Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sariky
28. lis 2012

@kacikaci
@adriene
@evikj33 koukam, ze resite porod. ja jsem rodila v 38+3 tt a sla jsem puvodne na indukci. jeste v pondeli lezelo A hlavou dolu a B koncem panevnim. ve stredu jsem prisla do porodnice na planovanou indukci a B se pretocilo do pricky, takze nakonec to byl cisar. takze z vlastni zkusenosti muzu rict, ze do posledni chvile se nevi, jak to dopadne 😉

adriene
28. lis 2012

@sariky No to tedy!! Během chvíle se takhle přetočily... to jsou lumpíci 😀

gretta
28. lis 2012

Minulý týden na UTZ mi dr, řekl,že jeden je otočený hlavičkou a druhý zadečkem. A že pokud to takhle zůstane bude císař. Někde jsem slyšela,že když je císař plánovaný, je možné, aby mi umrtvili jen spodek. V případě akutního císaře, uspí celou. Pak mi jedna slečna psala, že záleží na nemocnici.Nevíte jak je to na Obi v Brně??

evikj33
28. lis 2012

@sariky No to mně právě taky dr.říkal že lepší plánovanej CŘ než akutní,pač mohu první porodit normálně a druhé se muže v pruběhu porodu šprajcnout a stejně bych pak musela na CŘ ale v celkové a. 😅 No ještě nad tím dumat nebudu ono to nějak dopadne a doktoři snad rozhodnou v zájmu dětí i mém 🙂

sariky
28. lis 2012

@gretta ja jsem rodila na Obi. puvodne bylo A hlavou dolu a B koncem panevnim a mel to byt normalne prirozeny porod. az kdyz se B pretocilo do pricky, tak to byl cisar. ale i tak mi nabizeli, ze muzu A porodit prirozene a ze pokud se B nepretoci, tak pujde cisarem. takze pozor. o mem cisari jsem si de facto rozhodla sama za pritomnosti primare 😠 bylo to fakt ujety. a automaticky predpokladali, ze chci rodit s epiduralem. nakonec se z krve zjistilo, ze musim mit celkovou anestezii (rozhodla o tom anesteziolozka).

sariky
28. lis 2012

@evikj33 ja jsem rada, ze jsem rodila v celkove. po pravde si nedovedu predstavit, ze by mi nekdo pichal do patere. ale kazdy to proziva jinak 😉

gretta
28. lis 2012

@sariky Z krve se zjistilo, že musíš rodit pod celkovou anestetii??? To je zase další důvod, ..??No tak vidím, že mi nezbyde nic jiného, než počkat, jak to dopadne. Ale dik za odpověď. 😉

gretta
28. lis 2012

@sariky To jsem si taky říkala, že to musí být zvláštní pocit. Mít půlku těla necitelnou a ještě k tomu mi vytahnou při tom děti z břicha.. ale prý to tak nevadí miminkám.

sariky
28. lis 2012

@gretta ano, protoze z krve zjistili, ze jsem mela spatny krevni obraz, takze pri epiduralu by hrozilo, ze bych mohla vykrvacet a navic mi hrozila eklampsie. takze proto celkova narkoza.

sariky
28. lis 2012

@gretta me to taky prijde divny. nemam s tim zkusenost, takze nevim, ale pry se pak na to siti stejne uspava do celkove. ale to jsem jen slysela, takze nevim, jak to chodi na obi.

adriene
28. lis 2012

Chodívala jsem uspávat na císaře... jak plánované, tak akutní. Indikace k císaři asi nemá smysl řešit. Pokud se jedná o plánovaného císaře, to je samozřejmě výhodou, tak se vždy upřednostňuje epidurál, tzn, že se podá malé množství opiátu s anestetiky do páteřního kanálu (tzv. "umrtvení od pasu dolů), výhody jsou takové, že je to výhoda pro matku: vidí hned své narozené dítě, poté méně komplikací pro matku, oproti celkové anestezii a dále tímto způsobem nejmenší ovlivnění miminka uvnitř dělohy, protože takto léky přes placentu téměř nepřechází.
Pak je tu akutní císař... a pozor... je akutní a superakutní. My jsme vždy upřednostňovali pokud možno i u těchto "akutních" sekcí epidurál (výhody jasné), ale jde to jen tehdy, je-li alespoň trochu času... např. u nepostupujícího porodu, atd... To vždy určí porodník s anesteziologem. Je třeba trochu času pro samotný výkon napíchnutí páteřního kanálu a působení anestetika. V opačných případech se volí celková anestezie, většinou s intubací.
Co se krve týče.. nevím jaký problém @sariky mela, ale mohl to být problém s koagulací, s krevním obrazem... nevím. Většinou na žádné odběry přímo před porodem není čas 🙂

Tak snad vám to trochu pomůže v orientaci 😉

adriene
28. lis 2012

@sariky Na šití se do celkové určitě neuspává, není k tomu důvod. Max. se přidá mamince nějaká "náladovka", aby si trochu oddychla a tolik to nevnímala 😉

sariky
28. lis 2012

@adriene nejsem zdravotnik, tak jsem to mozna spatne napsala, nicmene mi ta anesteziolozka rekla, ze mam spatnej hemoglobin, ze hrozi, ze bych mohla vykrvace, ze hrozi eklampsie a jeste nejake veci. v podstate nebylo co resit, celkova anestezie byla v podstate jedina spravna volba. u me to byl planovany cisar. prisla jsem na planovanou indukci, ale kvuli poloze plodu to byl nakonec cisar. ale nevyvolavali me, takze me normalne hospitalizovali a pak jsem sla na cisare. v papirech mam napsany planovanej cisar.

sariky
28. lis 2012

@adriene jak rikam, sama nemam zkusenosti, jen rikam ,co jsem slysela. takze za info nerucim 😉

adriene
28. lis 2012

@sariky Tak jasný 🙂 Je-li před císařem riziko, že by mohl končit celkovou anestezií, tak se k ní přistupuje rovnou. To byl jistě i Tvůj případ. Hlavně, že to nakonec vše dobře dopadlo 🙂

kacikaci
28. lis 2012

@adriene já dceru přenášela..a fakt se jí do poslední chvíle nechtělo ven, tak tajně doufám, že to tentokrát taky vydržíme co nejdéle 🙂 chci si užít poslední těhu naplno a dlouho 🙂
@evikj33 tak budu držet pěsti, aby už takhle zůstaly! taky bych chtěla rodit přirozeně, tak snad nám to bude dopřáno
@rychetkami 38+2 to je krásný..

evikj33
28. lis 2012

Tak já u prvního rodila normálně a bez Epiduralu a asi bych ho nechtěla ani ted(ale nikdy neříkej nikdy) ale holky co ted porodily s epiduralem,ale klasicky psaly že měly asi týden problém s bolestma hlavy a to docela dost a že jim řekli v Porodce že to je asi s toho Epiduralu.Tak nevím trochu mně děsí porod CŘ hlavně jak budu potom fungovat a ještě se dvěma dětma,jizva atd.mně když trhali mandle tak jsem ještě druhej den zvracela po lécich(tuším to byl Dolsin)navíc už mám jednu jizvu na břiše v místech kde by asi řezali CŘ tak nevím jak by to pak látali 😖 Po normálním porodu jsem odkráčela ze sálu posvejch a hned fungovala,sprcha wc atd..ale takhle 😅 Začínám být nervní

adriene
28. lis 2012

@evikj33 Tak dolsin by ti u epidurálu nedali, můžeš být v klidu... a zvrací se po něm, to je pravda. U císaře se dává většinou sufenta (opiát) a marcain (anestetikum). Nervozní nebuď, stejnak pro ty naše děcka uděláme to nej 😉

sariky
28. lis 2012

@evikj33 nevim, kde budes rodit, ale v brne na obilnaku, kde jsem rodila cisarem, me hned druhy den po operaci vykopli z jipky a normalne jsem musela fungovat. takze predpokladam, ze to tak chodi ve vsech porodnicich. ale je fakt, ze jsem vsem tem maminam, kt. rodily prirozene, zavidela, ze mohly normalne fungovat a ja jsem se tam plazila v bolestech kolem zdi... Ale kazdej to ma jinak, ja jsem velka cita, takze u me to byl treba extrem 😉

evikj33
28. lis 2012

@sariky No nemyslím že jsi cíta,já jsem s těch oblbováku taky vždy mimo a o stresu a bolavém těle nemluvě 😅 Budu rodit v Ostravě Porubě(Fakultka)takže se semnou asi taky nikdo mazat nebude,to je všude stejné.No hold nadtím radši nebudu přemejšlet ven stejně nějak musej 😎

evikj33
28. lis 2012

@adriene To je fakt nic jiného ani nejde.Jen je to promně neznáma tak jsem nervní,když nevím do čeho lezu 😅

sariky
28. lis 2012

@evikj33 presne tak, a dopadne to urcite dobre 😉

rychetkami
28. lis 2012

@evikj33 plánovanej císař, obě děti byly koncem pánevním.

barusmackova
30. lis 2012

@kacikaci tedaaaa já moc gratuluji a už slibuji že si nebudu stěžovat že něco nezvládnu když mám doma tříletou ďáblici 😀DDD tak koukám taky přrozeňátka jako u nás my se snažily 9 mesícu a pak to z čista jasna dopadlo a dvounásob vítej u nás

barusmackova
30. lis 2012

@sariky
@gretta
@adriene po pravdě když jsem o tom přemýšlela bych raději na císaře i když ostatní říkají ať jsem radši za normální porod ale jak píšete známá měla jednoho normálně pak se b zadlonil a musela stejně na císaře takže šitá dole a ještě řez

kacikaci
30. lis 2012

@barusmackova ahojky díky a Vám taky gratuluju k dvojnásobku, přeju klidné těhu, ať jsou prckové zdraví a mají se k světu! 🙂 u nás se zadařilo hned, naštěstí už v druhém měsíci..nechali jsme tomu volný průběh a měli štěstí..tak tříleťák už je sice větší, leccos už zvládne Ti pomoct, pochopit, ale stejně to bude fuška viď..jak jste jí vysvětlili, že bude mít hned dva sourozence najednou? naše Amálka je zatím dost zničená z toho, že už si ze mě nemůže dělat trampolínu, apod 😀 a těžko jí to vysvětlovat ve 14ti měsících, ale doufám, že nějak v průběhu těhu si to alespoň trochu uvědomí, až uvidí růst bříško a tak, ale nevím, neumím si to představit, hlavně jak budeme fungovat, jak budu s nimi cestovat mhd, chodit nakupovat a vůbec tyhle běžné věci, Amy bude muset chodit už bez kočárku, tak doufám, že to zvládne, musíme koupit větší auto, protože do našeho se tři autosedačky nevejdou 😀 navíc budu muset přerušit školu, což mě dost mrzí, s jedním mimčem by to šlo, ale když budou dvě a pravděpodobně se narodí ve zkouškovým, tak to těžko zvládnu..no je to sranda..ale těšíme se, i když to ještě moc nechápeme 😝

jarkalada
30. lis 2012

@kacikaci já bych řekla, že budeš hojně využívat nákupů po internetu s dovozem domů 😀 Já si na to taky už zvykla 🙂 Než je všechny oblíct, nasoukat do auta, někam dojet - tam je v košíku zabavit aspoň rohlíkem -kterej si navzájem berou z rukou, u kas už jsou protivný, v autě nazpět jim už padá hlava a doma v postýlkách pak ožijou... 😀 A to mám "jen" dvě 🙂

barusmackova
30. lis 2012

@kacikaci ja uz se taky nikam nedostanu s kocarkem se do autobusu nevejde mam jeste ten co jsem mela na Barunku tak jedine s klokankou 🙂

evikj33
30. lis 2012

@barusmackova @kacikaci Tak unás taky bez auta ani ránu,do Busu by nás nevzali a navíc nemáme ani nakup do domu,tady to ještě nefunguje..takže to budem řešit za pochodu bud manža se seznamem,nebo pojedem na otočku pokud bude nějaké hlídání.. Klokánku máme zatím jednu,ale taky jsem uvažovala že ještě jednu přikoupíme. 🙂

barusmackova
30. lis 2012

http://deti.bazos.cz/inzerat/18965581/Jane-Twin... tak na ten se pojedu podívat je to kousek od nás 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru