Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jankatr
20. říj 2009

ahoj holky - omlouvám se že vám sem vstupuju - chci vám jen nabídnout pokud byste měly zájem - máme spoustu věcí z kterých už jsme vyrostli - tak pokud budete chtít nakoukněte 😉
http://jankatr.rajce.idnes.cz/vecicky_ze_kteryc...

tindra
20. říj 2009

Ahojte,kluci mi dnes jaksi dlouho spí tak jsem jen jedním očkem nakoukla k vám a zavzpomínala jak to bylo super, konec těhu - i když v nemocnici - a pak ty krásný malinký uzlíčky štěstí, moc vám všem přeju hodně zdravíčka, dětičky co nejdýl v bříšku a pak i když to bude ze začátku boj,pěkně to zvládnite 😅

lucy82
20. říj 2009

Darling je mi to moc líto, hlaně se držte co nejdýl, ale v nemocnici to bude opruz moc ti to nezávidím 😢 A všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdravíčka a hlavně vydržte a krásný a zdravý miminka to přeji 😉

zdepros
20. říj 2009

Darling to je hrozný, snad to v nemocnici nějak zažehnaj aby jste ještě vydrželi co nejdýl, a všechno nejlepší ki narozeninám, drž te se

irminka
20. říj 2009

také se připojuji k přáníčku k narozeninám, hlavně se držte a opatrujte se, také přeji pevné nervy v nemocnici a třeba budete mít štěstí a brzy vás pustí 😉

zuzka72
20. říj 2009

Irmi-zkopírovala jsem si fotky tvýho krásnýho kočárku do albíčka, nevadí?

hanula83
20. říj 2009

Květinka78: já jsem nad tím taky uvažovala, teda nevím, jestli to myslíš jako já. Já uvažovala nad darováním pupečníkové krve. Jenže to je možné jen u normálního porodu, u císaře určitě ne. Navíc musíš splňovat přísná kritéria. A ani nevím, jak to je s dvojčatama, ale to by asi problém být neměl. Jo a taky to nedělají v každé porodnici, jen někde.

Zuzka72: jo, určitě bych to taky měla ráda za sebou, to víš, už jsou velké a čím jsou těžší, tak už to není žádná sranda 😉. A co se týče toho, že se nemůžeš dočkat toho 24. týdne, tak si buď jistá, že to bude přesně tak, jak už tady bylo napsáno. Tu hranici budeš pořád posunovat. Já měla takové tři etapy, nejdřív 24 tt, pak 28 tt a 32 tt. No a teď čekám na 36. týden a pořád si říkám, že pak už to bude opravdu jedno, ale myslím, že stejně budu čekat aspoň na ten 38. týden 🙂)).

Petkan: No dnes to dopadlo dobře, ale zároveň i špatná zpráva, protože taky budu možná muset do nemocnice kvůli tlaku, měla jsem dnes 135/90 a on říkal, že pokud se ten dolní tlak zvýší na 100, tak tam budu muset jít lehnout. Čehož jsem se taky docela děsila, protože dnes mi to na náladě moc nepřidalo, jak jsem si uvědomila to nemocniční prostředí... Miminka tam sice krásně křičela, ale na mě to působilo jaksi depresivně. Možná i proto, že mě to teprve všechno čeká. A Kilián byl opravdu fajn, v pohodě. Akorát jsem pak šla na ultrazvuk, kde ten jinej doktor byl docela protivnej, sice se napřed rozplýval nad dvojčatama, ale pak začal být protivnej, protože prej mám silnou břišní stěnu a tak to vidí jako ve "sněhové bouři". Hlavičky byly vidět dobře, ale když chtěl změřit ty stehenní kůstky, tak tam dole to bylo horší. No takže jsem se cítila akorát tak trapně... Jo a mám je obě hlavičkou nahoru, takže prej by to byl podle Kiliána císař... i když pak dodal, že by to šlo i normálně, což mě trošku zamrazilo. Ale prej v dnešní době se to řeší císařem. A co se týče lokálního nebo celkového umrtvení, tak prej je to víceméně na mě, že jim to může být vcelku jedno. Ale hodně záleží na tom, co řekne anesteziolog...

balina
20. říj 2009

Ahojky vespolek 🙂

Darling, no to je teda nadeleni 😖 😖 😖
Tak dneska si užij krááásně narozeninky a všechno nejlepší!
Mě taky doktorka řikala, že se začínám otvírat v 23 týdnu a nasadila mi klid doma na lůžku. Asi tak týden sem vydržela fakt polehávat a na kontrole za 14 dní mi řekla, že to vypada výborně a bylo po klidu. Tak vám moc držím palečky ať to má podobný průběh.

hanula83
20. říj 2009

Darling: jo, já se taky začala kolem 28. týdne otevírat, nechal mě do další kontroly a pak se prej uvidí... No a pak se to pořád zlepšovalo a zlepšovalo, tak to třeba bude taky v pohodě. Hlavně to chce klidovej režim a ničím se nezatěžovat...

irminka
20. říj 2009

zuzko: nevadí, to víš , že ne...alespon si toho všimnou jiní lidé a Dorjan bude mít odbyt 😉

petkan
20. říj 2009

Hanulo, no jejda, tak snad se ti ten tlak ještě srovná. No a řekl ti už nějakej termín aspoň předběžně? Jo a co na tom utz, co to tam bylo za protivného doktora? Jak vypadal?

hanula83
20. říj 2009

Petkan: já budu s tím tlakem doufat, že se to nějak zlepší... vůbec by se mi nechtělo naklusat do nemocnice, bůhví, dokdy by mě tam pak nechali. Vůbec mi ani předběžně nic o žádném termínu neřekl, v pátek tam jedu znova, ale myslím, že nejdřív mi něco bližšího řekne příští týden... On ten doktor nebyl zas tak moc protivnej, zažila jsem i horší. Ale docela mě rozhodilo, jak mi začal ukazovat tu "sněhovou bouři", že mám pod pupkem sníženou viditelnost ultrazvukem a že se to blbě měří a kdesi cosi. Prostě bylo vidět, jak ho ta moje "silná břišní stěna" strašně obtěžuje a určitě by raděj vyšetřoval někoho hubenějšího. Cítila jsem se fakt trapně... Jmenoval se Hejtmánek.

petkan
20. říj 2009

No aby se nezbláznil 😒 Někdy jsou fakt na ranu někteří doktoři. Kašli na něj Hanulo. 😒

hanula83
20. říj 2009

Petkan: Jo, však já na něj kašlu, čekají mě důležitější věci než řešit doktora, kterej si myslí, že když pracuje v nemocnici, tak mu patří celý svět 😖

lucy82
20. říj 2009

Hani a nedaly ti prášky na tlak? Mě při tomhle tlaku hned předepsal Dopegyt a pak jsem teda taky skončila v nemocnici tam mi zvýšily dávku a už je tlak v normě

darling007
20. říj 2009

Ahoj holky, moc vám všem děkuju za podporu a za přáníčka. Ráno se mi nezdálo, že by bylo něco špatně, ale teď mám v bříšku pěknou melu, tvrdne mi jako kámen a i bolí. Tak snad nám ještě pomůžou, aby tam kluci ještě nějakou dobu vydrželi.
Mějte se fajn a držte se! 😉

hanula83
20. říj 2009

Lucy: zatím mi nic nepředepsal, ale v ten pátek uvidíme, jestli to bude stejné nebo horší, tak mi asi něco předepíše. Akorát bych tam nerada zůstávala, sice už by to nebylo na tak dlouho, ale i tak... nemocnice je nemocnice a na psychice nepřidá... A co ty? Už se těšíš? Já bych se těšila i přesto, že je jasné, že jizva ze začátku asi chvilku potrápí, ale věřím tomu, co říká každá nová mamča, že to všechno stojí za to 🙂

lucy82
20. říj 2009

Hani já se víc bojím než se těším, nevím má takový smíšený pocity, hormony se mi plaší bojím se že to nezvládnu atd. No ale nějak ven musí 😅
Tak oni ti snad predepíšou ten Dopegyt a po tom by se to mělo upravit, pokud je moč v pořádku tak by to mělo být dobrý 😉

hanula83
20. říj 2009

Lucy: Jo, asi je moč dobrá, určitě by mi doktor řekl, že tam něco je... Tvoje smíšené pocity asi chápu, já už to mám teď a to ještě nevím ani termín nebo něco bližšího. Na druhou stranu, zkus to nějak zaspat a za chvíli to budeš mít za sebou a budeš ráda 🙂. Jak píšeš, jednou nějak stejně ven musí 🙂 a čím dřív, tím líp.

hancas
20. říj 2009

hanule----ahojky maminko,co máš z doktora mě to opakovali při každé kontrole že mi neřeknou pohlaví že mám hodně tukové tkáně...a různé blbosti,ale postupem času jsem si na to zvykla a už neřešila,i když si myslím že by si to doktor neměl dovolit říct.S tím tlakem taky nechápu proč ti nedali léky???známá byla hodně opuchlá měli vysoký tlak a nakonec rodila předčastně skrz tlak.Ty nemáš opuchlý nohy nebo něco??

hanula83
20. říj 2009

Ahojky Hani, no asi až poslední týden mi začaly trochu natékat nohy a ruce, ale není to zatím nic velkého. Doktorovi jsem to říkala. No říkal, že uvidí v ten pátek, zatím mi nic nedal, tak třeba neshledal, že už je to na léky. Musím mu věřit... Mně pohlaví řekla až jedna hodná paní doktorka na druhé genetice. Ta byla jako jedna z mála velice příjemná a pohlaví mi řekla okamžitě a ani si nestěžovala na zhoršenou viditelnost. Jinak můj doktor mi to nikdy nepotvrdil a já se ho ani neptala... tak doufám, že to opravdu budou ty holky 😉... přece jen mám nakoupené růžové hadříky 🙂

hancas
20. říj 2009

hanulinko--tak uvidíš v pátek co ti řekne dr,držím palečky at tam nemusíš ležet a užíváš posledních dnů doma v pelechu.kdyby jsi chtěla něco pro holky mám po Klárince spoustu krásných věcí prodám za pakatel.Mě můj gynekolog taky nikdy nepotvrdil co to bude ani na genetice až na srdíčkách mi něco naznačila doktorka ale stejně to bylo jinak.-¨)

zuzka72
20. říj 2009

Tak jsem dala do alba fotky mimísků a taky jednu vychytávku pro maminy, co mají děti rychle po sobě, tak mrkněte.

hancas
20. říj 2009

holki mám doma taky jěště nějaké knížky kdyby jste někdo chtěla

haassinka
20. říj 2009

Ahoj těhulky a mamči🙂

sarri: veliká gratulace k narození holčiček!!!!

Mám takový "delikátní" dotaz :D Co na průjem v těhotenství? trápí mě už druhý den a řekla bych, že je to spíš čím dál horší, dost mě teď začalo bolet břicho....a četla jsem, že Endiaron se v těhu nesmí...tak co by mohlo pomoct?

zuzka72
20. říj 2009

Hancas-já bych brala nějakou o těhu atd.

hancas
20. říj 2009

mám otázky ohledně porodu od A-Z až 850 otázek a odpovědí a 300 rad pro kojence nebo tak něco a zbytek bych musel apohledat nebo mám maminky,betynky,máma a já....starší čísla

hancas
20. říj 2009

maminky jdu hajat zítra mě od rána čeká dvojčatová směna 😀 a to dá celkem zabrat 🙂 mějte se a pá pá lá lá zítra

hanula83
21. říj 2009

Hanči, tak díky, snad tam nebudu muset, určitě by mi to nepřidalo... Já oblečků mám strašně moc už, ani nevím, co s nima. Něco jsem si nakoupila a spoustu mi toho daly švagrové, takže spíš to přebírám, protože všechno určitě nevyužiju. Každopádně díky za nabídku... Tu dvojčatovou směnu ti spíš závidím 🙂. Je jasné, že to je někdy o nervy 😉... ale máš je aspoň u sebe, achich jo 😔

hancas
21. říj 2009

haníku jasně dá směna 😀 zabrat ale stojí to za to.neboj taky je budeš mít zachvilku u sebe já jsem se taky nemohla dočkat a přišlo to strašně rychle.a v lednu budou mít 2 roky ☹ což zase závidím vám že se vám teprve narodí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru