavá, jak dlouho to vydržíš, ty je snad opravdu budeš přenášet 😉
Já s odsávačkou počkám až po porodu, jestli vůbec budu mít mlíko, ale ty monitory dechu chci stoprocentně, to nebudu riskovat, že se něco stane. Pak by si to člověk jen vyčítal, že kvůli čtyřem tisícům se něco stalo...
Tak papa, holčiny, přeju všem dobrou a klidnou noc!

maui
18. srp 2009

No, Petulko, ty košíky jsou fakt krásné 🙂 A vypadají opravdu prostorně, ty by ti mohly nějaký čas vydržet. Já bych je akorát asi neměla kam dát v našem bytečku 🙂 Já počítám, že na první týdny budou mít děti postýlku společnou a jedna bude v ložnici a jedna v obýváku. Jinak si pamatuju, že později už Kuba ležel kdekoli - na gauči, na dekách na zemi, v autosedačce 🙂 No nějak se budeme muset přizpůsobit. Já se spíš děsím, kam všechny ty věci dám. No, zítra se musím dát do úklidu skříně v ložnici a asi zapátrám po nějakém to kojeneckém oblečení. Teď se na to musím vyspat, tak dobrou, kočenky 🙂

Arwenko, až já půjdu do nemocnice, ty už budeš mít broučky u sebe, to ti budu závidět🙂. Budeš taková naše průkopnice, tak doufám, že i pak najdeš čas se s námi podělit o zkušenosti🙂 Holky, to ještě budou nervy 😀

miradka
19. srp 2009

Ahoj holky, prajem vám pekný deň. Chcela som sa vás opýtať....hľadám nejaké doporučenia, čo všetko budem potrebovať nakúpiť pre dve miminka. Akosi začínam stresovať, pretože ja moc nezarobím, resp. som na nemocenskej a moj muž zarobí celkom fajn, asi okolo 25tis., ale problém je v tom, že potrebujeme ešte na dome čosi vylepšiť prv než budú detičky na svete. Preto som sa rozhodla, že si napíšeme zoznam vecí, včetne tých do domu, oblečenie pre mňa na zimu a výbavičku pre deti. Zatiaľ nemám žiadnu predstavu, čo budú deti potrebovať aspoň prvé dva mesiace, keď budú doma. Možete mi prosím poradiť? Máte niektorá takýto zoznam?

Arwi gratulujem k novému autíčku, nech dobre slúži a hlavne nech sa vám nič nestane 🙂

balina
19. srp 2009

Ahoj holky, projizdim co se tu udalo za posledni dny a vsem gratuluji k uspesnym kontrolam a screeningum. Uz abych mela taky ten II za sebou. Doki me objednal az na konec zari a to snad budu na konci 22 tydne 😖 .

Arwi gratuluju k auticku ! uz muzes v klidu do porodnice ne? Ja pokukuju po VW Passat, ma velikanskej kufr, kam by se pri trose dobry vule mohl vejit i pejsek.

Miradko, ja koukam tady na tuhle stranku : http://www.vseprodvojcata.cz/vybava-pro-dvojcat...

Byli jsme se vcera podivat v Koline na kocarky a je videt ze ten obchod je dovozcem a vyhradnim zastupcem Easy Walker. V podstate nas nenechal kouknout na nic jineho 🙂 🙂 🙂 . Kocarky sou teda paradni. Ale 30 000???? Petulko ty jsi ho porizovala vid? mas ho i s nastavcema na autosedacky?
Ja si pudu jeste prohlednout nazivo ten co ma vyhlidnuty Darling a Bumbleride.

Dneska vypada ze bude pekny horko, to se v praci zase upecu. No nic, jdu vydelavat penizky na kocar. 😀 😀

miradka
19. srp 2009

Díky balinko, hneď sa tam mrknem... 🙂

petulka26
19. srp 2009

Ahoj Mamulenky 🙂

Balino, kočárek mám bez těch nástavců, protože už jsem měla koupený autosedačky a ty se na něj samozřejmě nehodí.

arwenka
19. srp 2009

Dobre rano 🙂
Tak dneska byla noc drobinek lepsi, ale zase si na me i pres nasi krasnou modrou likvidacni lampicku zasedl komar a bzucel mi do ucha. Nemohla jsem ho chytit, tak jsem jen odhanela a nadavala. Zmizel az s dennim svetlem, pak prisel Jarda domu a ted spi a me cekaji ty pojistovny. Brrrrrr, urady 😠 😠

Peti, koukala jsem na kosiky a jsou vazne moc krasny, ja je chtela taky, ale uz nezbylo ☹

Mauinko, ja uz mam ty nervy ted, ne ze starani se o deti, ale z porodu. Nojo, co jsem chtela, to mam....

kvetinka78
19. srp 2009

Darling- ty si skoro v takom štádiu tehotenstva ako ja, tak sa nehnevaj, že ťa trochu otravujem. Už nosíš tehotenské oblečenie? Ja už pomaly začínam, lebo sa skoro do ničoho nevterpem. Ešte v lete je to v pohode, lebo je teraz taká voľlá móda, ale keď sa ochladí, už sa bez tehotesnkých vecí nezaobídem. Tie monitori dychu trba pri dvojíčkach asi dva ,že? ( Prepáč, zrejme, blbá otázka). Už vieš akú značku týchto monitorov si budeš kupovať? A budeš to kupovať cez internet? mohla by si mi povedať, akú si mala hodnotu AFP? Nedávno si písala, že si to mala zvýšené? Mne zase genetička hovorila, že je dobré, keď sú hodnoty vyššie, lebo keď sú nižšie, vtedy je väčšie riziko.

maui
19. srp 2009

Dobré ránko🙂 Já se rozhodla být dnes pracovitá, tak jsem zvědavá, s čím tady doma pohnu 🙂
Arwenka, já se ti vůbec nedivím, že máš nervy z porodu. Mě asi před třemi dny chytla křeč do břicha a tak mi to připomnělo předporodní bolesti,že jsem se úplně orosila 🙂 Trochu jsem pocítila úlevu, že budu rodit císařem, ale ono u něj taky není o co stát. Dodnes si živě pamatuju, jak jsem se několik dní nemohla pořádně ani hnout a trnula jsem hrůzou, abych nemusela kýchnout nebo zakašlat 🙂

arwenka
19. srp 2009

Mauisku, jak vis, ze budes rodit cisarem? Ty uz to mas jasne?

miradka
19. srp 2009

Kvetinka, ja som dnes vyhadzovala, resp. odkladala staré veci, ktoré neoblečiem a sú to sakumprsk všetky nohavice. Aj tak tie nohavice už nenosím asi tak 2-3 týždne, pretože mi boli malé a všade tlačili. Normálne mám 36, takže všetko vypasované...až mi skoro uronila slzička ako som ich balila do sáčkov...Mám 2 tehotenských nohavíc a už len tie nosím. Celkom sa čudujem, ako si to doteraz vydržala... 🙂

ifilipkova
19. srp 2009

ten kočárek EasyWalker je opravdu super, máme ho rok, nemůžu si ho vynachválit, vejde super do auta, lepší podle mě není, má jen špatný přístup do síťky dole, když už je to přestavněno na sporťák, je to skutečně hodně peněz, ale vyplatí se to, mluvila jsem s maminkama co mají jiný kočárek (2 druhy, nevím které) a nebyly moc spokojené, jinak taky máme z Kolína...

arwenka
19. srp 2009

Ahojky Ivi, ja jsem do Kolina chtela jet, ale uz mi nezbyl cas, objednala jsem si DorJan Danny sport a uvidim, je krasnej a slysela jsem, ze e s ni fajnove jezdi, tak uvidim. Sehnala jsem ho i s adapterem a sedackami za skvelou cenu a doufam, ze nebudu zklamana. Do te doby jsme vsude videli kocarky pohybujici se kolem 20 000 Kc a vubec nevypadaly pekne ☹

maui
19. srp 2009

Arwenko, u mo-mo dvojčat jinou verzi porodu ani nepřipouští, protože je u nich předpoklad, že tak jako tak budou do určité míry zamotaní do svých pupečních šňůr a průchod porodními cestami by byl obrovské riziko. Ale přišlo mi, že docent Hájek od Apolináře upřednostňuje císařský řez u dvojčat v 90% případů...

maui
19. srp 2009

Já asi uvidím kočárej teprve až budu s dětmi doma🙂 Mám vyhlédnutý bumbleride India, ale dávám jen na popis a na doporučení jiných maminek. Nějak nevím, kam bych se na něj mohla jet podívat, Kolín je daleko. Navíc rodiče se nabídli, že nám ho koupí, jsou zlatí....tak nejspíš nebudu ani při nákupui 🙂

petulka26
19. srp 2009

Maui, já mám takový pocit že doktoři mají z těch přirozených porodů dvojčat docela strach. Mě doktor říkal ať počítám tak na 80% s císařem, protože u dvojčat je velké riziko a ještě jsem prvorodička. Bude hodně záležet na poloze miminek. Já bych ráda kdyby to šlo, porodila přirozenou cestou. Ale nakonec stejně udělám to co budou doktoři považovat za nejlepší.

maui
19. srp 2009

No holčiny, napsala jsem si ten seznam, dohledala orientační ceny a dostávám se k závratným číslům 🙂 I bez kočárku si s porodným rozhodně budu vědět rady 😀

arwenka
19. srp 2009

Mauisku, asi mas pravdu, ja bych uplne ze veho nejradsi porodila prirozene, ale museli by do me narvat konskou davku analgetik....
Kocarek tak uvidim, az budu doma - a mam dojem, ze DLOUHO po tom, co uz budu doma 🙂 🙂

No jako jsem myslela, ze pujdu do mesta a zatim jsem se jeste neutrhla od prace 😠 😠

maui
19. srp 2009

Petulko, taky bych nevěděla, co si vybrat. Ale císař je asi každopádně pro miminka bezpečnější. Normální porod ti dá sice zabrat, ale zase se z něj člověk velice rychle oklepe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru