Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
22. bře 2013

@adriene
jezis fakt?
no to by se mi ulevilo!!!!
ja i dost zhubla jak se kontroluju co jim a kolik toho jim. hlavne prsa ty sou fuc....
uz mam jen bricho to je vsecko sem hubena a pred sebou mam pupek
🙂

adriene
22. bře 2013

@gyty Já na začátku té dia diety také hubla... pak jsem si ale našla systém v jídle a už to bylo lepší... přestala jsem hubnout a začala přibírat... pravda, jen váhy kluků, ale přece 🙂 No a jak říkám, o pár týdnů déle budeš moct výrazně v dietě polevit, já pak baštila i sladké 🙂

gyty
22. bře 2013

@adriene
tak to mi spad kamem ze srdce! ja myslela ze se to naopak zhorsuje cim dyl jsi tehu...
a po porodu uz ok?
a co jinak ? jak to zatim jde?

adriene
22. bře 2013

@gyty Po porodu mi asi 3. den nechali udělat glykemický profil... hodnoty jako v těhu, cca. Takže bez problémů a měla jsem diabetickou dietu v porodnici. Tady doma už to neřeším. Mám si za 1/2 roku skočit k obvoďačce na OGTT, aby se potvrdilo, zda to byla jen těhu cukrovka, či ne. Ale do té doby nemusím dietu držet. No a mimča měla po porodu monitoring glykémií, protože měly spíše hypoglykémie... a za cca 2 dny to už bylo OK a měřit se nemuselo.

Já zatím zvládám. Kluci jsou vážně moc hodní, asi i prospívají, protože náramky z nemocnice už byly fest. Tak jsme je dnes přestřihli a dostali nové, uháčkované a barevně rozlišené, protože je vážně zatím nerozeznáme, je to děs 😀
Nejhorší jsou pro mě asi noci, to při kojení usínám 😉

gyty
22. bře 2013

@adriene
a muzu se zeptat po kolika hod krmis? dokrmujes nebo staci kojeni?
ty brdo jak se to blizi taky si rikam jak ty noce, stacil mi pred par lety jeden a ted to samy dvakrat!
kojis je najednou?

no myslim na tebe!

jo jeste jedna otazka, resim ted zavinovacky....a docela se mi zamlouva napad swaddleme...http://www.detska-postel.cz/zavinovacka---mikro...
ty mas normalni nebo rychlo?nebo neco takovydleho?

diky

adriene
22. bře 2013

@gyty Kojím po 3 hodinách (počítáno od začátku kojení), v noci jim teď dělám 4 hodinovou pauzu, tzn. že spím i 3 hodiny v kuse (1 za den), někdy vydrží, jindy se vzbudí dříve. Přes den je ale na kojení budím. Zatím kojím plně, nedokrmujeme. A kojím v tandemu, základem je dobrý kojící polštář, na to pozor. Já si pořídila My brest friend twins, je vážně skvělý. Koupila jsem ho 3 měsíce použitý a nemůžu si ho vynachválit. Nebýt nyní jedné hlubší ragády na jedné z bradavek, co mi kluci "vyhlodali", tak celkově paráda... s ragádou je život o dost horší... snad se to zahojí...

Zatím balím kluky do klasické bílé zavinovačky, do které je ale ještě stahuju bílýma plenama a pro teplo fleesovou dekou, takže jsou z nich takové balíčky 🙂 Kojím je bez zavinovačky, aby se probudili a lépe pili.
Mám i rychlozavinovačku, ale ta je zatím hodně velká a určitě by v ní nebyli tak dobře utažení a tak hezky by nespali, takže budeme používat později.
Nakoupené mám ještě 2 tzv. zázračné zavinovačky, ty budeme používat za chvíli, kdy bude hezky teplo venku. Jedná se o tyto: http://zavinovacky.heureka.cz/red-castle-zavino...

gyty
22. bře 2013

@adriene
no to je vlastne asi stejna ale od jiny znacky se mi zda nez co sem myslela ja 😉
ja prave na prvniho kluka mela rychlo i normal zavinovacku a tu normalni sem moc nepouzivala protoze nebyla dost pevna...tak sem skoro hned vymenila za tu rychlo s vystuzenyma zadama...

jinak ja s koupi polstare cekam az jak ... jestli vubec kojit zacnu...
kluka sem sice kojila dva roky a pul roku bez dokrmovani ale ted se bojim kdyz maj bejt dva jak na tom budu. k tomu jsem dost zhubla a to hlavne v prsou...snad budu mit mliko ☹

je od toho my best friend vic kojicich polstaru, nebo se nespletu? hodne si ho vsichni chvali
takze do nej asi pudu kdyz budem kojit
a jinak sem mela stesti. s ragadou sem se tehda nepotkala i kdyz sem o ni slysela tak uvidime.... 😖

koksi
22. bře 2013

@kiwiik a nechces nam sem vlozit fotku ? rada bych se podivala na tvoje holcicky a na to jak si jsou-nejsou podobny ,-)a jinak jak to zvládáš , tolik malých dětí??? to teda musí být taky pěkný šrumec...náš nejmenší syn..vlastně teď už naše prostřední dítko...má 2roky 4měs a přijde mi že je s ním víc práce jak s holkama a ty máš 16timěsíční a necelé 3roky uf uf uf.... držím ti palce ať to co v největší pohodě zvládáte. A propos: u nás to byl taky pokus o holčičku a taky vyšly rovnou dvě 😀 šok to byl pořádný že tam jsou dvě miminka ale o to větší byla pak po porodu radost...všichni vč.nás jsme tipovali další kluky 😀

koksi
22. bře 2013

@gyty @gyty kdybys měla dvě holčičky tak ti zavinky levně prodám. Mám krásný růžový rychlozavinovačky, s polstrovanýma zádama (molitan) - tato vložka se dá event.kdykoliv vyndat a navíc má zavinka mašli takže ikdyž se stáhne sucháčem tak i tou mašlí a pro ty malošky je to super. Krásně si je v té zavinovačce stáhneš. Takže určitě bych se být tebou dívala po nějaké takové..prostě rychlozavinovačce ale navíc ještě s mašlí ,-)
mám tyto: viz fotka.

Jinak Lindex taky moc doporučuju. Často tam mají akce 1+1nebo 2+1 a mám odtud spoustu body a je to příjemná bio bavlna za fajn ceny, jestli máš možnost určitě nakoukni někdě u vás v obchodě ,-)

koksi
22. bře 2013

@dexin jako bych to psala já 😀 taky se furt kochám při oblíkání 😀 dělala jsem to i u kluků...jenže tam byl čas...teď je to časově náročnější ale taky si to užívám..už jen i proto že je to i změna, že jsou to po 3 modrých princích, 2 růžové princezny 😀

kiwiik
22. bře 2013

@koksi No, nenudim se🙂 Ale kluci si spolu zacinaj docela hezky hrat, az me to obcas dojima,tak doufam, ze to budeme zvladat, i kdyz holky nebudou tolik spat. Tonik (ten mladsi) je obcas trochu spatnej z toho kojeni, preci jenom docela dlouho to trva, ale to snad holky zrychlej. Zkusim zitra vsechny deti vyfotit a pochlubim se. Uz jsme je sice nechali vyfotit, ale jeste fotky nemame.. Ty vase fotky jsou fakt nadherny.

gyty
23. bře 2013

@koksi no to sou krasny princeznicky!!!
to je krasna fotka uplne se tady rozplyvam!!

no ja prave vim ze jeden bude chlapecek to sem poznala uz na prvnim ultrazvuku co bylo neco videt a na kazdym dalsim mi to potvrdili, tam je to jasny, ale druhy mimi pry tak z 80% muze byt holcicka ale vzdycky je mimi natoceny tak, ze pry pripadnyho pindika muze mit nejak schovanyho tak to neni na 100%. i kdyz jak uz sem tady psala, nas prvni klucina byl podle utz na 100% holcicka...

takze ja spis zatim beru vsecko neutralni barvy, clovek nikdy nevi...
a ty co mas nejsou nahodou emitex?
nebo co to je za znacku?

a ete premejslim o tech red castle nebo swaddleme zavinovackach. ja vyuzivala minule plinu ale pak se mi dostaval i z ni. ale kdyz byl hezky zakuklenej tak hajal celou noc 😉
ale je to dost penez...
i kdyz ty je mas v necem podobnem, nebo ne?
zase z druhy strany maji se narodit na konci kvetna/cervna 37/38 tt planovana sekce pokud to vsecko vydrzi samozrejme, a to uz bude SNAD teplo tak zase vymejslim aby se mi neprehravali 😅

dexin
23. bře 2013

@koksi úžasné prďolky. Jde vidět, že máš ty holčičky pěkně vymazlené! Kdyby jsme náhodou měli 2 holky, tak bych klidně nakupovala i ve tvém bazárku! 🙂 Ty zavinky by se mi taky líbily. Tak uvidíme, co ze mě vyleze!
Jo a konečně začínám cítit prťata. Když si lehnu na bok tak se odrážejí o matraci. Jsou to takové bublinky, nic silného, přes den je cítím max jednou kop a nic. Si říkám, že jsem nějaká necitlivá třetirodička! 😀

carllita
23. bře 2013

Ahoj holky. Hlavně vy, co máte už doma víc dětí než jenom dvojčátka, chci se Vás zeptat, jestli Vám zezačátku někdo pomáhal? Jestli ste měli doma na výpomoc nějakou tu "babičku"? U nás je problém, že přítel je živnostník, takže práce nad hlavu a čas žádný. Babičky pracují, nebo sou daleko.....a když si vzpomenu u prvního, jaké problémy byli s kojením, jak nechtěl pít, mě se nespouštělo mlíko, pořád sem odstříkávala, pak dokrmovala, tak si neumím absolutně představit, že budu s dvojkama dělat vůbec neco jinýho.........

dexin
24. bře 2013

holky, ty rychlozavinovačky s výztuží jsou vlastně lepší v čem? Lépe se s miminkem manipuluje nebo je v tom ještě něco jiného? Mám doma rychlozavinky bez výztuže a používala jsem je vždycky velmi dlouho.

gyty
24. bře 2013

@dexin
no co se me tyce tak me se s miminkem lip manipulovalo kdyz byl malej v zavince s vyztuzenyma zadama. mela sem i bez vyztuze a tu sem pouzila asi 2x...

barusmackova
24. bře 2013

@carllita ahojda ja byla na prvni vlastne sama uplne sem tam se stavil nekdo na navstevu akorad a to me bylo 19 kdyz jsem rodila a za tri mesice po mi bylo 20 kdyz si tak vzpominam nikdo sam vozit kocarek nechodil bezeme moje mamka v praci tchyne a chlap po mouchach se vracel z prace az vecer ☹ ale to jsem zvladla sama ted by to bylo horsi mezi tim jsme se z 1+kk prestehovaly do baraku dvougeneraku k tchanovcum nastesti vztahy suprove a tchyne uz v duchodu takze kdyby neco muze semnou k dr nebo uz se tesi jak bude vozit kocarek ted me i detsky vecicky vsechny vyzehlila fakt jsem ji moc vdecna bere si i malou na prochazky a ja ted uz tak tak poklidim a uvarim vecer jsem rada ze v osum zalehnu do postele 🙂

kiwiik
24. bře 2013

@carllita Tak ja ti muzu popsat, jak to vypadalo u nas. Holkam je ted 5 tydnu, v dobe porodu bylo starsim braskum 16 mesicu a 33 mesicu. Hlidaci babicky nemam, jedna je uz moc stara a moje mama by sice byla super, ale bydli 100 km daleko a navic jeste pracuje. Pousteli nas 6.den po porodu s vahou kolem 2300g, holky byly kojene, mleka jsem mela spoustu. Prvni tri dny mi prijela na pomoc mamca, potom jeste prijela na 5 dni kamaradka, nepotrebovala jsem ani pomoc s holkama, ale spis s klukama, pro toho mensiho to neni jednoduchy a navic jsou zvykli chodit ven, a to jsme s holkama jeste nemohli. Pritel chodi z prace kolem sedme, ale je casto na sluzebnich cestach...Co se krmeni tyce, kojila jsem vzdycky jednu a druha dostala moje mliko z lahve-to mi poradili v nemocnici, aby se pry holky nevycerpavaly, po tydnu jsme presly na kojeni v tandemu. Krmeni trvalo vzdycky skoro tri ctvrte hodiny, pak jsem jeste musela odstrikat zbytek mlika, takze docela spousta casu, ale je pravda, ze holky prvni mesic jen spaly, ted uz je trochu zacina zlobit brisko a jsou celkove mnohem vic vzhuru. Krmeni se uz hodne zrychlilo, trva priblizne 20 minut, kluci si zvykaj, casto ten starsi mladsiho zabavi a vzdycky se snazim vyuzit na kojeni dobu, kdy kluci spi (ten malej spi jeste 2x denne). Narocny jsou ty vecery, kdy jsou vsechny deti unaveny, chteji veceret a tak, ale zatim se to zvladnout da. Jen nejsme uplne ticha domacnost, kde je porad naklizeno,navareno, napeceno, kluci si proste hrajou a ja delam, co muzu a kdyz vsechny deti spi, spim taky, abych nebyla aspon moc unavena. Jen teda se vsema detma zatim nezvladam navstevy doktoru, uradu apod., to potrebuju doprovod nebo hlidani. Hlavne protoze mladsi syn jeste nechodi nijak spolehlive a po Praze to teda fakt nejde, v nejhorsim ho dam do Manducy na zada, ale je to cely moc slozity. Myslim, ze pokud nejsou zadne zdravotni problemy, da se to zvladnout, i kdyz je to samozrejme o dost narocnejsi nez s jednim ditetem. Ja osobne trochu flakam to odstrikavani mleka, po nakojeni se snazim rychle venovat klukum, aby to tu nezbourali, tak bud pobiham s odsavackou u prsa nebo se na to vykaslu a pak se zase bojim, abych mela do budoucna dost mlika, no uvidime. Proste delam, co muzu, aby zadny dite nemelo pocit, ze je sizeny, ale je pravda, ze holky obcas placou, s tim se asi neda nic delat a kdyz potrebuje pochovat starsi dite, tak ho proste pochovam, i kdyz miminko place...

gyty
24. bře 2013

holky mam dotaz, jak se vam jevi tahle zavinovacka?
http://www.littleangel.cz/category/detsky-a-byt...
je to z outlastu - dle info co sem nasla nejakej chytrej material co reguluje teplotu
ma vyztuzeny zadicka a k tomu je snerovaci takze to neni jako rychlozavinovacka.
ja prave mela klasickou ale bez zadicek a nic moc ale zase rychlozavinka zase si nektery stezujou ze se z toho deticky rychle dostanou ven
tak nevim

pak sem premejslela ze nejdriv zkusim zavinovat do plinky a pak do zavinovacky a kdyz se to osvedci tak zkusim tu red castle a uvidime.
co myslite jinak teda ten little angel?a ten outlast?

dexin
24. bře 2013

@gyty myslím, že je to dost peněz na zavinovačku. To bych teda já nedala. Teplotu bych raději regulovala sama! 😀 Dneska jsem našla krásné zavinovačky za pěkné peníze http://www.dudushop.cz/cs/zbozi/zavinovacka-bla... úplně jsem se do nich zamilovala! 🙂

gyty
24. bře 2013

@dexin
jo to jo je to hodne penez.... ja porad premyslim o tom ze ty rychlozavinky ... ze na to hodne nadavaji ze v tom ditko nejde tak zabalit a snerovani je snerovani a basta ale zase kdyz najdu snerovani tak to nema ty zadicka a ja bych ty zadicka chtela vyztuzeny a tohle ma dohromady oboje. este sem ji nasla levnejsi a bez toho outlastu ale z bavlny...
http://www.prodeti.abc-eshop.cz/cs/zbozi/zavino...

a jinak nevim jaky je rozdil mezi molitanovou vyplni a kokosovou vyplni....

jarkalada
24. bře 2013

@gyty taky jsem měla maly mimina, zabalila, obalila 😀 nejdřív do deky z Ikey a pak do klasický rychlozavinovačky. Zprvu ještě třeba stáhla nějakou hezkou plínou a stačilo to. Vždyť zavinku budeš používat tak ty 3-4 měsíce, max., pak ti z ní utečou 😉
Teplotu si reguluješ buď teplejší nebo slabší dečkou 😎

dexin
24. bře 2013

@gyty to já taky právě nevím. A k té tvojí zavince, Raději bych dítě stáhla do plínky nebo dečky a pak dala do zavinovačky. Ona nevypadá zas tak festovně jako ta klasická zavinovačka na zavazování. Zkoušela jsi někdy zavinku stáhnout mašlí do kříže?

gyty
24. bře 2013

@jarkalada
je to fakt
j 😅 a si rikam taky tu plinku a pak asi tu rychlozavinovacku sou kolem 200 a maj i vyztuzeny zadicka molitanem jak se divam
http://www.seznamzbozi.cz/zavinovacky/22548672/
je nejakej rozdil mezi molitanem a kokosem?

gyty
24. bře 2013

@dexin ne nezkousela protoze na myho klucinu fungovala suprove plinka a pak rychlozavinovacka a spal jak dudek neznam zadny rozkopnuti zavinky nebo tak ze by to nedrzelo. ale kazdy dite je jiny 😵
tak nevim co me ceka a este ve dvojim provedeni 😠
tak si tak nejak brouzdam po netu a koukam co kde maji a co na to kdo rika....

jarkalada
24. bře 2013

@gyty rozdíl nevím, nemám zkušenost

kowalski52
24. bře 2013

Ahoj holky, jsem cca v 7 tt podle poslední ms, byla jsem na ultrazvku, vse vypadá ok. Mám už čtyrletou dceru ale v tomto tehotenství pocituju mnohem silnejsí nevolnosti už od 4tt. Břicho mám jak v minulém t v 5tém měsíci a mám podezření na dvojčata ( v rodine máme dokonce trojčata) co myslíte jak moc je to pravděpodobný? a v kolikátem týdnu se to 100% pozná na UZ? Díky a zdravím! 🙂

jarkalada
24. bře 2013

@kowalski52 podle nevolností bych to nepoznala - třeba já wc mísu nepotřebovala ani jednou 😉

kowalski52
24. bře 2013

@jarkalada tak asi to z toho přesně identifikovat nejde to já vim, ale já už jsem se dýl jak týden porádně nenajedla a ted poslední dva dny už žiju jen z ledový coly ..nic jinýho do sebe nedostanu a místo abych treba trochu zhubla tak bricho roste jak blazen

dexin
24. bře 2013

@kowalski52 já byla na UTZ v 6. týdnu a byly vidět obě! Taky mi bylo zle, vlastně je mi teď teprve týden dobře!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru