Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
22. čer 2010

úprava u Annamat9

***ČEKATELKY***

SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné holčičky
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* ROK 2011 *

ANNAMAT9 - 6. ledna -
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???
JITAKL - 9. ledna -
LENCA78 - 9. ledna -
JARA - 11. února -

annamat9
22. čer 2010

Dík moc za informace. Doktor co mám, je prý velice dobrý, dokonce k němu jezdí i ženský z prahy a je pravda, že má pořád lidi, nikdy se mi nestalo, že bych přišla a byla prázdná čekárna. Jen je nevýhoda, že je takový nemluvný, když chci nějaké bližší informace musím se zeptat. No tak teda ještě jednou děkuju a já jdu chrnět jsem utahaná, spím jak nemluvně 🙂

annamat9
22. čer 2010

P.S jestli se to pozná podle přepážky mezi plody, tak to jsou dvojvaječná, přepážku jsem na ultrazvuku viděla.

monika.tdm
23. čer 2010

@salu Aspon si muzu hrat chvili na svobodnou, sakra ale ten pupek neschovam!!!! ☹ 🙂

monika03
23. čer 2010

Ahoj holky!!!

@monika.tdm já mám nateklé jak ruce tak nohy! ☹ Prsty mám jak špekáčky a nohy se nápadně podobají sloním! 😝

monika.tdm
23. čer 2010

@monika03 Tak moc???? To ja lehce, ale vcera jsem okopavala zahonky tak jestli to nemam od motycky!!!!

monika03
23. čer 2010

@monika.tdm jo je to hnus! Ale je fakt, že den kdy se víc válím tak je to lepší, ale nohy mi natečou stejně buď víc nebo míň. Kolikrát vstávám ráno z postele a bolí mě došlápnutí na zem!

monika.tdm
23. čer 2010

@monika03 no doufam, ze neprindou vedra co??? To je pak horsi!!!!

monika03
23. čer 2010

@monika.tdm nestraš- to už bych se pak ani nemohla pohnout! ☹

beatrice7
23. čer 2010

Ahojky holky 🙂 Dneska jsem si stoupla na váhu - mám zase o 1 kg víc než minule... síla. Bříško už mám taky docela velký- děsím se toho, co bude dál, už teď si připadám jako obrovská koule ☹

beatrice7
23. čer 2010

Dala jsem si tam fotku břicha, no hrůza... Jak asi budu vypadat ve 36 tt 😅

monika03
23. čer 2010

@beatrice7 to máš ještě krásný maličký břůšenek!!! 😉

salu
23. čer 2010

ahojky ženský, otoky ?????? no nechci strašit, ale lepší už to nebude, někdy i horší. Pomáhá fakt jenom ležet. mě už dělá velký problém chodit, dneska ráno mě pálily chodidla. v noci jsem měla průjem, člověk čeká, co z toho bude. ty poslední týdny jsou fakt úmorné.

@beatrice7 bříško bude teď růst, i váha. netrap se tím. hlavně, že budou mimi hezky růst.

beatrice7
23. čer 2010

@monika03 no ta fotka to trochu zkresluje, mě rozšiřuje, ale břicho zmenšuje, víš 😀 Když vidím fotku Salu ve 20 tt, tak její bříško je menší než moje v 18. 😝
Moni, jak pokračuješ v nakupování ? Kdy jsi začala ?

salu
23. čer 2010

@beatrice7 ale za to to doháním teď !!!!! kamarádky mi půjčily nějaké těhu věci, do ničeho se nevejdu !!!!! přes břicho mě to táhne, kalhoty mám přes stehna napnutý, takže jsem byla nucena vytasit lacláčky z těhu po Aničce. Už se to teď moc nenosí, ale co mi zbývá ????? Manželovi kraťasy to jistí.

beatrice7
23. čer 2010

@salu Kdy jdeš na další kontrolu ? 🙂 A jak se má vckulka, jestli si to nepletu - jak musela do nemocnice, nevíš ?

salu
23. čer 2010

Vlckulka píše: zatím vše dobrý, držíme se 3v1, stále dostávám infuze, je to lepší, tak snad pár týdnů vydržím. zdravím všechny, i nováčky.

salu
23. čer 2010

@beatrice7 já jdu příští pátek + UTZ + natáčky a domluvíme se navedení porodu. Holky jsou zadečkama, takže to mám jasný.

beatrice7
23. čer 2010

@salu Takže císař... asi to tak bude opravdu lepší. Od kdy už nezměnily polohu ?

beatrice7
23. čer 2010

@salu takže ti už naplánuji porod ?? Není to brzo ? 😕

salu
23. čer 2010

@beatrice7 bude to lepší hlavně pro holky. Ve 21 tt byla jedna zadečkem, druhá hlavičkou. Pak UTZ ve 30tt a to už obě zadečkama a to zůstalo.

O přesném datumu nevím, zda se budeme bavit. V ten pátek budu 36+2. spíš mě nechají vyběhat papíry na císaře.

beatrice7
23. čer 2010

@salu No já i když by byly obě miminka hlavičkou, tak bych se bála rodit normálně, co kdyby se to druhé mimi při porodu toho prvního otočilo, tak to by pak stejně musel být císař, viď ? 😖 Můj první porod trval neskutečně dlouho, neměla jsem dost intenzivní kontarakce, takže jsem byla pořád na oxytocinu, chvílema jsem omdlívala, no nevím jak bych takhle porodila i dvojčata... mám z toho strach.

kaficko
23. čer 2010

Ahoj holky,dlouho jsem tu nepsala,ale pravidelne vas docitam 🙂 U me zatim vse pri starem, predbezne uz vime,ze cekame dvojvajecne holcicky. Na velky utz + sono srdicek jdu v utery, mam trochu obavy a moc doufam,ze bude vse v poradku. Chtela jsem se vas zeptat,jestli jste nektera nechodila na plavani pro tehotne. V patek se tam chystam,ale mam trosku strach,abych nejak neublizila miminkum. co jsem tu cetla,tak na cviceni a plavani jste zrejme nechodily. Doktor mi nic nezakazal,akorat mi pred tydnem meril cipek a byl 41mm,tak mam strach,aby se treba tim pohybem nezacal zkracovat nebo tak. moc tomu nerozumim. Budu rada za vase reakce. dekuji 🙂

bubisek
23. čer 2010

Ahoj holky,
tak s otoky uz jsem se seznamila taky, neni to tedy zatim nejak brutalni,ale obcas je to u ponozek znat a dneska rano i na prstech, uplne zariznutej prstynek jsem mela. Ted uz je to lepsi.
Ja jsem s tim porodem takova nerozhodnuta,jak bych chtela rodit,ale spise se priklanim k cisari kvuli detem,aby byla v bezpeci.
Ja mam totiz s jakymikoliv narkozami hrozne spatnou zkusenost, a ze jsem jich mela pozehnane. Vzdycky mi je po nich strasne zle. A to tak,ze nejlepe cely den zvracim.

Holky poraďte, chystám se z práce odejít na rizikové. Teď začátkem července. Není výhodnější odejít na to rizikové až po svátcích než před svátky? To bych dostala více peněz na výplatě ne? A jsou ty svátky,tak stejně budu doma.

monika.tdm
23. čer 2010

@beatrice7 Bud rada, ze mas velky bruch, co bych ja za to dala!!!! Ja ho mam maly a taky mame problem, radeji bych byla jako kontejner!!!! Aby jsme meli zdrave nozicky!!! 😉

monika.tdm
23. čer 2010

@bubisek Ty delas i ve svatek????

sarri
23. čer 2010

@beatrice7
Bei, když se rodí normálně, tak se to druhé dvojče drží, aby se neotočilo a vyšlo hlavou. Dokonce se rodí normálně, i když je to druhé příčně nebo nohama - ne, všude, ale ve Zlíně mi to tak bylo vysvětleno - naštěstí holky byly hlavičkou, takže se jen Adélka držela, aby se tam neotočila, když už Eliška byla venku. Pkud je béčko jinak, tak se ho přes břicho snaží otočit, aby šlo hlavičkou nebo ho vezmou nohama s tím, že cesta už je dostatečně "protáhlá" - osobně bych při jiných polohách než hlavičkou trvala na císaři. Do mně kapali oxytocin nonstop, aby se mi kontrakce po porodu prvního mimča neztratily a fakt je, že mám výpadky paměti. Připadala jsem si jako v tranzu.

bubisek
23. čer 2010

@monika.tdm Nene nedelam, jen nevim,jak se ty svatky pocitaj do vyplaty. Ale myslim,ze jsou jakoby placene,takze kdyz pujdu na rizikove hned prvniho,tak bych o ty penize prisla.
A kdyz pujdu az sedmeho,tak dostanu jeste zaplaceno za ty svatky.
Ale nejsem si jista,prave proto se ptam,treba se najde nekdo,kdo s tim ma zkusenosti.

salu
23. čer 2010

@kaficko je pravda, že tady neznám maminku s dvojkama, která by na nějaké plavání či cvičení chodila. Já do 21 tt řešila, zda je vlastně vše OK a pak to šlo tak rychle, byla jsem i unavená .... ale pokud se na to cítíš, tak dělej to, co ti dělá dobře. určitě poznáš, když by ti nebylo nejlíp. dej asi pozor na vodu v bazénu a případně nějaký výtok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru