Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

annamat9
21. čer 2010

@salu to je dobrej nápad, někde ve středu čr aby se tam každej dostal 🙂

annamat9
21. čer 2010

@lenca78 se tady koukám pěkně scházíme na začátku ledna

gilotek
21. čer 2010

Taky koukám, že duben byl hodně plodnej 😀 Martínek je narozenej 7.1. a já jsem pak chtěla případně další miminko na jaře. No a ono ne. Ten osud mi s tou zimou nedá pokoj 🙂

Holky já jedu příští týden do gennetu na ultrazvuk a konzultaci a již výsledky krve. Myslíte, že mi bude chtít tady sestra dělat tripple testy? Mám je odmítnout? Pokud tedy bude vše v Praze v gennetu ok?

Nebo si je mám nechat nabrat a být smířená s tím, že vyjdou třeba blbě?

V genentu budou dělat asi to projasnění a nosní kůstku že?

beatrice7
21. čer 2010

@vlckulka držím vám palečky, ať je vše v pořádku. Do Prahy z Mělníka to není zas tak daleko, viď ? Zvládnete to v pohodě, uvidíš 😉

beatrice7
21. čer 2010

@gilotek mě ten screening dělali v Pronatalu - dr. Břeš´ták, dělal to NT- šíjové projasnění a taky nosní kůstky. Fakt skvělý doktor, opravdu odborník na svém místě, velmi empatický a sympatický... 🙂

beatrice7
21. čer 2010

@gilotek a co se týče těch tripple testů, tak jsem je v poradně odmítla. Pak si mě pozvali na krevní odběry a na utz - měření hlaviček plodů, že je to prý k tomu 2. screeningu ve 20.tt...moc tomu nerozumím.

monika.tdm
21. čer 2010

Ja na tripply sla a lituju toho!! ☹

gilotek
21. čer 2010

@monika.tdm proč toho lituješ?

cepecek
21. čer 2010

Holky já byla na genetice v 12 tt i na tripply testech a nelituji toho. Vše je ok. Když se udělají jak v 12tt, tak i v 16 tt tak jsou hodně přesné (95%). Mylím, že bych na ně šla zase, když by se něco mělo stát, byla bych ráda o tom věděla, a né být překvapená na sále...... A myslím, že by na ty testy měli jít všechny maminky,pak by se v takové míře nestávalo, že děti narozené s vadou jsou dány do ústavu, když maminka zjistí, že se není o ně schopna postarat. To je můj názor a vím, že asi velká většina z vás se mnou nebude souhlasit.......A omlouvám, zda jsem nějakou naštvala, nebyl to cíl.

monika.tdm
21. čer 2010

@gilotek Protoze vysly blbe mela jsem vysoke HCG a geneticka me strasila s downem a s interupci!!!!

monika.tdm
21. čer 2010

@cepecek To se ti to rika, kdyz ti vysly dobre!!!! Kdyby ti vysly pozitivne a cpali ti AMC tak nevim jak by jsi reagovala!!!!

betina
21. čer 2010

vlvckulko, nevím, co napsat, ale....uvidíš, že v nemocnici se holkám bude to válení líbit a nikam se jim nebude chtít!!!! moc na tebe myslím a neboj, dneska se všechno dá sehnat za jeden den!!!

beatrice7
21. čer 2010

@monika.tdm co jsou vlastně ty tripple testy- jen krevní rozbory ? Holky, a taky vám dělali utz měření hlaviček plodů ? Mně jo, ale nikde jsem o tom nečetla...

cepecek
21. čer 2010

@monika.tdm - to je mi líto, že ti dopadly špatně. Já bych na ně šla přesto..... Prostě kdyby se něco mělo stát, tak to chci vědět a připravit se ( třeba zajistit kněze k porodu, to samozdřejmě v krajní situaci) a třeba se o tom postižení miminka dozvědět co nejvíce a vím na 100% že bych na potrat nešla.... Promiň asi se mnou nesouhlasíš, ale já to tak cítím. U Marušky mám vyšli špatně testy už ve 12 tt a hrozily postižením, a nokonec mám zdravou holčičku, ale byla jsem připravená na vše ....

monika.tdm
21. čer 2010

@cepecek Me vysly tripple 1z 680 a delala geneticka bububu!!! Kdybych cekala jedno dite tak na AMC jdu a kdyby vysla spatne tak na interupci jdu!!! Ale pruser jsou ty dvojcata AMC je vysoce rizikova a jit na interupci nepripada v uvahu, prece bych neohrozila zdrave dite!!!

monika.tdm
21. čer 2010

@beatrice7 tripple jsou z krve!!!! Me meri kazdy mesic hlavicku, trub a stehenni kost!!! Podle me ten ultrazvuj pak vyhodnoti prirustek a vypocita vahu!!!

monika.tdm
21. čer 2010

@cepecek A vis jeste jaky jsem mela vztek, kdyz mi prisel ten vysledek a na konci bylo napsano malinkym pismem, ze ikdyz test vyjde negativne, tak neznamena ze plod nema vyvojove vady???? No vypadalo to jak smlouva od providentu!!!!

cepecek
21. čer 2010

@monika.tdm - neboj určitě budeš mít zdaravá miminka, já jsem u Marušky měla výsledek 1:100 a je to dobrý.....ale věřím, že tě popadla zlost a otázka proč zrovna ty ....

monika.tdm
21. čer 2010

@cepecek ta poblbana otazka napadne kazdeho!!! 😉

gilotek
21. čer 2010

Tak já už ted vím, že kdyby testy vyšly jooo blbě, byl potvrzen down nebo nějaká těžká vada, tak bych na přerušení šla 😔 Vím, jaké to např. je , starat se o člověka s rozštěpem páteře a to bych prostě nezvládla........

basina
21. čer 2010

@cepecek Ahoj, já se přikloním k Monice.tdm. Ne snad proto, že mi ty tripply vyšly špatně (tedy pozitivně - 1:40), ale proto, že u dvojčat nemají výpovědní hodnotu. Pokud ti někdo říká, že to je na 95% úspěšné, tak to pravda není a rozhodující může být screening s měřením miminek a pak hlavně AMC. U Tripplů se nejen píše, že pozitivní výsledek neznamená, že plod bude poškozený, ale současně na výsledcích je psáno, že odhad rizika DS u dvojčat je pouze orientační, ůrotože je založen na nepřesných odhradech distribučních parametrů hodnot markerů. I proto se od těhcto testů ustupuje a je to podle mého názoru jenom o tom, jak osvíceného dr chytneš. Takže já osobně doporučuju taky na tripply nechodit a raději mít lepší screeningy!! (Samo, když trippl vyjde negativně, budeš spokojená, ale tak jako tak to nic neříká).

jara
21. čer 2010

@bubisek ty jo, to je rozdíl...já měla 21.den po ET 10.000 jednotek a už podle toho dr. poznal, že to budou dvojčata. Není to moc vysoký?? Někdo tady psal, že vysoký HCG může znamenat Downův syndrom....

monika03
21. čer 2010

Ahoj holky! Teda Vás tu přibylo- vítám všechny nováčky- nevypisuju, protože v tom mám teď za čerstva pěkný hokej! Budu se muset trošku zorientovat. Mimo jiné jsem vás žádala ať tolik neklábosíte, že pak trávím půl dne dočítáním! 😀 No holt poslouchat Vás nenaučili!!! 😉
@vlckulka držíme všechny pěstičky, no když to sečteš kolik nás tu je+ miminka tak tolik štěstí ani nepobereš! 😉 Tak se hlavně s holkama hezky držte!!!!
Já měla v pátek kontrolu na trombózce v pohodě, krvinky se mi doplnily- tak jsem ráda. Ve čtvrtek jdu na gyndu a příští pátek nás čeká velký UTZ. 😉

jara
21. čer 2010

@monika.tdm co ti to ta génetička navykládala o vysokém HCG a downu??? Kolik jsi měla jednotek HCG??

beatrice7
21. čer 2010

@monika03, tak to je skvělý že je všechno v pořádku 🙂 Paráda. Mně v půlce července čeká 2. screening, tak se nemůžu dočkat 😉

basina
21. čer 2010

@monika03 Ahoj Moni, už jsem si říkala, kdes tak dlouho a ty jsi mezi tím asi dočítala! 😉 Fajn, že kontrola dopadla dobře. Jej, to jdeme na velký UTZ ve stejný den! (tedy pokud jsem správně pochopila, že to je 2.7. ....

basina
21. čer 2010

@jara Mně nic o vysokém hcg neříkali, ale trippl vyšel špatně - u total hcg mám napsáno: 64,4 kiu/L a 2.00 MOM. Zda to je moc nebo málo nevím, ale moc bych se tou spojitostí vysoké HcG a DS nezaobírala, protože se neví, jak se mají výsledky v krvi matky na dvojčata přepočítávat....

monika03
21. čer 2010

@beatrice7 to se nedivím, velký UTZ v tom 20tt je krásný, miminka už jsou hezky velké tak je uvidíš v plné kráse- my z tama odjížděli nadšení! Hlavně vezmi přítele sebou!!!

@basina jejda tak to je super- ano jedu tam 2.7. o třičtvrtě na šest. Už se těším jak drobínky uvidím. 😉 Ke všemu máme štěstí i na doktorku- bude nás prohlížet už potřetí ta stejná- moc milá! 🙂

monika.tdm
21. čer 2010

@jara 5,1 ale uz to neresim!!!!!! Ani jsem k ni nesla, proste jsem si rekla, ze AMC ji nepodepisu a uz jsem ji ani nezavolala!!! 😉

monika.tdm
21. čer 2010

@basina No me taky gynekolog rekl, ze kdyby nebylo tripplu tak genetici nemaji co žrát!!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru