Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

danulenka
27. srp 2009

Dovolte abych se trošku představila, bydlím u Brna a začátkem února čekám jednovaječné dvojčátka - chlapce, jednoho klučíka už doma máme. Měla bych jeden dotaz, sice ještě nevím jak budou miminka otočená a zda půjdou přirozeně nebo císařským řezem, ale protože přirozený porod jsem zažila neumím si představit ten císařský řez? Jde o celkové uspání nebo jen lokální? Císařský řez je možná méně bolestivější (ono se to asi nedá srovnávat, ale přece?) Nemáte někdo zkušenost? Díky moc Dana

petulka26
27. srp 2009

Ahoj maminečky,

Arwenko a beruško, hrozně moc gratuluji, to jsou skvělé zprávy že jste všichni v pořádku 🙂

Já jsem dnes byla u doktora, a mám zase hrozně vysoký tlak, takže zítra jdu na přeměření, a jestli to nespadne, tak si půjdu poležet do nemocnice ☹

Danulenko, vítej 🙂 Všechny tady čekáme dvojčátka 😀

maui
27. srp 2009

Ahoj Danulenko, vítej, tady jsme šťastné všechny 😵
Císařský řez sám o sobě bolestivý není. Já rodila pod částečnou anestezií, kdy jsem necítila tělo od pasu dolů, ale všechno ostatní vnímala. Horší jsou pak ty dny po tom. Hojení prožívá asi každý jinak, já si myslím, že není o co stát. Je to prostě operace a velký zásah do organismu, těžko hledat výhody, ale jsou případy, kdy není vyhnutí. Každý způsob porodu má své pro a proti.

maui
27. srp 2009

A jaká čekáš dvojčátka, jestli se můžu zeptat? Mo-bi?

maui
27. srp 2009

Je nás tu docela dost s jednovajkama, nezdá se vám? 🙂

martnov
27. srp 2009

Danulenko, já rodila akutním císařem jednovaječné holčičky před 4 týdny (viz. minulé příspěvky), dali mi vybrat zda chci celkovou nebo částečnou anestezii, já si vybrala částečnou a bylo to bezva, hned jsem viděla holky. Po celkové je prý po probuzení víc špatně. Takže císař sám o sobě jde, ale jak psala maui, horší jsou ty dny po operaci. Viděla jsem ten rozdíl na oddělení, jak mamky po normálním porodu fungovaly už první, druhý den a my po císaři jsme byli schopný fungovat až trochu dýl. Takže ono každé má svoje pro a proti, já zase nezažila klasické porodní bolesti. Jinak jednovajky by prý měli jít císařem vždy, ale ne v každé porodnici to tak praktikují.

maui
27. srp 2009

Martnov, já zažila i ty klasické porodní bolesti a abych řekla pravdu, malinko bych se asi přece jen přiklonila k tomu císaři 😀 A to jsem neměla porod nikterak dlouhý, od začátku kontrakcí do porodu 5 hodin. I tak jsem chvílemi lezla po stěně. Po tom císaři tě bolí vlastně jen pohyb, a když se naučíš vyvyrovat těch nejbolestivějších pohybů, docela se to dá. Ale s porodníma bolestma nic neuděláš, nezažila jsem nic, co by bylo víc vyčerpávající 😠

sindynka
27. srp 2009

Malá je prej kouzelná,nepláče jen když má hlad.Nik je zatím ještě v inkubátoru.Dneska jsem návštěvu neudělala,nechala jsem ji odpočnout.

sindynka
27. srp 2009

To jo.Holky to vzaly hopem.Arwen to měla těžký,je prej fest zašitá.Se divím že napsala tak brzo po porodu,jiný by byly hotový.Zítra se na malý děsně těším,až je ponunám.Moji kluci mě děsně utekly před očima,že aspon od Arwen si víc užiju.Když mě někdo poradí,jak se dávaj fotky sem,tak nějaký mužu dát od Arwen.

brusinkapetka
27. srp 2009

Zuzi, děkuji - ale nic to není. Ted ještě musím vyšmolit druhý stejný, aby se prtouskové nehádali. Horší je, že mně pak znovu to samé už plést nebaví, tak jsem se zatím pustila do čepičky. Beruško, moc gratuluji k miminkům. Dneska je nějaký rodící den:o)

kvetinka78
28. srp 2009

Dievčatá mám na Vás dotaz? Netrápi Vás svrbenie v pošve? U mňa to začalo včera. Výtok síce nemám. Nechcem robiť zbytočnú paniku. 2.9 idem na poradňu, tak to lekárovi spomeniem. Ak to máte, čo si na to dávate? Počula som , že také veci môžu byť aj zo sladkého a je pravda, že teraz som mala sladké leto...
Asi posledné 2 týždne mi trošku kvapká z prsníkov taká číra tekutina. Zdá sa mi to dosť skoro, lebo som iba v 19, týždni. Aj Vám sa to robí? Je to normálne?

sindynka
28. srp 2009

Kvetinka.Já to měla občas při těhu a poslední dobou se mě to vrací,Zajdi si do lékarny u Vás a pověz oni ti poradí.Muže to být nějaká mikoza.Já měla kvasinky a dostaůa jsem v lékarně na to mastičku,pomohla skoro hned,ale u mě se to bohuel vrací.

kankovka
28. srp 2009

Ahoj všem,včera jsem dlouho pročítala vaši diskusi a dneska jsem se rozhodla, že se k vám taky připojím 🙂 Bydlím kousek od Chrudimi, máme tříletého chlapečka, který půjde v úterý poprvé do školky. Začátkem února čekáme dvojvaječná dvojčátka.
Včera narozeným dvojčátkům i jejich maminkám přeju spoustu zdraví a hodně radosti ze života. 🙂
Kvetinko, ta čirá tekutina, to je vpořádku, to se jen prsa připravují na kojení, to mi řekl Dr. v 1. těhotenství, takže buď klidná. A to svědění, to bude asi přemnožená kvasinka, v těhu je to hodně časté, způsobené změnou poměru hormonů, ale sladké to způsobuje také a ještě zhoršuje. Jinak to není nebezpečné, neboj. Dr. by ti měl udělat kultivaci, ať se přesně ví, čím to je.

kankovka
28. srp 2009

Danulenko od Brna, moc zdravím, v Brně jsem strávila krásných 7 let, nejdřív na škole a pak pracovně, tak mám na Brno nostalgické a krásné vzpomínky a ještě tam jezdím.
A teď k tvému dotazu na porod. Císař je prý pro dvojčátka šetrnější, zvlášť asi pro ta jednovaječná, ty se myslím rodí jen císařem. Osobně se přiznám, že bych teď s dvojčátky šla raději taky na císaře. Ten první porod byl klasicky a nic moc. 😖 Byla jsem po něm neschopná asi jako některé jiné holky po císaři. Ještě další celý den jsem nebyla schopná se postavit na nohy. Čtvrtý den po porodu mi dali transfuzi, asi tak litr krve, a pak to teprve bylo dobrý. A když byly malému tři týdny, začala jsem tak silně krvácet, že jsem musela na dva dny zpátky do nemocnice na revizi v celkové narkóze. Byl tam se mnou i Matýsek, ale ne na jednom pokoji jako v porodnici, ale on na dětským a já na gyndě. Bylo to dost stresující. I když kdo ví, co mě čeká s dvojčátky! Zatím je to moooc daleko, tak to neřeším.

darling007
28. srp 2009

Ahoj holčiny, mám Vás pozdravovat od Arwenky 🙂
Malou princeznu Sandru má už u sebe, prý je zlatíčko a pořád by jedla 🙂 Nicolas je zatím v inkubátoru. Porod zvládla, ale je prý celá strašně bolavá. Tak Vás všechny zdraví a už se jí stýská 😵

sindynka
28. srp 2009

Chuděrka chOdí jak kačer 😖 ..Konečně odpolko se na ně jdu podívat.

maui
28. srp 2009

Chudina Arwenka, tak na to si taky živě pamatuju 😖 Sice jsem měla nafukovací kruh,ale nezdálo se mi, že by to při sezení bylo lepší. Navíc jsem od čtvrtého dne pořád nějak krvácela a doktoři si mysleli, že je to ruptura hráze a dvakrát mě přešívali...hnus 😠 Nakonec jsem skončila asi 14 dní po porodu jako kankovka na celkové revizi - týden jsem strávila na gyndě a malej na dětském, fakt stresující. Zato potvrzuji, že transfuze dělá divy. Když mi doplnili krev, byla jsem jak Marfuša - neuvěřitelně rudé rty a tváře 🙂 A cítila jsem se plná života 🙂

maui
28. srp 2009

Arwenko, vydrž, ty už to nepříjemné odečítáš, my to máme teprve před sebou 🙂

maui
28. srp 2009

Holky, včera jsem zabloudila na diskusi o císařském řezu a řeknu vám, že jsem si na to musela dát dvě deci 😀 Spoustu toho člověk zapomene, ale ty detaily, co tam holky uváděly, ty mě dost rychle vrátily do reality 😝

j.a.r.d.a
28. srp 2009

Zdravím všechny maminky, mám docela frmol, tak zatím nějaké fotečky našich miminek...Arwenka + Jarda
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

kankovka
28. srp 2009

Teda holky, ta Arwenka je statečná, a jaký má krásný dětičky! 🙂 Ještě jednou moc blahopřeju!
Arwenko, vím, že následující dny na to asi nebudeš mít čas, ale byla bych ráda, kdybys mi časem dala vědět, jak jsi spokojená s kočárkem Dorjan Danny sport Twin. Myslím, že jsi psala, že ho máš vyhlídnutý. Mně se taky líbí a zdá se mi i přijatelná cena, chtěla bych ho i s těmi autosedačkami a adaptérem. Ale teď hlavně moooc odpočívej a užívej si dětiček. 🙂 Ty jsou nejdůležitější.

Maui, koukám, že máš velmi podobné zkušenosti s prvním porodem. ☹ Tak snad ten další nebude tak hrozný. 🙂

sarri
28. srp 2009

Krásná miminka, Jardo. Gratuluju 🙂

Maui, nestraš, protože já mám z toho porodu bobky až za ušima.

sarri
28. srp 2009

Kankovko, taky mám ten kočárek vyhlédnutý. Byli jsme ho i vyzkoušet a poměrem výkon/cena zvítězil nad bumbleridem (ten jsem taky zkoušela - v ovládání žádný rozdíl, akorát, že má vložené tašky místo korbiček a je dražší).

kankovka
28. srp 2009

Sarri, tak to je prima, dík za info. Já jsem ho viděla zatím jen na netu, ale určitě bych ho chtěla vidět fyzicky a ozkoušet ho. Vložné tašky naštěstí nepotřebuju, s kočárkem můžu jezdit až do chodby. Spíš jsou pro mě důležité i ty autosedačky, protože bydlím na vesnici a párkrát týdně jezdím autem do města. To se mi pak nebude chtít tahat s sebou v kufru ještě dvě korbičky. Měla jsem adaptér na autosedačku už na syna a často jsem to využívala, tak si teď nedovedu představit, že bych to tak neměla. Taky jsem přemýšlela nad Bumbleridem, ale tam se ty sedačky nedaly dát tak dobře.
A jakou barvu DorJanu máš vyhlídnutou? Mně navrhovala paní z internetového obchodu, že na objednávku vyrobí i ostatní barvy mimo ty 4 nabízené, že si můžu vybrat ze vzorníku pro monokočárky. To by pak byla delší objednací lhůta. Ale já mám ještě spoustu času,tak to zatím neřeším.

sarri
28. srp 2009

Mně se právě líbí ze vzorníku pro monokočárky červená s bílýma kvítkama. Chtěla bych si ho v půlce září už obědnat, neb předpokládám, že budeme rodit tak o měsíc dřív, tak ať máme ty autosedačky.

maui
28. srp 2009

Jéminánku, to jsou koťátka! 🙂 Děkujeme za fotky 🙂

Sarri, neboj, nic se nejí tak horký, jak se to uvaří. Jak se to blíží, tak mi taky tuhne úsměv, ale zvládly to jiné, zvládneme to taky 😉

sarri
28. srp 2009

Ježišmarjá, já tam mám ale hrubky. Omlouvám se a rdím 🙂

balina
28. srp 2009

Jardo, dekujem za fotky. miminka jsou nadherna !

Ja sem si zatim zakazala zkoumat cokoliv okolo porodu. Ono co ma prijit prijde a stejne se na tom neda nic zmenit. A taky sme holky statecny ne? 😀

kankovka
28. srp 2009

Samozřejmě, že to zvládnem, jak jinak? 😀
Sarri, ten červený s kvítkama je vážně moc pěkný, ale já zatím moc nevěřím, že budeme mít holčičky. ☹

sarri
28. srp 2009

Holky, s tím porodem doufám, že to půjde v lokální anestezii, bo po té celkové mi bylo pěkně blbě - jak praštěná kyjem asi 3 dny.
Maui, myslíš, že bude na výběr? Co bys volila Ty?

Kankovko, pohlaví říkají na ultrazvuku v 18-23 tt, tak se to taky brzy dozvíš. Já ty holky tak nějak od začátku tušila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru