Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eshta
21. říj 2010

@lenca78 Já taky nabírám kilčo za týden..teda teď jsem zase nabrala jen kilčo za 2týdny, tak mě to mile překvapilo, ale opravdu se neomezuju..mámin manžel mi nosí větrníčky a koláčky, manža mi přivezl datle, který miluju.. já jsem opravdu moc moc na sladký, tak se pak nemám co divit..
kila půjdou s kojením dobře dolů, ale břicho bude asi dost hrůza 😢 po Karimovi mi to trvalo asi 6měsíců, než bylo zase splasklý a to jsem šla rodit s menším než teď a strie jsem neměla vůbec..teď je mám kolem pupíku fest a bříško větší než s Karímkem - hmmmm 😢
A červený čárečky jsou opravdu už strie - pak jdou do fialova - tak se teď hodně maž..

A holky, kdou používáte krém Elasti-Q nebo podobné s elastinem, tak nemažte, když jdete na ozvy. Dr pak ozvy nemůže najít..minule mi to sama říkala a smála se, že už dělaly se setřičkama takovej malej "výzkum" - takže elastin na bříško den před ozvama ne ne

lenca78
21. říj 2010

@eshta same dobre zpravy 🙂 No ja uz ted mam to bricho moooc hezky, udelaly se mi na nem cerne chlupy a to ja nemam ani oboci a jen velmi svetle chloupky na rukach a na nohach (vubec treba nevim, co to je holit si nohy🙂. Za to bricho bych ted klidne mohla vzit depilacnim kremem, je to hruza, manzel mi zacal rikat "opicko chlupata".....
tak ja si pujdu koupit nejaky novy krem, pouzivam Mamavit (takovy ruzovy), ale hrozne mi smrdi. Zkusim treba ten elastiq

dana24
21. říj 2010

Lenco,8 kilo navrch je pěkný..Já mám v 26 tt už 17... 😒

Mě cukr čeká příští středu,vůbec se mi na něj nechce..V minulým těhu jsem se jim tam málem pozvracela..Teď mám,ale výhodu,že mi ho budou dělat na stejným místě jako mám dr.takže mi to rychlejc uteče a mezitím sfouknu poradnu 🙂

lenca78
21. říj 2010

@dana24 ja se spis ted bojim, jak rychle to stoupa 🙂)) A hlavne nevim, kdy se to zarazi. No ale co, nic s tim nenadelam, nebo teda takhle - taky zboznuju sladky a s tim nic nedelam, tak me to asi zas tak moc netrapi....

Ten cukr byl pro me fakt utrpeni, hlavne me ted porad pali zaha a po tom sladkym napoji jsem myslela, ze tam zesilim. Cekani ve tme mi prislo trochu pod uroven, ale nastvane sestricky byly proste neustupne. Vsem preju, at jim to delaji na nejakem prijemnejsim miste.

matteka
21. říj 2010

ahoj holky, vy jste ukecaný 😀 😀 já jdu dnes taky na KO, tak jsem zvědavá. Všem taky kdo jdou - ať je vše v pořádku

@lenca78 nic si z toho nedělej - já už mám nahoře 20 kilo 😖 😖 😖
@eshta ty jo s tím krémem a nataáčením jsi mě překvapila - ale já mažu vždy jen večer - beztak se těm striím nevyhnu - zatím je nemám, ale bříško svědí fest
Já byla s tím cukrem docela v pohodě - vypila jsem hrníček sladkýho hnusu a pak jsem mohla z nemocnice - tak jsem jela utrácet do města a pak zpět.

Posílám svůj bancek ze soboty

chrobacek
21. říj 2010

s těma pupkama myslím vede eshta 😀 😀

chrobacek
21. říj 2010

Já byla dnes v poradně a nic mi o vyšetření na cukr neříkala, tak další poradnu mám už za 3 týdny tak tam už mě asi pošle... jinak jsem v pořádku, takže můžu vesele dál chodit do práce ... a už se pomalu rozjíždím s nakupováním 🙂))) můžou se dát děti v tom březnu do zavinky a ještě do fusaku? nebo jak se to dělá když s nima půjdu ven?

dana24
21. říj 2010

Chrobacku,mě pořád taky nic neříkal a na min.kontrole hned napsal..Ono se prý má chodit něco mezi 25-29 tt..Já jsem si myslela,že se tomu vyhnu,ale z dvojčatama se prý chodí určitě..
Já si myslím,že fusak a zavinku v březnu užiješ..Určitě bude ještě zima..

dana24
21. říj 2010

@matteka Jéé pěkný bříško...Máš ho pěkně vysoko..To já ho mám nějak dole,ale prý je to normální,když jsem po porodu teprve 2 roky

eshta
21. říj 2010

@matteka Krásný bříško! A taky teda 20kg nikde nevidim 😕 😕
I kdyz já mám teď takový zkreslený představy, co je hubený a co ne..jak se každej den vidim v zrcadle, tak mi přijde hubený všechno kolem 😀 😀

@chrobacek no jo, ale já jsem nejdál, tak proto...však jim to pupendo taky naroste víc a víc - teď se fakt zvětšuje tejden od tejdnu 😅 😅

Jinak holky já teda nevim, co s tím lektvárkem na cukrovku máte. Já to vyžahla ani nevím jak 😀
A dr mi pak říkala, že to na výsledcích bylo vidět, jak jsem to rychle vypila 😀

@lenca78 Jediný, co bylo po porodu fajn, že bylo bříško víc pigmentový, tak jsem vypadala taková pěkně opálená, jako ze solárka (teda spíš že jsem tam strčila jenom břicho) 😀 😀 😀
Ale o tý pneumatice radši ani nemluvim 😕 😕
Elasti Q je supr krém, mně vyhovuje moc moc..

eshta
21. říj 2010

@matteka A dr mi říkala, ať nemažu elastinem nejenom to ráno ale ani ten večer před ozvama. Ať si bříško radši máznu něčim úplně obyč, jestli nevydržím nemazat vůbec..
Minule mě kvůli tomu hnala na ultrazvuk, páč se jí nelíbilo, že jim ozvy nemůže najít..

eshta
21. říj 2010

@dana24 17kilčo je už taky dobrý!! To půjdeš rodit podobně jak já 😀 😀

matteka
21. říj 2010

@eshta přesně tak - mě taky přijde hubený vše kolem 🙂)

no tak KO se dnes nekoná, páč moje kára nemá šťávu - ani neškytla chuderka. Tak musíme přes noc dobít baterku a už jsem přeobjednaná na pondělí. Tak ty moje houžvičky zase neuvidím, ach joooo - ale koupou fest, tak aspoň něco. Holky máte někdo z maminek zkušenosti s porod.vložkami Samu od Hartmanna? Já totiž vyslala manžu pro por.vložky a další věci do lékárny a donesl mi tyto

matteka
21. říj 2010

@eshta aha, tak to je dobrý vědět - díky za radu 🙂

eshta
21. říj 2010

@matteka Samu od Hartmanna jsou supr!! Nemusíš kupovat žádný jiný...

chrobacek
21. říj 2010

@dana24 no já právě myslela, že mě pošle už ted tak mě to čeká příště 🙂
@eshta však to je jasný ty už to máš za pár a jsi pořád taková v pohodě 🙂 dodáváte mi odvahu, že to taky zvládnu 🙂

eshta
21. říj 2010

@lenca78 A s těma chloupkama jsi mě pobavila 😀 Já mám teď takovej opačnej problém, teda je to spíš příjemný než problém - normálně mi skoro úplně přestaly růst chlupy na nohou 😕 😕 😕 fakt, nekecám.. normálně se musím pořád holit, páč mi rostou rychle a teď poslední týdny skoro vůbec 😅 😅 😅
asi nějak přecházím na spomalenej zimní režim či co 😕 😕 😕

dana24
21. říj 2010

@eshta Tak to by jsem brala taky aby mi přestali růst..Nejradši napořád 😀 😀 Já mám problém už se kdekoliv oholit..Manžel mě holit nechce tak se holím jen když mám jít k dr..To jsou potom ve vaně akrobatický čísla a půl vany vody venku

matteka
21. říj 2010

@eshta to s těma chlupama určitě souvisí s těhu, páč mě se rúst taky zpomalil a ségra když porodila, tak se jí i na čas zastavil úplně 🙂) Zato se mi tam objevuje místo toho hnědý pigment (teď myslím podpaž) - ségra to měla v těhu taky

matteka
21. říj 2010

@dana24 teď jsem se nasmála, jak popisuješ to holení. Já se včera rochnila ve vaně a jak už se mi tam to bříško nevleze, tak vždycky trčí ven a je mi zima - tak to byly taky akro.kousky, abych se namočila celá. Ale usoudila jsem, že mít bazén, tak mě nic nebolí - páč v té vaně mi vždycky krásně povolí záda. Vydržím se i hodinu nakládat 🙂

eshta
21. říj 2010

@chrobacek Já se teda musím přiznat, že čím jsem v týdnech dál a dál, tím jsem spokojenější a vyrovnanější, nebojím se a věřim, že to zvládnu až do konce..nejhorší období bylo pro mě asi od toho 24tt-30tt, hrozně jsem se pořád bála, byla jsem nevrlá na okolí, ať mě nechaj být, že nechci porodit předasně..no prostě si se mnou taky rodinka užila..ale teď vidím, že to bylo úplně zbytečný, nějaký věci prostě neovlivníš..někdo má větší štěstí, že to fyzicky zvládá ok a jinej za to vůbec nemůže a snáší to hůř..
Pokuď můžeš, tak co nejvíc odpočívej, lež, čti si a vyprdni se na vše a všechny kolem a užívej si poslední týdny klidu - odpočinek je to nej nej, co pro svý tělo a mimča můžeš teď udělat..
Já byla taky nevrlá kvůli tomu, že prostě odpočívat nemůžu kvůli malýmu. Je v hrozně blbým období, má období vzdoru a je aktivní - však to za chvíli poznáte taky 🙂

eshta
21. říj 2010

@dana24 Já jsem holení vzdala, protože se fakt už neohnu a nikam si nevidim - zvládnu sama tak maximállně podpaží a stehna - dolu od kolen ne a o dolejšku ani nemluvim, to prostě nejde 😅 😅 😅
Teď mě v poradně vyšetřoval takovej mladej doktor, tak jsem se úpně zastyděla, ale snad pochopil, že prostě už nějaký věci v tomhle stadiu nejdou 😅 😅 😅
Už na to prdim..

eshta
21. říj 2010

@dana24 Akrobatický čísla ve vaně 🙂 🙂 jen počkej počkej za 10 neděl 😀 😀 hi hi hi hi....tak si na mě vzpomeneš..hi hi hi hi hi

dana24
21. říj 2010

@eshta Jo,jo vím o čem mluvíš...Malej má taky docela suprový období vzdoru a kolikrát mě vytočí tak,že by jsem ho přerazila.Nejlepší je,že když něco uklidím on jde a rozhází něco jinýho..To se kolikrát i rozbulím..

dana24
21. říj 2010

Já doufám,že v 36 tt porodím...Chtěla by jsem si dát miminka k narozkám.. 😀

eshta
21. říj 2010

@matteka Teda ale zeptej se na to dr, ale spíš se už sprchuj..ona horká voda na bříško není moc dobrá...

eshta
21. říj 2010

@dana24 My už jsme bordel vzdali..spíš bojujeme se všim, co chci, aby se teď dělalo - na vše slyším ne a utíká pryč..no a jak ho mám asi tak teď honit a někam vláčet a prát se sním??? A to mluvím o normálních denních úkonech jako ráno svlíknout pyžamko a oblíknout tepláčky, dát si snídani, vypravit se ven atd....
nejhorší je teď přebalení a oblíkání - to jsou boje holky, no hrůza.. Chce dělat jen to, co chce on a teď ...ach jo, snad to už přejde.. a to jsem na něj dost přísná, máme zavedenej režim a zlobivou stoličku na chodbě, kam si chodí sednout a fakt ho myslím nerozmazluju..ale když nás někdo teď pozoruje, tak si fakt musí myslet, že jsem úplně neschopná matka 😒

gilotek
21. říj 2010

@eshta u nás se vzdor stupňuje každým dnem. Taky Martina nerozmazluju, posílám ho do pokojíčku, když zlobí, ale je to boj jak sfiňa. Dneska to teda vyvrcholilo, ráno se oblékat mami nebudu, nepůjdu si vyčistit zoubky, nechci housku k snídani, mami já tě kousnu, bouchnu, štípnu. Takže zákaz hraní s autíčkem (on má takovej džíp velkej a jezdí s ním v pokoji), žádnou sušenku, bombo ani jogurt (jeho hlavní součást jídelníčku)...

Jeho reakce: začal opět štípat, bít normálně pěstí do stehen - mých, kousat a nic nepomáhalo. Kdybych nebyla těhu, tak ho čapnu za kalhoty a zavřu do pokoje, ale copak to jde? Už jsem taky dnes brečela, protože tohle je fakt na hlavu..

Za chvíli příjde, dá mi pusu na tvář, 5 minut si hraje s knížkou nebo kostkama.. vzpomene si na sušenku nebo na něco co prostě ode mě nedostane a je to nanovo....

Tohle vzdor období začalo někdy v roce a půl a stále trvá. Utěšuju se tím, že někdy !!! skončí, že ted je kolem 3. roku ten vrchol, ale bojím se toho až se narodí prťata, co bude, jak to bude..

Ty máš malého o rok mladšího než Martin, takže ti moc přeju, ať vám ten vzdor trvá co nejkratší dobu.... no konec výlevu...

dana24
21. říj 2010

To co popisujete je přesně jak kdyby jste psali o nás...Už mě to taky unavuje ho pořád okřikovat a nahánět ať se jde oblíct nebo najíst.. 😖

beatrice7
21. říj 2010

@mikii Ahojky 🙂 Jednu máme za 2 000 kč i se základnou, druhá nás vyšla na 4 000 se základnou. Takže 6 000 za obě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru