Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beatrice7
22. říj 2010

@monika.tdm díky za info ohledně oblečení na šestinedělí. Tak to si ještě budu muset něco přibalit 🙂 Myslíš, že mám vzít i čepičky a rukavičky pro mimča ?
@eshta , budeš je mít taky ? a co zavinovačky, to nám dají erár ?

beatrice7
22. říj 2010

@atreides nevím, fakt mi to takhle psali, asi pro sychr že nic nenašli, já měla bolesti moč.měchýře a i ledvin, pokaždý jsem měla masivní zánět. A pak taky streptokoka A. v močových cestách i v pochvě, snad pětkrát za sebou. Pokaždý hospitalizace a penicilín, po 10 dnech kontrola moči a znova to samý. Poté mi zjistili rezistenci na Penicilín a navíc taky alergii, a já pořád - čím to je, že když jsem v nemocnici, tak nemůžu dýchat ? 😖 Ještě že jsem jim tam neudusila..... 😅

Pak mi nasadili Furantoin a je po problému. Konečně nemám nikde žádný zánět 🙂

atreides
22. říj 2010

@beatrice7 no ty jo 😕 to musela být "radost" 😝 ... zánět moč. cest mi léčila na začátku těhu a já na ně teda trpím 😒 ale naštěstí pak vše OK.

eshta
22. říj 2010

@beatrice7 Určitě si vem bavlněný čepičky, bavlněný rukavičky a teplý ponožtičky...mně v Krči řekli, ať mi je někdo přiveze.. čapky a ponožky nám asi nějaký erár dají, ale rukavičky určitě ne...a ty se fakt proti poškrábání hoděj
Já si rychlozavinovačky beru, teda přiveze mi je mamča po porodu, abych to tam tak dlouho neskladovala. Ale asi to úpně nutný nebude, oni nám tam určitě něco dají..

eshta
22. říj 2010

Dobrý ránko holky 🙂

@beatrice7 no teda to sis s těma zánětama užila 😢 já měla jednou (ale netěhotná) zánět ledvin z neléčenýho zánětu močáku a byla to jedna z nejhorších bolestí, co jsem kdy zažila 😝

@atreides ach jo, cukrovka, ale zase na druhou stranu budeš mít dietku, krásně si to ohlídáš a nenabereš zbytečný kilča 🙂
kdyby byla těhu cukrovka závislá na tom, že se hodně mlsá, tak jí mam na 100000% 🙂 ale jak říkáš, hraje tam roli rodinná anamnéza, jak zvládá tvoje tělo nápor těhotenství, prostě v tom hraje roli víc faktorů.. je to otrava, ale jestli máš jen takový náběh, tak i ta dieta nebude tak přísná, uvidíš 🙂

monika.tdm
22. říj 2010

Cepicky nam pujcili, byly jsme jak sestry Havelkovy!!! 😀 Ta brada je odrena z inkubatoru, kdyby se nekdo ptal!!! Vsichni se v porodnici vyptavali, tak ja rikala, ze je to nase cyklistka, ze jezdila na kole!!!

eshta
22. říj 2010

@beatrice7 Mně teda nepříjde, že bys měla mimča o moc menší, na 31tt mají moc pěkné váhy.. sám dr mi říkal, že záleží na tom, jak kdo je přesně měří a některý týdny přibudou mimča víc a skokem a některý týdny zase míň..
příští týden tě určitě překvapěj, uvidíš 🙂

jen pro představu, jak jsi se ptala, moje mimča měli
ve 28+3tt 1187g a 1190g
ve 31+3tt 1900g oba (tady byl dr překvapenej, jak za 3týdny nabrali)
ve 35+3tt 2600g oba

Vždy mi dr řekne, že jsou s váhou úplně v průměru (ani ne velcí a ani ne menší) a mají vypočítaný váhový odhad ve 40tt na 3300g, což je úplně normální mimi (ne velké, ne malé).
Můj první syn měl ve 36tt na ultrazvuku taky 262Og a narodil se ve 40tt (39+5tt) s váhou 3300g - takže úplně stejně jako by měly být tyhle dvojčata..

eshta
22. říj 2010

@monika.tdm Krásný šmudlinky a ty čepičky jsou roztomilý 🙂
Mně v Krči dali na kluka takovýhleho kulicha 😀

eshta
22. říj 2010

A tady je moje oblíbená, Karímek nemá ani 24hodin 🙂 🙂

eshta
22. říj 2010

Já to odeslala bez fotky...tak ještě jednou - Karímek ani ne den starej 🙂 🙂

monika.tdm
22. říj 2010

@eshta Je ten kulich je boží, a kolik vazil??? On byl mensi, vid???

eshta
22. říj 2010

@monika.tdm Kulíšek byl roztomilej 🙂 Ne, ne, byl donošenej, rozenej 2dny před termínem a měl 3300g- normální miminko.. ale nikdy neměl faldíčky ☹ ☹ do 6ti měs byl jako žabáček, dlouhej a hubenej..a vlastně je takovej až doteď , dlouhej a hubenej, ale normálně hubenej, je to aktivní kluk, vše vyběhá..
faldíčky jsme prostě nikdy neměli ☹ ☹

monika.tdm
22. říj 2010

@eshta No jako nase Barunka!!! 😀

beatrice7
22. říj 2010

Tak dobré ránko podruhé 😀 Spala jsem, nevím co to se mnou je, já normálně spím celou noc, pak vstanu v 6.40 se zbytkem rodiny, která se vypravuje do práce a do školy, jsem vzhůru tak hoďku a pak zase zalezu do postele a spím do 12.... 😀 asi se připravuju na brzké vstávání na kojení 🙂

Holky, já vám závidím, že máte nějaké fotečky svých prvních dětí, já jsem rodila před 14 lety, tenkrát jsem neměla digitální foťák, mám jen pár foteček svýho syna jak byl úplně malinkej. Měla bych je naskenovat aby mi aspoň něco zůstalo.

eshta
22. říj 2010

@beatrice7 Já taky teď spinkala 🙂 ale v tom jsem fakt závislá na Karimovi - vstává před 6tou 😠 a pak chodí spát tak kolem půl12 a já s ním.. kvůli tomuhle se na tu nemocnici celkem těším, aspoň se doufám trošku naspím 😅
cítím, že teď potřebuju spánku víc a víc a taaaaak se mi nechce ráno ven..a Karim má pusu od ucha k uchu a chce si hrát..

S těma fotečkama kluka si zajdi do nějakýho většího Fotolabu a oni ti řeknou, co s nima můžou udělat - určitě ti je můžou zescannovat a dát do digi formy a můžeš si z nich nechat udělat třeba foto knihu 🙂

beatrice7
22. říj 2010

@eshta to jsem nevěděla, tak se zkusím zeptat 🙂 Mám jedinou fotku v pc kde je syn malý, chtěla jsem to sem poslat, ale ono to nejde, myslí že je to tím, že je naskenovaná... 😒

beatrice7
22. říj 2010

@eshta Mám doma Wobenzym, prý se po něm po sekci líp a rychleji hojí jizva. Ale nevím přesně kolik dní před operací se to má začít užívat, nemáš ho taky ?

mikii
22. říj 2010

@beatrice7 tak to jsi koupila dobře,já je mám za 8000Kč. Nové byli za 15000Kč. Ale oni jsou používané opravdu jen párkrát. Známí nikam nejezdili, nekouřili v autě a nebourali.

@eshta a do si bereš do porodky kufr ? nebo jen nějakou obr tašku ??

mikii
22. říj 2010

jo a ještě, asi budu mít na 100% císaře, kluk je prdelkou dolů. Ale dr. říkal,že je rád, že mě netlačí hlavou dolů...rej bych se ještě víc otevírala.. Tak se chci zeptat, jak se hojí ta jizva ? existuje na to něco, čím bych to měla mazat nebo aby se co nejdřív zahojila ??

tak koukám, že už se beatrice7 ptá taky ??

eshta
22. říj 2010

@beatrice7 Já mám Wobenzym taky a hrozně bych ho chtěla použít, jizvy se pak doopravdy hojejí tak 2krát rychleji...jenže ti nikdo neřekne, jak je to s kojením a jestli se může..v letáčku to nemaj a zkoušela jsem hledat na netu a nějaké maminky tam zmiňovaly, že ho papkaly a v poho..ale dr ti samozřejmě asi řekne, že ne..tak nevím..a mám to velký balení, který bych už měla spotřebovat, tak jsem na vážkách...
normálně se bere již 2-3dny před operací a začínáš s těma vyššíma dávkama (teď z hlavy nevím kolik), v den operace a prvních pár dní nasadíš určitě tu dávku nejvyšší a pak další týden, dva, to zase trošku snížíš..já ho měla po operaci jednou a opravdu se to vyplatí, i dr byl sám překvapenej, jak se hojím dobře..
jinak s těma fotkama ti opravdu nejlíp poraděj někde ve Fotolabu..já sama doufám, že teď budu mít v nemocnici dost času na to, abych si připravila nějakou fotoknihu z Karimovejch foteček..doteď nebyl čas a po porodu už tuplem nebude..

@mikii Já si do porodky beru malou tašku na kolečkách a plus 1 cestovní tašku. V Krči mi sestřička s taškou před porodem do pokoje nepomohla, tak teď tu cestovní frknu na tu s kolečkama a pojedu 🙂
Mně je fakt jedno jestli někdo bude mít kecy, že mám hodně věcí - minule mi velikost tašky ještě ta milá sestřička okomentovala - a já byla mezi kontrakcema 😠 😠 no na šestinedělí doopravdy moc hodný v Krči nebyly 😠

eshta
22. říj 2010

@beatrice7 A ještě k tomu Wobenzymu - jestli se ho rozhodnu brát, tak asi začnu až v den porodu nebo těsně po...kvůli mimčům...asi určitě by jim to neublížilo, ale hlodá to ve mně, že ti prostě žádnej dr s klidem neřekne, abys ho brala... já fakt nevím..ale na jizvu by pomohl suprově - rekonvalescence by byla parádní

eshta
22. říj 2010

@beatrice7 A na jizvy je parádní biolampa. Jenže je dost drahá. Já jí náhodou mám, kupovali jsme jí před pár lety pro babičku..jestli budeme v nemocnici ve stejný dny, tak ti jí samozřejmě půjčím - jizva se nasvěcuje kolem 10ti min denně - ale zase to z hlavy nevím, mám to někde napsaný.. světlo z biolampy krásně nastartuje reparační procesy v kůži a podkoží, je na čerstvý jizvy opravdu moc fajn

mikii
22. říj 2010

@eshta no já to právě vidím taky na nějaký kufr, protože jen můj župan je velký a neskladný. Akorát se bojím, těch malých skříněk, kam si to tam všechno nacpu.
A doma si nechám jednu tašku věcí pro mimi a asi i pro mě po porodu.
No myslím, že nám budeš podávat info z porodnice, i když já teda budu asi v tom Podolí...

eshta
22. říj 2010

@mikii V nemocnici ti určitě řeknou, ať lokálně na jizvu ze začátku nedáváš nic..musí se jen udržovat v čistotě, ale to ti poradějí v nemocnici..až se čerstvá rána zahojí, tak je fajn jí promazávat něčím mastným a masírovat jí, protahovat, aby byla jizva uvolněná..ale to ti v nemocnici taky rehabky vysvětlí.. Ono je vždy lepší na jizvu působit zevnitř (proto je wobenzym nepřekonatelnej)..ale s tím kojením fakt nevím...

eshta
22. říj 2010

@mikii Župan je děs 😠 -ten mi taky zabere půl tašky - proto vypadám, že se tam stěhuju, ale pro sebe moc věcí opravdu nemám..
v porodce máš vždy na pokoji skříň, kam si dáš boty, oblečení, pak bývají v pokoji věšáčky na župan, ručníky, takže ta malá skříněčka většinou bohatě stačí.. doufám, že na ní budu moct dát ten zámeček, budu mít s sebou laptop, foťák..
Supr, že ti mimča netlačej na čípek, jestli máš nálezy vždy tak na hraně, tak je to opravdu program plus 🙂 🙂 🙂

eshta
22. říj 2010

@atreides Moc krásný bříško..mně se těhu bříška líbějí hodně moc na všech, ale na takový krásný postavičce vynikne snad ještě víc 🙂

gilotek
22. říj 2010

Ahoj, koukám, že řešíte tašku. Já měla s sebou jednu větší cestovní tašku a narvalo se to tam 😀 Do postranních kapes šli toalt. potřeby a doklady a jinak se mi tam všechno vešlo.

mikii
22. říj 2010

@eshta no v nejhorším mi bude nosit věci manžel, ale někdy bych se mohla bát co mi i přinese 😀
Jinak já jsem tu měla včera fotografa, chtěla jsem se domluvit na nějakých těhu fotkách pro manžu. Tak doufám, že to klapne, že nebudu nakonec na rychlo fotit něco na sále 🙂

eshta
22. říj 2010

@mikii Já bych tak hrozně chtěla, aby se do porodu na mě přijela podívat mamča s Karimem, ale nevíme jestli to vyjde ☹ mamča je neřidič a cestovat s ním 2 dlouhý cesty MHD by byl zážitek..ach jo, doufám, že se taťka rozhoupe a dojede pro ně a odveze je pak zase zpátky..bude se mi hrozně stýskat..
po porodu mi snad přivezou taky nějaký věcičky na mimča, ale spoléhat na to fakt nemůžu...no manžel je v tomhle prostě manžel - a když tu není, tak je to na prd ☹

sovicka_
22. říj 2010

holky, furt se chystám, že se zeptám, ale nějak jsem na to zapomínala... co těhotenství s dvojčaty a sex? Měly jste povoleno? Já se přiznávám, že už od srpna nic, měla jsem to po IVF zakázané, teď co chodím ke svému gyn. jsem se pokaždé zapomněla zeptat. I tak mám ale nějak strach, jsou to vymodlené děti, čekali jsme na ně tři roky, bojím se, abych něco nepodělala 🙂 Problém je, že se mi o tom už každou druhou noc zdá a nějak to těžce začínám nést.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru