Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
22. led 2013

@maladama No právě i holky v jiné diskuzi říkaly, že dnešní noc super... takže asi bylo "něco ve vzduchu" 🙂
Jen dělej pokusy.... vykoumat se to určitě dá 🙂 Já na sobě dělala pokusy zpočátku, kdy jsem měla ty nevolnosti a zvracela téměř po všem... to jsem to zkoumala pořádně 😉

maladama
22. led 2013

@adriene já se obávám, že to spíš souvisí s tím, kde je který mimino a do čeho kope. A s tím toho moc nenadělám ☹

adriene
22. led 2013

@maladama To asi vážně ne... říká se, že nejvíce řádí ráno, večer a před spaním... ale může to být opravdu individuální. Nejméně mi tedy vyhovuje, když je jeden z nich, či oba KP ... tam dole je to vážně hodně nepříjemné 😖

dolcevitav
22. led 2013

@adriene
@maladama no naši kluci jsou oba KP a to stojí za to ne ten močák 😀 a s tím řáděním je to pravda nejvíc je cítím na večer třeba u telky ,pak než usnu a ráno mě vzbudí tím jak tam začnou divočit 😀

adriene
22. led 2013

@dolcevitav Tak to máme stejné 😉 jsou to raubíři 🙂

dolcevitav
22. led 2013

@adriene to jsou ,ale už se jich nemůžu dočkat 🙂

adriene
22. led 2013

@dolcevitav Na mě to zatím nějak ještě nedolehlo... zatím si to, upřímně řečeno, stále nedokážu představit 😉

dolcevitav
22. led 2013

@adriene No bude to veselé ... zrovna sme se bavili o skákání na močáku a je to tu 😀

kacikaci
22. led 2013

@adriene já si to nebudu umět představit do tý doby, než budou na světě 😉
kdy jste začaly cca cítit pohyby prcků? jsem zvědavá na to, jaký to je, když jsou tam dva, jestli to bude jiný než u Amálky 😝

maladama
22. led 2013

@kacikaci já od 13tt. Jsem exot.

Ano, je to jiný než u jednoho. Zvlášť když kope každý do jednoho boku 🙂

dolcevitav
22. led 2013

@kacikaci já asi v 16tt ale bylo to jen lehounký🙂

maladama
22. led 2013

@dolcevitav jako když máš v břiše motýla, viď? 🙂

dolcevitav
22. led 2013

@maladama jj byli to jen takové bublinky 😅

adriene
22. led 2013

@kacikaci Já v 16.tt poprvé, takové slabé kopnutí. Pak dlouho ni, nesoustředila jsem se... no a úplně nejvíc to začalo kolem 20 - 22 tt. ... to už bylo pořádné 🙂
A je to občas legrace, hlavně když kopou oba... tedy většinou kopou oba 🙂 No a někdy to až bolí a je to nepříjemné... 😅

astilbe
22. led 2013

@kacikaci
No teda koukám že pořádně. Asi tak nějak já i když jsem nestudovala,ale taky dvě starší děti,jednu chvíli jsem babičku měla v lázních a do toho jsem měla ještě sestru s roztroušenou sklerozou. Taky super. Ale počkej až ty mrňousky budeš poprvé držet v rukách,tak na všechny strasti v těhotenství rychle zapomeneš. No já třeba teď řeším,abych zabezpečila děti, jelikož musím za měsíc do nemocnice na operaci žlučníku. Takže vyřizuju co je potřeba,aby s tím tady neměly starosti. A teď ještě chodím na rehabky,zablokovala se mi docela hodně páteř. Ale jinak pohoda. Vždycky se to musí nějak zvládnout. Zatím ahoj

kacikaci
22. led 2013

@maladama už ve 13tt? tak to jsi opravdu asi unikát 🙂
já zatím nic necítím, ani to prvotní bublinkování, tak jsem napjatá, kdy to přijde 😝
@astilbe ty brďo, tak to doma budou mít hoňku, ale určitě to zvládnou..žlučník to je nemilý ☹ tak přeju, ať Ti tam pomůžou..

barusmackova
23. led 2013

@kacikaci ahojda ja az tak 19-20ty tyden a cim dal tim vic kopanecky sili a muzu vam rict ze prekulece z hlavicky dole nahoru je docela neprijemnej tlak myslela jsem si celou dobu ze to mam to tvrdnuti bricha ono to tak neni je to otaceni druhy je klidnejsi nez to na leve strane🙂

maladama
23. led 2013

@kacikaci nejsem, mám kamarádku, co cítila pohyby od 13tt už u prvního těhotenství! ale doktoři mi nevěří, to zas jo 🙂 ale nejsem blbá, pohyby od větrů opravdu poznám. Zvlášť když větry opravdu nemívám na břišní stěně zepředu před dělohou 🙂

dolcevitav
24. led 2013

Dnešní kontrola dopadla dobře a mudr mi řikala že porod bude císařským řezem,takže tak jak sme předpokládali..jinak váhu našich chlapečků se dozvíme opět za týden na UZ dnešní UZ byla jen kontrola průtoků u Adámka(mimi A-má málo plodové vody)

maladama
24. led 2013

@dolcevitav tak gratuluju k dobrým průtokům!

já si včera dala tu práci a rozluštila všechny ty zkratky, co mám vždycky v papírech, tak můžu příště na doktory machrovat. Ono jsem totiž dohledala jen to, co ta zkratka znamená, ale ne, kolik by měla být na konci 2. trimestru ta správná "normální hodnota".
A taky jsem vyluštila, že jsou momentálně v kolizní pozici - áčko koncem pánevním, béčko hlavičkou. Ještě se můžou milionkrát pohnout, ale jestli ne, tak ani nemusím plakat, že kvůli té jedné placentě to ani nemůžu zkusit přirozeně, protože i kdyby byly dvojvaječný, tak v kolizní poloze se to porodit spontánně nedá, že...

evikj33
24. led 2013

Ahoj holky tak už jsme konečně doma.Prdelky se narodily 14.1. 2013 po vyvolávaném porodu nakonec akutní sekcí(malej byl přidušenej a nalokanej plodovky) Tak byly na Jipu oba a dnes nás konečně pustili z neonatologie.Jak bude čas pisnu a hodím fotečky 🙂

maladama
24. led 2013

@evikj33 gratulace největší!

maladama
24. led 2013

@dolcevitav ještě mě napadlo, pokud máš monochoriální dvojky (těhudemence pracuje, takže nevím, jestli jsi to sem psala a já to zapomněla, nebo jsi to nepsala) - TTTS Foundation doporučuje na normalizaci stavu plodovky u obou plodů doplňky stravy s železem a vysoké dávky bílkovin (3x denně proteinový nápoj s 25g bílkovin). Američani s tím mají skvělé výsledky, i když se nepovedlo odhalit, proč.

Já měla podezření na transfuzní syndrom (hodně málo plodovky u béčka, které současně zaostávalo i velikostně a ještě mělo málo zřetelný močový měchýř) - nasadila jsem železo, 3 denně kulturistický koktejl v mlíce (jsou i takové, co jsou bez umělých sladidel) - a na další kontrole už bylo plodovky u obou dětí normálně a ani nešlo poznat, které bylo to, co předtím zaostávalo. Možná to byla náhoda, ale železo žeru furt a ten jeden dva vanilkový milkšejky s bílkovinama si dávám taky, přeci jen, co když to náhoda nebyla, že...

dolcevitav
24. led 2013

@evikj33 gratuluji a hlavně zdravíčko a ať vám dělají jen a jen radost🙂

dolcevitav
24. led 2013

@maladama mi údajně čekáme bichoriální/biamniální ale dneska mudr nemohla vůbec najít přepážku mezi klukama tak nevím 🙂....no mi jsme A je KP už asi měsíc a půl tak nevim zda se ještě otočí a B to je tam ja na kolotoči jednou nahoru podruhý dolu hlavičkou tak ten asi ještě místo má ....

maladama
24. led 2013

@dolcevitav tak hlavně že mají dvě placenty, to je nejdůležitější, to ti pak takové hrůzy jako transfuzní syndrom vůbec ani nemůžou hrozit.

dolcevitav
24. led 2013

@maladama to ne ale rodit přirozeně prý stejně nebudu mám vysoký tlak,těhu cukrovku a leidenskou mutaci (špatná srážlivost krve) ☹ prostě musim mít od všeho kus

adriene
24. led 2013

Ahoj holky, tak se i já ozývám, dnes byla kontrola na UZ, poradna, diabetologie a matrika... vše jsem to oblítala a pak ještě zajela za holkama do práce na drby 🙂 Jinak výsledky super, jsme prý ukázkový jednovaječný dvojčata, který už tam dlouho takový neměli... Kluci váží už 1700g a 1630g, což je slušný V poradně pohoda, čípek drží bezvadně, jen jsem měla aceton v moči, což mi na diabetologii dr. vysvětlila, že to je tím, že asi hladovím (ne že by neměla pravdu 😀 ) , no a jelikož kluci přibrali 0,5 kg za posledních 14 dnů a já s váhou nehla... tak asi spíš hubnu 😉 Každopádně u mě se stále točí, takže myslím, že @maladama můžeš být zcela v klidu, u nás před 14 dny byla dvojčata v kolizní pozici, o týden déle Ačko hlavičkou a Bčko KP a dnes jsou oba hlavičkou... je teda fakt, že je cítím se hýbat pořádně, rarachy 😀 Dočetla jsem se, že by úplně konečnou pozici měli zaujmout až v 35.tt... tak to mě asi ještě čeká pozic 🙂

adriene
24. led 2013

@evikj33 Moooooc gratuluji 😵 Je to úžasná zpráva, přeji Vám jen a jen zdravíčko 😵

dolcevitav
24. led 2013

@adriene Ahojky tak jak si dopadla na kontrole??? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru