Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
8. led 2010

Haňula83-jen tu pěkně zůstaňte, veáše rady potřebujeme. Tak to přejmenujeme na Čekáme a máme dvojčata. 😀

rejchl
8. led 2010

***Přehled těhulek***

BALINA - 28.ledna - dvojvaječná dvojčátka, holčičky
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MIRADKA - 12.února - chlapec a děvče
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
MILUSKA - - ???
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
REJCHL - 24.května - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
EIRIN - 27.května -dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, ???říjen?? 2009 (císař??)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
HAŇULA83 - (37 + 5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

Holky nejak vas nestiham docitat😀 musim se polepsit

sweethy
8. led 2010

Balino, no je ten konec fakt náročný, já v noci nespím skoro vůbec, chodím co půl hodiny na wc, tak to ani nemám šanci usnout, usnu tak na dvě hodinu vkuse někdy k ránu. Chodit pořádně nemůžu, jak mám nohy nateklé a břicho čím dál těžší, takže ten konec už bude opravdu vysvobození, ale jsem moc ráda, že jsme vydrželi tak dlouho. A jak sis poplakala z kopanečků, tak věřím, že to musí být mazec, ale já ti to i trošku závidím, já pohyby pořádně necítila za celé těhu, teď cítím tak od pondělí, že se mi tam holčička občas pohne a kluka vůbec, tak jsem nervozni, jestli je vůbec všechno v pořádku, takže za pořádný kopanec bych občas byla vděčná, ale taky určitě ne pořád🙂
Bali a ty ještě nemáš termín? Já jsem tak ráda, že už ho vím, fakt se k tomu datu úplně zbožně upínám, jsem taková klidnější.

balina
8. led 2010

No termin jeste nemam. Mam prijit pristi tyden ve stredu normalne na poradnu. Docela jsem na doktora koukala.
Ale on chce pokud to pujde holky rodit prirozene, obe jsou hlavickami dolu a dobre natoceny, takze ceka, jestli mi to do te doby nezacalo. Pry je nejlepsi kdyz porod probiha co nejnormalneji. Po dlouhem uvazovani jsem se rozhodla mu verit 😀. Koneckoncu vede rizikovou poradnu v Krci, a tam snad by si nejakyho troubu nedrzeli 😀 😀 😀

Haňulo a ostatní hočiny kdo už máte mimča : rozhodně tu zůstaňte. Vaše rady nasávám. Jako správná prvorodička jsem úplně vyklepaná a každá rada dobrá.

radka.k
8. led 2010

***Přehled těhulek***

BALINA - 28.ledna - dvojvaječná dvojčátka, holčičky
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MIRADKA - 12.února - chlapec a děvče
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
RADKA.K - 21.března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
MILUSKA - - ???
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, ???říjen?? 2009 (císař??)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
HAŇULA83 - (37 + 5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

j.cien
8. led 2010

Holky teda jste se rozkecaly a tabulka-super!!!

Bobecek Bruno ..moc drzim palecky,at je to OK!

Teda koukam jako blazen,ze nam nasli vady na nasem vysnenem Bumbrlikovi 😠 ,ale treba ta nova kolekce uz bude mit ty boudicky lepe resene..vsak zrovna tech boudicek se tykaji ty zmeny,co na nem budou,ne??

Balino a Swety,to mate narocne..ten finis musi byt fakt uz bolestny..ale pristi tyden uz budete maminky!!!
Tak to nejak vydrzte,ale je mi vas az lito,jak ctu...ja ted uz trpite.. ☹

Ja mam nejaky vytok,musim mu to v utery v poradne rict..jestli je to normalni nebo nejake svinstvo..ach jo.
A ty prsa mi tecou ted uz kazdou noc 😝

Hodne jsem cetla ted o tech modernich latkovych plenach z bambusu,biobavlny,mikroflisu..a je docela me to laka,hlavne ta cenova uspora..bojim se,ze budeme mit problem to utahnout..mame hypoteku na dum a ta materska je fakt almuzna 😠 ,to jsem poradne nastvana a jen se bojim,ze ti lumpove to stejne nechaji nakonec snizene...fuj,z toho je mi fakt na bliti...

ivaajirka
8. led 2010

Ahojky kluci byli přirozeně stále jen a jen kojíme v pondělí máme poradnu tak jsem zvědavá kolik budeme mít kg.Jinak kluci jsou zlatíčka moje jsou hodní takže zvládáme skvěle i domácnost 😵 😵 😵
Jiřík ze začátku mooc kluky nepobíral dělal naschváli atp.,ale ted už je taky zlatíčko pomáhá nosí pleny
houpe kluky venku pomáhá vozit kočár a ve školce a o bráškách prý básní
😀 😀 😀

petranela
8. led 2010

Krásná tabulka, díky za dopsání 😉
Dnes jsme byli na kardiu a obě mimča mají srdíčka v pořádku 🙂 takže jsme moc rádi.

To počasí je ale děsné, radší o víkendu nikam nepůjdu, dnes jsem se pořádně bořila ve sněhu, u nás v Brně sneží celý den. Je to pro nás všechny teď dost nebezpečný někam chodit, taky buďte raději pěkně doma. Už aby bylo jaro!!! 🙂

ivaajirka
8. led 2010

Holky co už máte dvoječky na světě je u vás taky to že jedno mimi pláče a to druhé se tím uklidnuje jak přestane druhén začne 😀

petranela
8. led 2010

Ivaajirka, chlapečky máš krásný 😉 jsi dobrá, že vpohodě zvládáš i domácnost!

maui
8. led 2010

Doplňuju tabulku: holky 16.září, císařem, jednovajky 🙂

Jinak, holky, já jsem ignorant, co se prosímvás děje s mateřskou?? Vím, že se něco snižovalo, ale myslela jsem, že se to týká až těch, co budou rodit v 2010...

j.cien
8. led 2010

Ivarijko parada!!!to se mi hned nalil optimismus do zil 😉 ze se da kojit a jeste zvladat domacnost 😉 🙂 teda,zni to trochu jako sci-fi,takze klobouk dolu 😉

Maui,od ledna klesla materska cca o 20% a to vsem ,i tem,co uz na ni jsou 😖

ivaajirka
8. led 2010

Taky doplňujeme tabulku 30.11. kluci dvojvajky přirozenou cestou

hanula83
8. led 2010

Ivaajirka: My to máme úplně stejně, dokud brečí jedna, tak druhá čučí a když ta první ztichne, tak ta druhá začne 🙂. Málokdy ječí zároveň.

zuzka72
8. led 2010

BALINA - 28.ledna - dvojvaječná dvojčátka, holčičky
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MIRADKA - 12.února - chlapec a děvče
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
RADKA.K - 21.března - dvojvaječná dvojčátka, chlapci
MILUSKA - - ???
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječná dvojčátka, ???
ELLY01 - 18. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječná dvojčátka, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječná dvojčátka, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - Klárka kg, Kubík kg 2008
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA -
IVAAJIRKA - Zdeneček kg, Ivánek kg, prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek kg, Bruno kg, 4.leden 2010 ?????vaječné (císař)
HAŇULA83 - (37 + 5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

hanula83
8. led 2010

Já měla taky za to, že se to týká až těch, co nastupují na mateřskou v roce 2010...

ivaajirka
8. led 2010

Já to stíhám dopoledne ,když Jiříka odvádím do školky kluci cestou usnou a spinkají ještě doma a já poklidím nasnídám se atp.pak se kluci pojednom probudí na kojo tak snad jim to takhle vydrží 😉 já byla smířená stím že budu mít doma bordel a chaoz,ale jde to zvládat. 😉

j.cien
8. led 2010

HOlky bohuzel se to tyka vsech...vsak uvidite,co vam prijde na ucet za leden 😖 ..

ivaajirka
8. led 2010

Ivánek 2680g49cm a Zdeneček 2970g 50cm

ivaajirka
8. led 2010

38+5 jsem rodila 😀 tak snad jsem doplnina vše k tabulce

kocule
8. led 2010

Ahojte holky, dlouho jsme se neviděly. 😀 Moc blahopřeji maminkám k miminkům, teď se nám spustila lavina 😀 a vítám nové maminky. My bojujeme na všech frontách, musíme s malým cvičit, protože má rád hlavně jednu stranu a jak je takovej rychlík, tak se to tím ještě umocňuje. Malý ječí jak tur, nicméně musí makat a tak ho trošku paradoxně utahám 😝, jinak spí tak půl hoďky denně a jsem totálně vyplivnutá. ☹ Skoro vůbec nespím, dává mi dost zabrat, nic ho totiž nebaví, nepohraje si a jde nám do sedu, xož je mazec, protože on chce sedět a ne ležet. Takže ležmo ječí, páč nic nevidí, no začarovanej kruh.

Sarri, my budeme nakonec kupovat TFK, je suprovní. Chtěla jsem ho už na malé, ale ty korbičky jsou strašně drahé, tak máme zatím bazárkový a s tím zimu dojezdíme. Teď se stejně nedá, takže jsme doma a v létě budeme drandit, nehodlm sedět na zadku a čučet do zdi. Viděla jsem s ním maminku v trolejbusu a ovládala jej jednou rukou, dítka tak 2 roky, čuměla jsem jako blázen. 😀 😀 To nakonec rozhodlo a půjdeme do něj, chci být mobilní a hodně jezdit, jak jen to půjde.

Manžu mám tento týden v trapu a pomáhá, kdo má ruce nohy. V noci mi jak napotvoru zase vstávají, což mě dohání k šílenství. Tak jsem jim lupla doposledního krmení lžičku kašičky (měla jsem z toho mindrák, ale 4 měsíce máme za 14 dní, tak ta lžička snad nevadí) a víc se chrnělo. Hurá.

My používáme dupky a body s dlouhým rukávem, moc jsem si je oblíbila. V dupečkách je teplo a jdou parádně rozdělat mezi nožičkama, takže přebalujeme rychle. Koukám, každá mamča to má úplně jinak. 😀 Pařák je super, taky ho mám, ale jedeme už na větších flaškách a ty se do něj nevlezou, ty 240 ml, tak je stejně vyvařuju v hrnci.
Malý dostal na cvičení zabrat, tak si vypil 150 ml a to už musí být ta větší lahvička.

lucy82
8. led 2010

Ivaajirko teda to ti závidím, že vše zvládáš, já mám doma chaos ještě teď 😀 No a u nás je to tak nějak odobně, ale podle nálady, když jedna brečí druhá čučí, a někdy ji tak vyprovokuje že brečí zároveň 😝 Navíc jedna když přes den usne tak druhá je vzhůru a vyžaduje pozornost, teď už toho přes den moc nenaspí, kromě kočáru, ale my nemáme zahradu takže je tam šoupnout nemůžu 😠

Jo a stou mateřskou se to týká všech, takže i nás které jsme pobíraly verzi 2009 takže v únoru nám už přijde mateřská nižší, šmejdi 😠

maui
8. led 2010

J.cien: Tak to je v pr... ☹

Ještě doplním váhy: Sofie 1760g a Sára 1670g

kocule
8. led 2010

Mě ta mateřaká taky štve, to je to jediné, co máme malinko výhodu v počtu týdnů. A když to všechno spočítám, jídlo atd. atd., takl je to fakt směšné. Dnešní podpora rodin je opravdu pramizerná. 😠 😠

To bych měla do tabulky odtajnit naše miláčky, coooo? 😀 😀

hanula83
8. led 2010

Kocu, když už tu máš fotky, tak je to stejně jedno, ne? 🙂... No tím pádem budu mít mateřskou skoro o víc jak 2 tisíce menší, to je teda hnus, to jsou darebáci, mám zkaženej den... ☹. A jak tobě se líbí ty kalhotkové plenky? Já vlastně pořád nevím, jestli jsem s nimi spokojená nebo ne 😉. Není to tak super, jak jsem očekávala, ale jsou docela dobré, mně hlavně štvou ty svrchní vlněné kalhotky, že se na to ještě musí dávat...

kocule
8. led 2010

Jasně, dělám si legraci. Upravila jsem si profil. 😉

Hani, já je dávám přes den a na noc papírové, malej by se mi budil. Má zadek jak rákosník, ale bere to s humorem. Dívám se na to tak, že šetříme korunky a jak se budou učit chodit, tak aspoň budou padat do měkkého. 😀 😀 Někdy se mi taky nechce, ale dávám je, ale častěji přebaluju, aby byli v suchém. Když si představím to ještě vyvařoavt, tak se mi chce zvracet. 😅 Nechtěla bych mít dvě dítka v době minulé. 😀 😀

Jinak holky bacha na ty hlavičky, nejde o to, že je třeba mají některá miminka sleželé. Malý měl tu hlavinku v té jedné poloze už v bříšku a musíme to napravit, aby pak neměl problém s páteří. Určitě to nepodceňujte a řešte to zavčas, pak to jde rychle. 🙂 Ta slehlost se spraví, pořád mu to říkám, že to bude dobré a bude se líbit holkám. 😀 😀 😀

sarri
8. led 2010

Kocule, chceme koupit bazarový TFK sporťák k babičce, ať furt netaháme kočár - našla jsem za 5000, ale vojenská zelená, tož to nevím, radši bych červený nebo oranžový. Teda Ty máš děti nějak moc aktivní. Já jsem dala holky na bříško, že budeme pást a než jsem umyla flašky po jídle, tak zaspaly.... no nevadí mně to.
Apropos já ty velké flaše dávám do pařáku na ležáka.

sarri
8. led 2010

Kocule, jak to myslíš s tím sležením? Holky spí na zádech a hlavu si obrací jak chtějí a když je mám v pelechu a já nespím, tak je nechám i na břiše a to si taky hlavu otáčí.

kocule
8. led 2010

Malej rád kouká hlavně doleva a má zezadu jakoby facana. 😀 Prostě hlavu na šišu, takovou placku, jak si lebedí na té jedné straně, tak ji má otlačenou. Naše děti jsou děsně akční, na tom cvičení paní terapeutka koukala, jak chtěl malej jen na břicho a makal a makal. Pořád sebou jen šije a nejde zastavit, je neskutečně živé dítko. Dokonce se v tom křesílku zvedá do sedu, to je fakt pruda. 😝 Taky to není dobře, takhle rychle, ale s tím jako mám dělat? 😅 😅

ivaajirka
8. led 2010

Holky třeba to ještě přijde a budu mít doma chaoz 🙂 a pak se z toho zblázním 😀 jinak já jsem ráda že kojíme já kdybych měla dělat v noci a přes den papání taky bych byla k.o. 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru