Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarik1
11. srp 2010

@weroniika Posílám odkaz, já ho koupila v Pardubících přímo v obchodě v barvě béžovo-černé, nikde ho na netu nemají... a tašky pro novorozeňátka a fusaky mám od Gessleinu a mohla sem si vybrat barevnou kombinaci, celkem mě to vyšlo na 30.000,- +- ale ten kočár je fakt boží....když jsem ho vozila, tak jako bych nevezla nic, jak je lehky a hlavně je nezničitelný, na něm se nemá fakt co zničit....
odkaz na obchod kde jsem ho koupila. Gesslein má jediný obchod v ČR v pardubicích a tam mají i tenhle kočár + tenhle obchod mě ho pak vezme do komise na prodej až ho nebudu potřebovat

odkaz na obchod kde mají ten kočárek + gesslein
http://www.gessleincz.cz/

odkaz na kočár
http://www.e-cipisek.cz/cz/detail/kocarek-e3-tw...

sarik1
11. srp 2010

Jinak zapomněla jsem Ti říct značku je to Phil & Teds...

sarik1
11. srp 2010

Holky jinak sem viděla krásnej kočár od firmy Hesba,, tenhle kočár sem viděla na vlastní oči a nemá chybu, hlavně ve hnedé kombinace, jde z toho udělat i sportovní verze, stojí 30.000,- a je to kočár minimálně na 2 generace... fakt mazec, škoda že není pro dvojčátka :(

http://www.hesba-kinderwagenfabrik.com/

melivan
11. srp 2010

Ahojky tak ten je super ten kočárek od firmy Gesslein.A mají ho i pro dvojčata?

sarik1
11. srp 2010

@melivan To je značka Herba a bohužel ne.... :( je luxusní..... já z něj byla unešená..... v Německu by vyšel na 18.000,- a použitý se dá klidně kolem 10.000

melivan
11. srp 2010

@sarik1 tak to je smůla.

sarik1
11. srp 2010

@melivan Ale je krásnej vid? 🙂 mě říkal majitel, že tahle firma má jen jeden krámek v celém státe, u nás Pardubice, Německo Berlín, atd. Rakousko Salzburg atd... 🙂

kaficko
11. srp 2010

Ahoj holky,moc vas prosim o radu nebo vasi zkusenost.Dneska jsem byla na kontrole po 14dnech a cipek se mi zkratil z 41mm na 23mm.Cervix skore je 2.Dr me vystrasil tim,ze pokud se to do dalsi kontroly nezlepsi,budu muset do nemocnice na infuze.Mam nakazan klidovy rezim doma.Jenze kontrola za 14dni je za moc dlouho a ja jsem cela vyplasena a smutna.Hrozi mi opravdu predcasny porod nebo jak dlouho se jeste muzou holcicky udrzet?Nemate nekdo podobnou zkusenost?jsem dost smutna a vystrasena.A je mozne,ze se stav cipku jeste zlepsi?

sarik1
11. srp 2010

@kaficko Ahoj, hlavní je, že miminko už je životaschopne, ted je opravdu nutné dodržovat klidový režim, polehávat atd. A infuze se dávají v nemocnici na to, aby oddálily porod a zamezily stahům. Přeju hodně štěstí a držím palce

fiallinka
11. srp 2010

@kaficko ahoj, vůbec se neboj, takovou zkušenost jako ty má určitě tak čtvrtina mamin s dvojčaty - na ten čípek je prostě větší tlak a zkracuje se, na druhou stranu asi se neotvíráš, to by tě tam zavřel už zrovna - a s tím kratším čípkem je šance to udržet fakt dlouho (co si vzpomínám z téhle diskuze, tak i s kratším čípkem to všichni vydrželi tak do 34. týdne 🙂. Teď vypadá nemocnice depresivně, já si tam pro stejnou diagnózu poležela 1 měsíc, ale spíš se boj toho, že se tam budeš nudit než moc brzkého porodu 🙂... takže teď lež, půjč si nějaké knížky, a neboj - jednak hned tak neporodíš, jednak i kdybys byla v nemocnici, tak kupodivu to dost letí 🙂 a před sebou máš výborný výsledek toho ležení 🙂

melivan
11. srp 2010

kaficko-Ahojky vůbec se neboj já jsem měla to samé.Měla jsem porodit v červenci a porodila jsem už v dubnu.Te zkrácený čípek jsem měla taky,ležela jsem měsíc před porodem v nemocnici,ale holky se narodili v pohodě protože mi píchali kortikoidy na holek plíce aby to pro něj nebyl takový šok.Neboj se a nebud z toho vyplašená.Aspon do porodu budeš pod dohledem

melivan
11. srp 2010

@kaficko jo a holky se narodili jedna 1990 a druhá 1930g a 42cmobě a byly jen 2týdny v inkubátorku a týden na výhřevném lůžku,pak jsme šli domů a to Vanessku useli rozdýchat ambuvakem a bylo to i tak v pohodě 😅

melivan
11. srp 2010

@kaficko jo a držím moc moc palečky at jste v pořádku!!!!

annamat9
11. srp 2010

@kaficko Ahoj držím také palečky, nejdůležitější je opravdu dodržovat ten klidový režim. Spoudta maminek tohle podcení, a uklízí, vytírá(což je asi nejhorší) vyvařuje manželovi. Fakt jenom lež a bude to v pohodě 🙂

kaficko
11. srp 2010

Holky,dekuji,jste moc hodne.Kez by se mi podarilo je donosit co nejdele.

betina
11. srp 2010

kaficko, oparavdu odpočívej, výhoda čípku je, že se může alespon částečně opět prodloužit. já takhle ležela u dcerjy ve 26.tdnu, CS jsem měla najednou 4, ale týden jsem opravdu jen ležela, brala 10 magnezii za den 😠 a chodila na záchod a pak se to zlepšilo, nakonec mi porod vyvolávali ve 38tt. ale lež! u těch dvojek to je prostě větší zátež. jinak kdyby opravdu hrozil předčasný, myslím, že by se s náma nikdo nebavil a šup do nemocnice, to je to, čeho se děsím a neděsím se pobytu, ale toho, co bych dělala bez malé ☹ty hezky odpočíve, ted ještě m ůžeš.
melivan, o tom porodu, teda holka, užila sis svoje, ale 34.týden je hezký na dvojčátka a hlavěn, že jste to všechnx 3 holky hezky zvládly a jste zdravý!!!!

sarri
11. srp 2010

@kaficko
Já jsem byla ve 30tt už otevřená na jeden prst, v 32tt jsem nastoupila do porodky a to už jsem byla na 2 prsty a rodila jsem 34+2, kdy mi praskla plodovka a šlo se rodit. Celé těhotenství jsem ležela celkem poctivě, ale prostě pak už nebylo místo - od toho 30tt jsem fakt trpěla bolestma v oblasti hrudníku, od 32tt jsem nemohla vydržet v jedné poloze na lůžku déle jak 15 min., nohy holek mi tlačily do žeber, špatně se mi dýchalo....
Jen chci napsat, že i bez čípku otevřená se to dalo ještě měsíc zvládnout, takže buď ráda, že ještě nějaký čípek máš a opravdu lehárko - na příští kontrole uvidíš.

sarri
11. srp 2010

@basina
Basi, já jsem teď četla ve Tvém příspěvku: "Četla jsem o vaší vagíně" 😀 😀 😀 😀
No jo, mít tak jenom vag... místo angíny.
No, já su nějak čím dál horší, tak mám strach, abych holky nenakazila a nestřihly si druhé kolo. I tatínek už je jakýsi marodný.
Dnes jsem teplotovala, takže si holky držela co nejdál od těla a odpoledne jich prdla tatínkovi a šla se vyspat. Sakra, myslela jsem, že když jsem to chytla v počátku a dostala atb., tak že se mi to nerozjede.
No, já nemyslím, že EW by byly šatné, jen mě překvapil ten názor prodejce, že to bouchá normálně a není to důvod k reklamaci.

fiallinka
11. srp 2010

@sarri sarri, myslím, že větou "buď ráda, že nějaký čípek máš" jsi to fakt vystihla 🙂, přesně takhle bysme měly uvažovat... se mnou v nemocnici ležela holka, která asi od 23. týdne neměla fakt skoro žádný a do 35. to uležela 🙂

chrobacek
12. srp 2010

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat od kdy vám začlo růst bříško jsem v 11tt a nějak se mi naráz vyvalilo není to brzo?

basina
12. srp 2010

@annamat9 To ne já, to miminka se drží! Já jsem jen taková nosička 🙂

@sarri Tak to jsi mne fakt pobavila - hned jsem se vracela do mého příspěvku, co že jsem to tam napsala - mám sice stálo 3 hlavy, ale někdy píšu blbosti 😀. Tak to je pech s tou ANGINOU, takhle to doma točit... ☹. ale věřím, že druhé kolo si holky nedaj. Jojo, kdyby bylo možné na pár dní zalézt a nechat je babičkám, to by bylo, co?

beatrice7
12. srp 2010

Ahojky holky,
@basina , a kde budeš rodit ? Ty jo, 38 tt., to je maximum co tě s dvojčatama nechají, ne ? Nebo se mýlím ? 😉

@chrobacek , ukaž bříško 🙂 Vsadím se, že já měla větší 😀 Jsem ve 25 tt a všichni se mě ptají kdy už budu rodit....

kaficko
12. srp 2010

Holky,dekuji vcera za radu.Lezim a chodim jenom na zachod🙂 Jeste jsem se vas chtela zeptat na 2otazky,nikde jsem nenasla odpoved.Za 1) Kolik tak zhruba mohou vazit dvojcatka v 28.tydnu?V knizkach je spousta informaci ohledne vahy miminka v ruznych tydnech,ale vzdy se to tyka pouze 1miminka.Jenze dvojcatka jsou prece mensi,ne?Nemate nekdo zkusenost?Ja byla na mereni nekdy v 23tt a mely holky zhruba 500g,ale od te doby nevim. Za 2) Jak se vlastne pocita stari plodu? V prukazce je podle ms nebo podle utz v 12.tydnu takzvane S1,ale skutecnost je prece jina.Kdyz jsem byla treba ve 24tt na utz,tak mi do zpravy pak napsal napr. odpovida 22plus 3.Jak je tedy vlastne miminko stare,podle aktualniho utz vysetreni nebo podle stari vypocitaneho dle MS?
Moc vam dekuji za odpoved,pokud nektera budete vedet.Moc byste mi pomohly.A jak se jinak dneska mate?U nas uz od rana sviti slunicko a vypada to na parak.

chrobacek
12. srp 2010

@beatrice7 😀 😀 😀 no tak už je to jako vidět 🙂) a prdy to nejsou ty jsem měla, ale to se břícho zase sfouklo do rána teda už sfouknout nejde 🙂 .... takže mám být v klidu, jo? 😉 Manžel říká to je nějak brzo, ne? Ale máš tam dva tak asi ne 🙂)

sarri
12. srp 2010

@basina
Basi, to byla závada na mém přijímači, ne u Vás.
Zrovna včera jsem si říkala, že by mi vůbec nevadilo vidět holky zedva dny jen na fotce či přes Skype. S horečkou je hrozně vyčerpávající kolem nich chodit - a to ony ještě mají průjem a zvrací - asi z těch atb.

hanula83
12. srp 2010

@kaficko Já měla vždycky u každé holky normálně váhy jako bývají u jednoho... to se zas tak nebere na dvojčátka. Můžou být menší, ale nemusí... nevím o tom, že by na ně byla specifická tabulka. Kolik ale holky měly v tom týdnu, to si přesně nevzpomenu, něco mi ale říká 900 g každá.

@chrobacek Mně se břicho nafouklo už tak ve 4 tt, to jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná a bylo mi furt divné, že mám tak nafouklé břicho 😉)

chrobacek
12. srp 2010

a ještě dotaz s chozením do práce.... do kdy je to reálné ? Někde jsem četla, že je vhodné od 20tt jít na neschopenku ...

chrobacek
12. srp 2010

@hanula83 no já jsem se taky tak průběžně nafukovala a sfukovala, ale ted mi to připadá, že už to bude trvalejšího rázu 😀 😀 a vzhledem k tomu, že to ještě tajíme tak s tím mám docela problém to zamaskovat.... 😅

hanula83
12. srp 2010

@chrobacek Jo jo, měla jsem to dost nápodobně 🙂))... pak už jsem musela s pravdou ven, protože přes moji veškerou snahu to břicho prostě čouhalo...

chrobacek
12. srp 2010

@hanula83 no já čekám do NT scr. a pak jdem s pravdou ven... prostě se ještě bojím naposledy jsme byli na kontrole v 8tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru