Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
15. zář 2010

@basina tak hlavně, že tobě je fajn, to se to potom zvládá líp.
O prdíkách bych ti mohla vyprávět 😝
a japato, že se tandnem nedaří?

já čoveče ani odpočívat nepotřebuji, je mi skvěle, kdybych neměla bříško, tak ani nevím, že jsem těhu, tak jsem za to ráda 🙂 doufám,ž e to dlouho vydrží

majka07
15. zář 2010

@basina jé díky, jen jsi mě utvrdila v tom, že to není poviné, mně už to teď může být jedno, ale kámoška hrozně plašila a bojí se jít na plodovku už po ní jednou potratila, ale já jí uklidňuju, že určitě test dopadne dobře.

Jé já když viděla své nohy po císaři tak jsem si úplně lebedila, byly tak krásně splasknutý 😀

basina
15. zář 2010

@majka07 Není to povinné, ale musela jsem jim podepsat revers, že tam nepůjdu a jsem si vědoma všech rizik a tak. Hrozný pocit. Ale pokud bych po amnio potratila, tak by mne tam nedostali ani párem volů!!!!!!
Po císaři splaskly jen ruce, zřejmě to přeteklo do nohou... hrůza, bolelo to, vypadalo to děsně a navíc to bylo nečekaný. ☹ - nějak jsem měla pocit, že bych měla splaskávat a já natékala.

@atreides Tak to je super, že se cítíš dobře. Já to asi měla stejné, proto jsme to vydrželi tak dlouho ve stavu 3v1. Někdy mne to překvapuje, ale fakt jsem měla pocit, že to je docela pohoda... tedy vyjma začátku (hospitalizace z důvodu hyperstimulačního syndromu) a doby, kdy byla ta děsná vedra... a pak ke konci, kdy mi např. nohy na zvýšené místo musel dávat muž 🙂. Ale musím přiznat, že moc jsem opatrná nebyla, ještě někdy v srpnu jsem se koupala v Berounce - dokonce s posvěcením mudrů od Apolináře 🙂

Tandem nejde proto, že každý prcek jí jindy a představa, že bych toho druhého na tandem budila je pro mne nemyslitelná (Kvido na jídlo navíc vzbudit nejde), pak hlavně to mlíčko moc teče a děti se dáví - resp. Julie se již v porodce dusila a Kvido se pravidelně díky tomu přejí a pak zvrací... a poslední věc - pořád mne docela bolí bradavky, a tak nevím, jak bych unesla dvojité bolení na ráz. Prý to ale má přejít, tak jsem zvědavá... Ráda bych tandemem kojila, ale je to asi na mne moc složité..

A poslední douška k tomu mému tělu - co ještě není v pořádku je moje krev, jsem nějak hodně chudokrevná po ztrátě krve při císaři, tak musím jíst železo nějaké větší míře a děti teď jdou taky na krevní testy. Aby se vidělo, co jim dávám... Tak snad to bude v pohodě.

basina
15. zář 2010

@atreides No a ty prdíky, nějaký "osvědčený tip" nemáš? Sab simplex, Baby calm, třešňové pecky, krém pupík, masáže, klubíčka... jsem absolvovala. Teď budu kupovat probiotické kapky. Tak doufám, že pomohou...

atreides
15. zář 2010

@basina no ty vedra musely být "radost" obdivuju všechny těhulky co v těch vedrech byly před porodem, bych to nedala

smím se zeptat co přesně to je ten syndrom?

tak to chápu, když ti spinká ten druhý, je na to i větší klid. Já bych právě tandem velice ráda, páč tu budu mít ještě Ninulku, tak nevím, kdy by mi na ni zbýval čas 😔

Ty jo tak to musí být nějaká brutální ztráta. Já musela brát po porodu taky železo, ale Niny se sledovat nemusela 😕

Osvědčený recept? 😅 Na ten kdyby někdo přišel, tak ho můžou rovnou vysvětit 😀 SabSimplex jsem dávala snad před každým kojením. Nejvíc jí vyhovovala poloho v klubíčku, kdy jsem ji měla zády k sobě, její nožky až k bříšku, skákala na baloně nebo ji nosila v babyvaku, ale to jsem si s jedním dítkem moha dovolit. No a samozřejmě jsem byla o chlebu a vodě a to doslova, cokoli jsem snědla se projevilo. Takže moje jídlo byl starý chléb či rohlík se šunkou či sýrem 😝
Budu držet palce, snad ty kapky pomůžou, ty jedinný jsem už fakt nezkusila.

basina
15. zář 2010

@atreides To víš, že bys to dala, zvlášť pokud teď jsi v pohodě....
Ten syndrom je přehnaná reakce těla na stimulaci v rámci IVF - vyprodukovala jsem docela dost vajíček a k tomu jsem otěhotněla. Takže se mi začala zadržovat voda v těle a ta nechtěla přirozeně odcházet. K tomu jsem měla další průvodní jevy - zadržování vody v břiše (v pase jsem měla asi tak tolik, jako v 5 měsíci těhotenství), špatně se mi dýchalo (kvůli tomu jsem jela do nemocnice), bolesti, špatně jsem viděla, únava, nechutenství, u někoho zvracení, což já neměla. Řešení u mne byla hospitalizace, infuze, léky a konzervativní řešení - čekalo se, za to vše zabere. Jinak se punktuje, tedy ta voda se z těla vytahuje, ale stejnak to nepomáhá, dokud se tělo samo nesrovná...
Mno on ten druhý ne vždy spinká, někdy ječí hned vedle mne 🙂
Nevím, zda ztráta byla brutální, ale když pediatrička viděla moje výsledky, tak dvojčata na krev poslala. Uvidíme v úterý, jak jsou na tom.
Jojo, s těmi prdíky máš pravdu. Vím, že nic není a vše je individuální... 😒 Faktem ale je, že o tvrdým rohlíku nejsem, bo mám pocit, že to mají tak jako tak. A tak nejím to, co obecně nadýmá a nepiji bublinkatý pití. No jsem na ty probio kapky zvědavá... je to docela drahá věc, tak snad to není krok úplně mimo.

atreides
15. zář 2010

@basina ty jo, tak to je mazec, jen zírám co všechno se může dít 😕

😅 jak naivně jsem myslela, že spí 😅

hodně lidí si je chválí, tak snad ne 😉

broukb
15. zář 2010

Tak já teda zatím 16 celé těhu co poradna to 2 kila... 😉 nijak jsem nezměnila jídelníček, jen teda jsem přidala sladké které jsem předtím nemusela 😀 hold potřebuji energii a víc se válim. Ale v celku jsem spokojená měla jsem v plánu do 20kg a to už snad zvládnu 😉

@kanegoo ještě bohužel ☹ nějak se to pozdrželo máme ho u známého už jse mu to říkala, ale zas ho nechci moc uhánět.Snad už bude co nejdřív..myslim na vás a jen co přijde hned fotim 🙂

@basina to je něco kojit každý zvlášť jak zvládáš spánek?? chodíš spát i přes den??a budí se po 3 hodkách, nebo vydrží i dýl?? a jak jste se doma zajeli..myslim teda jak dlouho ti to trvalo, než jste si udělali nějakej řád?? to je otázek viď 😝 pajdooon jen mě to zajímá
Basi a nevíš jak se frodo jmenuje normálně..jdu zítra k apo, tak bych se za ní mrkla..my se tam toho 2.9. potkali a pokecali jsme jen když jsem byla já na vyšetření tak ona někam zmizela..teď už je mi jasný kam 😖 Díkuju 😉

annamat9
16. zář 2010

@basina Ahoj, na prdíky, když už nic jiného nepomáhalo jsem používala rektální rourku. Jenom se to nesmí používat nějak často, ale na momentální úlevu pro mimča i pro tebe je to super.

chrobacek
16. zář 2010

dobré ráno, tak koukám, že je tu spousta novinek 🙂
basino super fotky s tou dýní
walmark... dost závidím ty časté utz já půjdu až na velký tak mě to dost mrzí, že dva měsíce nebudu vědět co je s dětma... dnes jsem byla na odběru krve na triple tak doufám, že za 14 dní se dozvím, že je to v pořádku 🙂

četla jsem jak řešíte kila myslím, že je to opravdu individuální a holt někdo přibere víc a někdo mín i když nejí za dva.... já mám zatím 2 kg nahoře tak snad budu takovým mírným tempem pokračovat dál 🙂

majka07
16. zář 2010

@basina tak to věřím že pocit musí být strašný, hlavně že jsou prckové v pořádku.Dýňové fotky jsou naprosto super.

Jinak hezké ráno 🙂

kanegoo
16. zář 2010

Dobré ranko 🙂
@basina Jsi dobrá, jak to všechno zvládáš!!! 🙂 Já si to zatím fakt nedokážu představit!!
Na prdíky toho asi už moc není - taková nějaká rourka či co?
@broukb Díky, jsi zlatá! Jinak jsem četla, že tak 16 - 20 kg u dvojčátek je optimum, aby byli zdraví.. 🙂 Doufám, že taky víc nepřiberu. Ze začátku mě sladké nebralo, ale už to začalo 😀

beatrice7
16. zář 2010

Ahojky holky, nebyla jsem tu už pěkně dlouho, vítám všechny nově příchozí 🙂
@basina , prcci jsou nádherní, jak já ti, holka závidím že už to máš za sebou 🙂 Rodila jsi v Apo ? A byl CŘ ? Mně to zřejmě čeká taky, mimi A je hlavičkou, B je koncem pánevním, Koucký mi řekl, že už se to asi nezmění, už tam nemají moc místa. Jinak jsem každou chvilku v nemocnici, jednou to byl zánět ledvin, dvakrát silný zánět močáku, navíc mám streptokoka, taky už jsem byla na hekárně, chtěli mi vyvolávat porod, začala mi odtékat plodovka u A, ale naštěstí infekce se do plodového obalu nedostala, plodovka asi po týdnu přibyla a kontrakce ustaly, prostě pořád něco...

beatrice7
16. zář 2010

Holky, ty prdíky jsou fakt strašný... nám taky pomohla rektální rourka, ale jak už tady někdo psal, nesmí se používat moc často, ale určo to pomůže, je otázka na jak dlouho. Pak ještě ty probiotické kapky.

gilotek
16. zář 2010

Ahoj holky,

no s prdíkama jsme si taky užili svoje. Martina to trápilo do půl roku, ty první měsíce byli strašný, vůbec ho to nenechalo vyspat. Pomohl trochu babycalm, ale stejně je hlavní lék ČAS 😅

Dnes jsem si volala na výsledky krve na štítnou žlázu, tak je to naštěstí OK, jsem moc ráda. Ale vitamíny pro těhotné beru pořád kvůli prťatům...

kathy.skal
16. zář 2010

Ahoj holky, mám spíš dotázek pro ty, co už špuntíky mají. Jakou velikost oblečení jste do začátku kupovaly? Nám se doma schází zatím nejvíc vel. 56, ale teď jsem zjistila, že existují ještě menší ... tak moc nevím, do čeho vlastně jít 😅

atreides
16. zář 2010

@kathy.skal menší bych nekupovala, ony ti mimuška budou i v té 56 sice plavat, ale jen chvilku, páč z těch nejmenších velikostí hodně rychle vyrostou.

mikii
16. zář 2010

Ahojda holky 🙂 🙂 🙂

Já mám úžasné zprávičky. Děloha se mi dost zatáhla,takže už jsem otevřená jen minimálně. Což je super. Dr. měl obrovskou radost.
Jinak mimina rostou jak z vody. Za 14 dnů nabrali každý 200g. A já 1Kg. Dobrý ne??? Jinak potvzený B .Ještě mi to dr. i podrobně ukázal.Ale už si zvykám. Takže jsem štastná jak blecha. Dále ležím, ale spíš opravu klidově a jak se budu cítit.
No včera to bylo šílené. Jak jsem šla po 14 dnech ven,tak jsem lezla jak slimák. Všechno mě bolelo, každý sval i kosti. Ale stálo to zato 🙂 🙂 🙂

Nic jdu vás dočíst,nějak tu přibilo stránek 🙂

gilotek
16. zář 2010

@kathy.skal já jsem koupila pár věciček vel. 50 - nějaké overálky a body a sehnala jsem 3 ks velikosti 46 😉 Po 10 kč za kus, no nekup to 😀

gilotek
16. zář 2010

@mikii Tak to je super zpráva , jen tak dál 🙂 Ty jo, já bych tak chtěla vědět kolik už váží prckové.
Víš kolik mají ti tvoji? Ve 20 tt měl klučina 400g a holčička 385g....

majka07
16. zář 2010

@mikii super gratuluji 🙂

darma
16. zář 2010

Ahoj, tak já jsem byla taky na kontrole, dostala jsem průkazku a vzali první krev na ultrazvuk jdu za 14 dní.

monstri: já jsem u prvního přibrala13 kg a shodila jsem všechno během roku, co jsem kojila. Když jsem přestala, tak jsem zase nabrala. Teď mám nahoře zatím 1kg, ale hodně mi chutná a pořád chodím na čokoládu....tak nevím nevím ☹ jak to se mnou bude. Překvapilo mě, jak mi už vyrostlo bříško, každopádně je to na mě už poznat. S malým mi začalo růst až tak začátkem pátého.
@kathy.skal na malýho jsem měla pár 56 ale asi za měsíc jsme přešli na 62. Nevím jak mají zkušenost jiné mamči, ale když jsme po 6 týdnech dostali látkovou plenu navíc kvůli kyčlím - a později jsem dávala dvě, musela jsem mít bodýčka o číslo větší, abych je zapla, rukávky jsem ohrnula. U těch bodýček - doporučuji, kupujte taková, která jsou u nožiček hodně vykrojená - kvůli těm plenkám navíc.

alsou
16. zář 2010

@kathy.skal já tedy špuntíky ještě nemám, ale taky kupuji velikost 56 🙂 Mám jen soupravy do porodnice velikost 50 😵

@basina nám nejvíce pomáhalo na prdíky teplo na bříško. Dávala jsem tam bavlněný kapesník nahřátý od fénu 😵 Později jsem (pod pečlivou kontrolou teploty) foukala i přímo na bříško a to zabralo vždy možná ho víc zajímal ten fén, ale vždy se po tom zklidnil 😀 Ale u nás to nebylo s prdíkama tak hrozné 😵

Jinak já jsem už přibrala 20 kg a jím pořád stejně jako před těhotenstvím. S Toníkem jsem to měla stejné a to byl jen jeden 😅 Je pravda, že dost natíkám, tak něco dělá určitě voda 😖

Jinak jsem byla včera poprvé v porodnici na kontrole a ozvách 🙂 Tak mě moc nepotěšili, ale prý je to vše u dvojčátek v normě 😀

Píšu výsledky, aby jste mohli srovnávat - děložní hrdlo 1,5 phalongy na prst těsně propustné.
A - 2000g, B - 2230g - byla jsem 35+4 a děti odpovídají 32+6 a to se mi nelíbí protože před čtrnácti dny to bylo takto: A - 1830g, B - 2120g - byla jsem 33+3 a děti A - 31+5 a B - 33+0

doufám, že jsou to odchylky měření UTZ 😀

atreides
16. zář 2010

@darma v naší porodce se ta látkovka dává v 6nedělí preventivně kvůli kyčlím, takže je to tak jak říkáš 😉

alsou
16. zář 2010

@basina dětičky se vám opravdu povedli, jsou k sežrání 😝

atreides
16. zář 2010

@mikii MOOOOOC gratuluji!!!!! to je super 😵 😵 😵

broukb
16. zář 2010

Ahoj holky,
tak já teda taky dneska na KO. Monitor v pořádku,otevřená na špičku prstu 😖 to se toho porodu asi nedočkám. Utz mi nedělali, až za 14 dní. Jen v krevním obrazu mám zvýšené leukocyty a niokdo neví z čeho..prý to nechají být a pokusí se zjistit příčinu na předoperačním vyšetření. Mám teď brát železo a B1 vitamín....
@mikii to jsou super zprávy moc gratuluju..jen ještě hajejte ať to nepokoušíš 😉
@alsou to je divný ne?? a že to nepřipadalo divný jim 😲 my měli 32+1 tt 2178g a 2068g a další vážení až za těch 14 dní..tak jsem zvědavá. Každopádně myslim, že spíš měl u tebe mudr. křivé očko 😉 😉
@darma gratulka k průkazce jen tak dál!!! 🙂

provazek
16. zář 2010

@broukb Ale dočkáš...dočkáš a nebude to dlouho trvat neboj....ted už to doklepeme...musíme!!! 🙂
Já byla minulý týden v poradně a byla tam doktorka a to jsem měla hrdlo 1,5 cm a na špičku prstu a ted v uterý tam byl zas doktor a ten mi naměřil hrdlo 2 cm a uzavřená..takže si taky ještě pěknou dobu počkám 😉
Příští týden jdu na utz, tak jsem zvědavá kolik budou drobečkové mít.
Taky beru železo. Prckové ho ze mě slušně vysávají.
Holka hlavu vzhůru 🙂 🙂 😉

provazek
16. zář 2010

@gilotek vel. 46? teda já mám doma 4 overálky ve vel. 50 a to mi přijde už jak na panenky a ted si říkám, že to třeba ani neunosíme...neumím si představit jak ta 46 musí být maličkatá 😅

gilotek
16. zář 2010

@provazek no je to majinký 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru