Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
16. pro 2009

Lucy, ja asi taky budu nervak, tak me utesuje, ze vsechny holky maminky odtud uz to mate brzy na haku 🙂
Koukala jsem u tebe v albicku, ze mas Bumbleride. Radi bychom si ho taky koupili, teda az zase bude k sehnani. Jste s nim spokojeni, uz jste holcinky vyvencili nebo povozili?
A jaka lehatka mate?

lita
16. pro 2009

A jeste holky maminky, kde jste si toho tolik nacetly o kojeni a umele vyzive? Nasly jste nejake dobre web stranky? Ja vubec nemam prehled.

kocule
17. pro 2009

Dobré ránko, my se zase hlásíme. Lito, to je životní zkušenost. 😀 😀 V porodnicie jsem odstříkala Medelou, ta elektrická je fakt výborná. Malá se přisáhala hned, malému to za boha nešlo, ječel jak tur. Takže jsme zkoušeli. Jenže mi malá vůbec nepřibírala a navíc jsem měla bradavky třetí den do krve, tak jsem začala stávkovat a prohlásila, že končím! 😀 Začala jsem odstříkávat a tím se zjistilo, že bohužel nemám dost mléka pro obě děti a začali jsme přikrmovat. Takže jsem jim míchala příkrm s mým mlékem, prý to nevadí a krmila je stříkačkou. Snažila jsem se vydržet do konce šestinedělí, ale v tom kolotoči to nešlo. Krmit z láhve a ještě odsávat, to byla vražedná kombinace a navíc se mi z mého mlíka dost nadýmali. Malý plakal už druhý den v porodnici, z toho jídla se člověk nemůže divit. 😠

Sarri, my paseme asi už měsíc. Malý objevil ručičky, to jsou tak dva dny a dneska se krásně udrží, akorát u toho děsně nadává. 😀 😀 Malé to tak ještě nejde, na ručkách se nezapřeme a bimbáme leboňkou. To všechno přijde s větší hmotností, ti chlapi mají holt větší sílu. 😉 Jinak nás moc neřeš, já seděla v 5 měsících a chodila v 9víti, takže s náma se blbě poměřuje. Sama naše doktorka říkala, že tak za měsíc si budou už bimbat do hraček a malá si bimbá na hrazdičce, je to tak už 14 dní. Před měsícem na poradně jsme už žvatlali jak o život, takže jsme asi nějací rychlíci. 😀 😀 Sama je z nás překvapená, jak jsme všechno dohnali a předháníme vrstevníky. Neřeš to, mrňousci si sami najdou svůj čas, uvidíš. 😉 Lehárka máme Fisher Price, ty až do 3 let. Kamarádka ho má a má to obrovský úspěch, dneska je z něho televiztní křesílko. 😀

kocule
17. pro 2009

Ještě jsem zapomněla na flaštičky. Používáme od dr. Brown´s, mají i webovky, kde je objednávám. Máme od nich všechno a jsou fakt výborné. Jsou to speciální protkolikové flašky a asi to má něco do sebe, prďuchy zvládáme naprosto v pohodě. Než jsme se naučili brkat, to bylo něco, ona to ta malá miminka neumí a dneska už ani nebrkáme. Máme vyvýšené postýlky, aby si neublikávali a ještě jsem koupila anitirefluxní polštáře, takže je tam jen vrznu a hotovo. Malá si totiž třeba brkala až po hodině a v noci to byl docela nářez s ní hodinu chodit. 😝 Jinak totiž plakala a nespinkala. Dneska už to vyprdíme. 😀 😀

lucy82
17. pro 2009

Lito: Bumbleride je naprosto senzační, jsem s ním opravdu na 100 procent spokojená. Je lehký, snadno ovladatelný, a hlavně všude se vejdu, i v Hypernově (albertovi) k pokladnám, a to jsem myslela že nemám šanci projet. Ještě se mi nestalo že bych se někam nevešla, do trolejbusu taky v pohodě. Takže fakt můžu jen a jen doporučit 😉 Hlavně si ho objednejte co nejříve, nebo až bude v ČR protože pak je velký problém ho sehnat, nebo já jsem to aspoň tak měla 😉
A lehátka máme stejný asi jak Kocule, taky od Fisher Price a ty do těch 3 let,akorát jsou vibrační a ta vibrace se holkám tedy vůbec nelíbí ☹ Kdyby je to samo houpalo bylo by to lepší 😉

Kocule co je to anitirefluxní polštář?

No jinak my používáme flaštičky od chicca, takový ty zahnutý taky protikolikový, a postýlku máme taky vyvýšenou, jedna blinká hodně, druhá vůbec. A na krknutí taky nečekám, nedočkala bych se a v noci to bych snad ani nespala 😝 Ale i když máme vyvýšenou postýlku, tak Sofinka stejně blinká, a to i když si krkne, někdy se poblinká i hodinu po jídle, takže jakákoliv manipulace s ní znamená že se poblije. Tzn. hodinu po jídle jí jít přebalit, nebo pást koníky, vždycky z ní ještě něco vyletí. Druhá vůbec. No a jak máme ty vyvýšený postele, tak holky stejně sklouzávají dolů, nebo je v noci najdu úplně šikmo a tak, takže přemýšlím že to vrátím zase zpátky. Spací pytle jsme používaly, nebo používáme ale jak malá zvrací tak to pak smrdí a to bych musela prát každý den. Máme jen jedny, a ty další jsou s rukávama a ty jsou nám ještě hoooodně velký a vypadáme v tom jak zápasníci sumo 😀

j.cien
17. pro 2009

HOlky to je parada-tolik počteníčka a realnych zkusenosti 😉 !!!moc dekuji,ctu to jednim dechem 😉 😀 a jsou to cenne informace a ne jen kecy nekoho,kdo vsechno zna jen teoreticky 😉

Prosim,mam dotaz-dnes jsem si podruhe vsimla,ze mam rano skvrnu na pyzamu-asi mi "tecou"prsa..je to normalni?Meli jste to taky??

Miradko,to jsme fakt skoto sousedky 😉 !Na zaden predporodni kurz nechodim..nejak se mi vubec nechce mezi lidi,ted je tolik chripek..asi jsem prehnane hystericky,ale fakt se mi nechce...Tak nejak mam porad pocit,ze budu rodit cisarem a nejaky dychani mi bude steje prd platne..a furt mam pocit,ze je nedonosim a tak nejak pocitam s tim,ze budu rodit v Ov,kde maji rovnou vybaveni pro ty prdolecky malinke...Sosna ty predcasne stejne posila tam..Na IVF jsem byla ve Fertimedu v OC,zustala jsem pak v soukr.praxi dr.Jarose,ktery mi vedl celou stimuli a nabidl mi,ze ma zkusenosti s dvojcatkovymi tehu,ze muzu zustat u neho i vcetne porodu.Tak jsem to prijala,verim mu a nebyt jeho,tak nejsem tehu 🙂

Holky libi se mi take ten Bumerlide,na netu pisou ,ze model 2010 ma byt cca koncem ledna,tak snad bude pak k sehnani a snad nebude stat jednou tolik,nez ten 2009...

kocule
17. pro 2009

J.cien, mě tekly prsa od šestého měsíce. 😀 Nenosila jsem těhotenský podprsenky, přišly mi příšerný (já ráda s kraječkama a paní v obchodě jsem dostala, jestli se takové dělají i kojící 😀 😀, byla úplně mrtvá smíchy!).Nosila jsem pevnější, takže mi to přes to neteklo. 😉

Lucy, jsou to specialní polštáře proti blinkání. Možná by vám to pomohlo, když máte tenhle problém s malou. Poradila mi to kamarádka, její chlapeček měl reflux a blindil. Polštářek má uprostřed prohlubeň, kam dá mimčo hlavu a nešije sebou. My sice neblindíme, ale používáme ho. Je vyvýšený, takže pak nemusíš zvedat postýlku a nemusíš mít strach, aby se mrně nezadusilo. Jestli chceš, pošlu ti kontakt do IP. My třeba chrochínovali. 😅 Prostě mi chrochali ze spaní. Je to tím, že je v místnosti proud vzduchu a mimča nemají ještě dovyvinuté přepážky atd., takže to vyvolává tebhle efekt. Spát se s nima fakt nedalo. 😀 Dneska jsme z toho vyrostli, v ložnici je klid. 😎

kocule
17. pro 2009

Taže vyvětrat a zavřít okno, žádné otvírky. Nebo budete chrochtat. 😀 😀

Malí mi taky šupají v postýlkách dolů. Vyřešili jsme to tím, že jsme jim ty polštáře dali až do spodku tak akorát na jejich délku, aby se už nemohli posunovat. Malýmu pak lezly nohy šprušlama, takže jsem mu musela předělat naopak ten mantinel, který ho brzdí. No prča na ultimo, když jsem ho viděla. 😀

lucy82
17. pro 2009

Jé Kocule prosím pošli mi to do IP, děkuji 🙂 Jo tak s Nelčou se taky nedá spát, než usne tak taky chrochtá, píská, protahuje se, pak i chrápe, no jak starej chlap 😀 A jak ti kluci spí v noci? Je já bych se je ještě bála dát do děcáku 😕

zuzka72
17. pro 2009

Holky včera děs-poslední den ve škole-utekla jsem dřív,že si dopeču a tak, letím na autobus, zima, sněží, samozřejmě všechno totálně ucpany, neodmeteny, však co vždyť je prosinec, kdo by čekal, že bude sníh. 🙂 Autobus měl jet 16,08 nejel, další 16,18-nejel, další 16,33-a já furt naivně s ostatníma mrzla na zastávce, promoklá, zmrzlá, čurat se mi chtělo, 16,45 má trpělivost došla a přemístila jsem se tramvají na jiný spoj, mezitím jsem navštívila keř, kde jsem se vyčůrala, jinak bych to pustila do kalhot, další spoj jel 17,33-takže chvilka čekání, ale ouha, na světelné tabuli vyskočilo 17,59 zpoždění, pak 18,01 a 18,03-no idioti jsou na tom dopravcním podniku, tak jsem sedla na spoj, který mě přiblížil o 1zastávku vpřed a čekala jsem do 18,15 jestli náhodou ten spoj co měl jet 17,33 nepojede a nic, tak jsem to vzdala a šla pěšky k domovu, volala jsem Petrovi a ten pro mě dojel autem, domů jsem se dostala 18,40 zmrzlá, ubrečená, takže vana, slivovička, paralen-a dnes v kostech cítím, že to bude jasná nemoc.... 😢

kocule
17. pro 2009

Lucy, najdu v emailu a posílám. My je máme na chůvičkách a tam je slyším, jak i dýchají, takže naprosto v pohodě. Naše zlatíčka mají pro sebe celou ložnici včetně letiště a my se s manžou tísníme na jedné posteli v děcáku. 😀 Takže si to jen prohodíme. Spala jsem s nima snad jen jednou, jsme na to tak zvyklí. Ten řev je slyšet parádně, když máme hlad!

zuzka72
17. pro 2009

Holky a mají děti dudlíky?

kocule
17. pro 2009

Zuzi, proboha, dej na sebe pozor. Teď je to nejblbější období. Já jako rodilá olomoučanda znám DPMO, fakt mazec! 😀 Aspoň už máte ty světelný tabule, u nás nic a akorát se rozčiluju.

Jo dudu máme. My ho teda moc nechtěli, alespoň ze začátku, ale dneska nás báječně uklidňuje a uspává. Zlaté dudu! 😀

zuzka72
17. pro 2009

Kocule-v Olmiku se nic nezměnilo, sem tam nějaká tabule světelná, ale co ti to pomůže, když tě stejně informuje blbě, nebo pozdě. Furt jé to stejny...

j.cien
17. pro 2009

Zuzi teda!!Ty si fakt koledujes-tahle vymrznout!!Chudacku,to je na šlaktrefení,cekat takhle na spoj 😠

ivaajirka
17. pro 2009

Ahojky holky tak se hlásíme fotečky vůbec nestíháme stáhnout do pc snad se brzy polepšíme 😉
Kluci jsou zlatíčka jen a jen kojíme tak jsem ráda.Máme už 3100g a 3500g 🙂 jsou to moji žrouti 😀

miradka
17. pro 2009

Kocule, hodila by si aj mne kontakt? Koľko stojí taký polštář? Pre istotu...inak by bolo super, keby si si urobila aj ty album a keď tak hodila nejaké fotečky detičiek, to by sme sa pokochali 😵 😵

Cien, tak to si mala tiež pekne ďaleko, ja som chodila do Brna, moj dr mi to doporučil kvoli endometrióze, tam sa na ňu špecializujú. Vyšlo nám to na druhý pokus po polročnom umelom prechode. 🙂 Ja som si tiež hovorila, že aj tak asi budem rodiť cisárom, tak som kurzy vzdala. Na sosne som bola len raz. Ale keď písala Arwenka, že rodila prirodzene, aj keď mala stanovený termín na cisara, tak som sa dosť zľakla.

Holky, postielky ste nadvihovali tak, že 2 nohy ste podložili niečím? To by ma asi nenapadlo. 🙂 Fakt sa od vás dozvedáme samé skvelé informácie. Ešte mám na vás otázku, ja som myslela, že miminka budem mať najprv v zavinovačkách, že v nich budú aj spať, ale včera mi kamoška hovorila, že to je pre mimčo nepohodlné, ona má už staršieho syna, myslím 11 ročného...vtedy bolo plno vecí trochu inak...ale neviem teda. V čom vám spinkali prvé dni?

kocule
17. pro 2009

Holky já bojuju s malým, nechce usínat 😝. Uplatňuju něj tu metodu, co psaly holky v kojencích; ne tda tak drsně, ale pomáhá to. Uf. Jinak jsem mrtvá, celý den ho musím drndat a už mě to taky neba.

Jeee..Ivčo, vy máte ale krásné váhy! To nemáte mlíčko, ale smetanu. 😀

Miradko, postýlky máme zvedlé v záhlaví. Plenka ti totiž zvedne bříško a mrňatům by se vracelo mlíčko. Jak u nás byla první den dětská, tak nám to hned řekla a zvedli jsme je jakýmsi korkem či co, co dotáhnul manža z práce. Ty polštáře úplně levné nejsou, ale pomáhají a když si miminko blinká, tak co má člověk dělat. 😖 Šetříme na jiných věcech, mám dost z bazárku i bazarový kočárek, ale něco se prostě musí koupit, ale tohle bazarově dost dobře nejde. 😅 (poblitý! 😀 ). My spinkáme v zavinovačkách do teď. Jsou teplé a mimča se v nich dobře berou z postýlky. Mám i ty spací pytle, ale to mi nějak nejde, blbě se mi v tom drží. Ale máme je na doma, když třeba hrajeme s hrazdičkou v křesílku, tak aby se neodkrývali, tak je v tom zapneme. Jinak určo čepičky na hlavu na spaní, mrňousci ze začátku nedrží teplo a hlavně odchází hlavičkou, takže jsme je dávali snad první dva měsíce. Sice má být prý na spaní 18 až 20 st. (zase od naší doktorky),a to bych teda zmrzla i já, takže máme stažené kohouty a tak 22 až 23 st. Někde v nějaké poradně psal pediatr, že by mimčo nemělo být v místnosti pod 20 st., tak si pak vyberte. 😝 Kontkat pošlu, snad je nebudete potřebovat. 😉

kocule
17. pro 2009

Album udělám, posnažím se, ale musím mít hlídátora (manžela 😀). Takhle pořád jen běhám mezi noťasem a flaškama. 😀

irminka
17. pro 2009

Právě jsem přijela.....byla jsem na kontrole jako každý týden, dnes jsem jela autem, měla jsem bobky, ale všichni jezdí dost opatrně, takže to bylo ok. V nemocnici jsme se nasmáli, paní dr. mě zkontrolovala a říkala, že jsem otevřená víc než minulý týden, ale, že když ležím, tak je jedno, jestli doma nebo v nemocnici, to jsem byla mooooooc ráda. Říkala, že to muže být každým dnem nebo také až za 14 dni, tak si potom vyberte . Potom mě ještě poslala k druhému doktorovi, at se podívá na kluky jak porostli za ty 2 týdny od posledního měření.....no a to teda bylo...chvilku ticho a já už si myslela, že je to špatné, dr. si zavolal druhou doktorku a dívali se na obrazovku a ta druhá dr. mu říká: Zkus to ještě jednou", takže to dr. přeměřil a vyšlo mu, že jeden chlapeček má 2,79 a druhý 3,1 kg a to jsem v 35 tt . Takže budeme mít asi dva obry nebo já teda nevím. Potom přišel ještě jeden dr. a konzultovali to, že za 2 týdny nemohli hoši přibrat skoro každý kilo, tak se shodli nad tím,že to bylo minule špatně změřeno od jiné paní doktorky. A potom jim věř........Dnes to měřili 2x a teda snad je to správně.

Potom jsem si byla u své dr. ukončit marodku, manželovi koupit dárek- nerez široký náramek a na něm vyryto Bořek Richard Bruno, tak snad se mu to bude líbit. Potom jsem objela všechny obchodáky, jela k našim a jetě do bývalé práce a uuuuuuuž jsem uplně hotová, půjdu si lehnout a v tom mně volá manža z práce, že prodal přes Aukro zase jakousi hokejku, tak at to zabalím a zajedu na poštu, takže balím a jeduuuuu

Potom si vás dočtu 😉

miradka
17. pro 2009

Kocule, aj tak si dobrá, že stíhaš písať popri deťoch 😉 S tou teplotou v pokoji je to divné, nemali by sa tak líšiť názory. 18 stupňov je dosť chladno, my máme na noc nastavených 18 ale v spálni klesne teplota asi ešte viac. My tiež šetríme kde sa dá, ale je fakt, že na niečom nie je dobré šetriť a poblité polštáre by som tiež nechcela 😖 Aj mne sa páči to kreslo do Fisher Price, možno si ho poriadime 😵

zdepros
17. pro 2009

Ahoj holky, tak jsem tu dva dny nebyla a teď už hodinu vás dočítám, ty informace jsou fakt super, jen maminky piště dál 🙂

Ty křesílka už máme taky doma, jedno už jsme složili a je moc hezky, tak snad už jen kočárek a mělo by to být přibližně všechno, kromě nějakých jednorázových kalhotek a vložek do porodnice a kojící podprsenky

sarri
17. pro 2009

My místo křesílek používáme autosedačky - holky se v nich na dlaždicích pohoupou i samy, jak se mrví a na koberci hold maminka šupne nohu pod sedačku a houpe jednu, když druhou krmí. Někdo tu psal, že má výčitky, že nekojí - já taky - myslím, že je teď strašný tlak na maminky ohledně kojení a ten, komu to prostě nejde (měla jsem komplikace u porodu a laktace nastoupila až po revizi dělohy a to ještě nic moc, no a neustále odsávat, když si holky s váhou 2200g a silnou žloutenkou nic nevycucly, tak to bylo nad moje síly, protože nebylo kdy se trošku vyspat), se pak cítí provinile, že pro své děti nedělá to nejlepší - já to tak mám taky - neustále jsem měla před mamkou, ale i před tchýní potřebu obhajovat to, proč nekojím...JENŽE JÁ FAKT PADALA NA HUBU a vůbec si pak holek nemohla užít...teď máme Bebu a flašky od Aventu, hezky kakáme, koliky nemáme a pěkně rosteme. Za komáčů se kojení nepropagovalo a výživy určitě taky nebyly tak kvalitní a taky jsme na tom vyrostly... 😉

zuzka.o
17. pro 2009

Ahoj dvojmaminy a dvojtěhulky.... teda, vy jste toho napsaly! 😕 😀

Je skvělé, když tady čtu, jak je to pohoda, mít dvojčátka. A ty rady, za ně jsem fakt moc vděčná.

Ad kojení.... SARRI, přesně jak píšeš, my jsme na UM taky vyrostly .... teď se to moc propaguje. Dřív, když nebylo mlíko, nastoupila kojná, teď UM. Nejlepší je mamina v pohodě, pak se zvládá všechno. Dneska se to kojení nekojení moc řeší a pak nemají mít po porodní deprese.

ZUZI: to sis teda dala! Tak ať z toho nejsi nemocná.

KOCULE: viděla jsem už i kraječkovou (ne celo) kojící podprďu. Pokusím se jí najít.

irminka
17. pro 2009

ty jsou fakt moc hezké, hm, popřemýšlím, ale až jaká bude realita 😉

hancas
17. pro 2009

holki mám na prodej kojící podprdu měla jsem jí asi jen 5x na sobě kdo by měl záejm zjistím číslo je bílá a opravdu v super dtavu

balina
17. pro 2009

Ahoj holky, teda tady se to rozbehlo, ani nemam silu docitat 🙂

Mame ted v praci hroznou honicku (predvanocni) tak sem se sotva dovlekla domu.

Nekdo tu zjistoval Bumbleride... Dnes jsem mluvilas pani z Kolina, kde mame kocarek uz od rijna zamluvenej a zaplacenou zalohu s tim, ze maji dorazit v polovine prosince. A fakt nechapu co je s tema kocarkama za problem. Pani majitelka samozrajme nevolala, tak sem ji volala ja a jaky pry mame stesti, ze kocarky uz dorazili, ale je jich mene nez bylo objednano a ze pro nas ho zrovna maji. Je mi jasny, ze kdybych se neoivala a cekala na jejich info tak jsme bez 😒
Vubec tomu nerozumim : prece je to vyrabeno seriove, zadny siti potahu dle pozadavku jako treba mela Irminka..
Fakt nevim co ten dovozce ma za problem. A tak holky, kdo chce Bumble objednavejte hoooodne dopredu aby ste ho dostali do terminu. 😒

irminka
17. pro 2009

Balina: o Bumbleride jsem to slyšela, že se musí objednávat strašně moc dopředu, jinak není šance...kámoška si ho také objednávala snad na začátku září a má rodit až v březnu, takže fakt moc dopředu. No já jsem zvědavá na ten náš kočárek , jak tam dám hošany, jestli se tam vůbec vlezou, když už ted mají cca 3 kg 😉

balina
17. pro 2009

Irmi 3 kila? no to sou poradny chlapaci 🙂 To by ste aspon, i kdyby vylezli ted, nemuseli byt dlouho v porodnici. Zavidim.
Ja byla naposledy na mereni ve 30 tydnu a to meli holky jen 1400. No ale v pondeli se snad budu mit taky s cim pochlubit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru